Ce ne place...



zau ?... pai si aia tot un par mai subtire e, nu ? da, recunosc ca uneori.....
barboneli
Postat pe 25 Martie 2014 21:28
De la: Rotty, la data 2014-03-25 21:12:08Seara buna Bucura. La noi infloresc visinii ! Vezi la mine .

N-am stiut ca sunt si toporasi albi, pana acum. Ma minunez cum ai prins tu curcubeul in poza exact cand cuprinsese jumatate de cer - cel putin asa vad eu.Foarte frumoase fotografiile! Daca m-as fi uitat doar la cele din natura (fara pozele cu case si VW in fata) as fi putut jura ca sunt din spatiul carpato-danubiano-pontic.:))
Le astept pe urmatoarele.Seara frumoasa sa ai!
bucura
Postat pe 25 Martie 2014 21:34
Multumesc la fel Bucura. Deja sunt cu un ochi la film.
Rotty
Postat pe 25 Martie 2014 21:38
Cred ca doamna Barboneli e o femeie cu multa rabdare si mult simt al umorului, ca altfel...
Mult timp am crezut ca Barbo e femeie si contrariata de felul in care scrie, am intrat in contul sau, iar acolo am vazut niste poze cu o doamna, ceea ce mi-a confirmat impresia initiala. Abia de curand am inteles ca e vorba de un...domn. si am inteles ca are circumstante atenuante privind scrierea in limba romana.
Barbo, te rog politicos, ai grija ce-mi raspunzi, ca sunt doar o biata femeie singura si neajutorata.
bucura
Postat pe 25 Martie 2014 21:53


ai ghicit ! dar cum naiba de ai crezut ca Barbo e o femeie... asta ma depaseste ! neajutorata zici ? nu pari deloc asa... !
barboneli
Postat pe 25 Martie 2014 22:04
De la: bucura, la data 2014-03-25 21:06:02Axl, am intrat pe contul tau sa vad in ce colt de lume te afli, dupa ce-ai postat pe la sapte si jumatate ca mergi sa te culci. Apoi am mai citit o data ce-ai scris si am dedus ca te-ai culcat mai devreme ca sa fii prima din oras care se trezeste ...sau prima care trezeste orasul? In sfarsit...


Lucrez 12 cu 24, mă trezesc la 4. Când sunt de noapte ar trebui să am 48 liber, da' n-am numa' 24...deci, dorm când poc/pic.
Axl_R
Postat pe 26 Martie 2014 08:03
Neata finutzo. Urata treaba... Las` ca aici e dormitorie la greu. Sa comand si pentru tine doua ceasuri de somn ?
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 08:09
12
Axl_R
Postat pe 26 Martie 2014 08:14
Cam mult.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 08:27
Axl, inteleg acum, am avut si eu o perioada in care aveam cam acelasi program, baietii erau mici, si ma dereglasem asa de rau incat daca la inceput as fi dormit oriunde si oricand, dupa un timp nu mai puteam dormi deloc.
Barbo, desi sunt pe Garbo din 2009, intram rar, doar cand mi se parea ca as putea fi de folos cuiva cu raspunsul meu. Am avut grija de fiecare data ca prin ceea ce scriu sa nu inveninez, sa nu torn gaz pe foc sau sa ironizez pe cineva care se afla oricum intr-o situatie dificila si avea nevoie de o vorba buna si un pic de intelegere. Bine, a fost un caz, cea care nu voia sa o accepte pe fiica barbatului cu care traia, unde chiar nu trebuia sa port manusi, ba chiar as fi zgaltait-o nitel sa-i vina mintea la cap.
Am vazut ca este formata deja o comunitate unde unii din membri se cunosc, le face placere sa dialogheze, sa se ironizeze la modul jovial, mai citeam cate un dialog de-al tau cu Rotty, Axl si Q, si ma amuzam, ca si cele dintre Zambil si Iasomia, dar atat.
Raspunsurile tale hatre ( hatru = ager, inteligent, poznas, vesel, smecher) erau pline de intelegere si bunatate, cu multe emoticoane si probabil ca in mintea mea astea rezonau mai bine cu o doamna. Pe urma am intrat la banuieli cum ca gresesc, si m-am uitat la tine in cont, dar m-au indus in eroare pozele cu doamna ta.
Vezi, am prejudecati...
bucura
Postat pe 26 Martie 2014 08:37
Neata Bucura.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 09:00


neata bucura... ! frumoasa analiza. si mersi pentru ea. prima oara cand am citit aici cuvantul asta, de la Eugenia, nu mi-a placut... am crezut ca e ceva de rau... dar m-a lamurit pe loc cum sta treaba. dar suna dur cuvantul... trebuie sa recunosc. si ca de obicei, mereu nu inteleg ceva... ! adica cum si de ce te-au dus in eroare (?) pozele cu doamna mea ? si apropo de "doamna"... ai sa vezi inca un pic la pozele mele un citat cu o teorie interesanta as zice de-a lui Georgica ! cum care Georgica... ? G. Bernard Shaw... ! mda... prejudecati... se mai intampla, nu-i ceva rau... ! o zi minunata sa ai
barboneli
Postat pe 26 Martie 2014 09:01
De la: barboneli, la data 2014-03-26 09:01:00

neata bucura... ! frumoasa analiza. si mersi pentru ea. prima oara cand am citit aici cuvantul asta, de la Eugenia, nu mi-a placut... am crezut ca e ceva de rau... dar m-a lamurit pe loc cum sta treaba. dar suna dur cuvantul... trebuie sa recunosc. si ca de obicei, mereu nu inteleg ceva... ! adica cum si de ce te-au dus in eroare (?) pozele cu doamna mea ? si apropo de "doamna"... ai sa vezi inca un pic la pozele mele un citat cu o teorie interesanta as zice de-a lui Georgica ! cum care Georgica... ? G. Bernard Shaw... ! mda... prejudecati... se mai intampla, nu-i ceva rau... ! o zi minunata sa ai

Tii, nepoliticoasa mai sunt, am uitat sa salut! Ziua buna tuturor!
Eu am vazut vreo 4 poze cu o doamna si am dedus ca e doamna care scrie pe forum. Intr-una din ele se uita inapoi cumva contrariata si un pic incruntata, ca si cum ar fi zis: "si tu ce cauti pe aici ?", incat nici n-am mai avut curaj sa ma mai uit si la altele, am fugit rapid...
bucura
Postat pe 26 Martie 2014 09:14
Imi plac amintirile, au ceva, asaaaaaa....


ziua buna!
pitiTa_
Postat pe 26 Martie 2014 09:18
Buna sa fie Piti.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 09:20
Barbo, am citit unele din postarile tale de pe blog si atat am ras incat catelusa mea a fugit si s-a cuibarit dupa un fotoliu. Esti un om minunat!
Sa nu spui ca nu-ti apartin, ca stiu, dar tu le-ai selectat si le-ai pus acolo sa le vedem si noi. Ce bine ca azi am program dupa amiaza!
bucura
Postat pe 26 Martie 2014 09:50


ei... ma stradui si eu sa fiu asa... cu atata lume minunata in jur, trebuie sa fac fata, nu ? si da, daca tot spunea-i ca-s hatru, trebuie sa aduc si dovada. imi pare rau ca din cauza mea, s-a speriat catelusa... asta inseamna ca trebuie sa razi mai des ca sa se obisnuiasca. si in legatura cu doamna care te-a speriat... sunt mai multe doamne pe acolo in poze... a mea de obicei nu sperie pe nimeni... cine stie la cine te-ai uitat. dar de acum incolo sa stii ca nu e nici un pericol sa privesti la poze....
un program de dupa amiaza placut !
barboneli
Postat pe 26 Martie 2014 10:45
Imi place sa citesc. Imi place cafeaua si imi place sa fumez.
Imi plac hainele. De fapt, rochiile imi plac mult. Imi plac copiii mei. De fapt, pe ei ii iubesc.
Imi place vara si imi place marea. Si imi place sa rad. Imi place linistea si cainele meu care nu latra la luna.Si imi plac prietenii mei. Imi plac prajiturile dar nu stiu sa le fac. Si mai imi place sa fac curat.
Sa aveti o zi frumoasa
metaphor
Postat pe 26 Martie 2014 11:26
Imi place primavara ! Imi place toamna ! Imi place sa citesc ! Si muzica rock ! Cat mai tare !
Imi place la munte si imi plac drumetiile !
Si imi place si de voi ! Punct !
Celtic_Frost
Postat pe 26 Martie 2014 12:05
Buna!
Imi place sa citesc, sa ascult muzica si sa explorez muntele.
Imi place sa dansez si sa fac sport.
Discutiile cu fetita mea sunt o oaza de liniste si fericire... Ea este "profesoara" mea.
Imi place sa ajut oamenii care au nevoie de ajutor si care vor cu adevarat sa fie ajutati...
Imi place sa stiu ca nu traiesc degeaba....
Imi place sa fiu eu insami, sa ma iubesc si sa ma accept exact asa cum sunt si cu bune si cu rele.
Sa aveti o zi linistita!

www.putereaiubirii.ro
garbo_11524
Postat pe 26 Martie 2014 13:57
si mai imi plac cozonacii, aia cu nuca, stafide si cacao multa, nu, fara rahat....
pitiTa_
Postat pe 26 Martie 2014 14:34
524 vad ca esti fata cu reclama pe aici , dar macar scrii frumos.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 15:38


"putereaiubirii"... !?! mama, mama... ce nume... eu nu intru acolo pe site-ul ala ! imi povestesti si mie, Rotty, ce ai vazut, citit, ti-a placut, acolo ? si apropo la reclama (nu stiu la ce face 524...) astia de la garbo ne-au inconjurat complet intre tot felul de reclame, una mai neinteresanta decat cealalta... de la "pink" ul ala am capatat alergie caut psihiatru de culoare, adica negru sa scap de vise roz... mai sunt si alea ca minele pe campul de lupta, iti sar asa deodata in fata si... bummm... "primavara e mai frumoasa"... ma sperie mereu... daca mor aici in fata PC-ului va rog sa cereti despagubiri ! iar banii sa-i donati la centre de crescut animalute. asa sa faceti !
barboneli
Postat pe 26 Martie 2014 18:59
Barbo , nu de site ziceam ca-i frumos , ci de ceea ce a scris fata ca-i place.
In rest , de reclame m-am saturat si eu.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2014 19:24
Imi place mirosul de fum de la frunzele si crengile arse in combinatie cu cel de pamant reavan .
Imi place Dilema Veche.
Ciorba de loboda dreasa cu ou si smantana si asezonata cu leustean.
Cum arata cerul acum la inceput de primavara, cand apune soarele.
Mirosul de paine proaspat scoasa din cuptor.
Motanul Tanu si pisica Mitzi care, cand vin acasa, ma intampina de la poarta si ma insotesc cu miorlaituri fericite pana in casa.

bucura
Postat pe 27 Martie 2014 20:07
Frumoase placerile tale domestice Bucura :)
Seara buna.
Rotty
Postat pe 27 Martie 2014 20:10


stai Rotty... ai rabdare, inca n-a terminat se le enumere pe toate placerile domestice... abia le-a inceput... de la poarta !!! nici n-a pasit in casa... acum sa vezi..... ...
barboneli
Postat pe 28 Martie 2014 06:21
Imi place cafeaua dimineata si sandwiciurile cu branza ...
garbo_19362
Postat pe 28 Martie 2014 06:24
mie inghetata ! multa, cat mai multa !
Celtic_Frost
Postat pe 28 Martie 2014 06:36
SI MIE IMI PLACE muuuult inghetata , si dulciurile , dar ar cam trebui sa ma las de ele !
garbo_19362
Postat pe 28 Martie 2014 06:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine 1 De la: garbo172159 30 Ianuarie 2011 13:38
Apa alcalina, consumati? 13 De la: caleidoscop 24 Iunie 2012 14:47
TU IUBESTI ROMANIA ? EU DA ! 38 De la: VOIAJOR 14 August 2012 19:54
Nu lasati jocurile sa va spurce copii 41 De la: daniil_pravoslavnic 23 Iunie 2012 17:09
Ce cuvant ar fi mai potrivit pentru a descrie sentimentul de iubire, pentru fiecare din voi? 146 De la: fleurdelis 9 Decembrie 2009 11:58
Setari Cookie-uri