Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ?

Cat credeti ca dureaza o relatie extraconjugala ?
Toate variantele : ea casatorita, el singur; ea singura, el casatorit, ambii casatoriti , cu sau fara copii, de-o seama sau nu, fericiti sau nu.
raider
Postat pe 12 Februarie 2014 23:34
probabil daca sint amindoi casatoriti si cu copii dureaza ceva mai mult. Altfel... celui care e singur nu i se va mai parea suficient la un moment dat, si de aici dramele existentiale.
quasaria
Postat pe 13 Februarie 2014 04:57
nu discriminez pe nimeni,spun ca o asemenea relatie tine de barbat .majoritatea,nu si asuma,nu vor o responsabilitate in plus...vor o iesire din decor,o distractie,o placere interzisa...nimic mai mult.
ioana9o
Postat pe 13 Februarie 2014 05:36
Nu discriminezi pe nimeni , se pare ca aici e voie sa dam cu presupusul
Rotty
Postat pe 13 Februarie 2014 05:43
si de ce ar trebui sa isi asume "o responsabilitate in plus", pina la urma? Na, eu nu-s barbat, si m-as simti al dreak de bine sa mi se dea imediat cu "responsabilitatea" peste ochi daca imi place de cineva....
Responsabilitate ai DOAR fata de copii - mia exact, fata de copiii pe care ti-i doresti si ti-i asumi! Adultii, daca nu sint in stare sa se sustina fizic si psihic, sa intre in centre medicale specializate pentru tratament. Nu trebuie sa isi asume vreun alt adult responsabilitatea lor, oricum.
quasaria
Postat pe 15 Februarie 2014 12:19
Un an, o lună, trei săpt, 4 zile, 9 ore, 7 minute şi 11 secunde. Îi bun răspunsu'?
Axl_R
Postat pe 15 Februarie 2014 12:25
"Cat credeti ca dureaza o relatie extraconjugala ?"

Pana se termina...Relatia , sau casnicia. Asta fiind in secunda 12 .
Rotty
Postat pe 15 Februarie 2014 13:55
De la: quasaria, la data 2014-02-13 04:57:20probabil daca sint amindoi casatoriti si cu copii dureaza ceva mai mult. Altfel... celui care e singur nu i se va mai parea suficient la un moment dat, si de aici dramele existentiale.


Sunt de aceasi parere cu tine..........
cristina5
Postat pe 15 Februarie 2014 14:19
o astfel de relatie dureaza pana cand cel care este casatorit isi da seama ca acasa nu trebuie sa se prefaca , sa se poarte ca un gentelmen ...., sa fie atent cu partenera !
garbo_19362
Postat pe 23 Februarie 2014 00:08
Dureaza pana intervine plictiseala....sau teama ca afla partenerul. Triunghiul conjugal nu este ....comod! Si...binevoitori se gasesc la tot pasul!
Mihrimah
Postat pe 23 Februarie 2014 19:22
ADEVARAT, intr-o relatie veche suntem asa cum suntem pe bune ! Intr-una nou incercam sa impresionam , sa fim perfecti si cand uitam asta totul se destrama! O relatie extraconjugala este si mai si ;ca e ilicita si pare savuroasa dar ....rar se oficializeaza o astfel de legatura!Am cunoscut si eu pe cineva cand aveam doar vreo 10 de casatorie, aveam doi copii si sotul mai distant ceva vreme si am fost cu un tip vre-o trei luni , la inceput era tot ceea ce puteai visa mai frumos dar s-a schimbat si atunci cand ne-am despartit a facut atat de urat incat m-am bucurat ca sotul meu este asa cum este el , calm si rabdator .....chiar daca m-a iertat eu in sinea mea i-am multumit acelui tip ca datorita lui l-am vazut pe al meu asa cum este intr-o situatie dificila !
garbo_392853
Postat pe 23 Februarie 2014 19:30
daca iubesti cu adevarat poate sa dureze o viata
garbo326281
Postat pe 23 Februarie 2014 22:59
De la: garbo_19362, la data 2014-02-23 00:08:36o astfel de relatie dureaza pana cand cel care este casatorit isi da seama ca acasa nu trebuie sa se prefaca , sa se poarte ca un gentelmen ...., sa fie atent cu partenera !

Deci, se intampla drame si in cupluri de lesbi?
anakin
Postat pe 24 Februarie 2014 01:00
daca chiar iubesti persoana cu care esti poate dura o vesnicie.
ndaniela65
Postat pe 24 Februarie 2014 02:22
De la: ndaniela65, la data 2014-02-24 02:22:58daca chiar iubesti persoana cu care esti poate dura o vesnicie.


Te referi la sotie /sot sau la amanta / amant ?
Rotty
Postat pe 24 Februarie 2014 07:50
probabil ca amandoua cazuri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo_19362
Postat pe 24 Februarie 2014 08:58
Ahaaa...Deci , au trait toti trei fericiti pana la adanci batranetzi ?
Rotty
Postat pe 24 Februarie 2014 09:03
de ce nu sotiei ii convenea stabilitatea , iar amantei faptul ca era intretinuta si nu trebuia sa -i gateasca si sa-i spele ciorapii....Lui ii convenea situatia ... vorba aceea mielul bland suge la doua masa !
garbo_19362
Postat pe 24 Februarie 2014 09:14
o cafea inchin azi pentru iubire !
garbo_19362
Postat pe 24 Februarie 2014 09:15
Dureaza la fel de mult sau mai putin ca oricare alta relatie. Extraconjugala sau nu. Depinde de cei implicati si de ce sunt implicati :)
metaphor
Postat pe 24 Februarie 2014 21:40
corect !!!!!!!!!!!!!
garbo_19362
Postat pe 25 Februarie 2014 14:35
Iubirea adevarata apare atunci cand nu te astepti si chiar daca in caznicie merge totul perfect,dai totul sa gusti din momontele de fericire.Asadar poate sa dureze o vesnicie..........
garbo_396621
Postat pe 25 Februarie 2014 21:12
" chiar daca in caznicie merge totul perfect "

Pai daca casnicia-i "caznicie" , cred si eu ca cauti "momontele" de fericire prin alte parti...
Rotty
Postat pe 25 Februarie 2014 21:22


bai... sincer... eu n-am inteles rostul acestei intrebari, sa nu mai vorbesc de totpic !!! adica pe cine ar interesa acest lucru: cat timp tine o relatie in afara casatoriei ? ce, isi planifica cineva timpul cat va tine ? si daca ai sti precis sau cu aproximatie, ce ai obtinut ? sunt multe alte chestii unde "cat dureaza...." e important, dar cat dureaza o relatie in afara casatoriei... pe cine naiba ar interesa ? ma rog... in afara de tine ! oricum, timpul cat dureaza nu-l poti planifica dinainte. asta stiu sigur, din cele 14,5 relatii in afara casatoriei pe care le-am avut eu... !!!

doaaaamne... intrebari mai folositoare, nu mai pune nimeni pe aici... ?????

Next !
barboneli
Postat pe 25 Februarie 2014 21:55
Nu stiu de ce te miri draga Barbo , daca asta il preocupa pe om .....!
garbo_19362
Postat pe 26 Februarie 2014 11:28
Uite EXEMPLU : VICA Blohina spune la tv ca este cu Piturca de 16 ani .....??????? El este insurat!!
garbo_392853
Postat pe 26 Februarie 2014 14:05
De la: barboneli, la data 2014-02-25 21:55:09

bai... sincer... eu n-am inteles rostul acestei intrebari, sa nu mai vorbesc de totpic !!! adica pe cine ar interesa acest lucru: cat timp tine o relatie in afara casatoriei ? ce, isi planifica cineva timpul cat va tine ? si daca ai sti precis sau cu aproximatie, ce ai obtinut ? sunt multe alte chestii unde "cat dureaza...." e important, dar cat dureaza o relatie in afara casatoriei... pe cine naiba ar interesa ? ma rog... in afara de tine ! oricum, timpul cat dureaza nu-l poti planifica dinainte. asta stiu sigur, din cele 14,5 relatii in afara casatoriei pe care le-am avut eu... !!!

doaaaamne... intrebari mai folositoare, nu mai pune nimeni pe aici... ?????

Next !


:)) nu inteleg de ce te deranjeaza topicul asta :)) vrei unul mai bun? uite, tocmai mi-am ars cartofii pentru pireu :))
metaphor
Postat pe 2 Martie 2014 13:26
Poate ca si el a ars cartofii , de aia era suparat pe toipic.
Rotty
Postat pe 2 Martie 2014 13:41
De la: Rotty, la data 2014-03-02 13:41:33 Poate ca si el a ars cartofii , de aia era suparat pe toipic.


metaphor
Postat pe 2 Martie 2014 13:45
De la: metaphor, la data 2014-03-02 13:26:08
De la: barboneli, la data 2014-02-25 21:55:09

bai... sincer... eu n-am inteles rostul acestei intrebari, sa nu mai vorbesc de totpic !!! adica pe cine ar interesa acest lucru: cat timp tine o relatie in afara casatoriei ? ce, isi planifica cineva timpul cat va tine ? si daca ai sti precis sau cu aproximatie, ce ai obtinut ? sunt multe alte chestii unde "cat dureaza...." e important, dar cat dureaza o relatie in afara casatoriei... pe cine naiba ar interesa ? ma rog... in afara de tine ! oricum, timpul cat dureaza nu-l poti planifica dinainte. asta stiu sigur, din cele 14,5 relatii in afara casatoriei pe care le-am avut eu... !!!

doaaaamne... intrebari mai folositoare, nu mai pune nimeni pe aici... ?????

Next !


:)) nu inteleg de ce te deranjeaza topicul asta :)) vrei unul mai bun? uite, tocmai mi-am ars cartofii pentru pireu :))


nu, nu ma deranjeaza asa mult topicul si nici intrebarea, sa zicem... dar la ce foloseste sa sti cat dureaza, asta nu pricep eu ! ce parca o casatorie sti cat dureaza ? dureaza cat dureaza si una si alta ! bine ar fi ca una sa dureze cat mai mult si alta cat mai putin ! cea ce nu e valabil sa zicem, la fiertul cartofilor pentru piure ! asta e clar ! cat dureaza un fiert de cartofi pentru piure, asta e deja stabilit de acum 128,4 ani, cand acel savant,,, nu conteaza, cert e ca se stie cat dureaza fiertul ! si uite ca tu, draga gospodina... n-ai stiut !!!! ce facem, deschidem un topic: cat dureaza fiertul a 500gr. de cartofi taiati 3/3/3... pentru piure ? asta da topic... ! sa vezi circ dupa ce apare.... ca de savantul respectiv, putini au auzit !
barboneli
Postat pe 2 Martie 2014 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelas timp??????????? 333 De la: garbo162012 19 Aprilie 2012 21:17
Barbatzii n-au fost facutzi monogami, dar nici Femeile, proaste 45 De la: garbo210772 24 Iulie 2011 00:24
Poti s aiubesti dar sa fi indragostita de altul? 12 De la: garbo_415874 29 Ianuarie 2017 18:08
M-a inselat pentru o chirie. 21 De la: Alex37 21 Ianuarie 2018 15:47
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
Setari Cookie-uri