Sfintii ajutatori


"copilul nu avea pacate", parintii au pacate, copiii platesc cu viata si boli pt. pacatele parintilor.
Spiritual, copilul nu a avut zile...a devenind




pitiTa_
Postat pe 13 Aprilie 2014 11:16
Aha, evu' mediu, dogme...mai ai oleacă şi ajungi la inchiziţie.
M-am cam săturat de vb...cică Dzeu-i iubire.
Ia explică tălică, unde-i iubirea în ecuaţia asta?!
Fără citate din Biblie!

''Spiritual''...să râd, sau să plâng?
Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 11:27
Axl_ia da-te tu mai aproape sa-ti citesc privirea! Despre "ce inchizitie" ii vb.? Am depasit cu totii perioada, evolutia contemporana isi spune cuvantul si fiecare emana "iubire" in felul sau. Eu nu fol. citate, vb. cum vad, simt si percep.
Cine are ochi, sa vada si minte, sa priceapa, nu e nevoie sa-mi dea dreptate. "N-am sarit"!
A! si nu am trecut ca Voda prin loboda si nici ca Van in "Gol"


Ai zis bine, "viata e o ecuatie" dar, nu numai atat!



Spiritual? faci cum simti! Poti sa dai si tu cu tine de pamant ca doar nu ma doare pe mine, cand ma afecteaza ceva(direct)iti spun. Deocamdata,
pitiTa_
Postat pe 13 Aprilie 2014 11:38
N-am fost de ceva vreme la Întorsura...
O zi faină!

PS: Nu eşti, doar te prefaci, dacă nu, e trist, f. trist.
Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 11:43
Nu-ti face griji, tristeti sunt la tot pasul, nu ma las manipulata nici spiritual
si nici altfel, am -ul meu pazitor si reciproca functioneaza la cote maxime, mai ales in zile de sarbatoare!:)

O zi cum ti-o doresti si un camp cu flori vii pt. tine!

(in caz ca ai nume de floare.)
pitiTa_
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:01
''Spiritual, copilul nu a avut zile...a devenind''

Chiar eşti.
Credeam că-mi traduci, da' ai un debit la filo. tutu...

Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:05
A devenit in ciuda suferintelor ce avea sa le traiasca
in viata asta. "nu a avut zile" si i-a facut bye-bye lu' ma-sa si tat-su si
numa' nu le-a zis: spalati-va pe cap cu pacatele si bociti cat o-ti putea, eu nu vreau sa va vad!
pitiTa_
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:20
Calcati pe teren alunecos fetelor.....Sunt chestii pe care noi nu le putem intelege .....inca (zic io ) .
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2014 16:24
De la: barboneli, la data 2014-04-12 08:40:47

neata somnorici... ! am sa tin minte pe asta pantelimon, am un prieten in bucuresti care sta pe sos. pantelimon. ce bine e de el.....

chiar asa???? pe Sos.Pantelimon???
ladyDY
Postat pe 13 Aprilie 2014 16:36


chiar asa ! Sos. Pantelimon Nr.260
Bl.46 Sc.1 Ap.33 Sect.2 Silviu Georgescu. el e cel mai bun prieten al meu din Romania... ! avem multe ore imreuna petrecute in romania, am poze si filme nenumarate cu ei. el si sotia, mama si tata lui. plus sora lui si fratele lui. cu el mai putin. au fost de 3 ori la noi aici. sunt poze cu ei si in albumele mele pe undeva. mai mult de o ora nu pot sa stau cu el ca ne apuca durerea de burta de la atata ras ! e cu 19 ani mai tanar ca mine dar arata mai in varsta ca mine. are parul complet alb. cred ca guvernul e de vina dar nu sunt sigur.... ! vrei si numarul de telefon al lui ?
barboneli
Postat pe 13 Aprilie 2014 19:26
Sfantul Nectarie - il gasesti la Manastirea Radu Voda Bucuresti, Sfantul Calinic de la Cernica, Sfantul Ciprian - Biserica Zlatari Bucuresti, Parintele Arsenie Boca

Toti sunt grabnici si puternici ajutatori. Dumnezeu sa iti ajute!
garbo005751
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:07
De la: barboneli, la data 2014-04-13 19:26:49

chiar asa ! Sos. Pantelimon Nr.260
Bl.46 Sc.1 Ap.33 Sect.2 Silviu Georgescu. el e cel mai bun prieten al meu din Romania... ! avem multe ore imreuna petrecute in romania, am poze si filme nenumarate cu ei. el si sotia, mama si tata lui. plus sora lui si fratele lui. cu el mai putin. au fost de 3 ori la noi aici. sunt poze cu ei si in albumele mele pe undeva. mai mult de o ora nu pot sa stau cu el ca ne apuca durerea de burta de la atata ras ! e cu 19 ani mai tanar ca mine dar arata mai in varsta ca mine. are parul complet alb. cred ca guvernul e de vina dar nu sunt sigur.... ! vrei si numarul de telefon al lui ?


ioiiiiiiiiiiii.....ce mica este lumea!!!
ladyDY
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:15
De la: Rotty, la data 2014-04-13 16:24:47Calcati pe teren alunecos fetelor.....Sunt chestii pe care noi nu le putem intelege .....inca (zic io ) .


Serios?
Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:41
De la: Axl_R, la data 2014-04-13 22:41:00
De la: Rotty, la data 2014-04-13 16:24:47Calcati pe teren alunecos fetelor.....Sunt chestii pe care noi nu le putem intelege .....inca (zic io ) .


Serios?



Da.
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:43
De la: garbo005751, la data 2014-04-13 22:07:12Sfantul Nectarie - il gasesti la Manastirea Radu Voda Bucuresti, Sfantul Calinic de la Cernica, Sfantul Ciprian - Biserica Zlatari Bucuresti, Parintele Arsenie Boca

Toti sunt grabnici si puternici ajutatori. Dumnezeu sa iti ajute!



La ce ore are audientze ?.....Daca zici ca-i acolo ?...
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:45
Bine draga, fiind in minoritate, tac, sa nu alunec.

Da' nu inseamna, ca-s de acord.
Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 23:00
" Crede si nu cerceta. ".......Uneori e mai bine asa...
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2014 23:17
Vb de Pita, cu filo.
Iar tu ziceai de alunecare.
Uneori vazand lucruri, care te afecteaza incepi sa te indoiesti, sau sa gandesti altfel.
Ma mai revolt si io. Sau ma schimb? Nu stiu, zau.

NB! Merg la...altfel o sa fie bai.
Axl_R
Postat pe 13 Aprilie 2014 23:26
Sfantul Apostol IUDA TADEU , ruda cu Dumnezeu, este unul din cei 12 Apostoli , este grabnic ajutator al cazurilor disperate . Sunt pe net detalii si rugaciuni speciale . Merita sa incerci !
another_day555
Postat pe 14 Aprilie 2014 14:41
" Sfantul Apostol IUDA TADEU , ruda cu Dumnezeu, "

Var primar , sau ce ?

Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 16:00
De la: Axl_R, la data 2014-04-13 23:26:48Vb de Pita, cu filo.
Iar tu ziceai de alunecare.
Uneori vazand lucruri, care te afecteaza incepi sa te indoiesti, sau sa gandesti altfel.
Ma mai revolt si io. Sau ma schimb? Nu stiu, zau.

NB! Merg la...altfel o sa fie bai.




Unde vezi tu "filo, minoritateo?"
Este un pct. de vedere pers. si, daca nu esti capabila sa deduci la ce ma refer, intreaba!
E usor sa "aluneci" pe dilaturi si sa judeci parerea altora, are dreptate Rotty, nu ca-i dau, da' si ea aluneca de multe ori. se si impiedica da nu recunoaste...:)
A vazut bine de data asta!;))

N-am avut prilejul sa te cunosc sa-mi dau cu parerea daca esti in faza de schimbare sau te simti revoltata ca mai sunt si adevaruri in spuse.
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 17:35
", are dreptate Rotty, nu ca-i dau, da' si ea aluneca de multe ori. se si impiedica da nu recunoaste...:) "

Pai daca dau astia cu ceara pe parchet....
Io recunosc multe , dar atunci cand e punctul meu de vedere , asta e si gata. Tu esti tu , io-s io. Ce bine ca nu semanam , ca ar fi plictisitor.
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 17:48
nici nu ma strofoc sa seman cu cineva anume, am stilul meu. si pt, "restu" nu apelez la sfinti ajutatoari, doar la -ul meu pazitor :)si-l simt.

si stii de ce?
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 17:58

"N-am avut prilejul sa te cunosc sa-mi dau cu parerea daca esti in faza de schimbare sau te simti revoltata ca mai sunt si adevaruri in spuse"


in care spuse si care adevaruri... ??? tu le stii, piti ? si "filo" se mai spune si la aluatul ala din care se fac placinte bune... dar e si prescurtarea de la filozofie... si filozofia e un punct de vedere personal... asa ca nu stiu de ce te-ai revoltat ?!? tot ce este un punct de vedere personal e o filozofie personala si viceversa. ca uneori se aduna sau se aseamana niste puncte de vedere personale... asta e altceva. atunc,i se deschide un topic. ca asta de exemplu. in care nu exista adevar ci doar spuse. pe care unii le cred altii nu ! asa ca chestia asta cu "adevaruri"... e cam banala. daca era un adevar clar, il credea toata lumea, asa cum cred eu ca dupa noapte vine zi ! zic si eu asa... cum zice si Cel... !!!
barboneli
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:09
De la: pitiTa_, la data 2014-04-14 17:58:08nici nu ma strofoc sa seman cu cineva anume, am stilul meu. si pt, "restu" nu apelez la sfinti ajutatoari, doar la -ul meu pazitor :)si-l simt.

si stii de ce?


nu. nu stim ! de ce ?
barboneli
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:10
" nici nu ma strofoc sa seman cu cineva anume, am stilul meu."

Nici nu-i nevoie sa te strofoci , stilul tau seamana leit cu al cuiva bine cunoscut.

Nu ma intereseaza de legaturile tale , io le am pe ale mele...
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:10
Io nu-s capabilă.
Bre, debitezi prostii, de nici tu, nu le mai ţii şiru'.
Nu eşti în stare să înţelegi o propoziţie simplă, care are doar subiect şi predicat, de restu' nici nu vb.
Baţi câmpii, cu o dexteritate ieşită din comun.
Hai, pa!
Axl_R
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:21
figuri!
Ati amalgamat postarile

Ia zi-mi mataluta cu ce clona ma confunzi, sa-i citesc "arhiva" si, sa-ti spun cat ii adevar si cat ii mincina!

Brobonel, tie nu-ti spun, ai prea multe clone si nu te dai deloc pe brazda....
stai pe aratura daca asa-ti place!
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:33
De la: Axl_R, la data 2014-04-14 18:21:38 Io nu-s capabilă.
Bre, debitezi prostii, de nici tu, nu le mai ţii şiru'.
Nu eşti în stare să înţelegi o propoziţie simplă, care are doar subiect şi predicat, de restu' nici nu vb.
Baţi câmpii, cu o dexteritate ieşită din comun.
Hai, pa! :sm
l-cool0016:



M'na, s-a trezit si taranca! Numa campuri si campii vizezi?
Ce treaba am eu cu subiectul si predicatul cand tu scrii propozitia din doua cuvinte?
Nu-ti convine ce scriu eu, nu citi! n-am eu treaba "cu scrietoarele/ ri"
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:40


Barbonel de Brebenel... zici ca am clone si inca prea multe... !??? si asta, e tot un punct de vedere personal sau e o filozofie de-a ta ? indiferent ce e si de ce brazda vorbesti... eu iti propun doar un singur lucru ! daca-mi raspunzi corect am sa te iubesc toata viata ! deal ? sau vale.... ? arata-mi si mie pe inca unul sau una care sa se asemene stilului meu !!! adica denumeste numai o singura clona din cele multe pe care le am ! astept.....
barboneli
Postat pe 14 Aprilie 2014 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROBLEME LA MICROUNDE 53 De la: florinelciucar 17 Mai 2014 19:54
blue air- low cost? 10 De la: snowflake 18 Septembrie 2009 15:18
Hoffman-copilul ingropat de viu 40 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 18:09
Concurs Disneyland 2 De la: alfheim 9 Octombrie 2011 12:32
Doamnelor, 1 De la: tudorita22222222 15 Noiembrie 2009 20:43
Setari Cookie-uri