Despre o posibila sarcina??

Buna Seara
Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Eu anul trecut in iunie am avut menstra din 24-29 iunie.in iulie mi-a venit menstra din nou din 10-13,in august nu mai venea deloc.ma decisem sa fac test,iesise pozitiv.la 1 septembrie pierdusem sarcina din pacate.in noiembrie am fost in romania, la medic si mi-a dat tratament cu duphaston (3 luni).in decembrie 2013 am avut menstra din 17-23,in 1-5 ianuarie menstra mi-a venit iar,dar la inceput a fost o scurgere foarte roza,cand mi se terminase menstra,scurgerea era tot roza.perioada intre menstruatii este de 16 zile aproximativ ca in iunie-iulie 2013.va intreb pe dvs.este posibil sa fiu insarcinata?"mi-as dori din suflet sa fiu insarcinata".
Cand am pierdut sarcina in septembrie,nu a necesitat chiuretaj.eu sunt in anglia,iar aici femeile insarcinate sunt luate in evidenta dupa 3 luni de sarcina din pacate.nu m-au ajutat cu nimic in privinta sarcinii,mi-au spus ca am pierdut sarcina din cauza ca am facut testul prea repede.iar doctorita din romania mi-a spus ca e posibil sa fi pierdut sarcina si din cauza lipsei de progesteron.insa mi-a spus la ecograf ca am uterul curat,doar ca am putin progesteron.mi-a spus ca imi da acest tratament cu duphaston,pentru reglarea progesteronului,sa pot sa raman insarcinata si sa pot sa tin sarcina.aceasta menstra din ianuarie poate fi si din cauza medicamentelor,?
Mai am o scurta intrebare.duphastonul trebuia sa beau a 16 zi de la ciclu,eu am baut imediat dupa terminarea menstruatiei,este vreun risc ca am baut medicamentele imediat dupa menstruatie?
Va multumesc pt rabdare
Cu respect
Anku
garbo_1348
Postat pe 25 Ianuarie 2014 03:59
nu prea se poate , dar ca sa fii sigura trebuie sa consulti un medic si eu am luat duphaston multi ani de zile si da astfel de manifestari ... ce ma mira este ca nu ti-a fost recomandata si vit E concomitent cu duphastonul si a la long adica in fiecare zi o pastila indiferent daca ai sa nu menstra ! iti doresc multa sanatate si sa ramai insarcinata asa cum iti doresti ! ps evita alcoolul !mai ales daca iti doresti un copilas asa de mult ! succes !
garbo_19362
Postat pe 25 Ianuarie 2014 07:26
In lima romana nu se "beau" medicamentele. In acest caz se foloseste verbul "a lua".Prin urmare ai luat Duphaston sau alte mediamente.
Lipsa lecturii este alarmanta!
garbo_14245
Postat pe 13 Februarie 2014 05:42
iti doresc un copil sanatos!nu intra in panica,vei reusi.
ioana9o
Postat pe 13 Februarie 2014 05:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
INIMA SAU RATIUNEA... AJUTOR... 58 De la: regi_15 23 Februarie 2009 21:32
Sa mai lupt pebtru casnicie? 79 De la: Ioana007 6 Aprilie 2009 15:30
Setari Cookie-uri