vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj

Vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj, are si manichiura/pedichiura, dotat cu de toate, din cauza ca e proprietarul insuportabil,e imposibil sa ma inteleg cu el, inca de la inceput dupa prima luna de plata a inceput sa ma streseze zi de zi incat acum nu mai pot dormi, acum e ora 2.20 si m-am trezit din cauza asta, am inceput amenajarile in 20 septembrie 2013, contractul de inchiriere a intrat cu 1 octombrie 2013, desi am intrat pe chirie si in data de 2 eu deja eram gata cu toate amenajarile din cauza lui nu am putut chema pe cei de la pompieri fiindca centrala care era montata din iulie inca nu era pusa in functiune, hornul era montat gresit, si abia in data de 10 octombrie 2013 a venit firma de service si a avizat-o de mers, cu rugamintea mea, deorece nu a respectat normele de montare a ei, si acestia au vrut sa o sigileze din start. deja facusem investitia deci nu mi mai permiteam sa pierd timp pe bani mei, Din acest motiv actele mi-au iesit abia in 2 dec. 2013, pe luna noimebrie si decembrie eram acoperita datorita faptului ca incaperea unde e manichiura zugravit de la sapa in pereti si montat tarchet pe jos m-a constat cu totul 3000 lei, iar eu aveam dreptul sa mi deduc din chirie aceasta suma, drept pentru care nu am vrut sa-i platesc pe noiembrie si decembrie, insa acesta nu a vrut sa recunoasca investitia in spatiul propriu ca fiind una care ramane acolo crescand valoarea imobilului. In tot acest timp nu a facut alceva decat sa ma tot ameninte sa mi trimita notificari de la executor la care am raspuns cu alte notificari, cu dovada, iar de craciun a incetat, chiria pe luna noiembrie si decembrie fiind de 2240 lei mai aveam dreptul a-mi deduce inca 760 lei diferenta pana la 3000 din luna ianuarie. Pe langa faptul ca acele notificari si amenintari au pus pe fuga fetele ce venisera sa lucreze, cat si clientii, am acum in data de 20.ianuarie 2014 din nou amenintari telefonice, cat si scrise din partea lui ca ma evacueaza,M-a mintit inca de la inceput vrand sa mid ea in chirie un spatiu de 26 mp cand de fapt pe cf e de 32.14, apoi m-a mintit cu centrala ca e in stare functionala, apoi m-a mintit cu contorul de apa ca-l are si de fapt apa se plateste la pausal cu toti vecinii din curte. In aceste conditii daca cineva vine si stie cum sa i tina piept e binevenit, eu una m-am saturat, m-am imbolnavit din cauza lui, si toate acestea dupa ce am investit peste 7500 euro in acest salon. Daca doreste cineva sai vina de hac si sa-i tina piept contractul e valabil pana pe data de 1 octombrie 2014, va astept sa ma sunati la 0744258070. Am copii de crescut singurii mei bani obtinuti din vanzarea unicei garsoniere i-am investit aici si am dat de un nemernic de om fara Dumnezeu si fara suflet, Doar pentru ca am vrut sa le creez copiilor mei un viitor mai bun in aceasta tara!
ShantiL
Postat pe 20 Ianuarie 2014 02:39
mai sint si institutii abilitate . a platit impozitul pe profit din chirie ? trimitei circa financiara. prezintate la registrul comertului si depune sesizare ca ti se ingradeste dreptul de a nu iti poti desfasura activitatea si pe urma '' PROPRIETARUL " o sa vb. singur.
lllorena
Postat pe 8 Februarie 2014 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zebra Caffe cheama traditia martisorului in haine moderne 1 De la: Veenman 28 Februarie 2011 10:07
vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj 2 De la: ShantiL 8 Februarie 2014 19:25
Gyuri Pub - pub-ul lui Ioan Gyuri Pascu 13 De la: eu_geminy 3 Aprilie 2011 10:52
buna ziua 35 De la: nazirra 28 Septembrie 2009 14:32
clubul faraoanelor cocosate 1306 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 18:50
Setari Cookie-uri