Un sfat pentru tatal meu?

Buna ziua tuturor si la multi ani celor care-si aniverseaza ziua de Sf. Nicolae. Am si eu nevoie de putin ajutor: tata m-a pus sa ma interesez de o saltatea din burete, Top, care cica se pune peste cea obisnuita, dar eu n-am mai auzit de asa ceva. Cica i-ar fi recomandat doctorul sa cumpere, pentru ca are dureri de spate, dar nu i-a zis unde poate gasi. Voi stiti de unde pot sa cumpar?
Laura393096
Postat pe 6 Decembrie 2013 11:11
Laura,
intra pe GOOGLE
click: saltea TOP...
si gasesti matali acolo tot ce vrei!
Numa' bine, mosu' o vinit la tine? ....
Fss_ssu
Postat pe 6 Decembrie 2013 17:05
O gaseste si pe Michelle din America exact cu aceeasi intrebare /formulare
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2013 18:57
Saltea peste saltea? N-am mai auzit de asa ceva. Si eu am avut dureri de spate, dar doctorul mi-a recomandat una ortopedica, exercitii de spate si inot. Am cautat pe internet si am gasit o multime de variante, pe marimi, branduri, etc in magazinul online www.expert-saltele.ro Nici nu m-am stresat cu livrarea, ca mi-au adus-o acasa. Cand alegi salteaua ai grija sa masori patul in interior, sa verifici perioada de garantie (la a mea am 3 ani), sa fie anti mucegai, alergeni, in sfarsit, una de calitate.

bunicuta_creta
Postat pe 6 Decembrie 2013 19:58
"Saltea peste saltea? N-am mai auzit de asa ceva."

Este ! Mai nou aveau la Lidl asa ceva la oferta.
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2013 20:03
nicidecum , scuza-ma ca sunt asa transanta ! in nici un caz , persoanelor cu dureri de spate le sunt recomandate doar saltele ortopedice si cat mai drepte chiar de o duritate mai mare , mama mea a avut multi ani lumbosciatica si cand i-a spus doctorul sa doarma pe o bucata de placaj si doar o patura sau mai multe dar nu exagerat , a plans vreo doua saptamani ca nu poate ca o doare si acum daca ii luam placajul spune ca ii este mult mai bine asa cu el!!!! . eu iti recomand sa mearga la doctor si sa faca fizioterapie in functie de ce afectiune are dumnealui, si o saltea ortopedica . in burete se va afunda si va suferi si mai tare si cand va dormi si cand se va ridica !sanatate !
garbo_19362
Postat pe 6 Decembrie 2013 20:12
Am avut si eu o astfel de saltea, dar nu in Romania. Motivul pt care am cumparat-o era s-o pun peste o alta saltea care era cam tare. A fost okay o perioada dupa care am renuntat ( m-a incalzea prea tare). Mi-am cumparat o alta saltea exceptionala dar cam scumpa care e indicata pt orice afectiune.
Deci se gaseste de cumparat, probabil au aparut si in Ro, aici vreo $200, acolo incearca mobexpert.
Ea43
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:58
dureri de spate cel mai bun remediu dormit pe blat de scandura fara perne
lllorena
Postat pe 8 Decembrie 2013 19:22
Exact asta am spus si eu , mama mea doarme de 22 de ani pe un astfel de blat si nu i-a mai intepenit milocul si nici calmante nu a mai luat pentru sciatica !si fizioterapia dar si kinetoterpia ajuta foarte mult !
garbo_19362
Postat pe 11 Decembrie 2013 10:45
Hmmm... Depinde in primul rand unde sunt localizate durerile de spate. Am gasit un articol edificator in acest sens:
Durerile localizate in zona inferioara a spatelui
Sus

Astfel de dureri sunt adesea semne care transmit faptul ca salteaua pe care dormiti nu va ofera suportul de care aveti nevoie. Fermitatea saltelei nu inseamna neaparat suport, exista numeroase saltele moi, care confera corpului o sustinere buna.

Daca dormiti pe o parte si va treziti cu dureri de spate, poate fi vorba de o presiune prea mare asupra articulatiilor sacro-iliace. O perna plasata intre picioare poate ajuta sa scapati de aceasta presiune.

Am aruncat o privire peste ce s-a recomandat pana acum si mi s-a parut foarte interesant magazinul http://www.expert-saltele.ro/ Ajuta mult descrierile alea de la produse, care au pret mai mult decat decent, avand in vedere ca asigura si transportul. Poate si din cauza pernei sa-l doare capul, daca e din aceea indesata cu pene, de la tara. Am vazut pe site si perne speciale, pentru cei care au probleme cervicale
adina_garbo_11032
Postat pe 23 Ianuarie 2014 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credit imobiliar 12 De la: iqart 19 Decembrie 2009 20:10
apartamente la demisol 5 De la: davidsava 2 Noiembrie 2018 14:48
Un sfat pentru tatal meu? 10 De la: Laura393096 23 Ianuarie 2014 17:40
Curatenia de sarbatori 7 De la: Carmen_09 16 Decembrie 2014 10:09
ajutorul cuiva 2 De la: prynty 22 Martie 2010 18:47
Setari Cookie-uri