Ea fecioara,el capricorn?

Ce parere aveti despre aceasta combinatie?Cunoasteti astfel de cupluri?Ce defecte le pun in pericol relatia?
Sunt doua zodii de pamânt,deci ar trebui sa se înteleaga perfect, dupa standardele astrologiei.Fecioarele sunt perfectioniste.Capricornul simte si el acelasi lucru.Capricornul desi e zodie de pamant,e foarte imatur pana in 30 ani(cel putin asa e capricornul pe care il cunosc eu).Fecioara este partenerul care nu va întreba de ce trebuie atata munca, caci ea însasi este o devotata a profesiei.
loving
Postat pe 3 Decembrie 2013 12:52
Raspuns similar cu ce am scris unei intrebari similare :

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/18535/Eu-rac-si-el-Leu.html#post-835022
whisperer
Postat pe 9 Decembrie 2013 20:42
De la: loving, la data 2013-12-03 12:52:05Ce parere aveti despre aceasta combinatie?Cunoasteti astfel de cupluri?Ce defecte le pun in pericol relatia?
Sunt doua zodii de pamânt,deci ar trebui sa se înteleaga perfect, dupa standardele astrologiei.Fecioarele sunt perfectioniste.Capricornul simte si el acelasi lucru.Capricornul desi e zodie de pamant,e foarte imatur pana in 30 ani(cel putin asa e capricornul pe care il cunosc eu).Fecioara este partenerul care nu va întreba de ce trebuie atata munca, caci ea însasi este o devotata a profesiei.


Pai daca stii atatea , de ce mai intrebi ?
Rotty
Postat pe 9 Decembrie 2013 20:50
Bărbații, indiferent de zodie , sunt imaturi până la 39 ani când le vine mintea la cap și la 40 ani le pleacă mintea din cap(unde nu știm ,poate știu ei). Nu am spus-o eu , ci o scriitoare ( dar îi dau dreptate). Nu are nicio importanță zodia, ci Omul, educația , gena, cultura, autoeducația, etc.
garbo203525
Postat pe 10 Decembrie 2013 17:20


pardon.. ! scriitoarea aia habar n-are, poate tu ai habar, dar o repeti ! scriitoarea aia a stat cu nasu'n carti sa se inspire si pe urma cu nasu-n coli sa le umple.. ! cand naiba a mai avut timp sa cunoasca barbatii... si inca multi ! dovada... eu de ex. n-am devenit matur nici acum ! nna... ! si ce inseamna la voi "matur" ? femeile de ex. pana cam la 37 de ani, nu prea le intereseaza "maturitatea" barbatului... ci "fertilitate"... cu toate aspectele ei... ! cum arata sau ce calitati are un barbat matur, fata de unul imatur ? eu nu stiu ca nu m-a preocupat niciodata intrebarea asta. poti sa-mi spui tu sau scriitoarea aia... ? seriozitatea, sinceritatea sau onestitatea, cuvinte sinonime cred... afectiunea, astea-s mai importante atunci, pana la 39 de ani ! dupa aia intervine curiozitatea... ce, asta inseamna lipsa de maturitate ? ce, femaile nu au o curiozitate si mai mare... ca dupa mare umbla !!! ok, ok... am glumit in unele parti importante, stiu ca femeile, adica sexul feminin mai bine zis... se maturizeaza corporal, hormonal... material, inaintea sexului masculin. de aia si casatoriile in marea majoritate sunt intre o femeie mai tanara si un barbat mai in varsta cu sperante de maturizare... !!! iar lui loving... ce sa-i mai spun... sa nu mai intrebe prostii ! uite asa, am zis ! cum se spune in popor (-ul roman...) ce are... zodia cu primaria ! ma rog, a trebuit sa schimb un pic... ! de ce ! pentru ca zodile au caracterizari diferite la oameni, este adevarat... dar asta la lucruri generale si simple. adica astia sunt mai detepti, astia sunt mai sinceri, aia mai nervosi ceilalti altfel, etc. dar baiatul ala de langa tine... ala de care intrebi si pe care sper ca-l cunosti din picioare si pana in cap... ala ce-ti inspira ? fara sa ti cont de zodia lui. studiaza cum se comporta cu tine, cu restul din jur... cum mananca... cum se poarta si in societate, cum se poarta cu tine in intimitate... si daca iti place sau esti multumita... atunci gata nunta ! auzi la tine... "asa combinatie"... !!! da ce crezi ca e asta... lectia de chimie ? sau moda... combini rosu cu negru ca, cu maro nu prea merge. profesie... munca.... perfectionism... aia cauta la brate de munca, nu la un barbat in primul rand, cand vrei sa-ti faci o familie ! sau poate n-am inteles eu bine si tu cauti de fapt un partener ca sa deschizi un chiosc de inghetata/// ??? sau de mai stiu eu ce....
barboneli
Postat pe 10 Decembrie 2013 18:11
in zodiile astea sunt nascuti atatia oameni....iar barbatii,da,se maturizeaza mai greu.
E foarte importanta maturitatea,inseamna ca esti pregatit mintal pentru viata,ca intelegi mult,ca stii sa te comporti in situatii grele.
daniilia
Postat pe 27 Decembrie 2013 14:40
in zodiacul chinezesc,inainte de a ma marita cu el spunea:,,mai bine las-o in pace nu o chinui;;dupa cateva luni,m-a inselat cu diverse femei sub conditia mea. apoi....s-a dus incredere,respect,intelegere,iar cand venea acasa,simteam in aer ,ca se raspandeste o energie negativa cu care venea de la o....EA; ORICARE AR FI EA. si a plecat.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo265560
Postat pe 28 Decembrie 2013 01:02
o, da dar nu numai el e devină, sigur există o diversitate de probleme într-o căsnicie cu probleme.
garbo_1675
Postat pe 28 Decembrie 2013 05:25
barbatii sunt imaturi ptr ca nu gasesc o femeie stabila in idei....si nu stiu ce sa faca cu instabilitatea asta ...o iei blonda,ea se face roscata,si asa mai departe...si te intrebi,dar eu ce femeie am luat langa mine ?...daca ea se tot schimba dupa toane ,ifose,fitze si altele,tu cum sa te pliezi pe schimbarile ei,care de cele mai multe ori sunt proaste si daca ii zici ceva,iti intoarce spatele si te lasa in singuratatea ta si te intrebi si sa-ti raspunzi in nestire:cine-i vinovatul ?....apoi,dupa un timp de reflexie al ei,vine la tine ispasita,miaunita,alintata,sugerandu-ti ca a gresit si te vrea langa ea,dar este prea tarziu de cele mai multe ori,ptr ca singuratatea ta ori te-a inlantuit prea tare ,interiorizandu-te ca un melc fara antene,debusolat adica,ori zburzi din floare in floare sa-ti alungi singuratatea si stai atata timp cat este miere la acea floare...iar psihologii de astazi,sunt ca popii,au problemele lor si vor sa le rezolve pe alea altora ...contra cost ,evident...adica sufletele sunt cumparate,sufletele sunt vandute,ca la taraba...relatia fecioara-capricorn este minunata,presarata cu multe emotii,bucurii ,fericire,exaltare,lumina,important este ca in orice relatie,toate energiile universului sa o mentina ,sa nu se piarda ...cine spune ca totul depinde mine,minte...eu sunt un univers in alt univers si tot asa ...
cautator_de_iubire
Postat pe 28 Decembrie 2013 08:41
De la: garbo_1675, la data 2013-12-28 05:25:27 o, da dar nu numai el e devină, sigur există o diversitate de probleme într-o căsnicie cu probleme.


Ce logica dom`le....
Rotty
Postat pe 28 Decembrie 2013 08:41
De la: garbo265560, la data 2013-12-28 01:02:53in zodiacul chinezesc,inainte de a ma marita cu el spunea:,,mai bine las-o in pace nu o chinui;;dupa cateva luni,m-a inselat cu diverse femei sub conditia mea. apoi....s-a dus incredere,respect,intelegere,iar cand venea acasa,simteam in aer ,ca se raspandeste o energie negativa cu care venea de la o....EA; ORICARE AR FI EA. si a plecat.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


sincer, n-am inteles ce ai vrut sa spui si nici de ce citesti in zodiacul chinezesc si nici de ce ai numai jumate de avatar... !
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:12
De la: Rotty, la data 2013-12-28 08:41:22
De la: garbo_1675, la data 2013-12-28 05:25:27 o, da dar nu numai el e devină, sigur există o diversitate de probleme într-o căsnicie cu probleme.


Ce logica dom`le....


lasa logica... ca nu e, dar lamurete-ma te rog... a vrut sa spuna reflexie (cum a scris) sau reflectie... ? tu sti ca eu nu prea le am cu limba si logica romana.....
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:15
Nu stiu inca ce a vrut sa zica , ca o ingropat talcul , iar aia cu juma` de avatar , iti zic io cum sta treaba.....O rupt poza !!! Nu ai citit ca s-o dus cu dorul omul ei ?
Rotty
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:19


aaaaha... am citit dar n-am inteles... sti tu, is cam prostut... eu am cresut ca e jumate ca sa para... jumate !!!
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:23
Daca ai rabdare si iubire sa cunosti un capricorn veti imbatrani impreuna.
Eu sunt fecioara si el capricorn si casnicia noastra dureaza de 28 de ani. Ce spui? Merita?
Ionelia
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:24
De la: barboneli, la data 2013-12-28 09:23:55

aaaaha... am citit dar n-am inteles... sti tu, is cam prostut... eu am cresut ca e jumate ca sa para... jumate !!!


Ai priceput tu ceva , nu fi modest Cauta fata .....zice inelul meu
Rotty
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:30
De la: Ionelia, la data 2013-12-28 09:24:32Daca ai rabdare si iubire sa cunosti un capricorn veti imbatrani impreuna.
Eu sunt fecioara si el capricorn si casnicia noastra dureaza de 28 de ani. Ce spui? Merita?


imi place fraza asta cu: "veti imbatrani impreuna"... ! dar cred ca, ei imbatranesc impreuna si daca unul se afla in Polonia si celalalt in Spania... nu crezi ! ce, trebuie neaparat sa fie unul langa altul ? si apropo... felicitari ptr. astia 28 de ani si la mai multi ani impreuna... pana muriti de batranete !!! cea ce probabil ca o sa patesc si eu... noi, noi find dupa 40 de ani de casatorie... ! dar nu in capricorn si nici in fecioara !
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:38
Poate ca nu esti nascut in zodia fecioarei dar semeni cu una ........ fecioarele au mania de a despica firul in 4.
Ionelia
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:45
mda..eu sunt fecioara, fostul meu sot, capricorn...
capricornii sunt cei mai gelosi si posesivi oameni din lume...in final de atatea frustrari...inseala...:(
garbo186854
Postat pe 28 Decembrie 2013 10:52
eu sunt fecioara (desi nu prea ma regasesc in descrierile despre zodie) el este capricorn. ne stim de 4 ani, casatoriti de 3 ani... suntem doi incapatanati, dar mai lasam unul de la altul si cumva iese bine pana la urma. din experienta mea, eu zic ca trebuie sa ai rabdare cu un capricorn.
cum fac eu : ,, zic ca el si fac ca mine`` dar asta cred ca este un sfat general valabil
garbo_2702
Postat pe 28 Decembrie 2013 11:03
De la: Ionelia, la data 2013-12-28 09:45:19Poate ca nu esti nascut in zodia fecioarei dar semeni cu una ........ fecioarele au mania de a despica firul in 4.


de aia si raman fecioare mult timp... ! nu, nu sunt nascut in zodia fecioarei... dar imi place sa despic firul in patru, de mult incerc si in 5... ! asa-s varsatorii... dornici sa cunoasca !!!
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 11:13
De la: garbo_2702, la data 2013-12-28 11:03:37eu sunt fecioara (desi nu prea ma regasesc in descrierile despre zodie) el este capricorn. ne stim de 4 ani, casatoriti de 3 ani... suntem doi incapatanati, dar mai lasam unul de la altul si cumva iese bine pana la urma. din experienta mea, eu zic ca trebuie sa ai rabdare cu un capricorn.
cum fac eu : ,, zic ca el si fac ca mine`` dar asta cred ca este un sfat general valabil


corect !
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 11:14
E mai corect sa il faci sa fie de acord cu tine, dar initiativa sa fie de la el.
Ionelia
Postat pe 28 Decembrie 2013 12:57
Eu Capricorn, El fecioara... Dupa un an jumate suntem pe pct de a ne desparti... Lipsa de comunicare, si mult prea rece el ( fecioara). Suntem intr o pauza acum sa ne punem gandurile in ordine si sa vedem daca Mai mergem inainte sau nu !...
garbo_9478
Postat pe 28 Decembrie 2013 17:38
reflexie a vrut sa spuna ....ia variantele din dictionar si alege-ti una care crezi tu ca se potriveste ...sunt mai multe,dar una chiar este interesanta si sigur nu o stiai...si mai este un aspect ,in loc sa clarifici o idee,mai bine te iei de partea gramaticala in care chiar tu cazi in capcana...dar te corectezi singur/a ,daca tot esti asa de corigibil/a...asa ca ,ambitioneaza-te ,citeste-te si corecteaza-te!:)...
cautator_de_iubire
Postat pe 28 Decembrie 2013 23:07
Uite un site bun pentru compatibilitati intre zodii, dar si horoscop zilnic, lunar, anual, da click pe link-ul: http://www.horoscopzi.ro si spuneti parerea ta.
zelinceanuviorel
Postat pe 12 Mai 2018 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia rac si barbat berbec.. 24 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 00:08
ea rac-el peste..... 5 De la: kaina_2009 15 Iunie 2009 12:42
gemeni-gemeni ? 7 De la: lady_DY 16 Februarie 2010 21:32
fata cu dilema cu baiatul de pe mess,,ca mi-a picat netul si nu am reusit sa ii scriu 20 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 00:45
Eu sagetator , el scorpion 15 De la: pik_nik 26 Octombrie 2009 00:59
Setari Cookie-uri