BULA



mai Q... vad ca te-a afectat teribil lipsa, furtul, confiscarea.... acestei bule !!! imi pare rau ! sincer... eu nici nu o bagam in seama... ! si nici nu ma foloseam de ea... ! am auzit si vazut bule din astea care se folosesc ca... ustensila la sex... dar nu erau rosii. negru si alb sunt culorile frecvente. dar sa lasam pe alea... a scris cineva la bulangii astia din administratie ca lipseste o bula si ca o vreti inapoi ? in loc de bula aia, au bulit avatarele... ne-au pus mutrele noastre in bula !
barboneli
Postat pe 29 Octombrie 2013 11:11
De la: quasaria, la data 2013-10-28 14:05:53printscreen. Nu te cred.


ei na! :-??

io cred ca de vina ii "vesnica" obisnuinta cu ceva anume, ii simtim lipsa si te apuca pandaliile cand
se intampla o schimbare(daca asta ai vrut sa stii).....si vad ca o luat amploare de proportii oare cat persista?

Si-o facut si ei oleaca di curatenie in casa , o schimbat decorul si nici n-o pus ghini -le, ca rasuna corul
Haidi bre! Obisnuiti-va cu noul mers al "treburilor" altor/a daca tot sunteti in casa lor, nu-i corect?

Lasa, imi zaci tu ......!
numai bine, fara bule si buline ! ;))
Fss_ssu
Postat pe 29 Octombrie 2013 13:22
eh, sure... m-ai gasit cu rezistenta la schimbare.
PANDALIILE sint faptul ca dispar functionalitati - cum ar fi cea de a vedea mesajele postate. In schimb apar tot felul de rhturi de detergenti. Si corect, sintem in casa altuia dar castiga chirie mai mult decit face... sau, ma rog, taxa pe prostie. Romanul cel umil si supus...
Ma intrebi pe mine daca mi se pare corect? Nu, nu mi se pare corect. Nu mi se pare corect sa ai 20 de reclame pe o pagina si sa obligi prostii sa acceseze 50 de pagini ca sa vada daca a mai scris cineva ceva - pay per view, pay per click.... clic din greseala, evident. Ca daca vreau sa selectez un subiect se lateste reclama automat astfel incit sa intru pe pagina a tot felul de aberatii pt ca n-am incotro - sau altfel nu pot sa inchid reclama... . Iar asta e "corectitudine", dupa parerea ta?
Nu stiu de ce, nu m-ar mira sa fie...
quasaria
Postat pe 29 Octombrie 2013 14:25
Io n-am reclame. Da' nici bulă. Io tăt vreu bula îndărăt!

Da' de ce să merg io 3 străzi ca să văd ce o scris vecina?
şi nu mai merg/intru deloc!
Axl_R
Postat pe 29 Octombrie 2013 14:37
da, barbo, gratiile pe hublou mai lipsesc. Si niste coarne. Si ar fi imaginea perfect relevanta.

Hai, kiss up everybody: sa aplaudam frumos ce ne ofera generozitatea gratuita a garbo.... .
quasaria
Postat pe 29 Octombrie 2013 14:49
pardon de repetitie - dar, asa cum spuneam, siteul asta functioneaza ca un cour de la un timp.
quasaria
Postat pe 29 Octombrie 2013 15:11
hei tanti garbo!
ai reconstruit casuta, dar ai uitat sa pui usa!
te rog frumos, vreau bula inapoi!
Eugenia_
Postat pe 29 Octombrie 2013 15:40
De la: quasaria, la data 2013-10-29 15:11:38pardon de repetitie - dar, asa cum spuneam, siteul asta functioneaza ca un cour de la un timp.


Unul cam constipat
Rotty
Postat pe 29 Octombrie 2013 16:06
Iupiiii...!!!! Avem bula !!!
Rotty
Postat pe 29 Octombrie 2013 16:49
Dacă am vb mumos cu ei.
Axl_R
Postat pe 29 Octombrie 2013 17:13


nu stiam ce m-a trezit din somn... !!! a suierat ca o ghiulea bula asta... am crezut ca iar ne-au atacat sirienii !!! in fine aveti bula... !!! domnul arfitect de la garbo, cred ca e putin sashiu insa... a aranjat dracia asta de fereastra cu bula... cam la stanga si imi acopera din coala de scris. acum am, pelanga 5 reclame si fereastra asta, ca sa pot functiona ca lumea cand vreau sa scriu ceva... !!! daca vreu sa scriu numai buna seara... nici macar nu merita sa ma scriu... dureaza prea mult curatzenia pentru 2 cuvinte... !
ma bucur pentru Quasaria... in fine isi are bila... !!!
barboneli
Postat pe 29 Octombrie 2013 17:36
erata...
barboneli
Postat pe 29 Octombrie 2013 17:36
De la: quasaria, la data 2013-10-29 14:25:45eh, sure... m-ai gasit cu rezistenta la schimbare.
PANDALIILE sint faptul ca dispar functionalitati - cum ar fi cea de a vedea mesajele postate. In schimb apar tot felul de rhturi de detergenti. Si corect, sintem in casa altuia dar castiga chirie mai mult decit face... sau, ma rog, taxa pe prostie. Romanul cel umil si supus...
Ma intrebi pe mine daca mi se pare corect? Nu, nu mi se pare corect. Nu mi se pare corect sa ai 20 de reclame pe o pagina si sa obligi prostii sa acceseze 50 de pagini ca sa vada daca a mai scris cineva ceva - pay per view, pay per click.... clic din greseala, evident. Ca daca vreau sa selectez un subiect se lateste reclama automat astfel incit sa intru pe pagina a tot felul de aberatii pt ca n-am incotro - sau altfel nu pot sa inchid reclama... . Iar asta e "corectitudine", dupa parerea ta?
Nu stiu de ce, nu m-ar mira sa fie...



da pi cini sa intreb daca nu pi tine?
Nu esti tu propietara, nu ai tu atatea nemultumiri de-ti obosesc ochii dupa dat click, da si taci, io m-am rugat fr. sa o lustruiasca si sa o scoata la vedere(di "BULA" zac) o aparut, vezi?... si tot nemultumita esti?
Asa suntem noi romanii, mai inchedicati, tre sa ocolim mult pana ajungem in punctul dorit iar pi undi treci, lasi ciubuc, in bani,daaa ca si "lor" le cer altii si vin cu sacu' nu cu palaria, da' ii obisnuinta din "folclor"

Lasa, stii tu ce zac si eu stiu ce zaci
tu esti pisti ocean, ce-ti pasa?..... da-le tu lamuriri cum sa redecoreze interiorul si poate se conformeaza daca nu s-o inchedica di tat.....
NB! mai vb. noi

Admini, multumesc fr. pt BULA!
Fss_ssu
Postat pe 29 Octombrie 2013 22:05
- acu' avem ditai bula. Da' decit deloc....

suparatu, obiceiul asta de a te invirti dupa coada nu l-am inteles decit la cateii care nu isi gasesc pozitia optima sa faca pipi. Aia au un motiv bine justificat. In rest, mi se pare pierdere de timp.
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2013 07:13


neatza. ok... postarea nu mi-a fost adresata, dar fara sa vreau am citit-o... ! nu, nu stiu cum e la romani cu invartitul (eu nu cunosc decat "invartita oilor" din maramures...) dar invartitul dupa coada la catei, nu e pentru ce ai spus... ! adica n-are legatura cu pipiul. nu, nici daca sufera de prostata... ! el doar se joaca asa, ca si pisicile. asta cand nu e ceva bun la TV sau n-are nimic de citit... ! se mai invart si cand isi cauta un los ca sa se culce pe jos. se invarte... se invarte... si in sfarsit se buseste la pamant. se zice, nu in popor... ca isi cauta o pozitie in functie de magnetismul locului. poate, dar nici nu ma preocupa. asta e Q cu invartitul lor... ! la pipi, maximum se invarte in jurul pomului, stalpului, etc.! in tot cazul, pe mine ma deranjeaza bula asta, mai exact ditamai fereastra... !
barboneli
Postat pe 30 Octombrie 2013 08:09
e, cainele meu se invirte in jurul...toaletei cite 10 minute. Si e puturos de fel, adica n-are decit viteza a cincea sau deloc - preponderent "deloc". Nu stiu de ce o fi asa selectiv cu buda...
Si, din pacate pentru noi toti, nu la pamint se prabuseste ditai namila de obicei, ci pe canapea. La televizor.
Acolo si-a gasit el "magnetismul" - si tot acolo ni l-am gasi si noi, daca am mai avea loc....

Bine cel putin ca nu l-am invatat si la laptopuri... ca era bye bye garbo....
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2013 08:18
Cum naiba se face ca magnetismul cu pricina se afla seara tocmai pe partea mea de pat ?
Rotty
Postat pe 30 Octombrie 2013 08:34
- si la noi s-ar afla...da' totul are o limita: canapeaua i-am cedat-o, acu' n-o vrea sa si dormim noi pe covor ca sa se lafaie suveranitatea sa in pat!
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2013 08:38
Din fericire , dupa vreo 10 minute , isi ia magnetismul cu el si dorm amandoi fericiti pe covorasul de langa pat... Doar dimineatza se urca iarasi , sa ne aminteasca ca magnetismul nostru (al bipezilor ) e tocmai in bucatarie langa masina de cafea
Rotty
Postat pe 30 Octombrie 2013 08:48
De la: quasaria, la data 2013-10-30 07:13:10 - acu' avem ditai bula. Da' decit deloc....

suparatu, obiceiul asta de a te invirti dupa coada nu l-am inteles decit la cateii care nu isi gasesc pozitia optima sa faca pipi. Aia au un motiv bine justificat. In rest, mi se pare pierdere de timp.


nu-i pierdere, iti zac io!

Daca te preocupa folclorul ro. mai mult decat studiul aprofundat asupra cainilor, constatai (bine merci) ca merita efortul.

Acuma, nu o sa compari tu invartita di la mini cu ci fel reactioneaza cainele tau cand ii la buda :( hm!

Asta nu-i nica, sa vezi tu batuta pi loc, aia sigur n-o face....

Numai ghini!
ei, tati "sunt pi dos" la mini....si ce daca?!
Fss_ssu
Postat pe 30 Octombrie 2013 10:51

"Cum naiba se face ca magnetismul cu pricina se afla seara tocmai pe partea mea de pat ?"

ei... asta e o intrebrae cu raspuns prin anul 3011... nu acum ! cu toate ca... ti minte aventuta aia mea acolo... cand tipa mi-a explicat: asta este magnetizm... catzelul are magnetizm la tine ! mananci mult fier, se pare....
barboneli
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:13
De la: quasaria, la data 2013-10-30 08:38:48 - si la noi s-ar afla...da' totul are o limita: canapeaua i-am cedat-o, acu' n-o vrea sa si dormim noi pe covor ca sa se lafaie suveranitatea sa in pat!



asta depinde acum de voi... daca dormiti pe jos ! el n-are pretentia asta. doar o sa rada sub mustatza de voi... ! ca si copii care le place sa doarma cu parintii in pat... asa vor si ei. nu conteaza marimea lui... ! eu am avut un Setter scotian... si astia-s al dracului ca si scotienii... dupa fiecare baie stia ca-i dam voie sa se suie in pat. si dupa ce s-a suit... acolo se ancora ! ne culcam noi pe unde ne mai lasa loc, dar daca vroiam sa-l miscam un pic... parca il atragea un magnet puternic acolo, nu-l puteam clinti !!! simtea ca nu prea insistam... si se lasa de la 45 kile cate avea, pana la 98 de kile... ! n-am inteles niciodata cum le reuseste. dar macar asta se intampla cam de 6 ori pe an numai !
barboneli
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:26
pot sa iti dau eu raspunsul in 2013? :-))
Vrea sa fie bagat in seama.


- ah da, asta cu cainele devenit brusc stana de piatra - statuie, in cazul cainelui meu - o patesc frecvent, cind ia pozitie de aport. Cred ca nici daca o sa chem descarcerarea nu il putem clinti, pina nu sta asa muuult si bine, pozeaza artistic si pleaca linistit mai departe. A nu se crede ca, in afara de modelling, ar si face ceva legat de vinatoare...
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:27


ei... uneori il mai bagam eu in seama si cu un sutuletz in fund... nu ca-i pasa, dar nu dadeam mai tare, ca sa nu ma doara piciorul !!! nu, vor sa fie alintati, sa simta corpul stapanului, atunci stateam la bloc si era mereu in casa... in afara de timpul nevoilor... dar le place caldura stapanilor. maaama ce bine dormeam toti trei... !
barboneli
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:33
eu n-am lasat "puma" sa doarma in pat vreodata, dar tot incearca. E perseverent. Si de cite ori il dau jos face o mutra din asta ranchiunoasa ... parca-s trasi la xerox :


http://cullogo.com/full/wallpapers-jack-daniels-free-dog-greyhound-on-blue-1600x1200.jpg
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:47
Q si cum rezisti unei asemenea priviri ?
Barbo , promit sa nu mai mananc cuie si spanac
Rotty
Postat pe 30 Octombrie 2013 14:39

doamna Garbo! nu rezist privirii...:))
Eugenia_
Postat pe 30 Octombrie 2013 15:51
privirii asteia...ii rezist. Pe de alta parte, am fost la un moment dat in sediul unei asociatii care se ocupa de "retired racers" - si privirilor alora... Am iesit afara in 5 minute.
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2013 09:42


neatza... bula ! nu, nu ma refer la bula-rosie ci la bulangiu de Bula... ! cum nu mai stiu unde e dracia aia de bancuri, asez aici vr'o 2-3...!

Prima zi: Bula arunca hârtii in clasă:
Profesoara: Bula, tu arunci hârtii ?
Bula: Nu, doamna profesoara... sa moara mama dacă eu arunc hârtii !
Ajunge Bula acasă, ma-sa moarta.
A doua zi: Bula iar arunca hârtii prin clasa.
Profesoara: Bula, chiar nu arunci tu hârtii prin clasa ?
Bula: Nu, doamna profesoara... sa moara sor-mea dacă eu am aruncat hârtii !
Acasă, sor-sa moarta.
A treia zi: Bula nu se mai satura sa arunce hârtii.
Profesoara: Bula încetează cu hârtiile....
Bula: N-am aruncat eu doamna profesoara, sa moara tata !
Ajuns acasă il văzu pe tac-su făcându-și bagajele...
Bula: Ce faci tata ?
Tac-su: Uite, îmi fac bagajele si-ar fi bine sa ti le faci si tu ca ne mutam de-aci...
Bula: Da' de ce ?
Tac-su: Pai ii blestemat blocu' asta: Alaltăieri a murit ma-ta, ieri a murit sor-ta si azi a murit vecinu' de la 6...

Doi olteni au primit comanda sa construiască o scara de 20 m. In timp ce construiau au constatat ca au uitat metru” acasă. Atunci unul din ei zice:
- Hai sa ne suim unul pe celalalt, ne știm măsura si facem calculul.
In acel moment trece un moldovean pe lângă ei:
- Shi fashiti, ai ?
- Măsurăm scara asta, nu vezi ?
- Ai da proşti mai sunteți. Nu puteati sa o puneti pe pământ si sa va lungiti pe lângă ea ?
- Prost ești tu. Noi măsurăm înălțimea, nu lungimea.

- Bulă, e a cincea oară când întârzii săptămâna asta. Ştii ce înseamnă asta ?
- Da, probabil că este vineri !

- Soția dumitale va fi frumoasa, deșteaptă si bogată, ii spune ghicitoarea unui bărbat.
- Minunat, dar ce fac cu actuala ?

Soția către soț:
- Am doua vesti pentru tine, una proasta si una buna.
- Spune-le.
- Te părăsesc !
- Si vestea proastă ?
barboneli
Postat pe 2 Noiembrie 2013 09:12
multumesc pentru banc,anm ras cu lacrimi....
daniilia
Postat pe 28 Noiembrie 2013 23:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Demonstratie Gastronomica Bucuresti 4 si 5 Februarie 1 De la: Ridhima 4 Februarie 2009 20:12
Cum ma dezabonez? 1 De la: garbo235598 19 Noiembrie 2011 16:48
Festivalului Pastravului, in Suceava 1 De la: Ridhima 13 August 2009 22:43
newsletter 3 De la: didana 3 Ianuarie 2012 17:57
NU AVETI POSIBILITATEA SA CAUTAM PE SITE O RETETA CA LA GUSTOS.RO 1 De la: florinelciucar 27 August 2008 22:34
Setari Cookie-uri