valoarea unei femei ..., Cat de mult o apreciati pe femeia care va este alaturi?


Talamudul evreiesc se termina spunand...:

Fii atent ca niciodata sa nu faci sa planga o femeie,

Pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile...,

Femeia a iesit din coasta barbatului,

Nu din picioarele lui pentru a-i fi pres!

Nici din capul lui, pentru a-i fi superioara!

Ci din coasta lui, pentru a-i fi egala...,

Chiar de sub bratul lui pentru a fi protejata....

Si de langa inima lui pentru a fi iubita!

materialul este preluat , nu imi apartine .

garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 18:46
..frumos.....si adevarat....din punctul meu(ca femeie )eu o apreciez enorm pe mama mea.....o iubesc si o respect mai presus de tot ce exista in aceasta lume...imi apreciez sefa...care este o femeie foarte buna....si care m-a sfatuit numai de bine in viata....ele sunt femeile care imi sunt cel mai mult alaturi.......si valoreaza mult in ochii mei....
Eu1985
Postat pe 20 Octombrie 2013 22:22
Si eu cred ca mamele sunt cele mai pretioase femei si nu am vrea sa aiba nici o suparare pe lumea asta ! pe un alt plan la fel de inalt se afla bunica mea si nu exista sarbatoare religioasa sa nu o pomenesc asa cum se cuvine ! EU personal am o deosebita consideratie pentru invatatoarea mea , la fel pentru diriginta din scoala generala , si pentru cateva dintre profesoarele pe care le-am avut de-a lungul anilor de scoala ! persoane care mi-au fost modele si mentori, si care merita tot respectul !
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 22:50
o alta categorie de mandre femei pe care le apreciez sunt dragele mele prietene! pentru voi dragelor jos palaria! sa fiti iubite si apreciate asa cum meritati! DUMNEZEU SA VA OCROTEASCA!
garbo_19362
Postat pe 23 Octombrie 2013 23:34
intrebarea era mai ales pentru barbati ...????
garbo_19362
Postat pe 4 Noiembrie 2013 11:47
De la: garbo_19362, la data 2013-10-20 18:46:28
Talamudul evreiesc se termina spunand...:

Fii atent ca niciodata sa nu faci sa planga o femeie,

Pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile...,

Femeia a iesit din coasta barbatului,

Nu din picioarele lui pentru a-i fi pres!

Nici din capul lui, pentru a-i fi superioara!

Ci din coasta lui, pentru a-i fi egala...,

Chiar de sub bratul lui pentru a fi protejata....

Si de langa inima lui pentru a fi iubita!

materialul este preluat , nu imi apartine .



G, te-ai gindit la mine cind ai scris asta?
nu astepta raspuns de la barbati. sti de ce.
nu te astespta ca barbatul pe care il iubesti sa te aprecieze. nu prea se intimpla asta. si chiar daca o face, nu-ti arata.
barbatii in general nu prea stiu sa vorbeasca
vivacedonna
Postat pe 11 Noiembrie 2013 09:39

daaaaa, ci sa-ti zic, m-ai dat pi spate:-P!

Iote ca eu o sau i-o (cum s-o mai zice acuma)apreciez valoarea,
are mereu cate ceva de facut si ...termina totul cu viteza maxima "invers" nu se intampla.....mai digraba.

Salut & numai bine!

Viva, pt. tine!
Fss_ssu
Postat pe 11 Noiembrie 2013 11:06
mersi, Supi
stiu ca tu le spui, chiar daca, cu sarcasm....
vivacedonna
Postat pe 11 Noiembrie 2013 11:24
donna draga era pentru cine vrea sa raspunda ...
garbo_19362
Postat pe 11 Noiembrie 2013 12:45
femeile sunt cele ce ne dau viata ,
femeile ne invata ,
femeile ne inalta ....
garbo_19362
Postat pe 13 Noiembrie 2013 20:22
Dar despre valoarea unui barbat cand se va vorbi?..., cat de mult il apreciati pe barbatul care va este alaturi?
Blue_fireflies
Postat pe 13 Noiembrie 2013 20:53
atat cat merita , eu de ex ii stau alaturi de 30 de ani ... i-am crescut doi copii si este ingrijit , bine imbracat , calcat si bine mancat avea 64 de kg cand l-am luat si are 105 kg .acum ! mai bun raspuns ?
garbo_19362
Postat pe 13 Noiembrie 2013 20:57
De la: Blue_fireflies, la data 2013-11-13 20:53:18Dar despre valoarea unui barbat cand se va vorbi?..., cat de mult il apreciati pe barbatul care va este alaturi?


Corect! 8-> na!

Blue_ pt. tine!
Fss_ssu
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:05
De la: garbo_19362, la data 2013-11-13 20:57:36atat cat merita , eu de ex ii stau alaturi de 30 de ani ... i-am crescut doi copii si este ingrijit , bine imbracat , calcat si bine mancat avea 64 de kg cand l-am luat si are 105 kg .acum ! mai bun raspuns ?


" i-am crescut doi copii "....Da`ce io facut singur ?

"bine imbracat , calcat si bine mancat avea 64 de kg cand l-am luat si are 105 kg .acum ! mai bun raspuns ?[/quote]"

Calcat in picioare ? ....Sau cum... ? ...

" ii stau alaturi de 30 de ani "

...pai cred si io ca in 30 de ani o fi pus si el ceva slana....saracul , ca destul munceste prin Ucraina....Sa mai zic ? .
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:20
Nu ştii nica, dragostea trece prin stomac, d'aia...
Axl_R
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:35
Oi fi io asa mai proasta....
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:37

Daaaa, ca tu la 10 ani stii tati...... ;))
Fss_ssu
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:40
Bre, îs io mică, da' promit, când mă fac mare nu stau alături...eventual...

Na, că m-o deloghat Garbo. Ruşinică!
Axl_R
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:42
Mai are timp sa invetze
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:42


Pffffai!
Mha!

NB!:*:*
Fss_ssu
Postat pe 13 Noiembrie 2013 21:49
pai oamenii nu sunt corecti unii cu altii..

da barbatii vor aventuri vor o viata destrabalata si nici pe femei nu le lasa sa devina mai curate..
pt ca un barbat allege sa duca o viata necurata nu poate trai cu o femeie care duce o viata ordonata,,,pt ca gandesc diferit...pt ca hotii se simt atrasi de hoti,,oamenii inteligenti sunt atrasi de oamenii intel;igenti.

sunt si baieti cuminti care nu ias din casa...sunt sensibili dar barbatii rai ii domina pt ca le este frica la le strica lor afaceririle si devin femeile prea pretentioase..
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:03
biserica incurajeaza oamenii sa devina rai pt ca ii descurajeaza pe oameni sa devina buni...Pt ca biserica spune ca daca alegi sa fii bun,,nu ai voie sa iti impui punctual de vedere ci ca trebuie sa te lasi sa fii carpa de sters pe joc a celor care aleg sa fie rai...Uite ce face biserica..pt biserica nu inseamna sa fii un om correct,un om cu character..
ei au scris o biblie care nu are nici o logica cu realitatea..
biserica incurajeaza oamenii sa fie rai,,,si ii incurajeaza pe cei rai sa faca rau celor care aleg sa fie buni,,adica care vor sa duca o viata ordonata..
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:08
biserica conduce pe oameni...nu ii lasa sa gandeasca individual...

ci ii face de bani,,
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:10
biserica conduce pe oameni...nu ii lasa sa gandeasca individual...

ci ii face de bani,,
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:10
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-13 22:10:48biserica conduce pe oameni...nu ii lasa sa gandeasca individual...

ci ii face de bani,,


No atuncia taci , fututzi biserca ma_ti
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:18
biserica cu preotii ei,, incurajeaza oamenii sa devina rai pt ca ii descurajeaza pe oameni sa devina buni...Pt ca biserica spune ca daca alegi sa fii bun,,nu ai voie sa iti impui punctual de vedere ci ca trebuie sa te lasi sa fii carpa de sters pe joc a celor care aleg sa fie rai...Uite ce face biserica..pt biserica nu inseamna sa fii un om correct,un om cu character..
ei au scris o biblie care nu are nici o logica cu realitatea..
biserica incurajeaza oamenii sa fie rai,,,si ii incurajeaza pe cei rai sa faca rau celor care aleg sa fie buni,,adica care vor sa duca o viata ordonata..[/quote]
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:24
NB !
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:26
dar barbatilor le convine ca preotii le convinge pe femei sa le fie supuse si smerite ca sa curate dupa ei si sa ii lase sa faca ce vor ei..

si femeile ca naivele se lasa influentate de preotii hoti..
biserica este doar o conctructie construita de oameni si haine bisericesti,,sub forma de blana de oaie care imbraca niste lupi adica hoti
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2013 22:30
este atat de obositor acest mesaj al tau ca ne produci dureri de cap nu mai am rabdare sa citesc ce scrii ca te acopera logo-ul tau ingeras !
garbo_19362
Postat pe 14 Noiembrie 2013 09:37
for suparatu_ ... Multumesc!
Blue_fireflies
Postat pe 14 Noiembrie 2013 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acesta adorabile PISICI !!!!! 140 De la: elisabeta_boia 8 Noiembrie 2012 20:59
Hartuire 32 De la: Bianca17 11 Februarie 2015 11:49
cafea 147 De la: garbo_387603 3 Martie 2014 09:22
Cum caracterizati acest barbat? 70 De la: Maria_22 23 Iunie 2016 08:58
Bataie cu zapadaaaaaaaaa! 136 De la: arco_iris 29 Decembrie 2014 15:17
Setari Cookie-uri