Dureri temporare de genunchi

Nu este un lucru de neglijat ,asa ca eu iti recomand sa consulti un medic ortoprd cit mai repede .E mai usor sa tratezi din timp boala aceasta ,.Mai tirziu e mai rau ,eu sufer de o astfel de durere si nu e placut deloc.
Multa sanatate
,VALI
garbo_382166
Postat pe 24 Noiembrie 2013 06:55
Fetelor, va multumesc mult pentru sfaturi!

Din pacate, ce am eu este artroza in stadiu avansat si deja am trecut de stadiu geluri...am ajuns la injectii intraarticulare.

Am discutat cu medicul si mi-a explicat ca gelurile au efect atunci cand articulatiile nu sunt foarte afectate.

Aceste injectii pe baza de acid hialuronic sunt foarte puternice si ma ajuta sa aman operatia.

Va multumesc oricum ca v-ati gandit sa imi dati un sfat.
garbo_386517
Postat pe 25 Noiembrie 2013 17:51
Buna,

Din ce stiu eu e bine sa consumi cat mai multe fructe si legume ca sa ai un aport cat mai mare de vitamine, dar tot medicul cred ca e cel mai in masura sa-ti prescrie un regim.

Multa sanatate!
garbo_386517
Postat pe 25 Noiembrie 2013 17:54
Bai, ma bag si eu in seama, dar pe bune ca m-a cam socat informatia asta:"injectii pe baza de acid hialuronic" si scapi ca prin minune de durerea de genunchi.

Pai sa va zic eu ce inseamna injectii pe baza de acid hialuronic - inseamna BOTOX si ajuta doar la intinerire.

Vedeti ca nu spun prostii. Chiar am incercat. Sunt scumpe ca naiba dar te fac sa arati mai tanara.

Asa ca nu va luati dupa tot ce scrie pe forumuri daca nu vreti sa nu mai aveti riduri la genunchi...poate unele femei isi doresc asta.

Numai bine,
Cris
garbo_392411
Postat pe 26 Noiembrie 2013 16:25
poate si genunchii au propria lor personalitate. si vor sa fie vesnic tineri ;))
Eugenia_
Postat pe 26 Noiembrie 2013 19:46
Ok, fetelor...sa stiti ca acid hialuronic nu inseamna doar botox.

Acidul hialuronic se regaseste si in articulatii si chiar este foarte bun pentru tratarea artrozei in stadii avansate (acum vorbesc despre injectii).

Uite, va dau sa cititi un articol sa nu ziceti ca va pacalesc.

http://www.hyalone.ro/?page_id=10

O seara frumoasa!
garbo_386517
Postat pe 27 Noiembrie 2013 18:14
Ok...am citit articolul trimis de tine si tot nu eram multumita pentru ca am intrat pe pagina de produs si am zis ca poate isi fac reclama dar am gasit si prin alte parti.

Oricum. mi se pare foarte tare Hyalone. Ai idee daca se da si fara reteta?

Multumesc si scuze daca am fost nesuferita.
garbo_392411
Postat pe 28 Noiembrie 2013 16:26
Buna,

Produsul se gaseste in farmacii si se ia cu recomandare de la medic. Tot medicul ortoped iti face si injectia intraarticulara.

Sa stii ca eu sunt foarte multumita de Hyalone. Mi-a luat durerea cu mana si ma simt din nou ca un om normal.

Iti recomand sa mergi la medic si sa vezi ce iti recomanda pentru ca poate tu nu ai aceeasi problema ca mine. La mine e grav, injectia asta ma ajuta sa aman operatia.

garbo_386517
Postat pe 3 Decembrie 2013 15:47
Aaaa, stai linistita ca eu sunt cu toate analizele la zi.

Ma duc destul de des la doctor ca am abonament la servici si am gratis la toate specialitatile. Deci n-am nici o problema cu articulatiile, nu e de mine Hyalone. Dar e bine de stiut. Poate mai sfatuiesc si eu pe cineva sau chiar am probleme mai tarziu si nu mai zic ca e botox :)))).
garbo_392411
Postat pe 4 Decembrie 2013 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina molara 14 De la: giovanatrans_yahoo_com 27 Iunie 2009 15:21
Hipospadias 2 De la: camy_roby 15 Martie 2019 10:51
Histerectomia 29 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:10
INOZITOL 1 De la: garbo_2414 25 Aprilie 2012 13:02
DIALIZA 2 De la: Blue08 4 Aprilie 2013 07:19
Setari Cookie-uri