Gelozie fata de copilul lui facut cu alta femeie

Iertati-ma ca scriu mizerii aici, dar cand am venit la sotul meu mi-am lasat familie, prieteni,oras, meserie, totul. Acum fetele vor sa se mute cu noi in casa si mai mult ca sigut asta se va intampla..
Dati-mi un sfat cum sa tin in mine si sa ma abtin sa deschid subiectul asta si absolut orice subiect legat de copiii lui, pt ca nu vreau sa imi stric viata cu EL. sunt singura, nu am pe nimeni cu cine sa vorbesc, mamei nu-i spun pt ca as supara-o , nici pe el nu vreau sa-l supar...as vrea sa uit toate rautatile lor, daca ar exista vreo posibilitate...as lua niste pastile dar aici fara reteta nu se dau calmante...
nu se merita sa treaca nimeni prin suferinta mea...fetelor, decat barbat cu copii, mai bine mancam un rahat sau mai multi...atata de proasta am fost sa cred ca va fi bine....
mi-e dor de mama mea...familia mea...si nu le pot spune nimic...astea vin aproape in fiecare weekend, dorm aici, cotrobaie, isi iau tot ce vor din casa, daca avem musafiri stau si casca gura la noi...
nu mai spun, tot felul de mizerii..iau din casa numai lenjeriile care le cumpar eu....lucrurile cele mai bune etc...
sper sa mor
garbo_405325
Postat pe 6 Noiembrie 2014 20:53
325, ba chiar cu sotul tau ar trebui sa vorbesti, pentru ca e de preferat sa faca el ordine in loc sa faci tu. Problema e sa te referi la gestul x,y,z, nu sa ii trintesti "ma deranjeaza copiii tai". E vorba de o actiune, nu de persoana. In general orice parinte doreste sa aiba odrasle cu maniere si va ciuli urechile la sugestii, si daca poti sa iti ajustezi tonul astfel incit sa para o propunere de a optimiza comportamentul copiilor in societate in loc sa para o critica, cu atit mai bine. In situatia in care nu poti sa iti ajustezi tonul si nuantele si prin toti porii emani ca le urasti pe fete, nu o sa ai nici un succes.
quasaria
Postat pe 6 Noiembrie 2014 22:16
Wish me luck....acum toti se muta inapoi in casa cu noi, sa nu mai plateasca chirie.....
garbo_405325
Postat pe 26 Aprilie 2015 10:20
Of Doamne tu fato....Tocmai am citit din urma... Nu pot decat sa-ti urez multa intelepciune si rabdare de fier.
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2015 10:39
Multumesc. Chiar nu stiu ce voi face. Nu stiu.
garbo_405325
Postat pe 26 Aprilie 2015 10:48
Cum spunea Q mai sus , e necesara o discutie foarte serioasa cu domnul. Doar n-ai de gand sa te distrugi ...
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2015 11:29
Ce sa-i spun, sa nu-si primeasca , copiii in casa ca de nu, ma supar? Imposibil.
Copiii.....au 22 si 23 ani, inalte , in jur de 1,80, 78 kg.....eu sunt o amarata de un metru jumate pe langa ele..... Rupta de oboseala tot timpul, ca mai nou sunt femeie de servici, altceva nu am fost in stare sa gasesc aici, pt ca nu stiu olandeza....neingrijita mereu...indobitocita. Parca nici nu mi vine sa cred cum eram inainte, am lucrat in ro 7 ani ca jurist, locuiam singura, aveam masina mea, respect ...poate ma ajuta Dzeu si pe mine ...macar cat de cat.
garbo_405325
Postat pe 26 Aprilie 2015 13:57
Aaaa...! Deci in Olanda te-ai mutat ? Acum inteleg mai bine comportamentul si lipsa de educatie a fetelor . Tipic prin partile astea ( eu stau in nord-vestul germaniei) . Tupeisti la maxim si prost educati copiii... Traumatizate ? Neee....scuze si fatade.
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2015 14:46
Nu sunt in Olanda, ci in BElgia, dar intr-o provincie unde se vorbeste olandeza si nu franceza. Si cum sa fac, cum sa -i spun eu sa nu si primeasca fetele in casa? Mai ales ca deja le -a permis sa se mute, din mai.
garbo_405325
Postat pe 26 Aprilie 2015 15:01
Asa ceva nu poti sa spui , dar poti sa spui sa contribuie la cheltuielile casei. E normal prin vest. Am auzit cazuri in care parintii cereau bani copiilor pentru spalat , curatenie , gatit. Deci , daca nu vor sa fi buna si generoasa ca pe la noi , invata sa fi ca pe la ei...
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2015 15:21
325, chiar merita sa-ti distrugi viata cu asa ceva? Nicio femeie nu ar trebui sa accepte asta. Ce viitor o sa ai tu cu toata haita pe cap? Oare acel barbat chiar merita atatea sacrificii din partea ta? Incearca sa vb cu el, pune piciorul in prag, nu ar trebui sa inghiti atat, cu cat taci mai mult cu atat esti luat de prost. Si daca nu intelege, ce? Nu se termina barbatii la el. Si pune mai mult pret pe tine, pe aspectul tau. Nu te-ai gandit sa te intorci in tara, sa iti reiei viata de dinainte?
Barbaraa
Postat pe 3 Mai 2015 04:07
Si eu sunt in situatia asta sunt divortat si am un copill cu fosta ...il iubesc pt ca este al meu si am o relatie cu o alta femeie care este foarte geloasa pe copilul meu cu fosta si nu inteleg dc.am ajuns la concluzia ca asa nu mai outem continua avand in vedere ca ea nu este din romania si eu il vad doar cand vin in tara si asta foarte rar...si ea mi a zis sa las trecutul in urma dar nu pot face asta imi iubesc copilul si daca nu va accepta asta va trebui sa ne separam ...nu am inteles aceasta gelozie, copilul in sine nu imi aduce aminte de fosta chiar deloc,eu ca tata doar vreau sa il vad pe el si sa ma bucur de el dar nici decum sa am vreo legatura cu fosta eu chiar nu vreau sa imi amintesc de ea pt ca ea pt mn este un niMic pur si simplu,asta este purul adevar...asa ca fetelor nu mai luati barbati cu copii daca nu ii intelegeti
Ugne_Ivanauskaite_1
Postat pe 20 Februarie 2016 19:25
garbo_474176
Postat pe 8 Septembrie 2017 20:09
Chiar asa...

Nu stiai cum sa resuscitezi un topic deja epuizat, nu-i asa?


Ia zi-ne si noua, cit mai 'costa' sa incerci sa readuci la viatza un subiect deja ... mort?!?
garbo101426
Postat pe 8 Septembrie 2017 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FAZAN! 32354 De la: bau 8 Noiembrie 2017 21:33
haine cumparate de pe blog 4 De la: thestylishflamingo 11 Ianuarie 2010 20:27
buna ziua 5 De la: elisabeta_boia 27 Noiembrie 2011 10:15
sunt insarcinata!:( 200 De la: alinabyby2001 7 Aprilie 2011 18:45
femeia din zodia taur 5 De la: Axl_R 4 Iulie 2012 15:57
Setari Cookie-uri