Gelozie fata de copilul lui facut cu alta femeie

Situaţie sentimentală.

''atunci taci dracu' din gura si vezi-ti de viata ta''

Alo! Io nu-s bărbatu-tău! Cu el poţi vb aşa.
Nu-mi toc io nervii, stai liniştită! O faci tu, se vede.

Axl_R
Postat pe 31 Octombrie 2013 18:55
De la: KRISTYNNA79, la data 2013-10-30 23:15:18Ghinion d-ra b27ana.....nu pot face copii asa ca nu vei avea satisfactia sa afli vreodata ca o sa ma lase un barbat cu un copil in brate,iar sotul meu a venit dupa mine in casa mea si e la 400 km distanta de casa lui asa ca nici satisfactia ca ma va da afara pe usa nu o vei avea......iar cine a ramas cu un copil in brate........mai invatati sa va pastrati barbatii langa voi



EXCELENT RASPUNS!
Vai sarmanele/nii au ramas cu un plod in brate si viitorul/rea partener/a E MUSAI sa il acceepte, altfel e un insensibil, un egoist, un neinteles, unul care nu iubeste cu adevarat ca nu-i accepta "plodul" --rezultatul unui f..tai cu cineva cu care s-a iubit......iar partenerul/a actual/a trebuie sa-si calce pe propria fericire, sa faca compromisuri din iubire, sa se sacrifice pt cine??? Eu sa-i inghit rahatul din trecut, nu mersi....mai pe romaneste.....duca-sa dracu' ca eu vreau sa fiu NR.1 in viata lui, nu un copil care chipurile n-are nici o vina, dar e un liant catre trecut, si incearca sa-si impace parintii.
Si inca ceva: daca Doamne fereste era vaduv, as fi fost oarecum mai toleranta dar atata timp cat tarfa cu care s-a f.t traieste si jigodia de fii-sa locuieste cu ea (DECI NU LOCUIESTE/TRAIESTE CU PARTENERUL MEU ca sa fie o relatie apropiata dintre tata-fiica, ci se vad rar o data la 2-3 luni) chiar am tot dispretul ca ea exista in viata noastra si sunt indereptatita sa fac tot posibilul sa indepartez/racesc aceasta relatie dintre ei.

Cu regret, dar fericirea mea e mai presus de orice si oricine. Inainte de a procrea trebuia sa se gandeasca bine, mai ales ca fii-sa e facuta la varsta cand el era adolescent, deci numai dragoste nu se putea numi, abia isi incepuse viata sexuala de putin timp. La fel si tarfa din care a iesit progenitura care-mi distruge fericirea.
garbo_385448
Postat pe 31 Octombrie 2013 19:09
" RASPUNS valabil si pt Rotty si celalalte care se regasesc in randurile de mai jos "

Ce ai cu mine tu baragladina ? Mie imi e doar mila de voi si nimic mai mult. Sterpele -ului ce suntetzi ....Sau vrei sa "vorbesc" in dialectul tau ? ....Ha...mancatzia-s tu pe a mea ....ucigate-ar toaca si sa-ti bea creierii....De mine sa nu te mai legi , ca te blastam de itzi moare la intrare....fufa -ului......... Pauza...suna la usa
Rotty
Postat pe 31 Octombrie 2013 20:04
Draga mea, daca citesti atent vezi ca nu fac comentarii de doua parale, nu am nici un fel de frustrare cu privire la capacitatea mea intelectuala sau emotionala, comentariile mele sunt argumentate si ancorate in realitate. Si inca ceva daca nu vrei sa fi judecata dupa ce iti pui toata uratimea sufletului pe tava, e simplu nu o mai fa, dar daca te-au mancat degetele si ai postat pt ca tu "suferi" si "vrei o parere" asuma-ti si faptul ca o primesti si nu este mereu cea pe care vrei a o auzi. Eu inteleg cum sta treaba cu proiectia propriului eu, daca tu faci comentarii de 2 parale ai impresia ca toti fac la fel, dar nu suntem toti ca tine. Dar am inteles ca pt a constientiza ceva, orice trebuie mai intai sa ai o constiinta, deci ... o seara frumoasa !
garbo212659
Postat pe 1 Noiembrie 2013 00:58
659....sper ca nu mie mi te adresai...
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 04:53
auzi tuta, cu dramele tale existentiale, nu tu ti-ai pus latul de git si acum zbieri ca te spinzuri? Copilul ala exista de 20 de ani: TU CE DRACULUI AI CAUTAT SA NU ITI VEZI DE VIATA TA? Du-te si ia-ti un handicapat ca tine pe care nu l-a vrut nimeni inainte - si lasa oamenii in pace, pentru ca TU esti intrusa, TU ai venit peste ei, TU ai acceptat situatia de facto si te-ai mutat cu el stiid ca are copil - de ce ai facut-o, daca nu iti convine, tuta??? doar ca sa te dai acum cu courul de pamint?

Si jigodie si proasta de bubui, nu e o combinatie castigatoare... la ce texte de plod rasfatat ai , si ce viteza in jos, in mod cert n-ai vazut inca ce e mai rau. Nici o problema, ai timp.

In rest, ma prapadesc de ris: ai impresia ca dai tu voie cuiva sa scrie? Cine pnm ai impresia ca esti de stabilesti tu cine sa isi dea cu parerea? Trateaza-te dracului... cretino.
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2013 07:08
Sorry...nu-mi place tonul vostru !!!!!!!!!!!!!!!
mirelpiperea
Postat pe 1 Noiembrie 2013 09:43
Am notat...Ma duc 10 minute la coltz cu mainile sus
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 10:19
În genunchi, pe cucuruz.
Axl_R
Postat pe 1 Noiembrie 2013 12:03
N-am cucuruz ...Nici nuci
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 12:13
De la: Rotty, la data 2013-10-31 20:04:12" RASPUNS valabil si pt Rotty si celalalte care se regasesc in randurile de mai jos "

Ce ai cu mine tu baragladina ? Mie imi e doar mila de voi si nimic mai mult. Sterpele -ului ce suntetzi ....Sau vrei sa "vorbesc" in dialectul tau ? ....Ha...mancatzia-s tu pe a mea ....ucigate-ar toaca si sa-ti bea creierii....De mine sa nu te mai legi , ca te blastam de itzi moare la intrare....fufa -ului......... Pauza...suna la usa



Ca sa-ti raspund altfel pe masura "ne/intelectului" pe care-l detii cu atata prostie......te regasesti intr-una dintre intrebarile adresate mai devreme??? Singura fara copil cu un partener cu copil??? Sau faci parte din categoria femeilor care n-au stiut sa-si tina barbatul langa ele si au fost parasite cu tot cu plod (ca vai de mult mai conteaza, adica deloc nu mai are imprtanta copilul cand barbatul te paraseste nici macar la copil nu se mai gandeste ca sa ramana cu tine de dragul lui!!!!) pt o alta femeie mai buna decat tine??? Acum iti rozi unghiile de ciuda ca el e fericit cu alta iar pe tine cu chiu cu vai te accepta un barbat cu copil??? Sau poate nu te accepta ca nu e de acord sa vada in copilul tau barbatul care credeai tu ca e iubirea vietii, si care te-a f.t de au iesit dracii din tine.....ca deh' nu e nimeni vinovat ca n-ai stiut cum sa-ti faci viata.
garbo_385448
Postat pe 1 Noiembrie 2013 13:44
N-ai ghicit...sac
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 13:46
De la: quasaria, la data 2013-11-01 07:08:15 Copilul ala exista de 20 de ani:

DACA NICI MACAR SA CITESTI NU STII......no comment! Cum dracu a crescut jigodia aia 2 ani in cateva saptamani??? Am zis ca are 18 ANI, nici macar impliniti.

pentru ca TU esti intrusa, TU ai venit peste ei, TU ai acceptat situatia de facto si te-ai mutat cu el stiid ca are copil

EL LOCUIESTE SINGUR, fara jigodia din trecutul lui. Cu ea se vede din an in paste si tocmai de aia m-am apropiat mai mult de el, stiind ca relatia lui cu ea e f distanta......iar ea e intr-adevar intrusa in relatia noastra, jegul de zi cu zi CARE-MI DISTRUGE VIATA. Chiar daca ea exista in viata lui de aprox.18 ani, nu inseamna ca au o relatie buna. El a divortat de tarfa aia, cand progenitura avea 8 ani dar in fapt el plecase din casa inca de cand ea avea 4 ani, deci fix in pl l-a durut pe el de kktul lui, cum de altfel nici acum nu prea-l doare asa ca nu mai insirati randuri de rahat.
Si chiar ma bucura momentele cand el nu-i da satisfactie si o ignora.


Dupa cum vad, ai foarte multe postari...probabil cu asta-ti ocupi timpul, freci menta si te legi de toata lumea judecand in fel si chip FARA ca tu sa fii in situatia acelei persoane. Raspunde la intrebare: in ce situatie te afli? Casatorita, cu copil, divortata, amanta, etc.??? Ca sa stiu si eu cine ma judeca.....si cu ce dracu te deranjeaza ca eu nu suport kktul din trecutul lui??? Il vrei tu? Ti-l fac cadou cu tot cu rahat si poate te lingi pe deste' de cat de bun e! Mai scuteste-ma cu replicile tale ca fix in dos ma doare.
garbo_385448
Postat pe 1 Noiembrie 2013 14:09
Auzi, nu mai bate apa in piua ca nu rezolvi nimic crizandu-te.
Citeste Codul civil sa vezi ce drepturi ai si, ca iti limpezesc mintea, iti citez eu art. 260. "Egalitatea in drepturi a copiilor. Copii din afara casatoriei sunt EGALI in fata legii cu cei din casatorie, precum si cu cei adoptati." Punct. Nu mai zbiera asa. Tu in casa altuia, daca Doamne fereste, se intamăpla ceva cu el, nu ai nici un drept pentru ca este bun propriu. Alt ... Punct.
garbo_388052
Postat pe 1 Noiembrie 2013 14:15
De la: garbo_388052, la data 2013-11-01 14:15:25 Codul civil sa vezi ce drepturi ai si, ca iti limpezesc mintea, iti citez eu art. 260. "Egalitatea in drepturi a copiilor. Copii din afara casatoriei sunt EGALI in fata legii cu cei din casatorie, precum si cu cei adoptati."
Tu in casa altuia, daca Doamne fereste, se intamăpla ceva cu el, nu ai nici un drept pentru ca este bun propriu. [quote]

SUNT EGALI, dar atunci cand se face dezmostenire se ia prea putin in considerare acel copil sau in situatia in care averea se trece pe numele altcuiva prin contract de vanzare cumparare, atunci ACEL COPIL NU MAI ARE NICI UN DREPT. Iar in situatia in care s-ar pune problema de impartit ceva cu fii-sal, atata timp cat sunt proprietara in acte iar ea este dezmostenita, n-ar avea nici un drept sa mai mosteneasca decat un 2 sau 5% maxim, in urma dezmostenirii, sau poate chiar nimic. Si nici nu poate fi vorba ca ea sa ma mosteneasca pe mine atat timp cat nu suntem rude.
garbo_385448
Postat pe 1 Noiembrie 2013 16:11
Nu va mai enervati fetelor !!! Mizeria asta intelectuala cat si sufleteasca chiar nu merita atata atentie ! Lasati-o sa se balaceasca in noroiul ( ca sa nu zic kkt ) vietii ei ! Nu merita tratata nici macar ca un om bolnav ! Este pur si simplu un rebut al lui Dumnezeu !
garbo174849
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:23
Ai dreptate tigrutzo ...
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 18:14
Ai probleme cu mansarda, nu cumva le-ai stricat tu casnicia? Semeni vant, culegi furtuna.
ely7222
Postat pe 1 Noiembrie 2013 18:58
De la: garbo_385448, la data 2013-11-01 13:44:59
De la: Rotty, la data 2013-10-31 20:04:12" RASPUNS valabil si pt Rotty si celalalte care se regasesc in randurile de mai jos "

Ce ai cu mine tu baragladina ? Mie imi e doar mila de voi si nimic mai mult. Sterpele -ului ce suntetzi ....Sau vrei sa "vorbesc" in dialectul tau ? ....Ha...mancatzia-s tu pe a mea ....ucigate-ar toaca si sa-ti bea creierii....De mine sa nu te mai legi , ca te blastam de itzi moare la intrare....fufa -ului......... Pauza...suna la usa



Ca sa-ti raspund altfel pe masura "ne/intelectului" pe care-l detii cu atata prostie......te regasesti intr-una dintre intrebarile adresate mai devreme??? Singura fara copil cu un partener cu copil??? Sau faci parte din categoria femeilor care n-au stiut sa-si tina barbatul langa ele si au fost parasite cu tot cu plod (ca vai de mult mai conteaza, adica deloc nu mai are imprtanta copilul cand barbatul te paraseste nici macar la copil nu se mai gandeste ca sa ramana cu tine de dragul lui!!!!) pt o alta femeie mai buna decat tine??? Acum iti rozi unghiile de ciuda ca el e fericit cu alta iar pe tine cu chiu cu vai te accepta un barbat cu copil??? Sau poate nu te accepta ca nu e de acord sa vada in copilul tau barbatul care credeai tu ca e iubirea vietii, si care te-a f.t de au iesit dracii din tine.....ca deh' nu e nimeni vinovat ca n-ai stiut cum sa-ti faci viata.


Draga mea, iti cam dai nu firma in cap, corect este non-intelect si nu "ne/intelect" si cred ca doreai sa spui ca il detii tu si nu eu, si cred ca oricine citeste acest blog si compara raspunsurile noastre poate sa confirma acest lucru, nu conteaza in ce categorie ma incadrez, pt ca nu tin sa iti dau tie socoteala, dar te asigur ca nu in una atat de elevat si poetic enumerata de tine, eu nu fac parte din categoria enumerata sau ceruta de tine, eu am reactionat in primul rand ca fiinta umana si ca mama la aberatiile tale. Dar ma repet pt ca am inteles ca procesezi mai greu anumite informatii, nu mai posta daca nu doresti toate parerile, suntem intr-o tara democrata cu libertate de exprimare nu poti sa cenzurezi pe nimeni doar pt ca nu-ti convine tie, poti sa alegi sa nu mai citesti, sa nu mai raspunzi, cum o sa fac eu incepand cu acest moment, pt ca imi dau seama ca viata ta este probabil mai putin stresata decat a mea si intelectul tau mai putin solicitat decat al meu si e o vorba cum ca nu este indicat ca un individ sa intre in polemici cu un ins cu mintea odihnita ... Iar cum tu nu recunosti un silogism si ai asa un limbaj colorat, eu cedez ...
garbo212659
Postat pe 1 Noiembrie 2013 20:15
Scuze nu tie, era adresat domnei cu "probleme existentiale"
garbo212659
Postat pe 1 Noiembrie 2013 20:17
Am priceput 659....Seara frumoasa tie
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2013 20:24
De la: ely7222, la data 2013-11-01 18:58:34Ai probleme cu mansarda, nu cumva le-ai stricat tu casnicia? Semeni vant, culegi furtuna.


El era divortat de 5 ani cand ne-am cunoscut noi.....deci era divortat de ani buni si n-aveam cum sa-i stric casnicia. Personal (pt ca esti interesata de modul meu de a ma comporta), am toata ura si dispretul pt gunoaiele umane, fie femei fie barbati care distrug o relatie sau o casnicie....sunt fiinte de joasa speta pe care le-as scuipa in fata. Intotdeauna roata se intoarce. Sunt atatea cazuri cand amantul/a devenit/a sot/ie sunt parasiti pt altul/a. Foarte bine! Cand exista o relatie de iubire intre doi oameni, fie ca e o simpla relatie, fie ca e o casnicie NU TE BAGI, indiferent de circumstante chiar si atunci cand sunt discutii in acea relatie.
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 11:44
De la: garbo212659, la data 2013-11-01 20:15:21
De la: garbo_385448, la data 2013-11-01 13:44:59
De la: Rotty, la data 2013-10-31 20:04:12" RASPUNS valabil si pt Rotty si celalalte care se regasesc in randurile de mai jos "



Ca sa-ti raspund altfel pe masura "ne/intelectului" pe care-l detii cu atata prostie......te regasesti intr-una dintre intrebarile adresate mai devreme??? Singura fara copil cu un partener cu copil??? Sau faci parte din categoria femeilor care n-au stiut sa-si tina barbatul langa ele si au fost parasite cu tot cu plod (ca vai de mult mai conteaza, adica deloc nu mai are imprtanta copilul cand barbatul te paraseste nici macar la copil nu se mai gandeste ca sa ramana cu tine de dragul lui!!!!) pt o alta femeie mai buna decat tine??? Acum iti rozi unghiile de ciuda ca el e fericit cu alta iar pe tine cu chiu cu vai te accepta un barbat cu copil??? Sau poate nu te accepta ca nu e de acord sa vada in copilul tau barbatul care credeai tu ca e iubirea vietii, si care te-a f.t de au iesit dracii din tine.....ca deh' nu e nimeni vinovat ca n-ai stiut cum sa-ti faci viata.



Draga mea, iti cam dai nu firma in cap, corect este non-intelect si nu "ne/intelect" si cred ca doreai sa spui ca il detii tu si nu eu, si cred ca oricine citeste acest blog si compara raspunsurile noastre poate sa confirma acest lucru, nu conteaza in ce categorie ma incadrez,eu cedez ...



Asa cum am scris initial in acel raspuns adresat lui Rotty, am adaugat SI PT CELE CARE SE REGASESC IN RANDURILE DE MAI JOS, de unde rezulta ca si tu te regasesti in acele randuri de ai dat reply acelui post. In alta ordine de idei, as vrea totusi sa dai curs intrebarilor adresate in acel post.....astept cu nerabdare atat raspunsul; tau cat si a celorlalte si mai ales sa raspundeti la intrebarea DACA NU ATI FI AVUT COPII, ati fi acceptat o relatie cu un barbat cu copil dintr-o alta relatie? Si argumentati raspunsul.
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 11:55
De la: quasaria, la data 2013-11-04 11:51:28 oh, ce principii solide aveti doamna.....
Despre RELATIA LUI CU COPILUL LUI peste care nu TE BAGI, ai auzit?

Scuipa-te singura, javra. Ai de ce.


Du-te dracu de jigodie si nu mai freca menta pe net! Ce pnm ai cu mine? Nu-ti convine cum gandesc, stai deoparte ca fix in dos ma "doare" de parerea ta. Te afecteaza pe tine cu ceva, modul in care gandesc? Pe mine ma afecteaza jigodia aia si spun si fac ce vreau ca e viata mea si fericirea mea, iar fii-sa IN MOD DIRECT are de-a face cu viata mea. Tu ce dracu ai???Tare imi pare ca esti una frustrata si parasita de barbat si isi face "veacul" pe diverse siteuri din lipsa de alte preocupari.

Si asa cum am mai zis kktul ala NU STA CU EL, se vad din an in paste si mai ales cand are nevoie de bani jigodia, asa ca stiu eu mai bine ce raltie au ei. Probabil asa ai invatat-o si tu pe fii-ta de tot ii tii isonul, ca deh' sunt buni banii fostului sau din cand in cand sa mai auzi vezi despre el....dispari! Mai bine iti punea toata concentrarea si energia cum sa-ti salvezi relatia cu tatal copilului tau, decat sa stai toata ziua si sa indrugi randuri de rahat.Probabil si de aia te-o fi parasit ca a vazut ce-ti poate pielea......
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:05
auzi, vita stearpa si cretina, citi ani ai tu mai multi ca fie-sa? Sau, pardon, mai putini? Ca de "fericirea" ta cred ca s-au lamurit toti.... la cit zbieri pe aici de fericita: scapa columbelu' cu casuta lui cu tot, ah, cu fericiiirea ta....

Sa zici merci daca apuci craciunul cu el. Inseamna ca are rabdare, sau ca e prea ocupat cu celelalte ca sa aiba timp sa te dinamiteze acum afara din casa lui fie-sa.
La craciunul asta ma refer.
Si, din experienta mea de facut veacul "pe diverse site-uri", nu ma insel prea des.... iar in cazul tau nu ma insel PRECIS.
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:13
De la: quasaria, la data 2013-11-04 12:13:22
Sa zici merci daca apuci craciunul cu el. Inseamna ca are rabdare, sau ca e prea ocupat cu celelalte ca sa aiba timp sa te dinamiteze acum afara din casa lui fie-sa.
La craciunul asta ma refer.


Spre dezamagirea ta TE INSELI ENORM. Tin sa-ti aduc la cunostinta ca au trecut deja multe sarbatori de Paste, Craciun, Revelion si zile de nastere pe care le-am petrecut IMPREUNA, alaturi de el, de familia lui, de familia mea, FARA jigodia de fii-sa. Si o sa tot petrecem......sper sa-ti rozi unghiile si nervii de ciuda in continuare.
La fel te dezamegesc si cu "celelalte" care presupui tu ca-si ocupa timpul....suntem impreuna aproape 24/24 iar in putinul timp in care nu suntem impreuna vorbim la telefon.
Altceva, ce mai vrei sa afli, ce invidie te mai roade pe dinauntru?
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:34
VIRSTA?
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:38
De la: quasaria, la data 2013-11-04 12:38:26VIRSTA?


Pot sa am ce varsta vreau
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:44
Q.E.D.
Si nea sponsoru' ce e, sefu' tau? Patronu'? esti pipitza cu courul gol care ii duce cafeaua, de sinteti impreuna 24 din 24 si oricine il contacteaza, inclusiv familia lui, sa vorbeasca intai cu tine? Asistenta? Secretara? Infirmiera? Femeia de serviciu?

Hai, mai baga...sa avem imaginea completa a caricaturii!
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:50
De la: quasaria, la data 2013-11-04 12:50:20 Q.E.D.
Si nea sponsoru' ce e, sefu' tau? Patronu'? esti pipitza cu courul gol care ii duce cafeaua, de sinteti impreuna 24 din 24 si oricine il contacteaza, inclusiv familia lui, sa vorbeasca intai cu tine?



Daca tu nu stii sa fii o femeie independenta ci doar o frustrata nerealizata profesional, material si emotional, nu inseamna ca si altele sunt asemeni tie. Numai o pipitza ca tine ar putea pierde vremea pe net din lipsa de altceva util. In cazul meu, (ca tot o sa-mi dai replica) eu raspund anumitor postari pt ca ESTE UN TOPIC DESCHIS DE MINE, e legat de ceva ce ma framanta....daca vei obseva nici macar nu am raspuns vreunui alt topic legat de alte persoane si problemele lor, ci strict ma intereseaza acest topic si celalalt "Cum sa fac?"
garbo_385448
Postat pe 4 Noiembrie 2013 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atuuriile unei femei 255 De la: Vidar 28 Iunie 2009 20:22
oare nu mai exista bunatate sufleteasca si omenie? 35 De la: Jojolin 22 August 2010 02:19
sal 6 De la: ana02 22 Iulie 2009 22:34
Sunt o viitoare mamica singura 161 De la: garbo_12064 8 Aprilie 2013 23:57
Curiozitate maxima ,de vara fierbinte 27 De la: garbo265966 30 Iunie 2012 11:05
Setari Cookie-uri