Virginitate dupa 20 de ani

Buna ^^
Deschid acest subiect pentru ca vreau sa aud si alte opinii legate de el.
Ce parere aveti daca o fata este virgina la varsta de 25 de ani?
Am auzit opinii de genul:"ar trebui sa intre in cartea recordurilor" sau "ar trebui data la ziar".
Probabil este ciudat luand in considerare secolul in care traim dar exista si astfel de persoane.
In opinia mea daca doresti sa ii dai cuiva virginitatea ta ar trebui sa fie persoana pe care o iubesti si in care ai foarte mare incredere.
lennaria
Postat pe 15 Septembrie 2013 06:35
nu e nimic rau sa fii virgina la 20 de ani, atata timp cat ai ramas asa pentru ca asa ai vrut si nu pentru ca ai fost indoctrinata
si nu e de "pus in ziar"

iar legat de ultima ta afirmatie...se poate intampla ca acela sa fie o canalie iar atunci ce faci in conditiile in care, pentru tine pastrarea virginitati este ceva atat de important?
imi pare ca se acorda o prea mare importanta "virginitatii", dar daca pentru tine e ok asa, atunci e perfect
Amor_Aeternus
Postat pe 15 Septembrie 2013 19:44
Ea a pierdut virginitatea la vârsta de douăzeci de ani. Nu cred că e ceva în neregulă. Deși prima mea relație nu a mers deloc Nu regret că am așteptat 20 de ani :) degenerare pierde virginitatea la vârsta de paisprezece ani, de exemplu ... Și moda este numit "modernitate" nu este pentru mine :/
garbo_380366
Postat pe 15 Septembrie 2013 20:26
faptul ca ti-ai pastrat virginitatea este motivul tau personal de mandrie , poate !dar este o chestiune intima , cel mult de discutat cu omul pe care il iubesti , nu mi se pare relevant sa iti expui acest lucru in public nu ?? astepti vre-o medalie sau... doar arunci un motiv sa aiba lumea ce discuta , la misto !
garbo_19362
Postat pe 16 Septembrie 2013 01:02
"Ce parere aveti daca o fata este virgina la varsta de 25 de ani?"

"nu e nimic rau sa fii virgina la 20 de ani, "

...Sunt 5 ani la mijloc... ...Se schimba mentalitatea....se schimba multe
Rotty
Postat pe 16 Septembrie 2013 01:36
Amor_sempiternus ai dreptate,se poate intampla sa dai peste o astfel de persoana dar se poate intampla de asemeni sa gasesti o persoana minunata care sa aprecieze faptul ca ai fost doar a lui
garbo_19362 pot spune ce vreau aici, e un forum pe care se poate discuta liber si in acelasi timp poti sa-ti pastrezi anonimatul,tocmai din acest motiv am vrut sa aud si alte pareri,nu pot sa expun acest lucru in public nu in publicul care ma cunoaste si...n-am auzit sa se dea vreodata medalii pentru asa ceva
Rotty... am 25 de ani ^^
lennaria
Postat pe 16 Septembrie 2013 06:21
Multi inainte Lenna ....Si felicitari .
Rotty
Postat pe 16 Septembrie 2013 08:06
multumesc rotty ^^
lennaria
Postat pe 17 Septembrie 2013 10:22
De la: Rotty, la data 2013-09-16 01:36:37"Ce parere aveti daca o fata este virgina la varsta de 25 de ani?"

"nu e nimic rau sa fii virgina la 20 de ani, "

...Sunt 5 ani la mijloc... ...Se schimba mentalitatea....se schimba multe


asa e, se schimba multe, dar atata timp cat pentru ea e bine asa....
oricum, personal, nu vad de ce ai astepta atat pentru "Acela", cand stii ca l-ai intalnit? mi se pare prea de "poveste"
Amor_Aeternus
Postat pe 17 Septembrie 2013 16:31
....Fiecare cu parerea si crezul lui. Si e bine asa...Doar nu suntem copii trase la indigo si e bine asa
Rotty
Postat pe 17 Septembrie 2013 16:50
apropo, vroiam sa-ti spun de ceva timp, dar nu am mai apucat, frumos catel
Amor_Aeternus
Postat pe 18 Septembrie 2013 15:58
De la: lennaria, la data 2013-09-15 06:35:33Buna ^^
Deschid acest subiect pentru ca vreau sa aud si alte opinii legate de el.
Ce parere aveti daca o fata este virgina la varsta de 25 de ani?
Am auzit opinii de genul:"ar trebui sa intre in cartea recordurilor" sau "ar trebui data la ziar".
Probabil este ciudat luand in considerare secolul in care traim dar exista si astfel de persoane.
In opinia mea daca doresti sa ii dai cuiva virginitatea ta ar trebui sa fie persoana pe care o iubesti si in care ai foarte mare incredere.


nu trebuie sa te intereseze parerea altora.
trebuie sa faci ceea ce simti si ceea ce vrei tu.
daca simti ca vrei sa ti-o dai, atunci da-o.
nu trebuie sa intrebi nici pe mama nici pe tata. este corpul tau. fa ca vrei cu el.
nu inteleg de ce te intereseaza parerea altora!
daca ai ramas virgina pina acum, inseamna ca asa ai vrut. este ok.
vivacedonna
Postat pe 23 Septembrie 2013 00:14
De la: Amor_sempiternus, la data 2013-09-18 15:58:44apropo, vroiam sa-ti spun de ceva timp, dar nu am mai apucat, frumos catel


Multumesc
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2013 08:57
singura "parere" e ca n-a intilnit pe cineva pe care sa il iubeasca si sa o iubeasca sau macar sa pretinda suficient de bine. Iar asta e pur si simplu chestiune de intimplare.
Am mai spus si pe alt subiect, nu ceea ce face in pat sau ce are in chiloti defineste un om dp meu de vedere. Asa ca ... probabil aspectul asta nu m-ar preocupa foarte mult.
quasaria
Postat pe 23 Septembrie 2013 12:01
faza e ca pe fata asta o macina ceva in suflet.
ca sa dau doar un motiv este ca: altele de virsta ei sunt deja maritate si poate au si copii pe cind ea este inca virgina.
o sa moara domnisoara batrina? sau va lua cu adevarat viata in piept si va dori sa traiasca si altfel decit ca o calugarita?

in momentul in care esti multumit cu tine insuti, nu iti pui astfel de intrebari, nu te intereseaza parerea lumii, nu te macina diverse teorii...
vivacedonna
Postat pe 23 Septembrie 2013 12:18
Salut,
Parerea mea este ca te privezi de o placere intr-o perioada a vietii care cu siguranta nu se va mai repeta ulterior, ca trairi, sentimente si... oportunitati.
Imagineaza-ti ca alesul tau cel pe care il astepti poate sa fi avut 3, 5 , 10, etc. relatii de natura sexuala pana te intalneste pe tine.
Cu cat trece mai mult timpul, cu atat mai mult vei da o importanta mai mare atat virginitatii tale cat si ideii de a face sex si cand va veni momentul, tie o sa ti se para ca ai 'dat' totul si ca ai facut un sacrificiu pentru el, iar lui i se poate parea in diferite feluri, poate magulitor pentru orgoliul lui, poate banal, poate interesant pe moment etc, dar e foarte rar sa gasesti pe cineva sa aprecieze si sa inteleaga cat de important a fost pentru tine virginitatea.
Concluzia: daca ai asteptat pana aum si nu s-a ivit ocazia, nu inseamna neaparat ca trebuie sa sari pe primul venit, dar... fa-o si experimenteaza pentru ca odata trecuta de 35, e clar ca nu mai esti atat de bine cotata ca femeie, cum esti la 20-25 si e posibil atunci sa iti doresti si sa nu mai fie doritori pe placul tau .
garbo180994
Postat pe 26 Septembrie 2013 19:40
este viata ta, este virginitatea ta , daca nu ai considerat ca ai gasit omul potrivit pentru tine atunci nu o arunca la intamplare !
garbo_19362
Postat pe 5 Octombrie 2013 00:42
mai sunt 2 cazuri, cand cineva ,,isi pastreaza virginitatea,, cand nu prea are incotro..nu o cauta nimeni si al doilea caz cand si-o pastreaza pana la casatorie si dupa isi inseala sotul fara nici o rusine. concluzia: hai sa nu asteptam sa se ridice statuie celor care isi pastreaza virginitatea, e alegerea lor si nu trebuie trambitata peste tot. ca sa raspund persoanei care a deschis topicul: daca asta ai vrut sa faci si ai gasit persoana mult asteptata careia sa ,,ii inchini,, virginitatea ta, pt ce vii pe un amarat de site sa ceri pareri? se schimba ceva din ce-ai avut si ce-ai pierdut?
MARILENA_25
Postat pe 5 Octombrie 2013 09:04
Imi cer scuze dinainte, daca voi ofensa pe careva.
Buna. Felicitari.Poti ajunge la o astfel de performanta, ajutata de mai multi factori; - asa ai vrut tu; - esti indoctrinata; - esti prea urata; - esti prea proasta; - ai inclinatii homo; - ti-a fost teama, auzind, poate, ca este dureros prima data si lista ar putea continua.
Oricum, pentru aceasta performanta,jos palaria, sarut mana si-o tatu.., sarut mana si-un picior, ambele picioare si ce-o mai fi pe acolo, ca de, este nespurcat, este sfant, este curat, iata marele avantaj de care s-ar bucura atat primul cat si tu, daca acel primul ar sti sa aprecieze acest deosebit fapt, este ca intradevar te poti lauda cu aceasta performanta, dar sa o faci pentru tine, pentru inima ta, ,pentru sufletul tau, iar martor la aceasta lauda sa iti fie doar bunul Dumnezeu, pentru ca el stie sa aprecieze cu adevarat, altfel risti sa pici in ridicol( laudandu-te public). Aprecierea poate veni si de la cel binecuvantat cu o astfel de infruptare, daca este destul de cu bun simt, educat si cu destul de multa minte, sa iti spuna ca este deosebit de onorat si sa te onoreze si el pe tine toata viata si sa stiti doar voi secretul demn de tainuit.
Cu toate acestea, parerile se impart in doua mari categorii; Pro- bravo, felicitari, asa ceva mai rar spre deloc, asa se cuvine de fapt ( mai mare este pacatul savarsit cu gandul decat cu fapta), dar cu ce sacrificii si cea de a doua categorie -LA CE BUN ?!!!! si am sa va dezvolt explicatiile int-un mod mai putin ortodox:
1 - Ion se insoara cu Maria, dar la cateva zile divorteaza! Mama lui Ion il intreaba;
- Ma Ioane, de ce ai lasat-o, nu face treaba, nu este buna la pat, nu a fost virgina?!!!
- Ba da mama, a fost virgina, dar daca n-o trebuit la altul, mie de ce sa-mi truba?!!!
2 - Itic se insoara cu Rasela. Dupa ceva vreme, Itic vine acasa abatut, suparat nevoie mare, nu-i mai ardea de nimic. Rasela il intreaba dragastos;
- Ce ai iubitule?!!!
- Pai, ce sa am, vorbeste lumea ca m-am insurat cu o curva!!!
- Iubitule, iti place cu mine la pat?!!!
- Esti nemaipomenita, esti divina, esti.... nu am cuvinte...!
- Ma bucura ce aud, dar toate acestea nu se invata la fara frecventa!!!
3- Bula isi cheama toti prietenii la o petrecere.
Vin toti, int-un nr impar, beau, mananca, danseaza, la un moment dat se opresta muzica.
Bula le vorbeste;
- V-am chemat pentru ca am o dilema.
- Sa auzim .
- Vreau sa ma insor.
- Casa de piatra, spun toti in cor!
- Da dar aici este dilema, sunt doua pretendente si nu stiu cu care sa ma insor, una este foarte frumoasa, dar cam prostuta si usuratica, iar cealalta, uratica, dar femeie de casa, inteligenta si cu bun simt.
Spuneti-mi voi, cu care sa ma insor?!!!
- Cu ce urata; - cu cea frumoasa; - cu cea urata; - cu cea frumoasa;...........!!!!!!
Parerile erau impartite in mod egal, ultimul avand sa faca departajarea. Acesta ii spune lui Bula ;
- Cum ti-ar place, sa mananci un rahat de unul singur, sau un tort cu toti prietenii?!!!

Daca am fost destul de explicit, functie de cata minte aveti, deschidere, bun simt si credinta, va veti da singure ( gandesc cum ca nu sunteti unica, ci mai multe aflate in aceasta stare) raspunsul si va veti comporta ca atare, adica cu minte, deschidere, bun simt si credinta.
Inca o, data va cer scuze,
Cu deosebita consideratiune si stima pentru dvs si pentru toti
cititorii,
George !
garbo228511
Postat pe 5 Octombrie 2013 16:16
E foarte tare! Iar daca mai comenteaza cineva despre faptul ca inca esti virgina da-i pastila inapoi. Tu ca noi poti sa fii oricand, dar noi sa fim virgini din nou, niciodata. Pot sa fie fel si fel de operatii care cica te cos inapoi la loc sau orce alte metode si bla bla bla. Degeaba. Tot nu e acelasi lucru. Nu pot sa spun decat asta: Respect si felicitari ! :)
djcoma2005
Postat pe 6 Octombrie 2013 02:55
Este un lucru foarte personal ,eu iti spun felicitari daca te pastrezi pentru alesul tau si ai convingerea ca asa e bine .Iti doresc fericire si acorda-ti timp sa gasesti ceea ce cauti caci timpul nu asteapta pe nimeni.Numai bine!
fengari
Postat pe 8 Octombrie 2013 20:27
interesant postul lui George , te felicit !
garbo_19362
Postat pe 9 Octombrie 2013 10:10
asa este Fengari ai dreptate ... numai bine!
garbo_19362
Postat pe 9 Octombrie 2013 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantezii... 121 De la: garbo063800 19 Octombrie 2009 15:08
Mi-e frica....!!!! 26 De la: tutankhamon 22 Noiembrie 2009 02:20
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA 165 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Pidosnicia se plateste 1469 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri