Miting impotriva cainilor maidanezi!

VREM RIDICAREA DEFINITIVĂ A CÂINILOR MAIDANEZI DE PE STRADĂ!
Haideți sa ne strângem cât mai multi VINERI, în PIAȚA ROMANĂ - începând de la ora 19,30 pana la ora 21,30 - la un MITING AUTORIZAT, pentru a cere factorilor de decizie (Guvern, Parlament, primării) să ia măsuri imediate și eficiente pentru asigurarea DREPTULUI LA VIAȚĂ, LINIȘTE ȘI SIGURANȚĂ, PENTRU NOI ȘI FAMILIILE NOASTRE!
NU MAI VREM COPII MUTILAȚI ȘI UCIȘI DE CÂINII FĂRĂ STĂPÂN!
NU MAI VREM SĂ FIM TERORIZAȚI DE CÂINII MAIDANEZI!

Vă așteptăm să fiți alături de noi și să arătăm autorităților că ne-am săturat de maidanezi pe străzi. Ne-a ajuns! Băiețelul de patru ani nu e primul copil ucis. Mâine, copilul oricăruia dintre noi se poate afla în pericol!

PS - Vă rugăm distribuiți și voi pe paginile voastre acest anunț, poate le pasă și altora și ne ajută cu prezența lor.
b727ana
Postat pe 4 Septembrie 2013 17:29

Fara caini vagabonzi in Romania! Semneaza Petitia: http://www.yousign.org/ro/caini-vagabonzi

Nu uita sa Distribui / Share!

Un copil de 4 ani a murit sfasaiat de caini ieri, langa Parcul Tei din Bucuresti, iar fratele acestuia putea avea aceeasi soarta daca nu ar fi rupt-o la fuga.
Cati copii mai trebuie sa moara pentru ca autoritatile sa ia masuri?
Intelegem si opinia celor care protejeaza drepturile animalelor, dar s-a ajuns la un nivel unde masurile, de orice tip, sunt imperative! Fie ca sunt duse in centre specializate, fie ca sunt luate acasa de acesti cei care le apara drepturile, fie ca sunt eutanasiati, ceva trebuie facut! Dupa cum vedeti, e o lupta care pe care - ori noi, oamenii, ori ei.

Semneaza si tu Petitia daca esti de aceeasi parere:
http://www.yousign.org/ro/caini-vagabonzi
b727ana
Postat pe 4 Septembrie 2013 17:29

di ce miting?
In tara asta numa' pi baza de miting se iau decizii?
Mie-mi miroase a: "scoate castanele din foc cu mana altui-a! ":(
Zau ca suntem o tara de rasul curcilor cu "factorii de decizie".
Poi, americanii se lupta cu puscoace cu descreieratii si nu vine "oblemenco" sa le spuna
cum tre sa-i puna lesa si la noi ....numa' latra si ii lasa pi caini sa muste...
rahat cu apa rece!
Eu, o sa viu la mitingul care se face impotriva tacerii, a lasitatii, a imbecilitatii celor cu constiinta, nu a animalelor patrupede.:(
Jalnic ce se intampla, dar sa asteptam totusi poate vine o imputernicire din" afara" ca sa ne faca
noua ordine in "interior".....fine!:(

Ingerasul este la Doamne-Doamne,sorry, nu se mai intoarce dar odata ce-o disparut scrierea cu pixul, o dispurut si drepturile noastre la o viata decenta.:(
Hai lasa, nu ma convinge pi mine tati minciunile alora di "sus"....:( cel putin nu acum la varsta asta. :(

numai bine! pt. micut!
Fss_ssu
Postat pe 5 Septembrie 2013 19:35
Am fost in aceasta seara la mormantul lui IONUT. Cu un buchetel de flori si o lumanare. Ajunsa acolo, in fata unor imense coroane de flori, nu mi'am putut stapani plansul. Un plans isteric, de ciuda, de durere, de neputinta..as fi scormonit in pamant sa il aduc inapoi. Putea sa fie fiica mea acolo. Miroasea a moarte in jur, o moarte CRUNTA si NEDREAPTA, o MOARTE PREMATURA, o MOARTE CE PUTEA FI EVITATA. Acest copil ar fi putut avea SANSA LA VIATA. Iesind pe poarta cimitirului, ma "intampina" 2 maidanezi ce zaceau in curte... I'am privit cu dispret si cu ura. I'am urat pe TOTI din tot sufletul meu. Si mi'am cerut iertare Domnului pentru gandurile mele. Tremurand, mi'am sunat fetita...era in parc cu buni. Minute bune mi'am imaginat'o in fel si chip, ajunsa acasa am strans'o tare la piept si am realizat ca eu, mama, fiica si sotie, ii URASC pe toti cei fara stapan, cu aceeasi intensitate cu care ii urasc pe cei care isi baga in buzunar sume colosale, desi ar trebui sa ii protejeze. Tremur si acum...uitandu'ma la PUIUL MEU cum doarme linistit, as fugi la mama lui IONUT sa o strang tare in brate si sa ii spun ca VOM INCERCA SA FACEM CEVA! I'as spune ca desi puiul meu e in viata, ii impartasesc durerea. I'as spune ca Bunul Dumnezeu va avea grija de Ionut si as plange alaturi de ea. Nu pot decat SA MA ROG PENTRU ACEL SUFLETEL si SA SPER. Putea fi fiica mea acolo, sub acel morman de flori si lumanari. Putea fi copilulu oricaruia dintre noi !!!
b727ana
Postat pe 6 Septembrie 2013 00:36

Ana, sunt in asentimentul tau si a tuturor celor care gandesc ca tine, putea fi (intradevar) oricare dintre copiii, putea fi chiar fratele lui care a luat-o la fuga, putea fi o batrana,un batran sau chiar
eu sau tu, dar nu putea fi niciunul dintre politicienii care ne conduc.Asta este cert pt. mine si stii de ce, findca nepasarea si indiferenta fata de omul din zilele astea, acolo se afla, la varf, si nici o jelire sau catastrofa in randul omenirii nu ii sensibilizeaza decat cu regrete imense dar nu cu masuri legale,gandite,scrise, aprobate si apoi puse in "ciculatie" spre a nu se mai intampla.Pentru ei, orice mod de-a muri ii firesc, nu conteaza cum sau cine o face, important ii sa fim noi restu amortiti, tacuti, multumiti si ....ssssst! sa nu-i deranjeze nimeni, sa nu le ceara nimeni socoteala pe ziua de
lucru si pe tot ce "aduna":(
Si eu sunt mai suparat, dar mitingul nu-i o altenativa de-a le pune lor "angrenajul" in miscare si a
aduna ce n-ar trebui sa existe pe strazi.:(

ei nici pe copiii, oamenii strazii nu-i aduna ca sa le ofere un blid de mancare, alea nu-s tot suflete?
Ei concureaza intre ei, care mertzan merge cu viteza mai mare in scop de-a vedea/simti pulsul orasului si oricarei locatii in care misuna suflet de om
ca nu cumva sa li se intample lor ceva.

Si dintr-o data devin oameni de stiinta, bogati, culti, dar vinde cu bucata tot la "prostime..."
asta-i alt mod de-a omora umanitatea.....fine!

Zi cu soaRe! ...lasa, nu mai plange, copilului tau nu o sa i se intample nimic rau si aluga-ti gandurile NEGRE!.....
Mai, o aparut curcubeul
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 12:27
sint perfect de acord - in orice tara civilizata sint eutanasiati daca nu le sint gasiti stapini, uite cum vrea brusc Romania sa para ea a mai civilizata si prefera sa pupe cainii in cour si sa crape cetatenii in schimb,.
Nu cred ca mitingul rezolva ceva. Pentru ca se vor agita doi-trei si restul vor considera mai bine sa nu se amestece. Cam asa a fost tot timpul... de aia burtosii de la putere isi permit ce isi permit. Pentru ca se poarte ca si cum a fi siguri ca ar conduce o turma de vite supuse, si nu stiu cit e de departe de adevar...
quasaria
Postat pe 6 Septembrie 2013 12:50

"burtosi", neburtosi, ii chestie de cat is de nesimtiti sau cat de natural se indoapa, nu-i treaba mea ca are el anomalii de genul asta, problema e ca toti cei cu astfel de anomolii au gandirea inceata, mersul leganat, glasul alintat si ranjetul sexi
Da mai pune si-un "tol" di firma "bezmetica" pi el si gata "OM-ul Mare"...
unu, cat 2 ca mine si ti dai in laturi cand intra pi usa di la .....banca ceia la care-ti platesti facturili, ca-i pute urma a parfum de "cocoflete" prospat de _versat.
Nu-mi pasa mie, ii gandirea lui si hoitul la fel, dar intoxicand cu aerul lui de mahar libidinos, nu are simtul tactil dezvoltat si asta ma face sa vomit, zau! ....oare nu ma omoara?
Haidi bre, ce mai !? si romania ii pupacioasa, cum nu?....nu ai vazut cate icoane pupa cand se desparte de cate unu mort?
Cum dreaq, ca doar mas-media filmeaza :( si tata lumea ramane cu ochii beliti in tv-u si ii vede...:
....la urma urmei, ii tot de-ai lor si-si face jocul, castiga banul si isi vede de viata, ce mama melcului sa-l doara pi el capu' ca tu vrei sa pupi cainii in cour....

Lasa, s-o naste el un Tepes !
Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 13:28


imi pare rau ana... dar pe mine sa nu contati !!! nu cainii sunt de vina ci educatia bibezilor !!! cu mult inainte se putea gasi o solutie mult mai buna... ! imi pare rau ptr. victima ! poate faceti si un miting in memoria multor alte victime din cauza lipsei de igiena, a medicamentelor din spitale sau a vagabonzilor... bipezi de data asta ! sorry !
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2013 13:31
buna Ana , sunt de acord cu tine si te sustin , trec zilnic pe langa un loc virant si este o turma de caini dincolo de gard ! ei se strecoara foarte bine prin gard si latra si alearga dupa tot ce trece pe acolo : oameni, copii veseli iesiti de la scoala , biciclisti, masini dar si dupa cei care isi plimba animalele de copanie si pe care ii latra frenetic ! este un mare risc dar nu poti merge pe alta strada pentru ca si pe celelalte sunt alti caini aciuati !
garbo_19362
Postat pe 6 Septembrie 2013 13:48
"turma"?
Haita bre! nu turma
Nu, ca pentru patrupezi sunt medicamente numai ca nu-i poate prinde ca sa-i trateze

.... pai, dispare dreak medicina veterinara daca n-ar trai animalele ca oamenii.

numai ghini!
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 13:57
da Daniel erau peste 12 de toate marimile asa ca am spus o turma . mie mi este foarte frica de ei !si pe fiica mea au muscat-o si i-au sfasiat piciorul ! a necesitat tratament anti rabic + consiliere psihologica dupa aceea mult timp pentru ca avea cosmaruri si tipa noaptea !
garbo_19362
Postat pe 6 Septembrie 2013 16:16
da' un mititng ANTI-tara nu facem? tragedia aceea s-a intamplat printr-un cumul de factori:
1. o gradinita care este inchisa vara
2.un parc neingradit si pazit de florile marului de-un nene platit cu salariul minim pe economie
3.o bunica obosita si acrita de viata, care se duce in parc la o barfa cu celelalte bunici
4.niste edili care iti pun poprire pe conturi daca uiti de impozite, dar care dau din umeri cand e vb de un teren al nimanui si paseaza vina catre ONG-uri
5. ONG-uri care utilizeaza fonduri pt burta proprie nu pt cea a maidanezilor
6. un primar general care plange cu lacrimi de crocodil in fata ecranelor, dar in rest e chitit pe comisioane
7. o societate involuata, care isi arunca cateii proaspat fatati la colt de strada sau pe maidane, in loc sa aloce o suma de bani castrarii animalului propriu
Intr-un cuvant noi toti suntem de vina pt aceasta tragedie, pt ca nu stim sa tragem la raspundere pe cei pe care i-am votat,iar ei ne trateaza cu sictir in continuare
miss_darine
Postat pe 6 Septembrie 2013 18:41
Zau? si la ce te asteptai dupa "votare"sa-ti deschida parc inchis in fata blocului, sa trimita batranii la azil si sa nu-i mai lase slobozi" in plimbarea lor", sa fie edilul saritor si sa puna propire pe salariul lui si sa-ti plateasca tie facturile si sa te lafai in consum cat 10 si lui sa-i scada burta ca n-are angajati pt. controlul ONG-urilor si lasa cainii sa muste ca sa umple cimitirele, sa nu mai vedem noi la tv-u primari capabili sa boceasca si sa ni se rupa'n 14 sau sa investeasca guvernul in evolutia societatii cand banul puplic sta la ei in mana si f'te cum vrea muschii lor pi tati partile? ha?
la ci te asteptai dupa 22 di ani sa se intample? la o spoiala cu bani lichizi si sa sara ei imediat cu o Ordonanta di urgenta ca sa ne trezasca pi noi toti? nu destul ca o fac cainii,acu vrei si cateii? mai bine la urmatoarele alegeri care se apropie sa pregatim un meniu pe cinste cu oamenii strazii ca ei is pretini buni cu cainii si sa le punem cate 5-6 la fiecare sectie de votare, poate n-or mai fi ei primi care voteaza si le rupe curu la vre-o 2-3 ca sa simta pe propria lor chele ci indrugam noi aici?ha?
Laaasa, m-am lamurit si cu evolutia....poti fi cat de evolut in tara asta, n-ai valoare:(de ai bani, nu te mai doare!....restul poate sa crape
numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 19:24


hai sa nu exageram... Daniel ! ma rog... fiecare are dreptul sa-si spuna aici parerea... si e binevenita. nu ca zic eu... ci ca asa e !
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2013 20:01


si bine ai revenit... mitza moto-ciclista... !!!
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2013 20:03

Respectele mele nene! da mai ceteste matali odata,ghini?
Numai!
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 20:14
Hai, pa pa! N-aveti treaba acasa?! Daca nu, treceti prin biblioteci, poate data viitoare nu va vor mai prosti in halul asta tembeliziunile...

P.S: dedicatie doar anutei si altor asemeni ei, ca pe celelalte mesaje nu le-am citit

gooooooolllll!!!!
magdabeauty
Postat pe 6 Septembrie 2013 21:32
Eii, na! Dacă dăm din gură aici, precis se schimbă lucrurile.
Axl_R
Postat pe 6 Septembrie 2013 22:14
De la: suparatu_, la data 2013-09-06 20:14:18
Respectele mele nene! da mai ceteste matali odata,ghini?
Numai!


ce sa citesc ? postarea ta ? ok, nu ma deranjeaza si eu sunt neam de sholdovean... nascut in Bucuresti totusi... si scrierea ta pe limba lui Creanga... mi-e acum tare greu s-o inteleg !!! dar stii ce... corecteaza tu ubde am gresit !
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2013 22:44
"Intr-un cuvant noi toti suntem de vina pt aceasta tragedie, pt ca nu stim sa tragem la raspundere pe cei pe care i-am votat,iar ei ne trateaza cu sictir in continuare"
michu61
Postat pe 7 Septembrie 2013 09:20
De la: suparatu_, la data 2013-09-06 19:24:54Zau? si la ce te asteptai dupa "votare"sa-ti deschida parc inchis in fata blocului, sa trimita batranii la azil si sa nu-i mai lase slobozi" in plimbarea lor", sa fie edilul saritor si sa puna propire pe salariul lui si sa-ti plateasca tie facturile si sa te lafai in consum cat 10 si lui sa-i scada burta ca n-are angajati pt. controlul ONG-urilor si lasa cainii sa muste ca sa umple cimitirele, sa nu mai vedem noi la tv-u primari capabili sa boceasca si sa ni se rupa'n 14 sau sa investeasca guvernul in evolutia societatii cand banul puplic sta la ei in mana si f'te cum vrea muschii lor pi tati partile? ha?
la ci te asteptai dupa 22 di ani sa se intample? la o spoiala cu bani lichizi si sa sara ei imediat cu o Ordonanta di urgenta ca sa ne trezasca pi noi toti? nu destul ca o fac cainii,acu vrei si cateii? mai bine la urmatoarele alegeri care se apropie sa pregatim un meniu pe cinste cu oamenii strazii ca ei is pretini buni cu cainii si sa le punem cate 5-6 la fiecare sectie de votare, poate n-or mai fi ei primi care voteaza si le rupe curu la vre-o 2-3 ca sa simta pe propria lor chele ci indrugam noi aici?ha?
Laaasa, m-am lamurit si cu evolutia....poti fi cat de evolut in tara asta, n-ai valoare:(de ai bani, nu te mai doare!....restul poate sa crape
numai bine!

asa e, suntem doar o turma bine manipulata si am ajuns la concluzia ca ne place ...45 de ani ne-a dus cu zaharelu' un singur om cu un sistem bine uns in spate,iar dupa potopu' din '89 nici nu mai stii catre cine sa indrepti degetul, pt ca s-a instalat o intreaga haita!
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2013 12:26
De la: barboneli, la data 2013-09-06 20:03:31

si bine ai revenit... mitza moto-ciclista... !!!

bine v-am regasit!
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2013 12:27
De la: miss_darine, la data 2013-09-06 18:41:24da' un mititng ANTI-tara nu facem? tragedia aceea s-a intamplat printr-un cumul de factori:
1. o gradinita care este inchisa vara
2.un parc neingradit si pazit de florile marului de-un nene platit cu salariul minim pe economie
3.o bunica obosita si acrita de viata, care se duce in parc la o barfa cu celelalte bunici
4.niste edili care iti pun poprire pe conturi daca uiti de impozite, dar care dau din umeri cand e vb de un teren al nimanui si paseaza vina catre ONG-uri
5. ONG-uri care utilizeaza fonduri pt burta proprie nu pt cea a maidanezilor
6. un primar general care plange cu lacrimi de crocodil in fata ecranelor, dar in rest e chitit pe comisioane
7. o societate involuata, care isi arunca cateii proaspat fatati la colt de strada sau pe maidane, in loc sa aloce o suma de bani castrarii animalului propriu
Intr-un cuvant noi toti suntem de vina pt aceasta tragedie, pt ca nu stim sa tragem la raspundere pe cei pe care i-am votat,iar ei ne trateaza cu sictir in continuare


exact. Si ai uitat sa mentionezi ca e foamete prin Africa, si problema gaurilor in ozon.
Uite care e treaba: se discuta de faptul ca javrele maidaneze din Bucuresti omoara cetateni. Hai sa ne focusam pe subiect, care e extrem de simplu, fara sa deviem lateral: ca edilii, ca bunica, ca de ce e inchisa gradinita.... etc. E vorba DOAR de faptul ca niste javre omoara oameni in mijlocul orasului. Si oricine sustine ca in situatia asta nu ai dreptul sa te aperi si trebuie sa lasi cainii in pace ar trebui sa si-i ia pachet in sufragerie si sa faca inchisoare pentru fiecare abatere a patrupedului: inclusiv pentru ca javra se kk pe trotuar. Pentru ca e animalul LUI, si l-a asumat. Asta inseamna responsabilizare! Iar daca nu vrei sa ai nici un fel de responsabilitate, atunci nici drept de veto nu ai: deci ciocul mic, si sa procedeze autoritatile cum procedeaza in orice stat civilizat: cainii strinsi, bagati in adapost, citeva zile la dispozitie sa ii revendice cineva: nu ii revendica nimeni, eutanasie. Adios si un praz verde.
Orice alta masura, daca si cu parca, e doar o lalaiala inutila.

quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2013 12:58

Poi acuma le-ai dat o idee:
ii eutanasiaza pi vagabonzi si ii taxeaza pi proprietarii de caini, triplu, ca se kk in drum si tu calci in el si ca sa nu-ti aduca prea mult "noroc", platesti si tu o taxa ca l-ai imprastiat si nu ai stat locului
Poi cini ti puni sa te plimbi si sa nu vezi pi unde calci.....di faci mizerie dar n-ai caine,ha?
Lasa, imi spui tu cand o sa platesti:(
Numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:15
cel mai corect ar fi sa ii bage la zdup, sau la munci comunitare, nu sa ii taxeze daca nu string dupa javra - si stii de ce? Pentru ca astfel nu s-ar incuraja mentalitatea - existenta oricum in romania - "eu fac ce vrea muschii mei ba, ca am bani si ma doare in... !"
Poate am vedea toae babele nevrozate care hranesc cite 30 de caini cu ei in casa, si am vedea si cocalarii cu mertane maturind soseaua, ca s-a kkt cainele lor acolo....

Si apropo, terenul ca terenul, dar totusi cine HRANEA cainii din tei care au omorit copilul? Din cite stiu, cainii nu se hranesc prin fotosinteza. Si presupun ca nici nu vineaza in tei, ca n-au ce - in afara de copii, desigur. Deci... cine le dadea mmincare? Are curaj, daca e asa iubitor de animale, sa se duca sa declare da dom'ne, datorita mie sint aici si eu ii hranesc????
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:31

.. s-o imputinat aia cu "muschii" si p'aicea....o plecat in alte tari prietene si au acolo maidanezi pi langa corturi.....

....nu ca nu-i expulzeaza dicat cu cate-o mostra ca sa se reproduca rasa plimbata in Ro.
Ei na, tot cineva cu "suflet" i-o hranit, nu distul ca l-o papat pi Ionut,acu vrei sa iasa si "sufletistii" la papat?.....
Mai, din cate stiu, maidanezii sunt si pretentiosi la mancare, numai hrana de mana de om mananca/ bune! :( da se descopera faptasii pana la urma....07" ii in actiune!

sa :-w si o sa
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:45
De la: quasaria, la data 2013-09-07 12:58:59
De la: miss_darine, la data 2013-09-06 18:41:24

exact. Si ai uitat sa mentionezi ca e foamete prin Africa, si problema gaurilor in ozon.
Uite care e treaba: se discuta de faptul ca javrele maidaneze din Bucuresti omoara cetateni. Hai sa ne focusam pe subiect, care e extrem de simplu, fara sa deviem lateral: ca edilii, ca bunica, ca de ce e inchisa gradinita.... etc. E vorba DOAR de faptul ca niste javre omoara oameni in mijlocul orasului. Si oricine sustine ca in situatia asta nu ai dreptul sa te aperi si trebuie sa lasi cainii in pace ar trebui sa si-i ia pachet in sufragerie si sa faca inchisoare pentru fiecare abatere a patrupedului: inclusiv pentru ca javra se kk pe trotuar. Pentru ca e animalul LUI, si l-a asumat. Asta inseamna responsabilizare! Iar daca nu vrei sa ai nici un fel de responsabilitate, atunci nici drept de veto nu ai: deci ciocul mic, si sa procedeze autoritatile cum procedeaza in orice stat civilizat: cainii strinsi, bagati in adapost, citeva zile la dispozitie sa ii revendice cineva: nu ii revendica nimeni, eutanasie. Adios si un praz verde.
Orice alta masura, daca si cu parca, e doar o lalaiala inutila.


din pacate responsabilizarea aia, trebuie sa vina musai cu niste masuri de coercitie drastice( amenzi care sa-l usture pe roman la buzunar), plus ce ai spus tu, adunati toti cainii de pe strazi si-n cazul in care nu-i revendica nimeni, eutanasiati! DAR pt astea, tot in ograda primariei si-a statului ne intoarcem, legislatie+ inspectori competenti!
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:12
"legislatie si inspectori competenti" e o abordare prea ampla. O LEGE - una ! -prin care sa se adune chestiile de pe strada e suficienta ca prim pas.
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:22
lasa ca o sa mergem la referendum si-o sa apara instant legea aia
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:34
N-am sa merg la referendum pentru ca am acea experienta neplacuta in care am votat la referendum mai putini parlamentari si acum sunt mai multi daca se intimpla la fel si cu ciinii?Nu este foarte clar ca cineva baga zizanie intre oameni, cei care iubesc si cei care nu iubesc ciinii?De ce sa-si asume Oprescu aceasta raspundere este un ipocrit care o sa dea vina pe cei care vor vota pentru eutanasiere pentru ca el are planuri sa ajunga presedinte si de ce sa-si asume aceasta raspundere .....care de fapt este a lui?Nu prea imi vine sa cred ca nu pot exista alte masuri.Nu se vrea.... sunt numai interese si interese.,bani multi usor de cistigat De ce sa procedam ca si japonezii pentru greseala unuia lichidam tot clanul?Ti se rupe sufletul la asemenea asistare neputincioasa in fata durerii unor parinti dar sa nu-si inchipuie cei de la putere ca pot scapa de raspundere si s-o puna pe umerii nostrii .Eu una sunt satula sa care ei aceasta povara ca sunt mai obisnuiti cu caratul (sacose cu bani)RUSINE SA LE FIE !!!!
fengari
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EMO 93 De la: ALEXA_NASPA 6 Martie 2010 03:18
Ma poate ajuta cineva cu o recomandare de premergator pentru bebe? 6 De la: IonelaB 27 August 2014 14:00
am nevoie de un sfat va rog, 4 De la: kairia 9 August 2009 12:26
protectia copiilor pe internet 69 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:55
dintisorii la copii de 1 an 4 De la: daniilia 14 Februarie 2012 08:40
Setari Cookie-uri