Masti de fata homemade

Buna! Dupa nastere, am ramas cu niste iritatii si pete pe fata, vinisoarele parca sunt mai accentuate, tenul mai uscat! am incercat fel si fel de tratamente si masti din comert, dar fara rezultat. Aveti idee de ceva masti home made pe care le-ati incercat si au avut efect? Multumesc!
garbo_381725
Postat pe 20 August 2013 10:51
simplu de tot ! argila alba de la plafar pusa intr-un castronel de ceramica( nu folosi nimic metalic sau plastic ) si fie folosesti zeama unui castravete, a unei rosii, chiar si suc de morcov este foarte bun!banana , mar, dar si portocala etc .( sucul trebuie obtinut pe razatoarea de sticla nu de plastic sau metal si la amestecare tot o lingura de lemn sau teflon poti folosi!) rezultatele apar destul de repede . incearca mai multe variante . dupa aplicarea acestor masti foloseste o crema emolienta de buna calitate data intr-un strat mai gros , lasata un timp ca si masca si apoi masata usor sa intre in piele si excesul sters! ai incercat ulei de brusure, argan sau de germeni de grau? sau chiar simplu ulei presat la rece de masline . e drept ca nu miroase frumos dar rezultatul este bun .dupa fiecare baie sau dupa ce stai deasupra unui vas cu infuzie de musetel sau galbenele fierbinte ?? mult succes !
garbo_19362
Postat pe 2 Septembrie 2013 13:48
ai incercat vre-una dintre sugestiile mele , sau nu mai esti interesata !???
garbo_19362
Postat pe 13 Septembrie 2013 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sangerari in sarcina 3 De la: tatusilvia 28 Mai 2009 22:27
am revenit! 16 De la: somotiucu 15 Februarie 2010 14:05
Invatatul la olita 13 De la: tatusilvia 22 Iulie 2009 14:32
somnul bebelusului 43 De la: H3l3ne 23 Iunie 2010 14:11
copilul meu a fost diagnosticat cu megacolon idiopatic!!! va rog ajutati ma 7 De la: pinicuta 22 Martie 2010 10:38
Setari Cookie-uri