"Ordonanta di urgenta!"

De la: Axl_R, la data 2013-09-06 22:08:29Am io, lasă! Făcăleţ, da-i prea laborios să fac o mămăligă...mai bine încerc făcăleţu' pi tini. Ce zici?



Io zic ca se rupe is taRe! ;))si s-ar putea sa fii nevoita mesteci cu mana"laborioasa"
Zaua buna!:*
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 13:29
di asta nu mai fac istea camese din in, ca baga in ei omega
Dap ti prinzi cam greu mai nene ce-i cu nucile iti zac: is bune rau si-n dulceata da si crude asa, nica nu le inlocuieste gustul
Poi cini are probleme cu tiroida, ii bine sa le consume verzi si uscate
ca si asa ii lipsa di iod cam pisti tat in Ro. si di asta apar afectiuni......da asta ii alta poveste.:(
Salut si o zi cum va doriti!

Da matali, ci vin bei prin locurile celea? ca te-am vaz't pi carare!;))
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 13:36


si eu stiu ca-s bune rau... n-ai grija ! aha... m-ai vazut pe carare... ? hai sa-ti zac ! 76,3% bem, noi, vinuri romanesti care se importa aici. in rest... in ultimii 15 ani sa zicem... avem si aici vinuri locale, produse la inalta tehnologie, din struguri crescuti in nordul tzarii... care sunt de calitate. si cand spun ca-s de calitate, la asta ma refer... doar ca si pretzurile sunt la fel... ! daca-ti spun nume... n-o sa-ti spuna nimic, dar sunt mult mai bune decat cele din Moldova... ruseasca ! nu avem vinuri dulci... maximum demiseci ! si albe si rosi, negre ! acum se lucreaza la vinuri albastre... cica ar face forori... nu stiu unde, dar deocamdata ma multumesc cu furorile de culoare obisbuita... ! ce sa fac... sunt un conservator ! nu schimb femeia si vinul !!!
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2013 13:48

da masina Da!....din cand in cand
si conduci beat la volan si vb. si la tf. ?
Io n-am treaba cu vinul din Mo/ceia....:(
la noi is originale si fara indulcitori, da cand bei, ti duce di te 'ntoarce, nu alta
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 18:55


da. masina da... . si de condus, nu conduc... dupa ce am dat peste 3 pietoni si un politist... la care ultimele lui cuvinte au fost: ma... 50 la ora inseamna kilometrii... nu pietoni !!! asa ca mi-am oferit carnetul autoritatilor... ! si tf. sta in buzunar... folosit doar in caz de urgenta nu la conversatii ! si nevasta-mea, in timp ce conduce e f. atenta... ca jucam si table in timpul asta si nu care cumva sa trisez !!!
cunosc si eu ceva vinuri de pe la voi... bune rau !!!
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2013 20:05

Adictilea, ai dat deja permisul spre pastare, zaci? na belea,
joci si table, da sah nu ai incercat?....baremi sa-i dai posibilitate nevestii sa conduca fara concentrare....a! ii cu chilot automat intaleg!
Mai nene, daaaa, is bune rau dar baubile;)) si te invata sa si
Nu ti-o venit niciodata? ce?
Fss_ssu
Postat pe 7 Septembrie 2013 20:41


mmda... baubile... de la verbul "a bea" !
eu beau
tu bei
el bea

noi bem
voi BETZI
ei... sunt deja sub masa... !

da, am inteles... sah ! nu, nu-i bun. trebuie sa gandeasca... ! si eu stau si astept. muta pionul inainte de aprinde motorul... si calul dupa ce ajungem acasa... ! sau alta destinatie. mai bine poker pe dezbracatelea.... !
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2013 22:53
buna dimineata d-lor ce bem astazi ca este zi de mare sarbatoare ??? eu am o cafea mare si aromata pe care nu o impart !!va urez o zi senina !
garbo_19362
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:15
Io am borş şi zamă de lămâie. Împart cu tătă lumea.
Axl_R
Postat pe 8 Septembrie 2013 11:54
De la: garbo_13283, la data 2013-09-08 10:15:38buna dimineata d-lor ce bem astazi ca este zi de mare sarbatoare ??? eu am o cafea mare si aromata pe care nu o impart !!va urez o zi senina !


da' ce... trebuie sa bem de zi mare de sarbatoare... ? asta nu mi-a spus nimeni... ! eu nu fac insa asa ceva... eu aprind lumanare si beau aghiasma... ! (mi-am adus o sticlutza cu rom... sa-i imbunatatesc gustul ! nu... nu la rom, la aghiasma.... !)
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 12:08
Zaua buna!

Primesc tot ce-i de beut si de mancat !....dar sa aibe vitamine, ghine?
...apoi soaRe sa asimileze corpul ca acus vine frigul!

Si borsul cu ce ii?

Nene, nu strica "romul" pi aghiazma....mai ghini bea-le separat ca fiecare are rostu' lui/ei, parca nu stii.... :(
Da jocul cu sahul ii mai inteligent si ....no...nebunul poate fi si el astamparat in final ....numa' sa-i dai atentie mai putina.....stie EA ma bine....;))

Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 8 Septembrie 2013 12:43


borsul... pai borshul are multe vitamine din grupul "B"... ! la ce-s bune vitaminele astea... stii si tu ! mie imi place mult bautura asta, o beau in loc de apa cand e rece. mi-a adus cineva "maia" sau cum se numeste... ca sa incep sa fac si eu aici. cred ca sunt singurul... sau poate cu inca 3-4 nebuni care fac asa ceva. dar, am facut o pauza si mi-a pierit maiaua ! am tot intrebat cum sa incep din nou cu maia noua... si nu prea am aflat ! cineva mi-a zis ca trebuie sa pun apa fiarta peste ceva malai si taratze... ceva fire de marari, par de musca vaduva si un ciorap purtat doua saptamani la rand... ! sa vedem... poate o sa incerc din nou ! aceam un borsh... o minunatie. puneam in oala de lut adusa special din romania, ce trebuie si in plus o jumate lamaie cojita de galben, frunze de tzelina ca aici nu e leustean, pentru gust bun, "burgul", boabe de gariu maruntite ptr. acreala... eu nu pun paine ca mucegaieste... si gata borsul ! in trei zile aveam trii litrii.... ! si uite asa... continuam....
cu rom-ul glumeam... aici ne exista aghiasma... poate la bisericile putine ale catolicilor arabi... dar de la ei, nu indraznesc sa beau nimic !
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 13:19

Eeei, pi daca ai schimbat putina, normal ca nu iese maia-ua buna si tre sa mesteci cu melesteu
pane se acreste, di cateva ori pi zi si sa-i dai fimeii pi la nas din cand in cand...
nu stiu ci efect are ca n-am facut da am auzat ca se acreste precum fimeia
;))

Eu n-am glumit cu "romu" ....avem rom(i) distu'....iti mai trimit?
Lasa, imi zaci matali al'data! ....da,sunt pregatit oricand....
Fss_ssu
Postat pe 8 Septembrie 2013 13:40


"melesteu"... asta ce dracie mai e... ??? eu n-am asa ceva la ferometal... ! si fimeia mea nu-i acra... asa ca raman la ciorap purtat... ! rom(i)... ? mersi... eu raman la ROM(jamaica)... ! la culoare se potriveste... dar numai atat !
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:12
Ieeeee, da esti pretentios matali bre!
Melesteu' ii tot facalet, doar ca are maner scobit, ii din lemn si iti arata "capul"...normal ca-i rotund, da o incercat "inventatorii" sa-l faca patrat da n-o iesit capul ghini
...o ramas asa pana la urma ...nu se prinde tarata di el...off!

Si ci ti lauzi ca n-ai fimeie acra, iote, di asta nici borsul nu-ti iese, da are "tarate"?...Poi cum sa-ti iasa gustu, ma'nervezi, zau, parca nu stii ca si ele tre sa aibe tati ingredientele ca sa fie acre sau ii dai matali din dulceata si gata......ai baut "jamaika"? ci d-zeu, ti stiam mai cum_patat
Fss_ssu
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:43


noi vorbeam de borsh... parca, nu de fimeie... !!! si da, sunt si pretentios si cum-patat ! eu rom-ul in beau numai ci cola... combinatie care se cheama "Cuba Libres"... ! cu ghatza, cu lamaie... e bautura mea preferata... pe langa alte 57 !
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 15:39

Di asta te-am vazut io pi carare si sticlele goale;))
Nu te-o durut capu'?....pi mini ma doare daca beau o dusca darmite o sticla.....
si cu ci te dregi?
ai ales numarul bauturilor dupa varsta pi care o ai?
Fss_ssu
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:13


nu ! ce tot ai cu varsta me'... ? apropo, tu cate primaveri ai ? asa de curiozitate... ! la mine, varsta din "buletin" cu cea ce simt si arat... nu are nici o legatura intre ele ! daca ti-e clar lucrul asta... !? si nu putea-i sa ma vezi cu sticle goale... ca eu romul il tin in butoiashe... ! am uitat cum ii spune la lemnul din care sunt facute... dar stiu ca, copacul din care se taie scandurelele si se fac butoiashele... face ghinde !!!
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 18:30
stejar Barbo, pitic smecher ce esti si tii romul in butoias , da asa se tine este adevarat , si marinari procedau asa !, de ce zici de maia la bors ? maiaua este la paine si cocaturi pe baza de drojdie ce creste intai intr-un aluat aproape lichid adica foarte subtire , lasat la dospit si apoi incorporate restul ingredientelor , iar la bors se cheama ushti si este un amestec de tarate , asa stiu eu ! gresesc cu ceva?? lasa ca imi spui tu .... vb
garbo_19362
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:33
"Ushti," ca m-ai dat gata cu explicatiile, tipic Mo. borsul cela
da o zas OM-ul ca nu pune paine ca nu-i place tu, ce-ai cetit?
Lasa, cate bordeie, atatea obiceie si ....tot bors iese


36 di "primaveri," ajunge nene sa fiu copt?La ci sa ma astept sa ma prajesc sau sa ma ard?

Da pi fata matali cum o cheama?
Fss_ssu
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:48


da... "ushti" spuneam si eu cand goneam pisica care se apropia prea mult de mancarea cainelui... !!! :sml-happy0078 : poate ai vrut sa spui "Husti"... asa mai merge ! depinde de bordei... ! maia... asa am auzit eu si asa am repetat... nu stiu cat e de corect ! bine ca s-a inteles ! auzi Gabi.. de de ce imi spui stregar mic... pitic smecher... ti se pare ca la 184cm. si intre 80-82Kg.... arat pitic ???

eiii... 36 primeveri e frumos... de fapt, avem aceaiasi varsta !!! da stiu, nu ma crezi, dar daca iti spun ca in ivrit se citeste de la dreapta la stanga.... poate ma crezi !!! "fata"... ? daca te referi la fimeia mea, o cheama Suzana Maria... plus numele de familie !

barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2013 21:37
De la: barboneli, la data 2013-09-08 21:37:28

da... "ushti" spuneam si eu cand goneam pisica care se apropia prea mult de mancarea cainelui... !!! :sml-happy0078 : poate ai vrut sa spui "Husti"... asa mai merge ! depinde de bordei... ! maia... asa am auzit eu si asa am repetat... nu stiu cat e de corect ! bine ca s-a inteles ! auzi Gabi.. de de ce imi spui stregar mic... pitic smecher... ti se pare ca la 184cm. si intre 80-82Kg.... arat pitic ???

eiii... 36 primeveri e frumos... de fapt, avem aceaiasi varsta !!! da stiu, nu ma crezi, dar daca iti spun ca in ivrit se citeste de la dreapta la stanga.... poate ma crezi !!! "fata"... ? daca te referi la fimeia mea, o cheama Suzana Maria... plus numele de familie !

Imi cer scuze ma refeream la avatar! nu aveam de unde sa stiu ce inaltime ai sau greutate , cred de fapt ca nici nu prea ma intereseaza !Despre sotie pot sa spun atat : sa iti traiasca cu numele si sa fiti fericiti ! asta este o urare traditionala! cat priveste jocul asta al vostru pe care-l practicati doar in 2 ,ca fetele sunt ocupate sau plecate , nu prea mai amuza pe nimeni , luatul in balon al oricui nu face parte din grup, plus criticatul oricarui cuvant sau idee enuntata de altcineva care nu face glume nesarate si nu posteaza maimutoi zambareti !si cu doza maxima de cinism sa faci misto de cuvinte mai putin uzitate in limba de lemn practicata de "grup" de ex cuvantul :"laborios" ! Pentru o femeie care stie cata munca si cat de migalos este sa cureti nuci verzi , cate ore dureaza sa pregatesti cateva borcane de dulceata si prin cate operatii trebuie sa treci nucile ca sa obtii acea minunata dulceata cu parfum si gust unic . Daca cumva este un site privat si va deranjez mai bine postati concluzia si gata . . scuza-ti deranjul !
garbo_19362
Postat pe 9 Septembrie 2013 00:25
De la: Axl_R, la data 2013-09-08 11:54:37Io am borş şi zamă de lămâie. Împart cu tătă lumea.

nici nu ma mir ! ti se si potriveste cred, pofta buna !
garbo_19362
Postat pe 9 Septembrie 2013 00:26
De la: barboneli, la data 2013-09-08 21:37:28

da... "ushti" spuneam si eu cand goneam pisica care se apropia prea mult de mancarea cainelui... !!! :sml-happy0078 : poate ai vrut sa spui "Husti"... asa mai merge ! depinde de bordei... ! maia... asa am auzit eu si asa am repetat... nu stiu cat e de corect ! bine ca s-a inteles ! auzi Gabi.. de de ce imi spui stregar mic... pitic smecher... ti se pare ca la 184cm. si intre 80-82Kg.... arat pitic ???

eiii... 36 primeveri e frumos... de fapt, avem aceaiasi varsta !!! da stiu, nu ma crezi, dar daca iti spun ca in ivrit se citeste de la dreapta la stanga.... poate ma crezi !!! "fata"... ? daca te referi la fimeia mea, o cheama Suzana Maria... plus numele de familie !




Nu ma deranjeaza, doar ii tot 6 langa 3 :D asa ca LMA. lu' soata mata si pi fata n-o mai tine ascunsa daca nu-i maritata ;))

NB!
Fss_ssu
Postat pe 9 Septembrie 2013 00:37

Da io am baut bors din ala pana m-am ingalbenit ca lamaia si acrit ca zama....da n-am facut cu si am mai cerut o portie si mi-o adus tort
Tu nu vrei o felie?....mai, ii cu ciocolata

NB!
Fss_ssu
Postat pe 9 Septembrie 2013 00:41
tu chiar poti sa mananci toata ciocolata din lume ca tot degeaba pana nu postezi maimutoi si nu stalcesti limba romana, prin prescuratri si moldovenisme trunchiate, esti si ramaii suparatu si chiar nu se mira nimeni de nefericirea ta congenitala!
garbo_19362
Postat pe 9 Septembrie 2013 02:00
oricum toata acreala din lume este a voastra, nimic elegant, cizelat sau de sustinerea a unei cauze, proiect , idee chiar! ca si creatie a vreunuia din "club"nu a citit nimeni ceva special , profund sau macar de suflet! pacat ca va irositi in van !umanitatea s-a cam pierdut si nici cu buna crestere nu prea aveti tangenta !nb
garbo_19362
Postat pe 9 Septembrie 2013 02:03
De la: suparatu_, la data 2013-09-09 00:41:51
Da io am baut bors din ala pana m-am ingalbenit ca lamaia si acrit ca zama....da n-am facut cu si am mai cerut o portie si mi-o adus tort
Tu nu vrei o felie?....mai, ii cu ciocolata

NB!



nu. nu vreau tort de nici un fel... ! nu ca nu e bun cel care ti s-a oferit... dar mie nu-mi plac dulciurile si nici dulcegariile... di loc ! ciocolata amara, cu 72% cacao, da ! mersi pentru urari la toti cei care au urat... ! si lasa florile ptr. fete.... nu te atinge de ele.... !

buna dimineata la toata lumea... !!!
barboneli
Postat pe 9 Septembrie 2013 09:52
Ţi-ai schimbat stilu', G!

Lasă, profund şi de suflet ai scris tu.
Axl_R
Postat pe 9 Septembrie 2013 13:07

62, G, Gabriela sau in ce clona te mai transformi, vrei sa afli cu adevarat "maimutareli" de astea citesti, vrei sa le asimilizezi cu viata cotidiana, ai un procent de IQ cat sa poti face diferenta,
te incomodeaza intr-un fel sau altul Suparatu_ sau supararile ii problema ta scumpo sau scumpule!
O astfel de situatie cu un astfel de comportament in exprimare scrisa, necesita o ordonanta de urGenta din parte-mi, ma mai gandesc putin, eu nu fac treaba pe termen scurt, intalegi?....
Partea cu "stalcitul" ii costatarea matali, nu am eu vina ca nu cunosti zone ale tarii in care populatia inca mai vb. si scrie astfel....(adica stalcit)din motive doar de ei cunoscute, dar ca sa te multumesc pe tine si sa nu te mai gadile sau zgarie, semnalizeaza si ocoloste, te rog frumos!

Ziua buna!
Fss_ssu
Postat pe 9 Septembrie 2013 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
CE FACE OMUL CIND SE PLICTISESTE ? 51 De la: VOIAJOR 1 Iulie 2012 20:06
Cum sa fac sa fie totul in regula?! 49 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
prostitutie infantila-proxenetism 10 De la: fleurdelis 28 Iunie 2010 20:46
Esti obligatia bunicilor sa-si creasca nepotii ??? 42 De la: garbo004422 24 Iunie 2010 18:52
Setari Cookie-uri