Lacrimi pentru 18 gropi!!

Duminica a avut loc un tragic accident de masina a unui grup de excursionisti in Muntenegru.....18 si-au pierdut viata....iar astazi au fost ingropati

Sa fim alaturi de familiile indurerate si sa ne rugam pentru cei care au supravietuit!!!!

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca!!!
Alina_30
Postat pe 27 Iunie 2013 19:20
Alina_ Sorry!... Dumnezeu sa-i odihneasca in pace! :(

Nu judec eu, dar neglijenta umana se plateste cu suferinta si uneori cu viata.
Parca vad cum "marii maestri" ii sponsorizeaza pe....si pe cei ce sufera ca sa le inchida gurile.
Cum de ce?.....cica lumea moare in fiecare zi :( si asta ii in firea normalului.


Nu-mi explic, cum o mana de oameni inteligenti,au avut curajul sa-si puna " ramasita de viata" in mainile a doi indivizi?! ....cum nu-mi explic, de ce o pustoaica de 19 ani vrea sa traiasca cu un mos cu 38 de ani mai mare ca varsta...?

M'da!....ii alegerea fiecarui/a.....fine!

NB!
Fss_ssu
Postat pe 27 Iunie 2013 22:45
si eu care intrasem crezand ca-i vorba de-un parcurs de golf ratat, ceva... ca mai si plange omu' cand nu-i iese paru', cand e mai slab de inger...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2013 23:00
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. (Ioan 3: 16)

Cine crede in Fiul, are viata vesnica; dar cine nu crede in Fiul, nu va vedea viata, ci mania lui Dumnezeu ramane peste el. (Ioan 3-36)

Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru. (Romani 6:23)
garbo242980
Postat pe 29 Iunie 2013 15:30
PACAT DE EI DAR SI MAI TRIST ESTE CE SE INTIMPLA CU CEI RAMASI FARA EI! FAMILIILE INDURERATE CARE NU SE CONSOLEAZA NICIODATA! DUMNEZEU SA II IERTE SI SA LE DEA MULTA PUTERE FAMILIILOR LOR ! CU SIMPATIE !
garbo_19362
Postat pe 9 Iulie 2013 15:14
iete-al naibii zambilu, numai la fitzoshenii ii sta gandu'! ca io credeam ca ie vorba de alea 18 gropi din Ghencea, de la capatul lu' 41, de-ti rupi pivotii in ele!
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2013 01:52
acolo nu's ops'pe... acolo sunt de ops'pe ori ops'pe randuri de gropi!
rupi si pivotii si masina in doua!
heartbit
Postat pe 10 Iulie 2013 01:54
Prin orice om care se pierde prea devreme, se pierd cei din familia lui pt ca sunt sfirsiti de durere si revoltati impotriva sortii!Nici pt cei traumtizati de accident fie ca sunt sau nu si raniti dar si speriati! Ca un om care a trecut printr-un grav accident de circulatie si am dat mina cu moartea , pot spune ca urmarile sunt greu de prevazut! Mie una in prima saptamina cind am mers pe jos pe trotuar dupa operatie si ghips 2 luni aveam impresia ca toate masinile vin spre mine !Si nu sunt nici copil nici macar o tinara infuentabila! Le sunt cu sufletul alaturi si depling pe cei dusi mult prea devreme!
garbo_19362
Postat pe 18 Iulie 2013 21:31
Este dureros,doar cand cei dragi nu mai sunt langa noi ne dam seama ce este suferinta.
Odihneasca-se in pace,iar celor ramasi Dumnezeu sa le dea putere sa treaca peste acest eveniment trist.
garbo105616
Postat pe 19 Iulie 2013 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virginitatea dupa 30 de ani 10 De la: charmelen 24 Octombrie 2013 06:18
DRAGOBETELE - ziua de iubit 38 De la: andreea_n_c 25 Februarie 2010 10:59
disperata 4 De la: casperphantom 22 Ianuarie 2011 17:03
un sfat daca aveti bunavointa 44 De la: garbo171454 17 Decembrie 2010 21:30
Fidela sau Infidela? 341 De la: tutankhamon 29 August 2010 00:47
Setari Cookie-uri