de ce oamenii batrani ii judeca pe tineri ca fac lucruri rele dar si ei tot la fel fac.Barbatii batrani sunt la fel de usuratici ca si tinerii.Daca stai de vorba cu ei,cu barbatii cu par alb iti fac avansuri chiar daca esti o fata tanara

apoi ii judeca pe tineri ca fac si dreg.Dar pe ei nu se vad
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2013 19:11
Barbatii in varsta ii judeca pe tinerii de azi...Dar si ei sunt la fel de usuratici ca si tinerii.gandirea negativa este copiata de la barbatii in varsta care dau vina pe internet.

ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2013 19:13
eu am stat de vorba cu barbatii in varsta care sunt la fel de curvari ca baietii tineri cazre nu mai sunt asa ipocriti ca si ei ci gandesc cu voce tare.

barbatii in varsta vor sa conduca,,sa educe copii dar nu au inteles ca mai intai sa se educe pe ei.inainte sa faca copii.

barbatii batrani vor sa ne educe pe noi tinerii,dar ei sunt la fel de curvari si neseriosi ca tinerii numai ca ei sunt mai ipocriti dar ei mai intai trebuie sa se educe pe ei.Pt ca inainte sa fii exigent cu altii mai intai trebuie sa fii exigent cu altii.

eu spun din proprie experienta ca am stat de vorba cu barbate in varsta care judeca tinerii apoi incep sa iti faca avansuri...apoi ei vorbesc ca ei sa ne educe pe noi tinerii

mai intai trebuie sa se educe pe ei
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2013 19:18
inainte barbatii in varsta exploatau femeia supusa de aceea ne mergea bine.
dar acuma femeia s-a emancipat nu mai vrea sa munceasca sa curate dupa barbate de aceea ne merge rau
ca tare mai erau barbatii harnici inainte
munceau de se rupeau

barbatii in varsta exploatau femeile,,ar faceo si barbatii tinerii numai ca nu le merge,,ei incearca numai ca nu le merge pt ca femeile au devenit mai destepte sau emancipat
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 17:40
barbatii in varsta exploatau femeile,,ar faceo si barbatii tinerii numai ca nu le merge,,ei incearca numai ca nu le merge pt ca femeile au devenit mai destepte sau emancipat,,asa ca de aia raman barbatii tineri numai cu incercatul..
adica ca barbatii batrani au fost mai inteligenti pt ca au stiut sa prosteasca femeile si sa le mearga bine in timpurile vechi..
numai ca acele timpuri au trecut
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 17:42
"De ce oamenii batrani ii judeca pe tineri ca fac lucruri rele ..?" Pentru ca intotdeauna a existat si va continua sa existe conflictul intre generatii! Cand a fost altfel?
LLisa
Postat pe 4 Iulie 2013 19:47
De la: LLisa, la data 2013-07-04 19:47:00"De ce oamenii batrani ii judeca pe tineri ca fac lucruri rele ..?" Pentru ca intotdeauna a existat si va continua sa existe conflictul intre generatii! Cand a fost altfel?


da exact,oamenii mereu cauta motov sa se cearta cu ceva,,,dar cu motive fara rost..Cum ar fii religiile,,fiecare crede in ce vrea si poate fii asa cum vrea el,ii poti da un sfat dar nu ai dreptul sa te faca sa gandesti ca ei mai ales c te invata de rau,,si ei nu te invata cum sa iti rezolvi problemele ci din contra poate sa te afunzi mai rau in ele.

apoi cum cauta ardelenii de cearta ardelenii cearta cu moldovenii de parca le apartine lor transilvania,poti sta unde vrei tu asta nu inseamna ca daca te-ai nascut intr-o anumita regiune esti stapan pe ea si ai dreptul sa ii judeci pe ceilalti care se muta in regiunea ta..
lor le apartine cei 15 metri patrati in care locuiesc doar acolo sunt stapani numai ca eu nu am ce cauta la oameni de doi lei ca astia..

din moment ce un netot se ia de mone am si eu dreptul ca sa ma apar si sa il pun in banca lui nu
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 20:38
da exact,oamenii mereu cauta motov sa se ceartae cu ceva,,,dar cu motive fara rost..Cum ar fii religiile,,fiecare crede in ce vrea si poate fii asa cum vrea el,ii poti da un sfat dar nu are dreptul sa te faca sa gandesti ca ei mai ales ca te invata de rau,,si ei nu te invata cum sa iti rezolvi problemele ci din contra poate sa te afunzi mai rau in ele.

apoi cum cauta ardelenii de cearte ardelenii cearta cu moldovenii de parca le apartine lor transilvania,poti sta unde vrei tu asta nu inseamna ca daca te-ai nascut intr-o anumita regiune esti stapan pe ea si ai dreptul sa ii judeci pe ceilalti care se muta in regiunea ta..
lor le apartine cei 15 metri patrati in care locuiesc doar acolo sunt stapani numai ca eu nu am ce cauta la oameni de doi lei ca astia..

din moment ce un netot se ia de mine am si eu dreptul ca sa ma apar si sa il pun in banca lui nu


ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 20:41
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-04 20:41:16da exact,oamenii mereu cauta motive sa se certe cu ceva,,,dar cu motive fara rost..Cum ar fii religiile,,fiecare crede in ce vrea si poate fii asa cum vrea el,ii poti da un sfat dar nu are dreptul sa te faca sa gandesti ca ei mai ales ca te invata de rau,,si ei nu te invata cum sa iti rezolvi problemele ci din contra poate sa te afunzi mai rau in ele.

apoi cum cauta ardelenii de cearte ardelenii cearta cu moldovenii de parca le apartine lor transilvania,poti sta unde vrei tu asta nu inseamna ca daca te-ai nascut intr-o anumita regiune esti stapan pe ea si ai dreptul sa ii judeci pe ceilalti care se muta in regiunea ta..
lor le apartine cei 15 metri patrati in care locuiesc doar acolo sunt stapani numai ca eu nu am ce cauta la oameni de doi lei ca astia..

din moment ce un netot se ia de mine am si eu dreptul ca sa ma apar si sa il pun in banca lui nu




cum ar fii ca barbatii vor sa seduca femeile sa se culce cu ei ca altfel ei nu isi pierd timpul pe degeaba sa cunoasca femeile sa se cunoasca sa se impreeteneasca.
daca nu te culci cu ei pleaca,,apoi dupa ce femeia se culca cu ei trebuie sa le suporte naravurile lor rele si sa nu ii bata la cap ca sunt curvari,,ca cica femeia trebuie sa aiba incredere in barbat chiar daca asta nu este serios si se uita dupa alte femei si nu este serios..increderea se castiga nu se impune
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 20:44
Pentru ca le este ciuda ca nu mai sunt tineri sa faca si ei la fel. Daca nu ar fi invidiosi le-ar da sfaturi si le-ar spune sa nu faca ce au facut si ei , sa fie un pic mai copti la minte de pe acum nu la batranete ca si ei.
De obicei cei care critica au facut ca ce-i pe care ii critica sau mai rau , cei buni sunt indiferenti la ce fac tinerii sau dau vina pe tinerete si nu-i judeca prea tare.
Cu bine!
Si eu sunt mai in varsta , dar i-mi place sa observ tinerii cu bune si cu rele.
O zi buna si incredere in voi !
campan1maria
Postat pe 6 Iulie 2013 13:01
eu cred ca la batrani le este ciuda ca poate din cauza noastra a tinerilor le merge lor rau..
pai sa nu uitam ca suntem condusi de un presedinte in varsta care ne-a promis marea cu sarea inainte sa il alegem ca o sa ne mearga mai bine,bla,bla bla.Pana s-a vazut cu sacii ij caruta..Apoi pana si salariile nu le-a scazut dar toate ni le-a marit..Tinerii au niste salarii proaste dar ,muncesc ca sclavii poate nu isi dau interesul sa fie creativi pt ca nu sunt motivate,,si poate nu au chef ca altii sa se imbogateasca pe spatele lor..

Omul nu are nici o tragere de munca sa isi dea interesul daca salariile sunt mici,,dar patronii zic daca nu iti convine altul...Snt atat de exploatatori...Apoi vin si nemtii in tara isi deschid afaceri vad ce fac patronii romani cu angajatii apoi fac si ei la fel..Pt ca daca noi ca romani nu ne gandim sa cooperam sa facem tara sa mearga..,nemtii sa se gandeasca nemtii pt ca nu este tara lor..

apoi mai vrea basescu copii,,nu este sufficient ca nu avem bani sa ne intretinem pe noi,,,sa mai facem si copii..sa mergem la cules de capsuni sa facem bani si copii cine ni-i educa...Doar sa facem copii care sa plateasca impozite la stat..de asta are frica guvernul ca o sa saraceasca
ingerasulluptator
Postat pe 6 Iulie 2013 22:14
eu cred ca la batrani le este ciuda ca poate din cauza noastra a tinerilor le merge lor rau..
pai sa nu uitam ca suntem condusi de un presedinte in varsta care ne-a promis marea cu sarea inainte sa il alegem ca o sa ne mearga mai bine,bla,bla bla.Pana s-a vazut cu sacii ij caruta..Apoi pana si salariile nu le-a scazut dar toate ni le-a marit..Tinerii au niste salarii proaste dar ,muncesc ca sclavii poate nu isi dau interesul sa fie creativi pt ca nu sunt motivate,,si poate nu au chef ca altii sa se imbogateasca pe spatele lor..

Omul nu are nici o tragere de munca sa isi dea interesul daca salariile sunt mici,,dar patronii zic daca nu iti convine altul...Snt atat de exploatatori...Apoi vin si nemtii in tara isi deschid afaceri vad ce fac patronii romani cu angajatii apoi fac si ei la fel..Pt ca daca noi ca romani nu ne gandim sa cooperam sa facem tara sa mearga..,nemtii sa se gandeasca nemtii pt ca nu este tara lor..

apoi mai vrea basescu copii,,nu este sufficient ca nu avem bani sa ne intretinem pe noi,,,sa mai facem si copii..sa mergem la cules de capsuni sa facem bani si copii cine ni-i educa...Doar sa facem copii care sa plateasca impozite la stat..de asta are frica guvernul ca o sa saraceasca
ingerasulluptator
Postat pe 6 Iulie 2013 22:14
patronii romanii sunt cei mai explotatori dintre toti..

Nu le pasa ca salariatii romani nu au salarii ca sa supravetuiasca...Muncesc ca sclavii ore in sir,pe salarii de nimic fara tragere de inima si fara sa fie creativi pt ca nu sunt motivate..

Romanii isi exploateaza angajatii..apoi vad si nemtii ce fac romanii din tara lor...Si ce zic ei..pai lasa ca daca sunteti voi romanii prosti profita si ei de pe spinarea romanilor.

poate daca tinerii romani ar fii motivati poate si-ar da interesul sa fie creativi pt ca ei nu muncesc cu tragere de inima ei muncesc pt ca nu au incotro,pt ca daca nu vor ei vin altii..

daca romanii nu se gandesc la tara lor,,la ce sa se gandeasca nemtii.

noi romanii ne batem joc unii de altii in loc sa ne miscam din loc
ingerasulluptator
Postat pe 6 Iulie 2013 22:20
Fiecare cu ale lui......Ochii vad,inima cere! Fetele tinere dau ocazia pentru avansuri,iar daca mai sunt si averi la mijloc....
garbo105616
Postat pe 15 Iulie 2013 18:24
pai eu una nu inteleg de ce femeile nu tin unele cu altele..? pt ca sunt rele da toti oamenii sunt rai ...

si barbatii sunt rai unii cu altii,uite ce fac politicienii barbate cu barbatii nu le pasa de ei pot sa moara de foame..Si totusi barbatii tin unii cu altii pt ca sunt barbatii..

si femeile pot tine unele cu altele nu trebuie sa se urasca unele pe altele si sa se impinga unele pe altele sa fie slugile barbatilor.

de ce femeile nu pot fii unite atunci cand barbatii le ataca..

si abrbatii sunt uniti chiar daca sunt rai unii cu altii.
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2013 21:47
De la: garbo105616, la data 2013-07-15 18:24:08Fiecare cu ale lui......Ochii vad,inima cere! Fetele tinere dau ocazia pentru avansuri,iar daca mai sunt si averi la mijloc....


eu una nu am dat prilej de avansuri..Ci pur si simplu mie mi s-a intamplat..Si daca intri in vorba cu vreun domn in varsta si discuti verzi si uscate..

iti bat apropuri..si vorbesc foarte vulgar de nu iti este si scarab sa intri in vorba cu vreunul pt ca iti strica ziua..

cat si cu femeile in varsta care ele se cred mai bune decat cealalta generatie habar nu au ce sunt principiile morale..
si te invata doar lucruri rele nicidecum pt ca sa te ajute la contruirea caracterului
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iulie 2013 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La Multi Ani! 58 De la: iulia_dibu 15 Ianuarie 2014 17:56
bani ...profita si tu 1 De la: pampy_pitick 3 Noiembrie 2009 20:15
temperaturi kusadasi 1 De la: b_roxanna 2 Mai 2009 20:12
concurs disneyland 1 De la: garbo169360 6 Octombrie 2011 08:55
hello 45 De la: sora_ilsi 27 August 2009 11:32
Setari Cookie-uri