De ce se indeparteaza barbatii ?

Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?
ely_a
Postat pe 22 Mai 2013 12:50
http://www.garbo.ro/quiz/13908/r/Cel-mai-strasnic-test-de-dragoste-Afla-care-este-sursa-ta-de-Putere-in-cuplu.html
ely_a
Postat pe 22 Mai 2013 13:10


mmmda... suna ca un inceput de lelenovela... ! cat despre solutie... vad ca ai gasit deja !!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2013 13:18
Eu zic sa-ti faci programare la mama Omida.....are ea vreo solutie daca pe tine nu te duce tartacutza
Rotty
Postat pe 22 Mai 2013 17:48
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?


o solutie este sa nu iti mai deschizi inima la toti,,ci doar la cei care o merita si fac ceva ca sa o castige apoi sa stie sa intretina caldura din inima ta....parerea mea
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2013 20:47
De la: Rotty, la data 2013-05-22 17:48:33 Eu zic sa-ti faci programare la mama Omida.....are ea vreo solutie daca pe tine nu te duce tartacutza
nu mai rade pt ca barbatii nu lasa femeile sa gandeasca pt ca vor le conduca ca pe oi..
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2013 20:49
CUI II PASA ? PE CINE INTERESEAZA ? E CINEVA OBSEDAT DE CHESTIA ASTA ?
garbo_13807
Postat pe 24 Mai 2013 21:14
De la: barboneli, la data 2013-05-22 13:18:15

mmmda... suna ca un inceput de lelenovela... ! cat despre solutie... vad ca ai gasit deja !!!


cine ti-a furat peruca ?
cine ti-a furat maimuta ?
ce face si cit creste nasul lui pinochio?
garbo_13807
Postat pe 24 Mai 2013 21:16
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-24 20:49:07
De la: Rotty, la data 2013-05-22 17:48:33 Eu zic sa-ti faci programare la mama Omida.....are ea vreo solutie daca pe tine nu te duce tartacutza
nu mai rade pt ca barbatii nu lasa femeile sa gandeasca pt ca vor le conduca ca pe oi..


Si fata asta e un bun exemplu
Rotty
Postat pe 24 Mai 2013 22:58
Acu e randul tau sa i-o servesti la rece:


http://www.youtube.com/watch?v=r-EqnUSFXVY
Sassette
Postat pe 24 Mai 2013 23:21


imi place tare mult melodia asta... ! dar raman la melodie....
barboneli
Postat pe 24 Mai 2013 23:39
ce pot sa iti spun altceva acuma decat ca lasa-l in pace pentru moment caci probabil e prea turmentat din cauza unei pierderi sau suferinte din trecut pe care nu a uitat-o cu siguranta nici decum despre cum a spus-o una lume ca e vorba de a nu-ti deschide inima la toata lumea sau ar mai fii solutie sa incerci sa ii fii alaturi cat mai mult si atunci isi redobandeste increderea cat mai mult in el si cu siguranta si tu vei fii recompensata cu in zecime fata de cat te asteptai.Da-i bataie!incearca-ti norocul! ;) Bafta!
garbo231307
Postat pe 25 Mai 2013 03:11
Nu-l ierta ! Cum si-a permis sa fie preocupat/trist, adica om, si sa-ti spuna asa ceva ??? “Am venit sa-ti fac pe plac“ inseamna “n-aveam niciun chef de tine dar am venit totusi ca sa nu zici ca-s un nenorocit“. Si daca ai avut “broken heart“ (inima franta suna banal, nu ?)e obligat careva sa te repare, sa-ti fie psiholog ???? Scrie in fisa postului a iubitului/iubitei ?
Pai cu atata egoism, insensibilitate si aere de superioritate din partea ta eu in locul lui as pleca in secunda 2 si as cauta o femeie generoasa si empatica care sa aiba suficient creier si inima incat sa inteleaga ce inseamna o relatie.
Sa ierti CE ? Ce anume a facut el asa de grav ? Ca are omu‘ griji sau ca nu-i place sa stea cu tine ?! Contabilizezi totul si apoi decizi daca ierti sau nu ???
deliana
Postat pe 25 Mai 2013 04:11
De la: garbo231307, la data 2013-05-25 03:11:31ce pot sa iti spun altceva acuma decat ca lasa-l in pace pentru moment caci probabil e prea turmentat din cauza unei pierderi sau suferinte din trecut pe care nu a uitat-o cu siguranta nici decum despre cum a spus-o una lume ca e vorba de a nu-ti deschide inima la toata lumea sau ar mai fii solutie sa incerci sa ii fii alaturi cat mai mult si atunci isi redobandeste increderea cat mai mult in el si cu siguranta si tu vei fii recompensata cu in zecime fata de cat te asteptai.Da-i bataie!incearca-ti norocul! ;) Bafta!

Te rog eu mult mult mult, nu-ti mai da cu parerea si cauta pe goagal ce e aia turmentat ca zau ma dor gramatica si logica citind ce scrii tu aici !
deliana
Postat pe 25 Mai 2013 04:30
Mai Deliana , poate ca 307 stie ceva ce noi nu stim .....Daca omul era chiar turmentat , de avea privirea asa.....pierduta in zare ? Si i-a mai si broken-it heart-ul fetei ? ....Ca daca-i frangea inima era prea de tot.
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 08:30
Corect ! As zice ca daca te uiti in zare deja esti aproape de coma alcoolica. Daca te uiti doar in gol pt ca ai probleme cu focalizarea, sughiti, nu articulezi corect, nu tii drumul drept, ai un aer filozofic, etc., esti doar turmentat, ceea ce nu e chiar asa de grav.
deliana
Postat pe 25 Mai 2013 10:18
Lasand sarcasmul la o parte si ironiile e ok ! Daca am postat acest subiect am scris pentru faptul de a vedea pareri .
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 11:47
.....Si pareri ai vazut. Mai mult sau mai putin ironice.
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 11:51
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?


Cu un partener caruia ii daruiesti bucurii, iti pui o parte din sufletul tau in relatie , (pentru ca eu nu sunt din carton), desigur ca mi-a frant inima, cumva comportandu-se astfel
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 11:51
Tu dupa prima intalnire il numesti "partener" ?
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 11:53
Draga mea, asa sunt ei proiectati ...de la natura...dar viata trebuie sa mearga inainte si pentru femei...asa ca pe un peron de gara...cum bine spunea raposatul, Octavian Paler...
garbo204823
Postat pe 25 Mai 2013 11:56
...sau altfel spus:` Nu cerceta aceste legi, ca esti nebun de le.ntelegi``
garbo204823
Postat pe 25 Mai 2013 11:58
De la: Rotty, la data 2013-05-25 11:53:14Tu dupa prima intalnire il numesti "partener" ?

nu e prima intalnire :)
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 12:28
De la: deliana, la data 2013-05-25 04:11:27Nu-l ierta ! Cum si-a permis sa fie preocupat/trist, adica om, si sa-ti spuna asa ceva ??? “Am venit sa-ti fac pe plac“ inseamna “n-aveam niciun chef de tine dar am venit totusi ca sa nu zici ca-s un nenorocit“. Si daca ai avut “broken heart“ (inima franta suna banal, nu ?)e obligat careva sa te repare, sa-ti fie psiholog ???? Scrie in fisa postului a iubitului/iubitei ?
Pai cu atata egoism, insensibilitate si aere de superioritate din partea ta eu in locul lui as pleca in secunda 2 si as cauta o femeie generoasa si empatica care sa aiba suficient creier si inima incat sa inteleaga ce inseamna o relatie.
Sa ierti CE ? Ce anume a facut el asa de grav ? Ca are omu‘ griji sau ca nu-i place sa stea cu tine ?! Contabilizezi totul si apoi decizi daca ierti sau nu ???

ce venin ai in tine. se vede ca esti frustrata..ai probleme mai mari ca fata.
MARILENA_25
Postat pe 25 Mai 2013 12:51
trateaza cu indiferenta si lasa -l pe el sa te caute o perioada .
garbo250854
Postat pe 25 Mai 2013 13:00
Pacat ca pana la varsta asta nu ai invatat mare lucru. Cu cat devii mai disperata si ciufulita cu atat vei pune barbatii pe fuga si alte preocupari.... in zare. Succes!
evelina12
Postat pe 25 Mai 2013 13:03
barbatii care fug, sint masini sexuale fara valoare. oamenii adevarati stiu ce se apreciaza. sa fuga, sa dam cu tamiie sa dispara escrocii.
garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 13:35
De la: MARILENA_25, la data 2013-05-25 12:51:50
De la: deliana, la data 2013-05-25 04:11:27Nu-l ierta ! Cum si-a permis sa fie preocupat/trist, adica om, si sa-ti spuna asa ceva ??? “Am venit sa-ti fac pe plac“ inseamna “n-aveam niciun chef de tine dar am venit totusi ca sa nu zici ca-s un nenorocit“. Si daca ai avut “broken heart“ (inima franta suna banal, nu ?)e obligat careva sa te repare, sa-ti fie psiholog ???? Scrie in fisa postului a iubitului/iubitei ?
Pai cu atata egoism, insensibilitate si aere de superioritate din partea ta eu in locul lui as pleca in secunda 2 si as cauta o femeie generoasa si empatica care sa aiba suficient creier si inima incat sa inteleaga ce inseamna o relatie.
Sa ierti CE ? Ce anume a facut el asa de grav ? Ca are omu‘ griji sau ca nu-i place sa stea cu tine ?! Contabilizezi totul si apoi decizi daca ierti sau nu ???

ce venin ai in tine. se vede ca esti frustrata..ai probleme mai mari ca fata.
nu judecam pe nimeni, doar expunem pareri, fiecare e in felul lui
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 14:04
De la: evelina12, la data 2013-05-25 13:03:44Pacat ca pana la varsta asta nu ai invatat mare lucru. Cu cat devii mai disperata si ciufulita cu atat vei pune barbatii pe fuga si alte preocupari.... in zare. Succes!

Oricand invatam , tot timpul avem de invatat cate ceva! nu e niciodata prea tarziu!
Mi s-a parut ciudata reactia lui, nu e vorba de a fi disperata si ciufulita, cand relationezi cu cel drag cu iubire... iar in ziua urmatoare se comporta total pe dos ?!
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 14:26
De la: evelina12, la data 2013-05-25 13:03:44Pacat ca pana la varsta asta nu ai invatat mare lucru. Cu cat devii mai disperata si ciufulita cu atat vei pune barbatii pe fuga si alte preocupari.... in zare. Succes!

Oricand invatam , tot timpul avem de invatat cate ceva! nu e niciodata prea tarziu!
Mi s-a parut ciudata reactia lui, nu e vorba de a fi disperata si ciufulita, cand relationezi cu cel drag cu iubire... iar in ziua urmatoare se comporta total pe dos ?!
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgina sau nu:-? 51 De la: sora_ilsi 6 Ianuarie 2010 23:37
confuza! 1 De la: bombonyk 21 August 2011 11:00
buna ziua 1 De la: maxalina 7 Octombrie 2012 16:41
imbunatatirea creierului 81 De la: Ciresica 3 Iunie 2010 18:58
existaDIVORT DE FORMA??? 16 De la: garbo055472 13 Ianuarie 2010 20:41
Setari Cookie-uri