Probleme de natura sexuala

Eu am o problema legata de cantitatea de lichid seminal ejaculat. In ultima vreme ejaculez foarte putin in timpul actului sexual. Daca a mai trecut careva prin asa ceva, si a reusit sa se trataeze i-as fi recunoscator daca mi-ar spune si mie!
Multumesc!
garbo_13587
Postat pe 8 Mai 2013 11:24
si pentru ce iti trbuie o cantitate mareeeeeeeee?????????????
traian41
Postat pe 11 Mai 2013 16:36
O vinde in piata...???
Rotty
Postat pe 11 Mai 2013 18:33
De la: garbo_13587, la data 2013-05-08 11:24:22Eu am o problema legata de cantitatea de lichid seminal ejaculat. In ultima vreme ejaculez foarte putin in timpul actului sexual. Daca a mai trecut careva prin asa ceva, si a reusit sa se trataeze i-as fi recunoscator daca mi-ar spune si mie!
Multumesc!


ai fost onanist la viata ta ca poate d'aia tzo fi secat lichidu seminal??? ca asa patzesc totz l*abagiii. dreacu' te-o pus sa te autoservesti cand piata pute de oferte de ...sex...cu tot tacamu', inclusiv gay (apropo , te intereseaza asta cumva?). apoi tot i-e bine ca numa asta ie problema , ca io cunosc, tot un fost labagiu (ca mata?) care se plange cacand ejaculeaza iasa numa spume ca de la albushu de ou batut cu facaletzu.
s'auzim numa ' de bine...
adi27
Postat pe 12 Mai 2013 08:01
"albusul de ou batut cu facaletzul" - sigur cu facaletzul se bate albusul spuma? Nu cu bata de baseball? Sau cu toporul? Sau treci cu tractorul peste el al dreak albus, ca sa fie batut bine!
quasaria
Postat pe 12 Mai 2013 08:25
frumos, f. frumos. Labagii sunteti voi cei care radeti de suferinta lui. a avut curajul de a recunoaste in fata oamenilor ca are o problema si doreste un sfat,un ajutor. voi, barbatii de success,cei tari,care radeti de cei cu probleme, sunteti prea fricosi sa recunoasteti problemele voastre. pozati in niste virili,dar de fapt sunteti niste orbi,niste prosti lipsiti de omenie,repezindu va ca niste sacali asupra unui suferind,care vine si cere un sprijin. macar daca ati fi voi curati,care nu va ti fi masturbat niciodata in viata voastra. dar nu ve ti recunoaste lasilor sa nu cumva sa va patati renumele deja patat de asa numiti labagii cerebrali. si sunt sigur ca habar nu aveti de aceasta disfunctie sexuala,motivele din care apare,tratamentul,medicamentele necesare.tabarand asupra unui om care are o problema recunoscuta,va desconspirati impotenta intelectuala.mi este scaraba de asa numitii barbati de success care ejaculeaxa cate jumatate de litru de sperma sa aibe la micul dejun.
garbo_2080
Postat pe 12 Mai 2013 11:01
http://www.sfatulmedicului.ro/Infertilitate-masculina/calitatea-materialului-seminal_9972
"Volumul mediu de material seminal produs la ejaculare este de la 2 la 5 ml. Cantitatea redusa, in mod constant, de 1,5 ml (hipospermie) sau mai mult de 5,5 ml (hiperspermie) este, anormala. Volumul redus de material seminal poate sa apara dupa ejaculari frecvente. S-a constatat marirea cantitatii de lichid seminal dupa o abstinenta prelungita. "
Oricum...mergi la un consult de specialitate!
LLisa
Postat pe 12 Mai 2013 13:44
Mi se pare o ^problema prea intima ca sa fie discutata pe forumuri de discutii generale, chiar si doar in bascalie. Daca simti ca ai intr-adevar o problema mergi la doctor, sau consulta un site cu sfaturi medicale oferite de profesionisti.
charmelen
Postat pe 12 Mai 2013 17:44
De la: LLisa, la data 2013-05-12 13:44:33http://www.sfatulmedicului.ro/Infertilitate-masculina/calitatea-materialului-seminal_9972
"Volumul mediu de material seminal produs la ejaculare este de la 2 la 5 ml. Cantitatea redusa, in mod constant, de 1,5 ml (hipospermie) sau mai mult de 5,5 ml (hiperspermie) este, anormala. Volumul redus de material seminal poate sa apara dupa ejaculari frecvente. S-a constatat marirea cantitatii de lichid seminal dupa o abstinenta prelungita. "
Oricum...mergi la un consult de specialitate!


Normal ca orice fata sau baiat se masturbeaza,continua cu acest procedeu si dupa ce se casatoresc,cautind sa amplifice placerea sexuala.Dar din potriva ,cei care se masturbeaza sau pe romaneste fac laba ,sint cei mai fertili pentru o sarcina,avind spermatozoizi proaspat antrenati si activi.Abstinenta omoara spermatozoizi,iar barbatii imbatrinesc devreme inainte de 75 de ani,ca de altfel si femeile care au mai putin de 3 orgasme pe saptamina.Sexul impune un efort mentalo-fizic care antreneaza mecanismul fluxului sanguin si reduce pericolul blocarilor vasculare cauzat de sedentarism,ia emotiile si afectivitatea din timpul sexului impiedica atrofierea cerebrala,la barbati si mareste sensibilitatea,afectiunea la femei,crescind in final dorinta materna si reduce pilozitatea.
Nu toate femeile au ciclul de 28 de zile! Una dintre frecventele greseli pe care le fac femeile este ca-si calculeaza eronat perioada fertila. Intr-adevar ovulatia se produce in cea de-a 14-a zi de la startul ciclului menstrual anterior. Dar acest lucru este valabil doar la femeile care au un ciclu regulat de 28 de zile. Daca nu te incadrezi in aceasta categorie, e clar ca ai gresit calculul ovulatiei.

Daca vrei sa ramai insarcinata renunta la lubrifianti si fa sex cat mai des

Lubrifiantii si abstinenta „omoara" spermatozoizii! Daca doriti sa ramaneti insarcinate , nu folositi lubrifianti. Acestia diminueaza viteza si calitatea spermei. Iar asta nu va va ajuta deloc sa obtineti o sarcina. Efecte la fel de devastatoare asupra calitatii spermei o are si abstinenta. Nu va ganditi ca daca faceti sex mai rar, spermatozoizii vor fi „mai odihniti" dimpotriva, vor fi letargici si fara putere de fertilizare.

Cu cat faceti sex mai des, cu atat mai bine. Calitatea spermei se imbunatateste, iar sansele de a ramane insarcinate se maresc.
garbo_11724
Postat pe 13 Mai 2013 08:22
De la: traian41, la data 2013-05-11 16:36:11si pentru ce iti trbuie o cantitate mareeeeeeeee?????????????

sa mearga in Africa
http://www.redtube.com/225852
garbo_11724
Postat pe 13 Mai 2013 15:35
De la: garbo_11724, la data 2013-05-13 15:35:29
De la: traian41, la data 2013-05-11 16:36:11si pentru ce iti trbuie o cantitate mareeeeeeeee?????????????

sa mearga in Africa
http://www.redtube.com/225852


io am vezut un film XXX in care era o huidduma de` negru cu una blonda subtire(cam ca tine din poza) si doamne dupe ci-o chinuit-o pe aia peste tot unde avea orificii(mi rushinini sa spui pe nume da' intelege mata), ca zbera aia ca apucata :" ioi , auuuuuuuuu asha capitane, mostttttt ighen ighen, ioi istenem" o scos dom'le din stremeleag o ceasca de sperma c-o umplut-o pe zdreantza de nu i se mai vidiau ochii.
asa ca n-au nevoie africanii de sperma lu prapaditu' de roman. eventual, daca baiatu ie gigea sa merge coloshia la produs ca la negrii nu conteaza ca-i barbat ori muere, orificii sa fie...
servus dragam
adi27
Postat pe 13 Mai 2013 18:14
De la: charmelen, la data 2013-05-12 17:44:02Mi se pare o ^problema prea intima ca sa fie discutata pe forumuri de discutii generale, chiar si doar in bascalie. Daca simti ca ai intr-adevar o problema mergi la doctor, sau consulta un site cu sfaturi medicale oferite de profesionisti.

si daca nimereste la o doctorita ca asta
http://www.redtube.com/225852
garbo_11724
Postat pe 15 Mai 2013 02:23

Bravo garbo 2080, era timpul ca cineva sa le spuna ceva direct si pertinent machomistocarilor ascunsi ca iepurii in pseudonime protejante , felicitari !
fortelion
Postat pe 15 Mai 2013 04:15


pai, 11724, daca subiectul ajunge la "doctorita" recomandata de tine, ejaculeaza atat de des incat revine la problema originala ! asta da dilema, futui !
fortelion
Postat pe 15 Mai 2013 04:25
De la: garbo_2080, la data 2013-05-12 11:01:58frumos, f. frumos. Labagii sunteti voi cei care radeti de suferinta lui. a avut curajul de a recunoaste in fata oamenilor ca are o problema si doreste un sfat,un ajutor. voi, barbatii de success,cei tari,care radeti de cei cu probleme, sunteti prea fricosi sa recunoasteti problemele voastre. pozati in niste virili,dar de fapt sunteti niste orbi,niste prosti lipsiti de omenie,repezindu va ca niste sacali asupra unui suferind,care vine si cere un sprijin. macar daca ati fi voi curati,care nu va ti fi masturbat niciodata in viata voastra. dar nu ve ti recunoaste lasilor sa nu cumva sa va patati renumele deja patat de asa numiti labagii cerebrali. si sunt sigur ca habar nu aveti de aceasta disfunctie sexuala,motivele din care apare,tratamentul,medicamentele necesare.tabarand asupra unui om care are o problema recunoscuta,va desconspirati impotenta intelectuala.mi este scaraba de asa numitii barbati de success care ejaculeaxa cate jumatate de litru de sperma sa aibe la micul dejun.
iene .
Ai mare dreptate,multi sint dispusi sa faca bascalie,dar onanismul este cu adevarat o boala.
Probleme mai grave sint acelea in care fete de 12,13 ani se milogesc de batrini de 58 ,60 de ani sa faca sex cu ele,la scoala se intrec in a povesti cum fac ele sex ,indemnind si colegele,cum se grupeaza si cum devin lesbiene,cum provoaca si racoleaza baietii si fac sex in grup.Pentru ele este o lauda si se cred femei,fiind inconstiente la ce se expun.
onanism
"masturbation," 1727, from Onan, son of Judah (Gen. xxxviii.9), who spilled his seed on the ground rather than impregnate his dead brother's wife: "And Onan knew that the seed should not be his; and it came to pass, when he went in unto his brother's wife, that he spilled it on the ground, lest that
garbo_11724
Postat pe 18 Mai 2013 19:28
De la: garbo_13587, la data 2013-05-08 11:24:22Eu am o problema legata de cantitatea de lichid seminal ejaculat. In ultima vreme ejaculez foarte putin in timpul actului sexual. Daca a mai trecut careva prin asa ceva, si a reusit sa se trataeze i-as fi recunoscator daca mi-ar spune si mie!
Multumesc!



Frate, o problema mare ar fi fost sa nu ti se mai scoale. Dar ca ejaculezi putin ......poate e din cauza c-o faci prea des. Daca o faci zilnic cel putin o data se poate intampla si asta. Daca nu e din cauza asta, mergi la un doctor si vezi care-i baiu...
zack
Postat pe 19 Mai 2013 13:40
bravo,felicitari pentru atitudine...
garbo169427
Postat pe 19 Mai 2013 23:27
Si eu am folosit Maxatinul si am observat ca pe langa faptul ca mareste cantitatea de sperma ejaculata ajuta si la imunatatirea erectiei. Cel putin asa s-a observat la mine! Sper ca rezultatele sa ramana si in felul asta sa imi maresc performantele sexuale!
garbo_14502
Postat pe 26 Iunie 2013 14:05
Produsul asta de care zici tu l-am gasit eu pe niste sit-uri pentru adulti! Am citit ceva informatii despre el pe niste forumri straine, si scria acolo ca e folosit de actorii de filme pt adulti. Posibl sa fie asa, pentru ca si pe sit-ul lor e un filmulet cu astfel de actori! Daca e facut doar din plante, atunci nici nu provoaca efecte secundare!
garbo_377868
Postat pe 2 Iulie 2013 10:02
Actori...mda şi figuranţi pt reclame.
Axl_R
Postat pe 2 Iulie 2013 11:09
" Daca e facut doar din plante, atunci nici nu provoaca efecte secundare! "

Zaaau ???...Ia bea un ceai de leandru cu mushcata , ca-ti mancam coliva
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2013 12:30
))))))))))))))
..."figuranta"!!

numa' bine! =))
Fss_ssu
Postat pe 2 Iulie 2013 12:39
oh, sigur! Ia papa tu niste ciupercute colorate, ca nu provoaca efecte secundare, provoaca numai efecte principale, si alea de scurta durata - ca n-ai timp sa te dezmeticesti pina mori....
quasaria
Postat pe 2 Iulie 2013 13:49
Sunt "doar plante"....
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2013 13:51
sigur. Inofensive.
Nici cocaina n-are efecte secundare... tot dintr-o planta se obtine si aia. Poti sa o iei linistit, garbolete. E doar un ceiut.
quasaria
Postat pe 2 Iulie 2013 14:13
Produsul Maxatin este unul facut in intregime din plante. Si pe mine m-a ajutat sa-mi rezolv afcetiunea de care sufeream. La mne problema a fost destul de neplacuta, dar ma bucur ca folosind acest produs am reusit sa imi imbunatatesc performantele sexuale!
In caz ca problema o sa revina cu siguranta o sa apelez din nou la serviciile acestui supliment!
garbo_378892
Postat pe 15 Iulie 2013 10:19
Serviciile Măi, ce reclamă!
Axl_R
Postat pe 15 Iulie 2013 10:55
Problemele astea de natura sexuala sunt extrem de urate, dar asta cu ejacularea nu prea mi se pare a fi o problema. E mai mult un moft. Adica sa vrei o cantitate mai mare pare putin cam dubios si suna a dereglare sexuala, dar nu ma mai mira nimic in ziua de azi. Si femeile ce ar trebui sa vrea? Sau ele nu ar trebui intrebate e faptul ca tu vei mai multa ..?
Bafta!
garbo_380747
Postat pe 8 August 2013 11:40
Consuma cat mai multe lichide pe zi.In jur de 3L sinu vei mai avea aceasta problema. Vezi ca si varsta joaca un rol. Daca ai trecut de o anumita varsta sa nu te miri??????????????
Costel_Pana_1
Postat pe 13 Februarie 2014 11:12
daaa, de 10 ani!
pitiTa_
Postat pe 13 Februarie 2014 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cancer la vezica urinara 13 De la: garbo_409723 23 Februarie 2015 15:32
in ce masura afecteaza sanatatea mentala a unui adult, jocul pe calculator? calculat 26 De la: Ciresica 13 Septembrie 2011 18:51
Ingrasare? Endocrinolog 1 De la: andreeaiovici 2 Mai 2012 10:59
Afectiuni ale tiroidei - gusa micronodulara. 10 De la: dana_filote 4 Februarie 2013 13:19
Analize medicale 11 De la: garbo_8197 1 Decembrie 2012 16:27
Setari Cookie-uri