eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere

eu gemeni, el la fel....multi zic ca sunt putine sanse de a avea un final fericit....mai este cineva in situati asta?
garbo_11706
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:11
cine poate spune ca sunt sanse putine sau sanse multe?
daca voi doi va intelegeti, ce va trebuie gura lumii? ce va trebuie parerea altora?
relatie este intre tine si el, nu intre tine el si gura lumii!
ai un cap, gadeste cu el, analizeaza ce simti, vezi ce simte si el si cum se comporta in preajama ta si cu tine! asta conteaza! nu ce spune unul si altul!
e viata ta, asumati-o, traiesteti-o tu, nu astepta sa ti-o traiasca altii!
succes!
heartbit
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:43
......Si nici nu cheltuiti de doua ori cu aniversarile
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:46
Prfect ! portie dubla de tort .Nu cred ca zodia ne defineste ,important este sa fim asa cum ne place.
Angela_1
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:51
Perfect ! (scuze )
Angela_1
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:54
Tortul....ca tortul. Da` daca e betzie dubla ? Acolo sa vezi mahmureala....
Intr-adevar zodia nu conteaza,desii avem niste caracteristici "tipice"....ca sa zic asa....
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2013 16:20
Eu sunt balanta si ma regasesc in caracteristicile zodiei ,dar acolo unde nu imi place incerc sa ma corectez.Cred ca totul depinde de noi .
Angela_1
Postat pe 9 Aprilie 2013 16:28
De la: garbo_11706, la data 2013-04-09 15:11:18eu gemeni, el la fel....multi zic ca sunt putine sanse de a avea un final fericit....mai este cineva in situati asta?



"multi zic"... ! ce inseamna la tine "multi" ? sti cum se face un horoscop ? nici eu nu stiu exact, dar m-am gandit la asta... ! marti si joi fac asta numai... ! eu unul nu cred in chestia asta cu planetele. cica atunci cand m-am nascut, marte si cu venus stateau la o cafea si find sub influienta lor,eu o sa fiu asa si pe dincolo si n-o sa-mi merga bine cu altcineva care atunci cand s-a nascut, tat-su era sub influienta alcoolului... !!! mi-e cam greu sa cred asta. dar, se fac ani de zile statistici cu diferiti oameni nascuti la aceasi data si se cauta numitorul comun ! asta e tot. ei, acuma daca tu crezi ca din asta se poate trange o concluzie daca va potriviti sau nu, treaba ta !
si legat de fraza ta... ! stii, absolut nimeni nu are un final fericit... nu neaparat ma refer la moarte, dar inainte de ea mai sunt si batranetile, adanci ve le doresc... mai sunt si bolile si suferintele, etc. deci sa lasam acum finalul, e prea departe. de fapt, tu vrei sa aflii daca aveti sanse sa ajungeti la final, impreuna, asa-i ? ei, atunci sfatul meu e sa nu te mai iei dupa multi, in primul rand, ci sa cresteti impreuna iubindu-va si respectandu-va.... impreuna cu micile suparari si certuri de pe parcurs si sa-ti iasa din cap ca zodia sau planetele sau stelele pot avea vre-o influientza... in a va intelege sau nu !!! tu iti inveti rolul, el pe al lui... si amandoi duce-ti piesa spre final !!!


barboneli
Postat pe 17 Aprilie 2013 07:26
Esti in gemeni si crezi in treaba asta cu fericirea?
mitiduk
Postat pe 19 Aprilie 2013 18:59
Ma bag si eu in seama ca musca dar de ce oare credeti voi intr-un concept asa idiot cum e horoscopul? Nu are nici baza stiintifica, cat de cat, nici religioasa... E prostie pe metru patrat.
sierra_ig
Postat pe 21 Aprilie 2013 06:04
(Deuteronom 18:9-14)

Ghicirea şi vrăjitoria.
După ce vei intra în ţara pe care ţi-o dă Domnul Dumnezeul tău, să nu te înveţi să faci după urâciunile neamurilor acelora.;
Să nu fie la tine nimeni care să-şi treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor,
de descântător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morţi.
Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului; şi din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu să te ţii în totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tău.
Căci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele şi de ghicitori; dar ţie, Domnul Dumnezeul tău nu-ţi îngăduie lucrul acesta.


Aşa vorbeşte Domnul: „Blestemat să fie omul care se încrede în om, care se sprijină pe un muritor şi îşi abate inima de la Domnul! Căci este ca un nenorocit în pustiu şi nu vede venind fericirea; locuieşte în locurile arse ale pustiului, într-un pământ sărat şi fără locuitori. Binecuvântat să fie omul care se încrede în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul! Căci el este ca un pom sădit lângă ape care-şi întinde rădăcinile spre râu; nu se teme de căldură când vine, şi frunzişul lui rămâne verde; în anul secetei nu se teme şi nu încetează să aducă rod. (Ieremia 17:5-8)


(Apocalipsa 21:8)
Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

(Faptele Apostolilor 17:30,31)
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…”

Ce este pocăinţa şi de ce este necesară pentru mântuire? http://www.gotquestions.org/Romana/pocainta-mantuirea.html
garbo242980
Postat pe 26 Aprilie 2013 13:47
De la: garbo242980, la data 2013-04-26 13:47:25(Deuteronom 18:9-14)

Ghicirea şi vrăjitoria.
După ce vei intra în ţara pe care ţi-o dă Domnul Dumnezeul tău, să nu te înveţi să faci după urâciunile neamurilor acelora.;
Să nu fie la tine nimeni care să-şi treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor,
de descântător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morţi.
Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului; şi din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu să te ţii în totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tău.
Căci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele şi de ghicitori; dar ţie, Domnul Dumnezeul tău nu-ţi îngăduie lucrul acesta.


Aşa vorbeşte Domnul: „Blestemat să fie omul care se încrede în om, care se sprijină pe un muritor şi îşi abate inima de la Domnul! Căci este ca un nenorocit în pustiu şi nu vede venind fericirea; locuieşte în locurile arse ale pustiului, într-un pământ sărat şi fără locuitori. Binecuvântat să fie omul care se încrede în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul! Căci el este ca un pom sădit lângă ape care-şi întinde rădăcinile spre râu; nu se teme de căldură când vine, şi frunzişul lui rămâne verde; în anul secetei nu se teme şi nu încetează să aducă rod. (Ieremia 17:5-8)


(Apocalipsa 21:8)
Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

(Faptele Apostolilor 17:30,31)
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…”

Ce este pocăinţa şi de ce este necesară pentru mântuire? http://www.gotquestions.org/Romana/pocainta-mantuirea.html
Serioooos?Dumnezeu a zis asa?A si blestemat? Si a lasat asta in scris?Cine a scris?Dumnezeu?Nu mai bate campii aiurea!Credem in ce vrem!
mitiduk
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:21
Dumnezeu a zis, pasajele sunt din Biblie
garbo242980
Postat pe 28 Aprilie 2013 22:26
Daca tu nu-l cunosti, atunci cine?! :D Referitor la aceeasi zodie, aceeasi zi de nastere...bla bla!
E ca si cum te-ai uita, oarecum, in oglinda, nu?! Deci, uita-te!
magdabeauty
Postat pe 29 Aprilie 2013 10:08
N-am nici cea mai mica intentie sa te jignesc, dar cred ca unele lucruri ar trebui judecate logic. Nu prea vad nici o legatura intre pozitia astrelor si caracterul unui om. Sunt absolut convinsa ca nu esti straina de psihologie, limbaj corporal, tactici de comunicare si alte aspecte obiective in masura sa te ajute sa fii sigura daca va potriviti sau nu. In primul rand incearca sa stabilesti o punte de comunicare cu el. Incearca sa ajungi pe aceeasi lungime de unda cu el. Secretul unei relatii, pe langa compatibilitatea sentimentelor, este COMUNICAREA. Si nu are nimic cu stelele si planetele. Si inca un lucru: diferenta intre a iubi si a fi indragostit este ca de la cer la pamant. In princiu, a fi indragostit inseamna "totul este roz, e perfect, ca el nu e nimeni, tot ce zboara se mananca", a iubi inseamna a vedea toate defectele lui, dar a fi capabila sa tii la el asa cum e si sa fii in stare sa convietuiesti cu toate defectele si calitatile lui. Nu stiu ce varsta ai, dar ceea ce iti spun eu este verificat de experienta mea si a altora. In plus, trebuie sa fii sigura ce vrei.
angel_forever
Postat pe 7 Mai 2013 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EL BALANTA, EA LEU ???? 12 De la: adi68pop 15 Martie 2013 15:13
gemeni-leu 2 De la: tsg 26 Octombrie 2011 21:59
Buna 5 De la: garbo_7611 15 Octombrie 2012 01:13
Horoscop complet-TOATE ZODIILE 1 De la: raul27 20 Noiembrie 2009 11:55
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
Setari Cookie-uri