Ce am invatat de la mama(amuzant)

De la: Estera111, la data 2013-03-30 18:51:03Are si Gica-Contra( alias Garbo 10470) rolul lui


de n-ar mai avea!!!
heartbit
Postat pe 30 Martie 2013 23:27
De la: garbo_10470, la data 2013-03-30 16:36:51
De la: barboneli, la data 2013-03-30 16:32:52
De la: Estera111, la data 2013-03-30 14:53:18Mie imi place D.Puric
Ma iau de mana cu el; mai ales ca e varsator ca si mine



si eu sunt varsator.... adica nascut in zodia asta ! dar nu ma compar cu Puric.... !!!


te comparam noi, dar nu cu d.puric ci cu puricul puric.te-a intrebat cineva in ce zodie esti nascut, sau facut?


nu, nu m-a intrebat nimeni ! dar pe tine te intreaba cineva CEVA ? NU... si totusi, intrii peste tot..... ca musca sub coada calului ! si asta iti spun ca ma-i suparat ! eu nici nu te-am bagat in seama... am scris altcuiva.
barboneli
Postat pe 31 Martie 2013 00:37
De la: barboneli, la data 2013-03-30 16:55:13

asta crezi tu ca nu am habar cu cine si despre cine vorbesc... !!! si da, e o parere, asa cum si ce tu scrii, sunt tot pareri... ! asa-i ? numai ca ale tale, sunt NOCIVE !!! ma crezi sau nu !


?????????????????????????????
garbo_10470
Postat pe 31 Martie 2013 00:41
Mdeh...asa mama,asa copil! Mai bine te trimitea pe la scoala putin! Am vazut si idiotenii mai mari,dar nici asta nu e de trecut cu vederea! Multa prostie mai e prin devla unora(ca tine)!!!
garbo_2574
Postat pe 6 Aprilie 2013 03:25
Bre,tu ar fi bine sa nu mai scrii nimanui pana inveti sa scrii!!! Cum sa faci o activitate pe care n-o cunosti! Du-te,bre,la scoala,analfabetule si prostovan plin de pareri care esti!!! Meseriasule!!!!
garbo_2574
Postat pe 6 Aprilie 2013 03:29
574,tu cu cine te certi ?
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2013 07:35
..cu "meseriasul"!!....;))
Fss_ssu
Postat pe 6 Aprilie 2013 10:34
Fie ca recunoastem sau nu, fiecare mama si-a ,,invatat" copilul despre realitatile vietii. Mai bine asa o educatie decat deloc sau una lasata doar in grija scolii sau, mai grav , in grija mass media!
mitulina71
Postat pe 6 Aprilie 2013 11:41
Asta trebuia sa fie un topic amuzant....Nu ?
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2013 11:44
De la: Rotty, la data 2013-04-06 11:44:06 Asta trebuia sa fie un topic amuzant....Nu ?



Hmm, vorba ta, "asta trebuia sa fie un topic amuzan ?"

La prima vedere am crezut ca-i un...elogiu pentru o mama ... de undeva de dincolo, de aici... Eh...
Si pentru ca, parcurgind dialogurile precedente si vazind .... sabiile "ascutite puse in valoare :) :), am trecut repejor peste ... cu gindul, insa, la mama mea....

Am invatat de la mama .... ca in orice zi de sarbatoare casa trebuie sa-ti fie plina cu cei dragi, ca nu trebuie sa existe Pasti sau Craciun fara miros de "cozonac facut de mama"...si flori de sezon pe masa si ... "masa mare" (adica asezata frumos, cu toti ai casei de jur-imprejur, mici si mari, in fiecare duminica sau de sarbatori - prilejuri in care tineam sa ne adunam cu totii ...ACASA).
Am invatat de la mama ca e frumos sa fii o persoana toleranta ( dar sa stii limita acceptabilitatii si sa nu lasi sa fie depasita), ca e placut sa fii iubit si nu sa iubesti (e mai putin aducator de suferinte...eventuale) dar ... ca atunci cind iubesti devii mult mai tolerant cu cel pe care-l iubesti si ... nu-i asa ca e frumos ??? Ca te bucuri tot tu de ...bucuriile facute celor din jur ... si mai ales lui.

Am mai invatat ca e frumos sa daruiesti, cu un anume prilej dar, mai ales, FARA.... sa daruiesti un zimbet, un mic cadou, orice... dar sa fie din suflet si sa vezi ca aduce bucurie in ochii celui (celor) care primeste darul ! Bucuria e mai mare atunci cind daruiesti, nu ?

SI...
am mai invatat ca .... nu stim sa-i pretuim pe cei dragi, suficient pe cit ar merita-o ...si incercam sa facem asta abia atunci cind.... nu mai avem pe cine pretui :( :(

Inca mai caut acel miros de "cozonac facut de mama" care ne inunda casa in zorii zilelor de sarbatoare. Intre timp am invatat sa fac cozonac, fac de citiva ani ...insa.... nu e acelasi miros al cozonacului facut de mama ....

Sa fiti iubiti de cine va e drag!!
Toate cele bune, tuturor !

D.
dana_filote
Postat pe 6 Aprilie 2013 20:42
Dana....Mama ta te-a invatat cele mai esentiale lucruri spre a fi un om. Respect
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2013 21:00
Multumesc frumos ! Toate cele bune !
dana_filote
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:55
ce am invatat eu de la mama... e ca orice nu te omoara te face mai puternic - iar in cazul nefericit in care totusi te omoara, oricum nu mai ai timp sa regreti nimic.

Am mai invatat ca de fiecare data cind nu vezi nici o solutie, ea exista totusi.

Am invatat ca foarte putine lucruri sint definitive - valabil in ambele sensuri.

Si am invatat ca poti cunoaste un om de 5 minute si e ca si cum l-ai cunoaste de o viata, si poti cunoaste un om de o viata fara sa stii nimic despre el.

Am invatat ca ne e teama de straini dar cele mai mari lovituri vin de la cele mai apropiate persoane.

Am invatat ca n-are nici o importanta al cui singe il porti, ci al cui suflet....

Am mai invatat de la maica-mea ca faptul ca faci un copil nu granateaza ca acel copil iti seamana, nu garanteaza ca ai ceva comun cu el, nu garanteaza nici macar ca va fi o persoana pe care sa o placi - si care sa te placa.

Am mai invatat ca iti trebuie foarte mult timp si foarte mult efort sa devii adultul care vrei sa fii, dar o poti face indiferent daca ai fost sau nu copilul care ai fi vrut sa fi fost.

Am mai invatat ca primii ani nu depind de tine dar pentru ceilalti esit pe deplin responsabil.

Am invatat ca a da vina pe parinti pentru ce n-au putut sa faca - sau au putut dar n-au vrut - nu inseamna decit sa te ascunzi dupa fusta mamei in continuare.

Am invatat ca te poti detasa de oricine si de orice iti face rau, si parerea celorlalti n-are aici absolut nici un fel de importanta.

Am invatat ca daca un om nu te iubeste, nu o va face indeiferent cine sau ce sau cum vei deveni tu - pur si simplu orice razbunari sau demonstratii ulterioare sint inutile.

Tot de la mama am invatat ca, daca un om te loveste o data sau te tradeaza o data, o va face si a doua oara. Pentru ca e definitorul pentru modul in care se raporteaza la tine - mod care poate fluctua, dar nu se va schimba radical.

Am mai invatat ca, atunci cind nu poti sa ierti si nici n-ai cum sa uiti, sa ajungi sa te doara in trei litere poate fi o solutie satisfacatoare totusi. Ostilitatea inseamna implicare - indiferenta e modul perfect de a desfiinta pe cineva.

Si, probabil cel mai important, am invatat sa nu caut un sens la tot ce ni se intimpla: nu trebuie sa aiba sens. Nu e provocat de noi, motivat de atitudinea noastra, nu aveam neaparat un merit sau neaparat o vina: uneori sint doar plati in avans.

Cam asta am putut extrage din relatia mea cea funny cu mama proprie....
quasaria
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:00

!m invatat de la mama sa citesc dar tot ea mi-o zas ca nu tot ce citesc poate fi:bun/rau;
adevar/minciuna; monoton/amuzant dar sa astept pana la maturitate si voi intelege mai bine.
iote am ajuns! acuma i-mi zace: fii capabil si distinge, ce vrei muran-gura?
Am invatat ca tot ce-mi face mie bine si celor din jur(dragi mie) sa accept >:( ...uneori nu le convine celorlalti!
Am invatat de la mama ca Sf. Nicolae nu aduce un dar placut intotdeauna, poate fi si o nuia tinuta la lustra ca" amintire" =))
Am invatat de la mama ca toti baietii dorm pe pieptul ei pana la o varsta dar dupa majorat tre' sa gasesc o alta modalitate de-a dormi linistit.
A! di femei, nu de la mama am invatat ci de la tata ....si tot ce am invatat este pe placul meu ;) azi!....mai, da nu-i spun chiar tati .......,))
Fss_ssu
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:45
*mura-n-gura!
Fss_ssu
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:40
gabriela1
Postat pe 8 Aprilie 2013 17:38
Gabriela,sex shopul e cu doua topicuri mai la stanga
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2013 18:13


Am invatat sa vorbesc pana la 2 ani si sa TAC pana la sfarsitul vietii.
Fss_ssu
Postat pe 10 Aprilie 2013 19:48
De la: barboneli, la data 2013-03-30 14:32:23
De la: garbo_10470, la data 2013-03-30 13:54:08
De la: garbo_10470, la data 2013-03-30 13:40:25
De la: Rotty, la data 2013-03-30 13:32:12 Uite o mama inteleapta...


ma-sa o fi iteleapta, dar are un copil cam talimb.


*INTELEAPTA


noi o citeam pe Estera... nu ne trebuie exemplul tau personal... zau !!!


O femeie maritata, intr-o seara cand sotul era plecat, si-o tragea cu 3 indivizi de-o data. Din cand in cand se mai oprea doar cat sa mai traga pe nas ...ceva cocaina, ma rog, orgasme repetate, delir ... La un moment dat, usa se deschide si apare barba-su.
Cu ultimele puteri, dar in culmea placerii ea se apleaca, mai trage o priza pe nas, dupa care se uita la barba-su si zice:
- Acum iar o sa incepi: banuieli, suspiciuni si tot tacamul....
garbo_11724
Postat pe 13 Aprilie 2013 10:29
De la: suparatu_, la data 2013-04-10 19:48:34

Am invatat sa vorbesc pana la 2 ani si sa TAC pana la sfarsitul vietii.


pe cuvintul tau ? si cind taceai te masturbai !
garbo_10470
Postat pe 16 Aprilie 2013 23:13


70, intreaba pi mamica ta: ce-o" mancat" 9 luni cat tu taceai si cresteai?
.....
Te satisface sa ma vezi intr-o astfel de postura?
Fss_ssu
Postat pe 20 Aprilie 2013 11:35
724 Bancul a fost..mortal!
Ce-am invatat ..amuzant????...de la mama....Sa rad de orice esec si sa zic"bine ca nu-i mai mare!" Si sa zic mereu"Dupa ploaie vine..Soarele!"Totdeauna!!
Si un banc cu mame si ..gineri...in ton cu topicul...
Mama soacra isi surprinde ginerele facandu-si bagajele.Unde pleci?O parasesc pe fiica-ta=nevasta-mea,am fost intr-o delegatie si cand sa vin i-am dat un email ca sosesc.Cand am ajuns acasa..ea se ..tavalea cu unul in pat!..Nu se poate..?!-mama soacra,ceva nu se leaga..?!ma duc sa vb cu ea!..Vine si spune:Vezi?Am avut dreptate,ceva nu se lega...NU A PRIMIT EMAILUL !!!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Aprilie 2013 23:36
De la: suparatu_, la data 2013-04-20 11:35:12

70, intreaba pi mamica ta: ce-o" mancat" 9 luni cat tu taceai si cresteai?
.....
Te satisface sa ma vezi intr-o astfel de postura?


ma " satisface " maxim raspunsul tau. prin el, ne confirmi cu ce te ocupi si mergind pe firul logic inteleg de ce "gindesti"atit de gresit, de ce esti atit de suparat...nu poti fi si tu ca alti barbati, sa ai o iubita.
garbo_10470
Postat pe 21 Aprilie 2013 11:21
Nope, ca eu sunt ca mine, ce nu-ti convine?
Am o iubita, daca vrei sa stii?na! si nu-i acida ....
....lasa, nu mai vreau alta.......

...da pi tini, ce te intereseaza di dansezi asa colorat, te-o invatat mama ta?

.....ioti
Fss_ssu
Postat pe 21 Aprilie 2013 13:26
Neata dragilor!
Am invatat de la mama sa IGNOR cu desavarsire remarcile si comentariile rautacioase, sa nu intru in razboaie inutile, sa nu ma angajez in discutii goale de continut, sa-mi salvez energia personala pentru lucruri mai degraba constructive. Mai pe scurt, daca in drumul meu intalnesc un kkt, mai degraba sa-l ocolesc decat sa calc in el. E simplu si elementar, nu?
Nu inteleg cum reusiti sa va angajati in polemici atat de...biiip(ca mai bine sa nu zic ce-am gandit) intr-un topic ce se vrea "amuzant", zau!
Na, am zis si eu, nu am dat cu parul... Si poate nu as fi zis daca nu imi erati dragi. Si ma incearca un oarece regret cand vad ca va lasati asa usor tarati in troaca porcilor.
Sa aveti o zi frumoasa, ca rasaritul din aceasta dimineata :)
garbo_7093
Postat pe 24 Aprilie 2013 07:09
93
Am mai invatat-de la mama-sa imbratisez in fiecare zi ..macar un copil-sa fiu copilaroasa si navinovata- si un batran/batrana..-sa fiu inteleapta toata ziua!
Asa ca azi va imbratisez cu drag pe toti sa luati de la mine ce-am primit:naivitate si intelepciune! Puuuup! Tot ....mama ..m-a invatat sa fiu...pupacioasa!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Aprilie 2013 08:56
De la: suparatu_, la data 2013-04-06 10:34:56..cu "meseriasul"!!....;))





nazdravana
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:49
De la: Rotty, la data 2013-04-08 18:13:19Gabriela,sex shopul e cu doua topicuri mai la stanga




nazdravana
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:56
De la: suparatu_, la data 2013-04-10 19:48:34

Am invatat sa vorbesc pana la 2 ani si sa TAC pana la sfarsitul vietii.




nazdravana
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:57


Mama m-a nascut razand si ..m-a invatat sa rad ,chiar si cand plang .Dumnezeu sa mi-o odihneasca si sa-i dea lumina vesnica :(((((
nazdravana
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce depinde relatia noastra 33 De la: mitelia 7 Octombrie 2011 11:09
despre penis 13 De la: garbo_13657 25 August 2014 19:53
RACTOR 69- IMBUNATATESTE-TI VIATA SEXUALA 61 De la: quasaria 2 Mai 2011 23:47
In 1989 capitala romaniaei a fost la scornicesti?Oare de cati ani exista romania..eu am auit ca nu exista mai mult de 100 de ani..ca tara romana,ar fii o corcirura,cu gandire turca 44 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:54
Ce parere aveti despre barbatii care terorizeaza femeile care nu vor sa aiba nimic cu ei? 117 De la: luptatoareacurajoasa 9 August 2010 19:51
Setari Cookie-uri