Viitorul sot cum se poarta cu mama voastra ?

Multe fete isi detesta viitoarele soacre .
In aceste conditii , cum se poarta ei cu mamele voastre ?
Cred ca fiecare isi iubeste mama.
Argentina_Malcea_1
Postat pe 12 Martie 2013 02:45
la inceput el sotul meu era suspicios cu mama mea,dar cand a vazut ca nu se amesteca niciodata intre noi,a inceput sa o iubeasca,si zice ca mai bine se intelege cu mama mea decat cu mama lui.
daniilia
Postat pe 24 Martie 2013 09:45
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2013-03-12 02:45:31Multe fete isi detesta viitoarele soacre .
In aceste conditii , cum se poarta ei cu mamele voastre ?
Cred ca fiecare isi iubeste mama.


eu as intreba, cum se poarta mama ta cu viitorul sot ?
barboneli
Postat pe 24 Martie 2013 10:07
nu stiu daca e "viitorul sot" pentru ca un cred ca mai am chef de maritat vreodata - dar i-am cunoscut mama pur formal la un restaurant, la o cina comuna, si am vorbit 10 minute despre vremea capricioasa... din ultimul deceniu, si aia a fost. O cucoana oarecare.
Iar el suspecteaza ca m-ar fi nascut si pe mine cineva insa avem prea multi scheleti in dulap, ca familie, sa imi tin propriii parinti prea aproape. Sint undeva, la multe mii de km. Si ne mai felicitam de craciun. Asta e tot.
quasaria
Postat pe 24 Martie 2013 11:30
Mama mea nu se amesteca in pb. noastre,iar uneori ...cand vede ca exagerez eu cu..cumparaturile,cu libera mea trecere,cu alte trasnai ce le mai fac...mama ma "cearta" totdeuna de fata cu sotul meu..el radiaza,eu il apostrofez ca nu tine cu mine,el da replica veche"nu ma bag peste soacra-mea"...si greseala mea este trecuta repede uitarii!!
Dar tine mult cu el il apara si nu uita sa-mi repete mureu ce calitati de sot model este in comparatie cu...si imi enumera mult cazuri in care sotul e un tiran,un betiv,un afemeiat,un nerecunoscator,un neiubitor de propii copii..etc...
Si desi sotul meu ii zice ..soacra..o iubeste ca pe mama lui-drept el nu mai are mama de la 21 de ani...Mama l-a rugat sa nu-i zica "mama" si nici "d-na"..sa-i zica ..SOACRA ca o zice cu toata ...gura,nu pe jumatate..a fost ceea ce l-a determinat s-o iubeasca si s-o respecte!!
Se zice ca "cu ce mana dai-cu aia si primesti" Daca mama ta se poarta frumos cu viitorul tau sot,sa fii sigura ca si el se va purta la fel!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Martie 2013 12:17
Sotul meu s-a purtat intotdeauna exemplar cu mama mea, insa aceasta nu prea i-a dat atentie si l-a cam subestimat. L-a jignit fara motiv, doar pentru ca nu are parintii mai titrati. Sotul meu, insa, a plecat mereu capul din iubire si respect pentru mine. Insa si rabdarea asta a lui are o limita. Iubirea celor doi soti invinge orice!
GAMYCO
Postat pe 26 Martie 2013 08:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia se intemeiaza la fel ca o gradina 92 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2013 14:53
singuratatea cat de mult te poate schimba? 101 De la: garbo017339 31 Iulie 2009 23:04
ce sa fac? 137 De la: estela 24 Iunie 2010 04:57
Mama de fata vs. mama de baiat ,in calitatea de soacra 60 De la: garbogirl2123 9 Ianuarie 2014 19:50
Avem nevoie de ajutor! 9 De la: b727ana 11 Iulie 2012 15:39
Setari Cookie-uri