Asa doare pe toata lumea?

Am cautat pe internet un form pentru divort. As vrea mereu sa vorbesc cu cineva despre toate momentele astea, in special cu femei care au trecut sau trec prin aceeasi trauma ca mine.
Imi este greu, cand dupa ani de relatie, in care fara sa vrei, renunti la egoismul cu care te nasti si el devine centrul universului tau, esti pus in situatia de a accepta ceva ce nu ti-ai dorit, si ceea ce mintea ta credea ca o sa poata depaseasca. Am citit pe acest forum despre zeci de ani de casnicie care s-au dus in ceata, despre femei care cu greu isi regasesc linistea. Eu nu am zeci de ani de casnicie, am doar ani. Vreo 4. Ne-am casatorit doar din dragoste si pasiune fara alt interes comun si tocmai lipsa intereselor este motivul divortului nostru. Eu sunt directoare intr-o institutie, el are 10 clase si este de meserie bisnitar. Diferenta de varsta intre noi-9 ani. Eu am crezut , sperat ca se va indrepta, el doar a apromis. Eu vorbesc in neologisme, el injura. Eu sunt calma, el violent fizic, verbal, psihic. Eu sunt linistita, el impune. Ora la care sa vin acasa, locurile unde sa merg, oamenii pe care sa ii intalnesc. Eu nu sunt geloasa, el foarte. Eu am prieteni doctori, profesori, avocati, el mecanici, hoti, pungasi. Dar am trecut peste toate astea si ne-am casatorit. Credeam ca dragostea invinge tot. Nu invinge nimic. Se adancesc complexele, frustrarile, starea de inferioritate, devii si mai gelos, si totul se termina. Amiabil, in cazul meu fericit. Fara partaj, fara pensii alimentare. Vedeti, imi dau seama de toate diferentele dintre noi, dar numai eu singura traiesc din amintiri,. Eu am ramas in casa noastra, eu dorm in patul nostru. Stiu, el este superficial, trece mai usor peste asta, asa cum superficial a trecut prin viata. Dar tot e greu. Pentru ca amandoi am fost, unul pentru celalalt, fructul interzis. S, il visez in ficare noapte, si ma trezesc vrand sa il iau in brate, dorm pe perna lui, ii aud vocea prin casa, numesc oamenii cu numele lui. Inca imi iubesc sotul.
MirelaClaudia
Postat pe 9 Martie 2013 23:28
Buna, draga mea ! Am citit ceea ce ai scris........ma regasesc in situatia ta. Pot spune....identic este totul.
Oare ce pot sa spun ? Decat ca orice sfarsit are si un inceput. Crede-ma imi doresc sa vorbesc cu tine. Ai grija de persoana ta !
LANES
Postat pe 16 Martie 2013 13:34
Doare.
Au trecut 7 ani, nc m uit la ceas, dac ntrziam...scandal.
Dar trece...cu timpu' uii.
Axl_R
Postat pe 16 Martie 2013 13:43
buna draga mea.

Si eu ca si tine am trecut printr-un divort. E traumatizant sa treci prin asta dar daca ai un scop si un tel vei trece cu bine.

Sa schimbi o persoana e foarte greu iar daca vezi ca asta nu vrea schimbarea atunci e mai bine sa elimini acest stres.
Unul dintre cele mai fericite momente ale vietii tale este atunci cand alegi sa indepartezi din viata ta ceea ce nu poti schimba.

Este inutil sa speri si sa iti investesti energia in cauze care nu duc de fapt niciunde - pentru ca unele lucruri chiar nu se schimba, sau cel putin nu atunci cand doresti tu... si oricum poate ca insasi acea dorinta de schimbare este o dovada de egoism din partea ta.

Elibereaza-te de un stres nenecesar si gandeste-te ce altceva poti sa faci pentru tine, pentru bucuria de a trai!
lorey01
Postat pe 16 Martie 2013 13:44
Salut!
Laaasa, nu fi trista, timpul rezolva totul! :(

Iiote, daca-ti faci prieteni si ing. sigur primesti raspunsul pi masura.
Ia si zambeste, arunca tot ci iti starneste amintire si iti prelungeste suferinta
patul si perna sa le scoti afara, trage o bauta cu prietenii la o sueta si culca-te unde vezi cu ochii, ia viata di chept si da cu ea di pamant ca n-o murit nimeni, 'ntzales??....
75*, vor fi alte lucruri, fapte, fiinte in viata ta, pt. care" merita sa suferi".
Eu n-am expierienta unui divort, dar banuiesc ca ii destul de dureroasa despartirea...
am trecut prin alt gen de despartire,>:( mult si cu adevarat dureros.
Ia :) tu cu noi aici si ...mai, esti acasa??

Curaj!
Fss_ssu
Postat pe 16 Martie 2013 15:01
Avand ceva mai multi ani de studii se presupune ca ai si mai multa minte . Nu vreau sa zic prin asta decat ca era foarte logic ceea ce ai patit, chestii gen printesa si broscoiul sau Jane si Tarzan sunt doar povesti din carti . Cand nu te leaga decat strict atractia sexuala e firesc sa se duca totul la vale cand iti trece ,,febra'' si incepi sa vezi ca partenerul sau partenera de viata nu ti-e egal in nici o privinta . Mai rau e cand persoana respectiva incearca sa suplineasca lacunele pe care le are cu un exces de autoritate, terorizeaza ce nu poate domina prin alte metode. Nu prea inteleg ce anume ai iubit la acel om, ca badaran si alaturea cu drumul a fost mereu, si nu ati fost egali niciodata, asa cum ar trebui sa fie doi tovarasi de viata . Fii multumita ca ai iesit cu bine din asta, sa deschizi bine ochii data viitoare, daca iti place un tip de acelasi gen ia-l acasa, fa sex cu el daca asta iti doresti, dar pe urma da-l afara pe usa, nu te mai marita cu el . Multa bafta
garbo039125
Postat pe 17 Martie 2013 03:57
Hi, dear ! D-ți jos sacul de pe cap, pe care ți l-a pus biețașul, și privește n jurul tu ! Lumea triește și divorțat, și unit, tu de ce nu ? Ieși din cas, f-te frumoas, parfumeaz-te, eleganțeaz-te, zmbește, f shopping, nu mai ți bga nsucul n perna lui, du-o n pod !
garbo241385
Postat pe 17 Martie 2013 04:39
Doare pentru ca ai investit suflet ,sentimente, visuri...Timpul o sa te ajute sa te vindeci,sa treci peste aceasta experienta care te-a invatat destul de prematur ce inseamna o viata franta.
Ai incredere in tine ,pleaca din acea casa,faureste-ti planuri de viitor in pasi mici , cauta sa-ti canalizezi gandurile spre ceva constructiv si nu imbraca haina tristetii.....nici un barbat nu merita asta sau daca merita, nu l-ai gasit inca.Iar iubirea....numai noi femeile credem cu-atata incapatanare in ea.
Ai grija de tine.
MONALISA_69
Postat pe 17 Martie 2013 06:09
Am trecut prin asta acum 20 de ani.ai scapat ieftin si bine.In alte cazuri el a ramas in casa asa vroia fosta mea dupa ce o facuse-mi prof. univ pe lucrarile male si ii facusem teza de doctorat indrumator academician P. Vancea.
Dupa cum vezi aveam amindoi studii sup dar DACA AVEA OCHI ALUNECOSI INIMA ZBURDALNICA SI M-A FACUT CERB 1000 PUNCTE DIVORTUL ERA UNICA SOLUTIE.
Chiar si asa recuperarea a fost grea nu ca minghiam perna, femei sunt ca si barbati ci cautarea explicatiei acestui esec si a prostiei mele cu 9 ani mai mare, deja sef proiect, sa ma leg de o fica de activista PCR racolata din liceu de DSS 1/4 tiganca.
PATUL E O CONDITIE OBLIGATORIE DAR NECESAR E SA AI ACEASI EDUCATIE, CULTURA, INTERESE.In cazul tau ca si al meu acest NECESAR nu a fost.
DECI MERGI INAINTE, UN ESEC E UN SUT IN CUR CARE TE PUNE PE ALTA DIRECTIE.
SA SPERAM CA UNA BUNA NU IN O FUNDATURA, GROAPA.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 17 Martie 2013 06:10
Draga mea, sa stii ca la fel doare pe toata lumea. Totusi eu nu inteleg de ce suferi atat pentru un barbat violent fizic,verbal si psihic pe care ai vrut sa il ridici la nivelul tau dar el a ramas in mocirla lui.Si eu am avut o relatie cu un barbat care avea 10 clase, eu fiind avocat insa situatia a fost deferita, el era bun, bland, sensibil, m-a respectat foarte mult,si-a schimbat stilul de a vorbi, de a se imbraca,nu injura in prezenta mea si chiar asa fara studii a fost cel mai minunat OM pe care l-am cunoscut. Din pacate, aceasta diferenta de statut social tot si-a spus cuvantul si el a rupt relatia. Tot timpul s-a simtit complexat de aceasta situatie, ii era frica sa nu faca sau sa nu spuna ceva gresit, pe scurt nu s-a simtit confortabil intr-o relatie cu mine. Desi am facut tot ce am putut sa fim iar impreuna de 5 luni ne-am despartit din nou si am ajuns in situatia sa nu ne mai vorbim. Desi nu as fi crezut, problema intr-o astfel de relatie este diferenta de mentalitate care este greu sa o schimbi la un om simplu. Si eu sufar enorm dar cel putin am pentru ce, omul acesta nu mi-a gresit niciodata cu nimic. De aceea nu te inteleg pe tine. Cand iti este dor de sotul tau gandeste-te la momentele vand te agresa si in mod sigur iti trece. Eu cred ca ar trebui sa fii fericita ca ai scapat dintr-o astfel de relatie. Si ai sa-l uiti atunci cand tu vei vrea cu adevarat acest lucru, cand vei reusi sa te desprinzi total de el. Mult noroc.
garbo_11137
Postat pe 17 Martie 2013 06:38
sunt barbat...dar vorbind ca de la femeie la femeie..ai avea ceva mai bun de gasit daca ai renunta...spre ex:..eu caut o femeie ca tine. o zi frumoasa
garbo_68
Postat pe 17 Martie 2013 07:32
Draga mea, sunt convinsa de faptul ca multa lume ti-a zis ca e greu, ca o sa treaca etc.
Eu iti aduc aminte una din PORUNCI: "IUBESTE-TI APROAPELE CA PE TINE INSUTI!". Ceea ce trebuie sa inveti de aici este faptul ca trebuie sa inveti intai sa te iubesti pe tine.
Cand ne casatorim trebuie sa vedem daca suntem compatibili pe toate cele trei componente: fizic, rational si spiritual. Chimia de la inceputul unei relatii se duce. Am ajuns la concluzia ca un sot / sotie bun este cel care poate sa discute cu tine orice, care te face sa razi si care te respecta.
Iubeste-te si respecta-te si apoi si cei din jur vor face la fel. Chiar nu e gluma faptul ca daca tu te vei schimba o vor face si cei din jurul tau.
silviacatrinescu
Postat pe 17 Martie 2013 07:39
"Am trecut prin asta acum 20 de ani.ai scapat ieftin si bine.In alte cazuri el a ramas in casa asa vroia fosta mea dupa ce o facuse-mi prof. univ pe lucrarile male si ii facusem teza de doctorat indrumator academician P. Vancea.
Dupa cum vezi aveam amindoi studii sup "

Asa scrie un om cu studii superioare ? Macar taci dreak` si nu te mai lauda Si ai mai publicat si lucrari ? De care ? Lucrari agricole ? Lucrari de dezapezire a drumurilor publice ? Asta mai cred.
Rotty
Postat pe 17 Martie 2013 07:46
aloooooooooooooooooo , despre ce vorbim aici?pai nu tu ai luat decizia sa divortzezi?iti asumi decizia , capul sus asa , fruntea sus!ce inseamna lamentarile astea?o femeie trebuie sa fie capabila sa infrunte un neispravit si invers!ce nu merge , nu merge ! este o vorba boala lunga ,moarte sigura!asa si aici , daca oamenii nu se intzeleg asta este , pace mie pace tzie!fiecare pe drumul lui , care-i problema?i plangi patul?fii serioasa da ce nu mai au si altzii pat?ce este lume cat se vede pe geam?ce tot va lamentatzi atat....aaaaaaa , nu suntetzi capabile sa avetzi toate raspunderile pe umerii vostri ? asta este!invatza sa traiesti singura , itzi pare greu , stiu , era mai comod sa-l mani pe el la treaba ca-i barbat iar tu mai ushurel asa....
garbo173229
Postat pe 17 Martie 2013 07:47
era de asteptat la pregatirea pe care o are ,dar asta conteaza mai putin depinde in ce mediu a crescu ,poti sa ai si 4 clase ,cei 7 ani de acasa conteaza ,in general daca are de a face cu tot felu de degenerati de teapa lui , ce pretentie sa ai la un asemenea specimen ,asa o sa faca mereu ,mai ales daca tia prins punctul slab,ar fi cazul sa pui piciorul in prag acum,,,nu mai ierta nimic,,daca el procedeaza asa ,,,nu te merita,,e doar un GUNOI UMAN urasc asemenea oameni,,un ANIMAL CU 2 PICIOARE NU POTI SA IL EDUCI
Elena_Juravle_1
Postat pe 17 Martie 2013 08:07
hello...sti ca bine zici noi femeile credem cu incapatinare in drsgoste ,romantism si iubire ... pecind nea cum lo fi chemind ....il doare in de sentimentele noarte .....sper ca nu am suparat vre-un domn!!
oli958
Postat pe 17 Martie 2013 08:21
Cunosc un cuplu, s-au cunoscut prin prisma serviciului , ea avea studii superioare, el nu .... s-au imprietenit, s-au casatorit , el a invatat si a terminat facultatea, au un copil frumos, au reusit sa-si cumpere un apartament , au o firma impreuna si muncesc cot la cot ......... Important e ca omul sa-si doreasca sa evolueze iar daca nu , probabil apare ruptura
Fata_Morgana
Postat pe 17 Martie 2013 08:35
Sunt doar 4 ani si in plus...nu vad ce ai pierdut ..Fiecare are dreptul la fericire, asa ca...scutura-te de colbul durerii si mergi mai departe cu fruntea sus, timpul te va ajuta sa uiti, iti spun asta din experienta..Vei gasii cu siguranta iubirea sufletului tau, da-ti doar un timp sa te stergi de urmele trecutului.Nu se termina lumea la persoana lui, nu e unicat,, nu te merita. Mergi mai departe cu curaj, si ai grija de tine!
garbo_10316
Postat pe 17 Martie 2013 08:38
Buna draga mea,
Raspunsul la intrebarea daca doare atat de multi pe toti, cred ca il ai deja. Da, doare si chiar daca acum e greu sa crezi in timp va durea mai putin.
Divortul meu s-a terminat acum 1 an, insa mariajul era terminat de mult poate de aceea am gasit forta sa merg mai departe. As putea spune chiar ca am ramas chiar prieteni.
Uneori in viata e asa, iubesti si esti iubit, speri ca in timp dragostea te va ajuta sa treci peste toate, insa cumva va indepartati unul de altul. Va dezvoltati in directii diferite, se aduna frustarile etc... si finalul este inevitabil.
Daca crezi ca ai incercat tot ce puteai face sa faci mariajul sa mearga, atunci mergi mai departe. Incepe cu schimbari mici si mergi cu cele mari. Adu-ti aminte ca si inainte de el existai ca si fiinta si da, e o idee buna sa indepartezi ce iti aminteste de el.
Nu te astepta ca durerea si golul sa dispara peste noapte. Si e firesc sa doara. Tristetea inseamna pierderea suferita de tine si e firesc sa o traiesti. Fa-o in ritmul tau, da-ti timp... si cand vei fi pregatita fa primul pas spre ceilalti prieteni, familie etc.
Ai grija de tine!
Cris
cris30
Postat pe 17 Martie 2013 08:44
Eu te inteleg foarte bine. N-o sa poti sa-l uiti atat de usor si atat de repede. Este foarte greu in special cand iubirea este puternica. Iti spun din experienta pentru ca si eu trec printr-o situatie asemanatoare, sau aproape asemanatoare. Diferenta e ca eu nu sunt casatorita cu el. La mine a fost o iubire dorita poate mai mult de mine, desi el era cel care imi jura in luna si in stele. La urma am ajuns intr-un dezastru total, foarte tragic, financiar, din partea mea. Pe el nici nu-l intereseaza. Cu tot raul care mi l-a facut nu pot sa-l urasc. Il rog numai pe bunul Dumnezeu sa-i dea dupa cum a facut. Asa ca, incearca sa-l dai la o parte, incet....pentru ca nu poti asa dintr-o data. Incearca sa cauti ceva care sa-ti faca placere, asculta muzica buna si ai sa vezi ca o sa-ti dai seama ca ai facut alegerea buna divorzand. Asculta Joe Dolan - More and more (Mult si mai mult). Este o melodie care te face sa plangi dar te descarci de tristete. Fi tare, asa e viata. Poate nu era jumatatea cautata. Este foarte greu cand se traieste in doua lumi diverse, tu cu munca ta si el cu a lui. Este normal ca ......non si arriva a un buon fine. Daca vrei sa mai vorbim, pentru ca sunt sigura ca ai nevoie de o prietena sa-ti descarci sufletul, scriemi si iti dau emailul sau numele meu pe Facebook, si vorbim in chat. Iti doresc tot binele din lume. Fi tare.
Floricapop
Postat pe 17 Martie 2013 08:55
Oli, pe mine m doare ochiul, cnd te citesc.
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 08:55
Asa am crezut si eu cind m-am insurat , am crezut ca eu care ma consider un tip inteligent, am sa o aduc la acelasi nivel sau apropiat de al meu. ...dar ....... .Am divortat am luat una dintre fete alaturi de mine ...am cultivat ce este mai bun pt ea si pt societate , a ajuns la un liceeu de arta , cealalta fata a fost abandonata de mama in centru de plasament .... dupa un timp am reusit sa o iau si pe aceasta linga mine .
Deci morala este; sa fim cerebrali si corecti sa nu ne lasam furati prea mult de sentimente .
garbo194027
Postat pe 17 Martie 2013 09:01
De la: oli958, la data 2013-03-17 08:21:55hello...sti ca bine zici noi femeile credem cu incapatinare in drsgoste ,romantism si iubire ... pecind nea cum lo fi chemind ....il doare in de sentimentele noarte .....sper ca nu am suparat vre-un domn!!


Nu ai suparat pe nimeni,ca oricum nu au prea inteles ce ai scris
Rotty
Postat pe 17 Martie 2013 09:13
am avut o relatie identica cu a ta s-a sfirsit la fel dar dupa 7 ani , bisnitar cu 10 clase , violent si verbal si fizic gelos,.... parca e tras la indigo! inca il iubesc dar mai putin intens , din pacate nu trece , oricine ce zice dragostea adevarata lasa urme adinci mai ales cind se termina asa!
dar faptul ca acum mi-e mai bine ma potolit putin , nu sunt implinita sufleteste pt ca nu iubesc din tot sufletul si am invatat sa ma bucur ca cineva ma iubeste chiar daca nu-l iubesc , citeodata ne mai intilnim intimplator si sufletul mi-e in git de emotie , dar linga el ar continua calvarul unei vieti ingradite si lipsita de persprctive , iar faptul ca sunt o fata desteapta ma ajuta sa trec peste . sper s-o poti face si tu ! sa-ti stabilesti prioritatile si sa vezi ca pina la urma vei gasi pe cineva care sa te respecte si iubeasca pt ceea ce esti , sau vei deveni ! viata e scurta si al naibii de razbunatoare si toate se intorc impotriva noastra ! deci fii fericita si coloreaza-ti viata singura pt. ca nimeni altcineva n-o va face , cel putin nu la fel de bine ca tine !
carmendidi
Postat pe 17 Martie 2013 09:46
Este de-a drrptul aberant sa suferi dupa ceva care ti-a facut rau. Indiferent ca sunt niste cizme perfecte dar prea mici, sau de un barbat. Arunci. Fac aceasta comparatie, pentru ca viata pe toate le compara. Ati vazut, masina pe care o schimbam pentru ca este prea veche, asa cum fac barbatii care isi schimba sotiile pentru ca sunt prea vechi, cu una mai tanara mai frumoasa, an de fabricatie mai nou.
Eu am noroc cu oamenii pe care ii am langa mine. Cu cititul si serviciul. Imi ocup mai mult timp cu mine si uite asa trece suferinta.
Ma cauta, ma suna, imi trimite melodii de dragoste, vrea impacare insa nu mai exista cale de intoarcere.
In aprilie se va finaliza divortul. Ma ameninta, ma santajeaza, isi inchipuie ca am relatii cu alte nu mai stiu cate persoane, se ia oameni nevinovati.
Pe cand eu nu vreau decat sa scap si imi refac viata.
MirelaClaudia
Postat pe 17 Martie 2013 09:50
PROSTIA SI MIRLANIA SUNT LA PACHET SI LA PROMOTIE
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 17 Martie 2013 10:44
De la: MirelaClaudia, la data 2013-03-17 09:50:42Este de-a drrptul aberant sa suferi dupa ceva care ti-a facut rau. Indiferent ca sunt niste cizme perfecte dar prea mici, sau de un barbat. Arunci. Fac aceasta comparatie, pentru ca viata pe toate le compara. Ati vazut, masina pe care o schimbam pentru ca este prea veche, asa cum fac barbatii care isi schimba sotiile pentru ca sunt prea vechi, cu una mai tanara mai frumoasa, an de fabricatie mai nou.
Eu am noroc cu oamenii pe care ii am langa mine. Cu cititul si serviciul. Imi ocup mai mult timp cu mine si uite asa trece suferinta.
Ma cauta, ma suna, imi trimite melodii de dragoste, vrea impacare insa nu mai exista cale de intoarcere.
In aprilie se va finaliza divortul. Ma ameninta, ma santajeaza, isi inchipuie ca am relatii cu alte nu mai stiu cate persoane, se ia oameni nevinovati.
Pe cand eu nu vreau decat sa scap si imi refac viata.

Stai linistita face toate astea doar pt. ca a realizat ca a pierdut closca cu puii de aur , nu pentru ca te iubeste . Am trecut si eu prin asta ! Doar ca eu nu am suferit , m-am simtit eliberata si fericita !
garbo174849
Postat pe 17 Martie 2013 10:50
Noi femeile nu tinem cont de un anume fel de diferente. Ne lasam purtate de val sau de iubire. E cam acelasi lucru. Dar exista un anumit fel de diferenta/e de care e bine sa tinem cont: cele care tin de educatie/scoala=(cel putin teoretic)om civilizat - care n-ar face rau nici unei muste! Cele mai sensibile si sincere dintre noi nu luam seama ca "printul" nu cunoaste ortogramele, nu "le are" cu adusul de flori la ziua iubitei/nevestei, sau cu "iarta-ma, am gresit". La inceput, un astfel de "print" se va cazni cu datul de impresii. Crede-ma, cu atat ramanem noi! Are cu totul alte valori sau mai aproape de adevar, nu are niciuna. E groaznic sa treci peste o despartire, mai ales peste una plina de frustrari. Dar, se stie, timpul vindeca. Clar, pana trece acest timp, suferim cumplit, dar nu prea avem de ales. Daca crezi in Dumnezeu, roaga-te. Te va ajuta. Sa-ti gasesti fericirea!
Monica_Grosariu_1
Postat pe 17 Martie 2013 11:06
draga mea, si eu era sa fac in tinerete un asemenea pas si anume acela de a ma casatori cu o persoana mult inferioara mie. Din fericire, mi-au fost alaturi oameni de bine care mi-au explicat situatia pe toate fetele. Peste ani, cand ne intalneam intamplator, vedeam aceste diferente tot mai adanci si imi multumeam in sinea mea ca nu suntem impreuna. Stiu, se spune ca in dragoste nu conteaza. ba da, conteaza si o sustin cu tarie. Dragostea poate fi rationala. O casnicie nu este facuta numai din momente intime. este nevoie de mult mai mult. Iar cand asteptarile tale se livesc de zidul ignorantei, nu mai e nimic de facut. Asa ca, PUNCT SI DE LA CAPAT.
pirania_1960
Postat pe 17 Martie 2013 11:28
De la: garbo241385, la data 2013-03-17 04:39:24Hi, dear ! D-ți jos sacul de pe cap, pe care ți l-a pus biețașul, și privește n jurul tu ! Lumea triește și divorțat, și unit, tu de ce nu ? Ieși din cas, f-te frumoas, parfumeaz-te, eleganțeaz-te, zmbește, f shopping, nu mai ți bga nsucul n perna lui, du-o n pod !


Divortul este calea spre libertate!!!
Nu pot spune ca a fost usor, sunt multi ani de atunci si am ajuns la constatarea ca este frumos sa gandesti si sa faci totul asa cum iti doresti. Am divortat cand fiul meu avea 9 ani. Acum are 26 de ani. A terminat o facultate, si munceste in domeniul in care a studiat. Sprijin material a fost aproape inexiste, dar a fost.
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat minte si m-a indrumat spre ceea ce e bine pentru mine. In viata iei si decizii gresite cand esti singur, dar totul se repara.
DECI capul sus, Viata este frumoasa si trebuie traita fiecare clipa.
michu61
Postat pe 17 Martie 2013 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ink nu a divortat 25 De la: garbo171197 9 Octombrie 2010 00:00
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
cum e mai bine, casatorit sau...pacsat? 81 De la: yanyacharberet 13 Septembrie 2009 13:15
divort - partaj 17 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:54
TOT PARTAJ..!!!.. 10 De la: garbo205094 10 Ianuarie 2016 18:23
Setari Cookie-uri