Orgasmul feminin-o analogie interesanta

Salutare tuturor!

Am gasit o postare de acum cativa ani (2007) a unei utilizatoare Garbo, unde aceasta facea, dupa parerea mea, o foarte interesanta analogie, comparand senzatia (primara) de orgasm feminin cu descarcarea unei vezici foarte pline. Va dau si link-ul pentru a re(vedea) cele scrise de ea:
http://www.garbo.ro/comentarii/articol/2349/Cum-se-manifesta-un-orgasm-Ce-simti-descriere.html (dintzishorul)

Intrebarea este: in ce masura sunteti de acord cu aceasta comparatie? In ce mod se manifesta aceasta senzatie? Este cum a spus ea, sau unii o percep diferit? Va invit sa va sustineti parerea.

garbo_11407
Postat pe 14 Februarie 2013 11:34


stai un pic sa le incerc pe amandoua... sa pot compara... !!! deocamdata n-am vezica plina, plina... !
barboneli
Postat pe 14 Februarie 2013 11:56
am mai postat o data si n-a aparut... cred ca trebuie sa-mi pastrez postarile si sa le public cand isi revine in simtire porcaria asta de forum...

deci ziceam ...
si eu tot la umplerea vezicii m-am impotmolit. dar lucrez cu drag si spor inca de la prima ora a diminetii, insa nu se intrevede o umplere pana spre seara...
cu orgasmul, insa am verificat fara sa am vezica plina si nu prea a iesit, mai mult a intrat
heartbit
Postat pe 14 Februarie 2013 12:38
cand are o blonda orgasm?
cui ii pasa?

ce zice o blonda dupa un orgasm?
next!
heartbit
Postat pe 14 Februarie 2013 12:46


a daaa... ???? eu am iesit si aveam vezica plina, plina.... a trebuit sa astept ceva timp pana am putut sa ma.... usurez !!! si simteam ca pleznesc.....
barboneli
Postat pe 14 Februarie 2013 12:46
Numa' femei s aici.
Axl_R
Postat pe 14 Februarie 2013 12:48
categoric numai femei... ca daca imi sterg contul o sa vezi ca devin fosta membra garbo... cum ziceam si ieri... trebuie sa ne acceptati si pe noi, minoritatea masculina ca pe surorile voastre ...
heartbit
Postat pe 14 Februarie 2013 12:51
Bine soro te iubesc ca pe un frate.
Axl_R
Postat pe 14 Februarie 2013 13:04
Am o surioara ? ...O cheam Bit
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2013 13:06
hai nu mai jubilati atat... mai bine ziceti cum e cu orgasmul, ca iar ne sterg astia postarile, pe motiv de fraternizare..
heartbit
Postat pe 14 Februarie 2013 13:16
Nu vorbesc de lucruri sfinte
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2013 13:22
Nu-mi amintesc triesc momentu'.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Axl_R
Postat pe 14 Februarie 2013 13:25
De la: garbo_11407, la data 2013-02-14 11:34:40Salutare tuturor!

Am gasit o postare de acum cativa ani (2007) a unei utilizatoare Garbo, unde aceasta facea, dupa parerea mea, o foarte interesanta analogie, comparand senzatia (primara) de orgasm feminin cu descarcarea unei vezici foarte pline. Va dau si link-ul pentru a re(vedea) cele scrise de ea:
http://www.garbo.ro/comentarii/articol/2349/Cum-se-manifesta-un-orgasm-Ce-simti-descriere.html (dintzishorul)

Intrebarea este: in ce masura sunteti de acord cu aceasta comparatie? In ce mod se manifesta aceasta senzatie? Este cum a spus ea, sau unii o percep diferit? Va invit sa va sustineti parerea.



Se pare ca lumea (si mai ales fetele) nu se inghesuie sa raspunda pe subiect :P Nu va grabiti, mai e timp, ganditi-va bine intai. :)
garbo_11407
Postat pe 14 Februarie 2013 18:53
La orgasm? OK!
Axl_R
Postat pe 14 Februarie 2013 18:57
Ce curios e omul asta....
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2013 19:01
Pt o trab bun trb timp ae c...ne gndim. bineeeeeeeeeeeeeee...
Axl_R
Postat pe 14 Februarie 2013 19:05
07..pe buna dreptate te-au luat Bit,Rotty Axl si Barbo in radere. Ce are una cu alta? :sml-confused0024A te usura-e una si ..orgasmul...se "mananca" cu...altceva...
Dar compara...curiosule ..cu usurarea la barbati..e tot una cu ..orgasmul???
Cat de ..naiv trebiue sa fii sa ....si intrebi asa ceva???
elisabeta_boia
Postat pe 14 Februarie 2013 21:26
Barbatul: In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

Acum Citeste De Jos iN Sus


....si gata povestea,nu a mai fost nici un orgasm...
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2013 21:40
De la: elisabeta_boia, la data 2013-02-14 21:26:2007..pe buna dreptate te-au luat Bit,Rotty Axl si Barbo in radere. Ce are una cu alta? :sml-confused0024A te usura-e una si ..orgasmul...se "mananca" cu...altceva...
Dar compara...curiosule ..cu usurarea la barbati..e tot una cu ..orgasmul???
Cat de ..naiv trebiue sa fii sa ....si intrebi asa ceva???



Cum sa va zic, Elisabeta...ori sunteti cu totii absolut neseriosi, ceea ce e absolut trist pentru un forum pe care il credeam mai serios, dar asta e; ori, pur si simplu, nu sunteti in stare sa cititi un link pe care vi l-am dat. Eu unul nu am intrebat nimic, am mai spus povestea. :) O utilizatoare de aici a comparat senzatia de orgasm cu usurarea pe care o resimte la eliberare, dupa ce s-a tinut o zi intreaga. Eu am intrebat doar daca si alte femei de pe aici (pentru ca presupun ca sunt destule, nu?) simt ceva asemanator sau cu totul altceva.
Nu e nevoie nici de ironii fine, nici de bascalii de doi bani. :) Nu imi demonstreaza decat imaturitate.
Plus ca, Elisabeta...a compara femeile cu barbatii din punct de vedere genital e ca si cum ai compara mere cu lalele. Aparatele sunt total diferite. Daca tu nu stiai asta, arunca o privire pe un manual de anatomie. Mult succes! :D
garbo_11407
Postat pe 14 Februarie 2013 21:46
O!!! Ce sa spun..07?!! Parca atunci cand te usureezi..e altfel?? ma refer la placere....?????Si ,hai lasa ifosele astea de "victima"!!! Cine-a inceput?TU!!! Deci ..suporta!!Te-a "mancat" ..lasa-te.."scarpinat". ..ma,ala de stii asa bine anatomia! !De-aia ai revenit la o tema asa de ..puerila??? Si..apropo de forum..el era serios pana ai revenit cu inrtebarea asta stupida! !Si ai reusit sa faci forumul,abia acum...stupid!
elisabeta_boia
Postat pe 14 Februarie 2013 22:28
De la: elisabeta_boia, la data 2013-02-14 22:28:49O!!! Ce sa spun..07?!! Parca atunci cand te usureezi..e altfel?? ma refer la placere....?????Si ,hai lasa ifosele astea de "victima"!!! Cine-a inceput?TU!!! Deci ..suporta!!Te-a "mancat" ..lasa-te.."scarpinat". ..ma,ala de stii asa bine anatomia! !De-aia ai revenit la o tema asa de ..puerila??? Si..apropo de forum..el era serios pana ai revenit cu inrtebarea asta stupida! !Si ai reusit sa faci forumul,abia acum...stupid!



Elisabeta...tu inca nu ai inteles probabil ca intrebarea nu a fost a mea. A fost a unei femei si ea macar a fost originala si a gandit ceva foarte interesant. Voi se pare ca nu prea intelegeti nimic din ce a zis ea. Ca sa nu mai spui ca tema e puerila, poate pui (si tu, dar si altii de pe aici) mana pe o carte de psihologie (evident, ganditorii de la inceputul secolului 20 erau mult mai deschisi la minte decat indivizii din ziua de azi, carora li se pare ca ei gandesc liber, dar se scalda in ignoranta).
Iar in legatura cu off-topic-ul - asta a fost chiar de la inceput, pentru ca nimeni nu s-a aplecat sa reflecteze, de la bun inceput, la ce spunea respectiva femeie. Dar presupun ca pe aici e mai simplu sa fii sarcastic fara sa pricepi mare lucru decat sa faci un efort pentru a contribui cu ceva util la discutie.
garbo_11407
Postat pe 14 Februarie 2013 23:06


draga 407... nu fii chiar asa sigur ca noi nu gandim... ! gandim, dar gandim diferit. ca sa-ti amintesc intrebarea, ea suna asa: "Cum se manifesta un orgasm? Ce simti ?" acuma... ce simti si cu ce gandesti, sunt notiuni complet diferite ! asa-i ? una e sa fii rational si alte e sa fii emotional. hai sa zicem ca intrebarea e "buna"... dar de ce trebuia sa intrebe pe altii ? daca ea insasi a avut orgasm, cred ca stie si ce a simtit, nu ? ca sa-ti dau un exemplu, cand aveam vre-o 9 ani, o verisoara de-a mea mi-a spus, nu conteaza in ce contest, ea avea 22 ani... despre orgasm. eu am intrebat-o ce e aia... si ea mi-a spus ca e ceva foarte placut... atunci eu am intrebat-o daca e mai placut decat atunci cand mananci ciocolata ? pe atunci era cam cea mai mare placere a mea. a ras si mi-a spus ca da, e mai mare ! atunci nu puteam sa stiu, dar acum cred ca fiecare simte senzatii diferite in timpul orgasmului. unii asa... altii altfel. si cu ce puteam s-o lamurim, daca ne intreba pe noi sau pe altii, ce simt in timpul orgasmului ? poate e numai curiozitate, asta pot sa inteleg. de fapt, cred ca nu stai sa te gandesti ce simti in timpul orgasmului... ci pur si simplu SIMTI !!! poetic poti sa scrii orice din cea ce simti in timpul orgasmului, iubirii, etc. uni scriu ca vezi artificii... altii ca se scufunda in adanc (nu stiu care... dar e adanc...) altii ca mananca ciocolata, altii mai stiu eu ce.... ! daca tu crezi ca asa ceva se poate explica... eu nu cred. da, am auzit si pe unii care spun ca usurarea pe aici sau pe dincolo, ar fi cam al doilea orgasm ! nici nu stiu cum se scrie corect: orgazm sau orgasm ? dar n-am sa deschid acum un topic ptr. asta... stati linistiti... ! si oricum, nu vad legatura cu gandirea de la inceputul secolului sau de acuma... orgasmul e mult mai vechi... e de cand lumea ! daca cineva poate sa-mi spuna de cand e lumea... ! si Bety, alias Elisabeta... cred ca avea dreptate ! in nici un caz nu simti acelasi lucru... ! ca unii zic... asta e altceva ! si ca sa fiu sincer, te-as intreba pe tine ce simti in ambele cazuri... sa vedem si noi ce "gandesti" TU.... inainte sa te iei de altii cum gandesc ! ce zici... ?
barboneli
Postat pe 15 Februarie 2013 00:39
Barboneli, de acord cu tine, dar psihologia nu ar fi existat nicicand daca nu ar fi fost niste persoane care s-au analizat bine si pe ele insele, si pe altii, si au reusit sa descrie fenomenele care ne guverneaza relatiile inter-umane. Asta a propos de utilitatea raspunsurilor la intrebari, in general.
In legatura cu secolul trecut, spuneam ca subiectul a fost mult mai bine analizat atunci, decat acum, cand lumea e mult mai libera si necenzurata si o parte dintre tabu-uri sunt dezbatute cu mai mult curaj. Insa bineinteles, nu ma astept sa existe prea multe persoane deschise spre a se analiza. Bineinteles ca nici o senzatie nu arata la fel la doi indivizi diferiti, tocmai de aceea experienta fiecaruia e unica. Dar e treaba aceluia sau aceleia daca o poate impartasi sau nu.
In orice caz, exista astazi destula ipocrizie ca sa se eludeze anumite probleme care nu convin si pana la urma este tipic regiunii sa ii iei pe altii in ras fara sa iti dai seama ca nu e cazul sa razi, ca nu e nimic fantastic sau pueril. Dar probabil e caracteristic ca lucrurile sa fie luate in usor, in mod superficial, iar asta se reflecta, dupa cum vedeti, si in starea societatii. M-as distra si eu, de nu m-ar izbi o atat de mare ignoranta ce pericliteaza o gandire sanatoasa.
Nu am nimic cu dumneavoastra si cu nimeni altcineva de aici, nu ma supar si va multumesc pentru dialoguri, fie ele si off-topic. Mi-am facut o imagine si asta imi ajunge. Intr-adevar, mai e mult pana departe... :-)

Nu mai raspund decat pe subiect de acum incolo, daca e cineva interesat.



garbo_11407
Postat pe 15 Februarie 2013 01:09
De la: garbo_11407, la data 2013-02-14 18:53:43
De la: garbo_11407, la data 2013-02-14 11:34:40Salutare tuturor!

Am gasit o postare de acum cativa ani (2007) a unei utilizatoare Garbo, unde aceasta facea, dupa parerea mea, o foarte interesanta analogie, comparand senzatia (primara) de orgasm feminin cu descarcarea unei vezici foarte pline. Va dau si link-ul pentru a re(vedea) cele scrise de ea:
http://www.garbo.ro/comentarii/articol/2349/Cum-se-manifesta-un-orgasm-Ce-simti-descriere.html (dintzishorul)

Intrebarea este: in ce masura sunteti de acord cu aceasta comparatie? In ce mod se manifesta aceasta senzatie? Este cum a spus ea, sau unii o percep diferit? Va invit sa va sustineti parerea.



Se pare ca lumea (si mai ales fetele) nu se inghesuie sa raspunda pe subiect :P Nu va grabiti, mai e timp, ganditi-va bine intai. :)


se pare ca singurul grabit esti tu!!!
dar nu te grabi, ca mai e timp!
si gandeste.te bine!
gandeste.te bine ce e asa important in intrebarea asta? cu ce te ajuta? ce concluzie se poate trage....? ce observatii si ce pasi inainte face umanitatea prin raspunsurile pe care le culegi tu aici si de aici?
vezi .. ai o serie intreaga de idei la care sa te gandesti! si toate extrem de serioase!

- desi ti-am mai raspuns ... prin primele postari si extrem de serios... chiar daca prin prisma unor bancuri...
am sa-ti mai raspund o data, tot asa de serios, dar in alta maniera!
- e o vorba... "cate bordeie, atatea obiceie!" - exprimarea este arhaica la fel ca si zicala.
acum sa lamurim...
cati oameni sunt pe pamant atatea feluri de.a simti orgasmul! sunt aspecte extrem de personale si care de la individ la individ se manifesta diferit!
daca aia cand are orgasm, o trec fiorii ca si cum ar face pipi, e problema ei... dar asta nu inseamna ca toti simtim la fel sau ca e important pentru altcineva cum simte unul sau altul orgasmul!
important este daca simti sau nu ceva....
felul in care simti... e doar o chestiune ce depinde de fiecare individ in parte!
heartbit
Postat pe 15 Februarie 2013 01:22


407... zici ca o sa raspunzi numai la subiect ! e perfect.... de o viata intreaga astept asta, dar eu te-am rugat sa ne ajuti si pe noi un pic, ca sa intelegem mai bine ce anume vrea femeia aia care ti-a starnit tie interesul... ?! adica sa auzim si parerea ta LA SUBIECT.... si nu inteleg de ce o ocolesti ? la parerea ta ma refer... ! poate ca tu esti un colectionar de pareri psihologice... ! daca era vorba numai despre pareri in legatura cu orgasmul... mai mergea ! dar chestia cu usuratul vs orgasm... aici nu stiu ce sa spun ! e clar insa pentru mine ca nu se pot compara sau asemana !
barboneli
Postat pe 15 Februarie 2013 10:33
mie comparatia aia mi se pare o prostie: daca ar fi la fel atunci ne-am stradui toate sa facem pp des si n-ar mai face nimeni sex, ca sexul e ceva mai complicat!

quasaria
Postat pe 15 Februarie 2013 10:46
barbo ...
probabil ca i-a placut atat de tare ideea ca inca mai poate face 3,14-3,14,din belsug, si cu presiune..., daca altceva nu mai poate... si pentru asta l-a si incantat ideea individei!
heartbit
Postat pe 15 Februarie 2013 11:56


poate... ! dar el ne-a rugat sa ne sustinm parerea... eu i-am cerut sa-si sustina si el parerea... dar vad ca nu vrea ! nu vrea... nu vrea, ca sa fac ?
barboneli
Postat pe 15 Februarie 2013 12:18
probabil ca nu are cu ce sa-si "sustina" ideea ...
cum era vorba aia...
"ce daca nu se mai scoala, cel putin atarna frumos!"
heartbit
Postat pe 15 Februarie 2013 12:33


asta n-o stiam... !!! altii spun ca puterea de gravitatie e mai mare decat puterea sa se ridice... ! sunt multe variante... !
barboneli
Postat pe 15 Februarie 2013 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de.....varul meu!!! 139 De la: cordor 25 Noiembrie 2012 16:30
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
BEZNA 104 De la: Schmetterling 1 Aprilie 2015 08:25
PROSTIA E LA MODA SAU MADE ROMANIA 131 De la: violeta1981 3 Februarie 2010 18:23
Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA 165 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Setari Cookie-uri