depresie

stau la camin de aproape un an si am aceeasi colega de camera. de cand stau aici ea a avut aceeasi problema, greutatea. cred ca de la aceste cure de slabire tinute in permanenta a cazut in depresie. de cateva saptamani nu mai mananca nimic, ma rog in fiecare zi de ea sa guste geca macar. plus ca nu mai vorbeste, este foarte inchisa in ea, o vad plangand. am citit pe depresiv.ro despre depresie, iar simptomele acestea par a fi de la depresie. voi ce parere aveti?
garbo_10735
Postat pe 23 Ianuarie 2013 09:45


parerea mea este ca sufera de anorexie... ! si asta e boala grea ! dar nu cred ca e molipsitoare... ! nu incerca s-o convingi... mananca cu pofta in fata ei... lucruri (nu ma refer la mese, scaune sau fierul de calcat....) sa-i faci pofta ! poate ajuta. cel putin nu o sa intri si tu in depresie... !!! dar sa nu fie mezeluri, ptr. ca o sa-i faca greatza ! succes !
barboneli
Postat pe 23 Ianuarie 2013 10:19
... asa cum o sa ni se faca tuturor daca mai deschizi ALT topic cu depresiv. ro.
quasaria
Postat pe 23 Ianuarie 2013 10:25
Se pare ca si tu si colega aveti aceleasi simptome, du-o deci si pe ea la Marionnaud. Repede ca pierdeti reducerile! Si reinventeaza-te. Stilul de reclama pe care il faci are exact efect invers, produce greata si repulsie. Lasa-ne!
garbo_7093
Postat pe 27 Ianuarie 2013 06:02
buna,secretul dietei,este mancare putina,si miscare 40 minute pe zi,plus vitamine.ca daca nu mananci,macar sa iei vitamine.....cea mai importanta este miscarea,apoi dieta e pe locul doi....eista pe internet,pe youtube,club energize tae bo,incalzire warm up,apoi programe o gramada,doi pentru picioare,kick,apoi 6 pentru brate,e cea mai buna gimnastica,care arde cele mai multe calorii,plus ca ti se face un corp....tare,nu sa se balangane pieile,cand ridici bratul lateral.....
dar sa mai stiti,ca si dintre prietene,si dintre rudele mele,cei mai buni la suflet,erau si putin grasuti...o fi vreo coincidenta>?chiar cea mai simpatica dintre studentele colege,era grasuta,cu niste sunci la mijloc....dar cand o priveam parca era un inger cazut din cer,parca nu avea legatura cu realitatea,atat de buna era la suflet....
bineinteles ca dieta duce la depresie....corpul nu are ce ii trebuie.Putin,si hranitor,inseamna putina carne,legume,un fruct,si seara doar un iaurt,o felie branza,un fruct,atata.
Schimbati modul in care faceti dieta,incepeti amandoua plimbari pe jos,zilnic,si se schimba si dispozitia,si se intaresc si muschii,in care se depoziteaza o parte din zaharul din mancare.....
si apoi,medicamentele andidepresive,au acelasi efect ca si gandirea pozitiva....puterea vine din interior!
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2013 19:17
de aerobic ati auzit fetelor? pe langa plimbari trebuie facut sport adevarat; sau mergeti la sala de fitness dar trebuie a va explice cineva cum sa folositi aparatele, in ce ritm si pentru ce anume folositi aparatul acela;
bineinteles ca trebuie sa renuntati la mancatul aiurea
adeline
Postat pe 17 Februarie 2013 00:16
Aerobic ? Ce e ala ???? Da` de fitness ai auzit ???
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 00:22
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 00:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sanatatea se pastreaza si in sezonul rece printr-o cura de reflexologie! 2 De la: garbo_5064 19 Octombrie 2012 15:32
Cum ai renuntat la Fumat? 7 De la: ileana_damian 28 Martie 2011 12:39
INOZITOL 1 De la: garbo_2414 25 Aprilie 2012 13:02
Dureri de cap si oboseala ochilor 25 De la: garbo_446242 20 Aprilie 2017 10:03
embolizarea uterina 3 De la: garbo215074 20 Martie 2012 16:29
Setari Cookie-uri