Compatibilitate Berbec ( EU ) - Taur - ( EA ) Chiar i alte zodii

V salut cu tot respectul pe toi de pe acest forum. Am vzut attea mesaje contra berbecilor nct am hotrt s-mi bag i eu ,, coarnele ". Eu am o relaie de ceva timp cu o femeie taur, si eu sunt berbec. Pot s spun c am facut cteva compromisuri pentru femeia iubit ( Nu pot spune multe ) pentru c ar fi ipocrizie. Sunt un familist convins i bineneles, am i eu defectele mele. Nu tiu ce fel de ,, berbec " sunt.. ( Nascut pe 8 aprilie ora 00:30 Berbec cu Ascendent in Sagetator si Luna in pesti ) Dar orgoliul meu pentru iubita mea e 0. Mereu cedez eu si-as ceda si la alte capitole cum ar fi inselatul si-as ierta-o sa nu dispara din viata mea. Sunt un romantic convins si iubesc sa fac cadouri neasteptate si asa mai departe. Mi-am fcut i eu cont pe acest site nu s-mi iau aprarea ( Doamne Ferete ) c nu ctig nimic lundu-mi aprarea sau etc ci s v zic ceva. O relaie intre 2 zodii ( elementar incompatibile ) poate merge de minune dac exist pasiune, rabdare, dragoste, speranta si CREDINTA mai ales... NU v mai luai dup zodii i-aa mai departe, c lumea e mbxit de zodii. Indragostindu-va de un om cu care din punct de vedere astrologic nu sunteti compatibil va formati un psihic ca relatia nu va merge, si scandalul va incepe de la sine aducand totodata eecul. Traiti-va viata, iubiti cu inima, deschideti-va in fata persoanei iubite precum o floare se deschide eliberand mireasma sa inconfundabila si nu va mai ganditi in ce constelatie v-ati nascut... Iubiti cu inima si daruiti-va persoanei iubite netinand cont de zodii. VA salut pe toti cu respect, si pe toate.. SI asteptam sa dezbatem acest subiect. :) Sa aveti o zi de Joia mare frumoasa si sa aveti multe impliniri in dragoste.
garbo_10701
Postat pe 17 Ianuarie 2013 06:12
"10701",ai incheiat foarte frumos,deosebit.Dar incearca sa creezi echilibru in relatie.Este foarte bine ca esti iertator, romantic, sincer,dar incearca nu doar sa dai ci si sa primesti inapoi.Vei vedea ca va fi si mai palpitant cand doua persoane isi impartasesc emotiile.Daca iubita ta te iubeste cu adevarat ea nu va trebui sa te insele ptr.NIMIC IN LUME,chiar daca tu nu o tensionezi.Da din punct de vedere zodiacal cred ca si tine ca nu tb sa ne luam dupa zodii per total, sunt interpretari mai mult si zodia in care ne aflam are niste caracteristici,poate noi nu avem toate acele caracteristici si ni le insusim pentru ca zicem ca nativul in...zodia respectiva e asa si incepem sa ne vedem asa.Importanta e educatia, personalitatea construita,imbunatatita in timp...Mult succes iti doresc si impliniri in relatia de cuplu si in tot ceea ce tu iti doresti(proiectele noi,pe noul an)si concluzia este ca e mai placut "simturilor"ca sa existe un echilibru.
RonnaGarbo117309
Postat pe 19 Ianuarie 2013 14:26
buna ...si eu sunt berbec si am fost casatorita cu un taur..la fel am procedat si eu..l-am iubit ...i-am iertat multe...dar nu a stiut sa aprecieze...cand nu am mai putut face compromisuri ...cand nu am mai putut sa ma las calcata in picoare ...s-a terminat ...nu am insemnat nimic pt el...toate sacrificiile mele timp de 8 ani au fost in zadar...nu tine de zodie intr-adevar ..tine de caracteul fiecaruia ...dar influente ale zodiei sunt...cunosc multi tauri si toti au in comun materialismul , iresponsabilitatea si ccomoditatea
Silvial
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:22
"10701",ai incheiat foarte frumos,deosebit.

Sa aveti o zi de Joia mare frumoasa

Si tu ai luat-o razna cu timpul ?
Joia mare e in saptamana Pastilor.... Sigur de la diploma ti se trage....
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:28
Da, am aia cu Joia mare am zis-o mai mult din umor... :P Dar observ ca nu si-a avut rostul. Scuze pentru acea gafa, in rest sper ca mesajul sa fi ajuns la voi ..
garbo_10701
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:18
Biblie: Deuteronom 18:9,14

Ghicirea i vrjitoria.
Dup ce vei intra n ara pe care i-o d Domnul Dumnezeul tu, s nu te nvei s faci dup urciunile neamurilor acelora.;
S nu fie la tine nimeni care s-i treac pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care s aib meteugul de ghicitor, de cititor n stele, de vestitor al viitorului, de vrjitor,
de descnttor, nimeni care s ntrebe pe cei ce cheam duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care s ntrebe pe mori.
Cci oricine face aceste lucruri este o urciune naintea Domnului; i din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tu pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu s te ii n totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tu.
Cci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascult de cei ce citesc n stele i de ghicitori; dar ie, Domnul Dumnezeul tu nu-i ngduie lucrul acesta.

Apocalipsa 21:8
Dar, ct despre fricoi, necredincioi, scrboi, ucigai, curvari, vrjitori, nchintorii la idoli i toi mincinoii, partea lor este n iazul care arde cu foc i cu pucioas, adic moartea a doua.

Faptele Apostolilor 17:30: "Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca."

Fiindc plata pcatului este moartea, dar darul fr plat al lui Dumnezeu este viaa venic n Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)

garbo242980
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:21
Asta-i in legatura cu zodiile nu ? Vrajitori si ghicitori in stele. :) Multumesc de post...
garbo_10701
Postat pe 20 Ianuarie 2013 17:53
Cu placere :)
garbo242980
Postat pe 21 Ianuarie 2013 15:30
Eu sunt ua. Dac intr cineva prin Mine, va fi mntuit. Ioan 10.9

Ua

Tatl meu ne povestea adesea o ntmplare din copilria sa: Era ntr-o sear de iarn pe un platou din muni. ntreaga zi ninsese foarte puternic, iar curtea rneasc a tatlui meu era complet izolat. Seara se strnise un vnt care tersese toate urmele; orice deplasare devenise periculoas.
Spre miezul nopii se auzir bti n u. Era un vecin, care se rtcise. Cnd observ unde ajunsese, nu vru s intre, fiind de prere c va ajunge uor la locuina sa aflat la civa metri deprtare.
Toi s-au dus la culcare. Dar nspre ora trei, bunicul meu a trebuit s se ridice din nou din pat i s-i deschid nc o dat ua aceluiai vecin. Acesta se deplasase mereu n cerc pe acea vreme rea, fr s nainteze mcar un pas n direcia corect. Atunci s-a lsat convins s intre i s se odihneasc pn a doua zi dimineaa.
Aceast scurt povestire adevrat, care ar fi putut s sfreasc att de tragic, m face s m gndesc la toi cei care n de-cursul vieii lor au intrat n contact cu Evan-ghelia despre Hristos, dar care nu au inut seama de vestea ei. Ei i continu drumul, dar se ndreapt spre pericolul de a merge pentru totdeauna n pierzare.
garbo242980
Postat pe 22 Ianuarie 2013 17:07
Bine ca ai cam ratacit calea fiule...
Rotty
Postat pe 22 Ianuarie 2013 17:35
garbo242980 - Eti cumva Cretin dup evanghelie? Nu de alta... Dar ai i poze cu ,, Isus te iubete " desi eu sunt de-acord cu Iisus scris cu 2 de I. In fine, nu ma complic cu asemenea lucruri. Eram doar curios ce religie eti... :) E bine s vorbeti despre Dumnezeu, nimic de zis, dar nu abuziv. Credina trebuie inut n suflet...
garbo_10701
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:08
cred ca el a furat ingerasul
Eugenia_
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:11
S-or fi casatorit si o pus-o pe saraca Irinuca la cratita...
Rotty
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:18
sa ingerasul e in delegatie. cauta cratite mai rezistente pentru cefe mai tari.....?
Eugenia_
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:22
Nu sunt Crestin dupa Evanghelie. Crestini dupa Evanghelie se boteaza mari.

uite aici http://www.ber.ro/istorie.php
garbo242980
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMPATIBILI? 10 De la: roby_cado 24 Iulie 2010 05:57
tya_202006@yahoo.com 1 De la: Emma_Peel 4 August 2009 02:03
Fata Berbec - Barbat Varsator 6 De la: rudicut 16 Septembrie 2009 18:10
compatibilitate 27 De la: Celleste 14 Ianuarie 2010 09:02
mirela 2 De la: Thor_again 1 Septembrie 2011 16:03
Setari Cookie-uri