Relaie ntre Brbatul Berbec i Femeia Taur! ( chiar i alte zodii )

V salut cu tot respectul pe toi de pe acest forum. Am vzut attea mesaje contra berbecilor nct am hotrt s-mi bag i eu ,, coarnele ". Eu am o relaie de ceva timp cu o femeie taur, si eu sunt berbec. Pot s spun c am facut cteva compromisuri pentru femeia iubit ( Nu pot spune multe ) pentru c ar fi ipocrizie. Sunt un familist convins i bineneles, am i eu defectele mele. Nu tiu ce fel de ,, berbec " sunt.. ( Nascut pe 8 aprilie ora 00:30 Berbec cu Ascendent in Sagetator si Luna in pesti ) Dar orgoliul meu pentru iubita mea e 0. Mereu cedez eu si-as ceda si la alte capitole cum ar fi inselatul si-as ierta-o sa nu dispara din viata mea. Sunt un romantic convins si iubesc sa fac cadouri neasteptate si asa mai departe. Mi-am fcut i eu cont pe acest site nu s-mi iau aprarea ( Doamne Ferete ) c nu ctig nimic lundu-mi aprarea sau etc ci s v zic ceva. O relaie intre 2 zodii ( elementar incompatibile ) poate merge de minune dac exist pasiune, rabdare, dragoste, speranta si CREDINTA mai ales... NU v mai luai dup zodii i-aa mai departe, c lumea e mbxit de zodii. Indragostindu-va de un om cu care din punct de vedere astrologic nu sunteti compatibil va formati un psihic ca relatia nu va merge, si scandalul va incepe de la sine aducand totodata eecul. Traiti-va viata, iubiti cu inima, deschideti-va in fata persoanei iubite precum o floare se deschide eliberand mireasma sa inconfundabila si nu va mai ganditi in ce constelatie v-ati nascut... Iubiti cu inima si daruiti-va persoanei iubite netinand cont de zodii. VA salut pe toti cu respect, si pe toate.. SI asteptam sa dezbatem acest subiect. :) Sa aveti o zi de Joia mare frumoasa si sa aveti multe impliniri in dragoste.
garbo_10701
Postat pe 17 Ianuarie 2013 06:08
Joia mare M-am uitat i n calendar, am crezut c-am dormit cteva sptmni.
Axl_R
Postat pe 17 Ianuarie 2013 07:57
asta cu joia mare... intra la surprizele berbecului, sau...?
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2013 08:02
E drept ca azi e Joi....da cat o fi de mare...
Rotty
Postat pe 17 Ianuarie 2013 09:45
na, ca a trecut.
Si mie nu mi s-a parut chiar asa de mare... tie ti s-a parut mare?!
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:07
Aici e inca Joi destul de devreme.... Q cum e sa fie Vineri ? Tot de post ?
Neata
Rotty
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:16
postul de vineri depinde de cit de mare a fost joia.... Asa cum am zis, am vazut si joi mai mari!
Na, berbecii astia... numai urarile ce sint de ei!
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:37
Si coarnele ?
Rotty
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:44
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:51
Am observat c aici umorul e in floare! Aia cu Joia mare, m refeream la sptmna patimilor, a fost bineneles cu umor! Nu-s numai urrile de noi/mine, eu unul chiar am spus cu toata inima ceea ce e mai sus. Haideti ca toti m-am distrat cu dezbaterile voastre despre ,, Joia mare " acum chiar a venit VINEREA MARE! :)))))))
garbo_10701
Postat pe 18 Ianuarie 2013 02:30
" Aia cu Joia mare, m refeream la sptmna patimilor, "

Tu esti deja ori la sfarsitul lui Martie,ori la inceput de Mai.... Na...si ? Cum e vremea in primavara asta ? Nu de alta dar noi inca suntem in plina iarna...
Rotty
Postat pe 18 Ianuarie 2013 08:43
Rotty, fain umor ai! Mi-ai facut ziua mai buna! Acum suntem in DUMINICA MARE! ca sa vezi :)))
garbo_10701
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:20


eu nu stiu ce e aia joia mare sau duminica mare... ptr. mine toate zilele sunt mari ! toate au 24 de ore... nici una mai mult !
cat priveste relatia intre taur si berbec... eu cunosc un cuplu, el taur si ea berbec... si ce au comun cu tine... sunt "coarnele"... !!! dar "coarnele" sunt prezente la toate zodile ! curios este ca la varsator... nu sunt !!!!
barboneli
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:42
Biblie: Deuteronom 18:9,14

Ghicirea i vrjitoria.
Dup ce vei intra n ara pe care i-o d Domnul Dumnezeul tu, s nu te nvei s faci dup urciunile neamurilor acelora.;
S nu fie la tine nimeni care s-i treac pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care s aib meteugul de ghicitor, de cititor n stele, de vestitor al viitorului, de vrjitor,
de descnttor, nimeni care s ntrebe pe cei ce cheam duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care s ntrebe pe mori.
Cci oricine face aceste lucruri este o urciune naintea Domnului; i din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tu pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu s te ii n totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tu.
Cci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascult de cei ce citesc n stele i de ghicitori; dar ie, Domnul Dumnezeul tu nu-i ngduie lucrul acesta.

Apocalipsa 21:8
Dar, ct despre fricoi, necredincioi, scrboi, ucigai, curvari, vrjitori, nchintorii la idoli i toi mincinoii, partea lor este n iazul care arde cu foc i cu pucioas, adic moartea a doua.

Faptele Apostolilor 17:30: "Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca."

Fiindc plata pcatului este moartea, dar darul fr plat al lui Dumnezeu este viaa venic n Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)

garbo242980
Postat pe 20 Ianuarie 2013 16:28

ashea, si?!?
esme
Postat pe 20 Ianuarie 2013 16:39
Dupa mesajul scris de tine, se pare ca nu esti un berbec tipic....dupa parerea mea esti versiunea imbunatatita, pentru ca esti concesiv si romantic. Eu traiesc alaturi de un berbec de cativa ani buni si tot ce pot spune este ca mi-a mancat ficatii.... om mai intorvertit si mai rece, nici ca am vazut.
Iti urez sa ai parte de o viata frumoasa.
garbo063811
Postat pe 23 Ianuarie 2013 16:14
"Dar orgoliul meu pentru iubita mea e 0. Mereu cedez eu si-as ceda si la alte capitole cum ar fi inselatul si-as ierta-o sa nu dispara din viata mea. "
asta mi-a placut!
ii urez succes!
iar tie iti urez sa te trezesti.... chiar si cu luna in pesti!
heartbit
Postat pe 23 Ianuarie 2013 16:26
heartbit. Mulumesc de sfaturi. Nu exagerez cu nimic, tot ce-am scris acolo asta simt... tiu c probabil am o doz de naivitate cam accentuat, dar asta mi-e mentalitatea momentan, si ceea ce vreau sa fac sa salvez tot ce exista si sper ca va existai ntre mine si ea. Si da, cei cu luna in pesti suntem cam hipersensibili. Sa auzim de bine si va doresc o viata plina de iubire, si sa fiti evitati de relatiile tip parazit. :)
garbo_10701
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:11
@garbo063811 Nu cred c i-ai atins coarda sensibila a berbecului de ai impresia c e aa... Mai cunosc brbai berbeci hipersensibili, sa nu crezi ca sunt singurul. In fond barbatul berbec e sensibil de fel, doar ca-i este frica sa-si exteriorizeze sentimentele, si mie cateodata mi-e frica, dar inima imi cere s-o fac... Unii sunt mai puternici si reusesc sa-si ascunda sentimentele puternice. Sigur ca orice muritor, exista atat berbeci/tauri/scorpioni/raci curvari si asa mai departe. :) Depinde cum ai sufletul si caracterul.
garbo_10701
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:13
De fapt punctul de maxim interes pentru tine era barbatul berbec, in toata splendoarea sa si mai putin femeile din preajma lui :D Cu alte cuvinte, mi-a placut acel "chiar si alte zodii" din paranteza :)

E bun barbatul asta berbec, ce sa zic? Ca si prieten pentru o femeie taur e rana pe suflet, nu altceva :)
Si insiruire de idei si energie si umor si actiune. Ca si prieteni sunt perfecti. Ca iubit l-as indruma spre zodii fara coarne :D N-am intalnit vreun barbat in zodia berbec care sa nu-mi devina prieten bun pe termen lung. Iubit, nu.

Atat de tare ma inspira Garbo in ultima perioada, incat ma rezum doar la subiectele despre zodii. Cool! :)

magdabeauty
Postat pe 30 Ianuarie 2013 18:06
nu coarnele conteaza,ci ceea ce ai in cap ! berbecul meu e foarte tandru si calm ,iar eu am un caracter bland,asa ca si la noi e perfect !
garbo197234
Postat pe 2 Februarie 2013 03:10

Ce conteaza zodia? eu leu el capricorn .Si tare ne e bine .
liane
Postat pe 3 Februarie 2013 16:20
Nu ierta prea multe in viata asta daca vrei sa iti ramana demnitatea, nu vreau sa supar doamnele din taur, dar stiu cum sta treaba oarecum. Si eu sunt berbec si am avut o relatie 3 ani cu cineva in taur, totul e bine pana la un punct, si de ce sa nu recunoastem, o relatie se consuma in cativa ani, nu mai sunt vremurile de alta data. Daca ti-e frica sa ramai singur inseamna ca ti-ai pierdut curajul, la capitolul asta ar trebui sa muncesti, cauta o femeie blanda intr-o zodie de apa si ai sa vezi ce bine merge treaba, doua sabii intr-o teaca nu incap, cu conditia sa fii fair play, mult succes !!!.
c_38
Postat pe 4 Februarie 2013 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia SCORPION 890 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:23
Nu-i greu sa fii parinte, insa totul depinde de parinti! 9 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:51
barbatul fecioara 106 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:55
fafafafa 172 De la: liaiedera 21 Iunie 2010 22:37
Zodia LEU 221 De la: elenakarla 12 Aprilie 2010 01:15
Setari Cookie-uri