IDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI

DACA O PERSOANA NASTE UN COPIL DAR NU A COTIZAT 12 LUNI INSA E INCADRATA INTR UN GRAD DE HANDICAP SI INVALIDITATE POATE PRIMI INDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI
Adriana_Nutu_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 22:08
Si pe mine ma intereseaza acest lucru? Stie cineva?
vince
Postat pe 25 Ianuarie 2013 13:23
De ce nu rezolvati chestiile astea de interes major pentru voi printr-un telefon la niste persoane autorizate si-n masura sa va elucideze nelamurirea cu privire la...?
magdabeauty
Postat pe 25 Ianuarie 2013 14:31
Stii tu magdabeauty ca nu am fost la ei sau ca nu am dat telefon?

Am fost la ei si mi-au zis ca nu se poate lua indemnizatia daca nu sunt 12 luni consecutive de cotizare, insa pe site-ul lor am gasit informatii care spun ca se poate.
Aceste doua idei fiind contradictorii incepem sa ne punem intrebari intre noi, ne consultam si ne sprijinim in aflarea unor detalii; ca doar asta e sensul forumului - sa comunicam intre noi.

Daca acesta este un subiect care nu te priveste, nu interveni cu sfaturi inutile si nu presupune lucruri de care nu ai cunostinta.




vince
Postat pe 28 Ianuarie 2013 10:40
cred ca la birourile de la handicap protectia copilului te pot ajuta sau daca au vb cu juristul lor sigur te lamureste doar si pensia de handicap cotizatie ieste , daca ai gasit ceva pe vreun sait vreo lege bagale-o in nas
garbo195087
Postat pe 3 Februarie 2013 22:18
De la: vince, la data 2013-01-28 10:40:46Stii tu magdabeauty ca nu am fost la ei sau ca nu am dat telefon?

Am fost la ei si mi-au zis ca nu se poate lua indemnizatia daca nu sunt 12 luni consecutive de cotizare, insa pe site-ul lor am gasit informatii care spun ca se poate.
Aceste doua idei fiind contradictorii incepem sa ne punem intrebari intre noi, ne consultam si ne sprijinim in aflarea unor detalii; ca doar asta e sensul forumului - sa comunicam intre noi.

Daca acesta este un subiect care nu te priveste, nu interveni cu sfaturi inutile si nu presupune lucruri de care nu ai cunostinta.






Zi zau...si-apoi mancam.

Eu i-am raspuns celei dinaintea ta. Hai pa!

Asta-i sensul, sa nu uiti!
magdabeauty
Postat pe 3 Februarie 2013 22:37
vince, nu ca zic, dar vreau sa-ti spun, ca nu am inteles la care persoane ai fost tu, care au si site si zic ca la alba-neagra, dand-o cotita?
ideea e ca un jurist sau un avocat ar trebui sa-ti raspunda la obiect pe intrebarea asta!
insa intr-adevar rolul forumului e sa se discute problemele... insa e de preferat discutia sa vina dupa o prealabila consultare cu cineva care cunoaste legea asta in amanunt!

daca zici ca pe site-ul lor este ceva si ei spun altceva, cauta atunci pe un site de legi (monitorul oficial ar fi unul...) si vezi daca exista o lege sau un normativ, care sa fie aplicat la o lege si care sa specifice ceva in legatura cu nelamurirea ta. apoi cu ceea ce gasesti tu, le poti cere informatii/explicatii celor care zici ca ti-au spus ca nu se poate!
heartbit
Postat pe 4 Februarie 2013 00:06
buna seara
Nu tiu sau ncep, dup trei ani de istorie cu suiuri i coboruri (dar n hindsight mai sczut), Domnul a plecat ma pentru o alt zi la alta. Motivele mele pentru a reveni a ajutat cu nimic, promisiunea mea de "schimbare" (dar schimba pentru ceea ce exact?) a rmas gol i ncercrile mele de a face clar meu confuzie blocate de un MP3 player n urechi. Nu am nu manea, nici tehnica i de tcere radio pentru luni i luni, creznd c a fost iubirea vietii mele, am sperat in secret ca el vine napoi la punctul sau am fost repartizat pentru munca mea n teren Voodoo, acest lucru este n cazul n care am ntlnit un domn pe nume adjegoule extrem de puternic sat ef cu atac supranaturale care mea nu reveni dragostea mea printr-o magie neagr.S pot tii acest sat ef i au aceste servicii pentru a rezolva problema ta emotionala.
("alabi.adjegoule"@"hotmail.fr")
garbo_12040
Postat pe 13 Martie 2013 16:05
asta da mesaj profund... vreau si episodul doi!
heartbit
Postat pe 13 Martie 2013 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 253 De la: Dari_Daniela 25 Ianuarie 2010 13:28
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
cine doreste e bine venit 1 De la: floris15 12 Septembrie 2010 12:13
compatibiltatea 5 De la: dor72 28 Aprilie 2011 20:07
ma iubeste, nu ma iubeste... 126 De la: fleurdelis 10 Aprilie 2010 17:41
Setari Cookie-uri