Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o Fecioara cu o Fecioara?

Este relatia cea mai compatibila dintre toate ..se potrivesc din toate punctele de vedere...e super relatie...si o spun din propria experienta..eu fecioara ...ea fecioara...avem o fetita tot in zodia fecioarei...un ciub de fecioare....am trecut prin multe ...suntem de 14 ani impreuna....eu am mai fost casatorit ...cu o femeie din scorpion...relatie varza ..daca pot spune asa....
Delia_Katerina
Postat pe 20 Ianuarie 2013 12:01
... nu exista o persoana sa aiba calitatile exacte a unui semn zodiacal pentru ca o fecioara poate fi crescuta si de varsator si de scorpion si atunci apar si alte calitati...

Fac casa cei care se inteleg, se respecta si daca mai au si sentimente unul fata de altul nu au de ce sa intrebe pe altii cum ar fi ....
elisavuri
Postat pe 20 Ianuarie 2013 12:53
Biblie: Deuteronom 18:9,14

Ghicirea i vrjitoria.
Dup ce vei intra n ara pe care i-o d Domnul Dumnezeul tu, s nu te nvei s faci dup urciunile neamurilor acelora.;
S nu fie la tine nimeni care s-i treac pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care s aib meteugul de ghicitor, de cititor n stele, de vestitor al viitorului, de vrjitor,
de descnttor, nimeni care s ntrebe pe cei ce cheam duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care s ntrebe pe mori.
Cci oricine face aceste lucruri este o urciune naintea Domnului; i din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tu pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu s te ii n totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tu.
Cci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascult de cei ce citesc n stele i de ghicitori; dar ie, Domnul Dumnezeul tu nu-i ngduie lucrul acesta.

Apocalipsa 21:8
Dar, ct despre fricoi, necredincioi, scrboi, ucigai, curvari, vrjitori, nchintorii la idoli i toi mincinoii, partea lor este n iazul care arde cu foc i cu pucioas, adic moartea a doua.

Faptele Apostolilor 17:30: "Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca."

Fiindc plata pcatului este moartea, dar darul fr plat al lui Dumnezeu este viaa venic n Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)

garbo242980
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:08
Sigur nu ai gresit topicul, 242980?
LLisa
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:14
Un raspuns PERFECT! Nici mie! 100% de acord!
Beatrice_Mcartney_1
Postat pe 20 Ianuarie 2013 21:10
Numai sa nu-ti iasa distractia pe nas! Afla ca pana la urma totul se plateste si ...cine rade la urma rade mai bine!
Beatrice_Mcartney_1
Postat pe 20 Ianuarie 2013 21:12

Va dau binete tuturor !
İnca mai sunt o fecioara :D
Critica, pusa pe curatenie, inclusiv pe barbatii din viata mea ii matur cand sunt magari, dar nu este adevarat ca zodia cea mai predispusa spre a insela este fecioara.
Adevarul este ca sunt o fiinta ciudata pentru altii, dar eu ma inteleg asa de bine cu mine...
Si mai am si o sora nascuta in aceeasi zi cu mine, un tata nascut in aceeasi zi cu nepotul meu, jucam tenis dublu mixt in familie...
Cand ne apucam sa vorbim, nu ne mai oprim, este o zarva, dar noi ne intelegem, altii nu ne inteleg.
Poate nu credeti, dar chiar avem simt al umorului, desi este un umor cam "critic", insa sunt persoane care il adora.
Mey, dar io acuma cu cine mai beau o bere? Si cum fac sa scap de fecioria asta?
Sarikiz
Postat pe 21 Ianuarie 2013 15:44
Un leu/leoaica, varsator, berbec, sagetator. Partea proasta e ca au combinatii inevitabile cu scorpionii ca sunt atrasi sexual si malefic unul catre celalalt si nu se termina bine din cauza scorpionului! Atentie!
Beatrice_Mcartney_1
Postat pe 21 Ianuarie 2013 22:24
Si aici scorpioni ?
Rotty
Postat pe 21 Ianuarie 2013 22:33
si dincolo... :)
heartbit
Postat pe 21 Ianuarie 2013 23:08
De la: Luna_in_capricorn, la data 2013-01-12 13:18:59Iry, greu de suportat, iubit, inteles gemenii! Doar eu-adica varsatorul- le tinem piept. Semn dual, duplicitar, controversat, azi ii vezi intr-un loc, maine in altul, azi intr-un sentiment maine in altul. Sunt extraordinar de mobli , viata interioara miscatoare, doar ei stiu ce si cum si de ce. Au nevoie de stimuli- de preferat spirituali-si de schimbari. Dar sunt fascinanti!
Ai dreptate.....sunt geamana si stresul si schimbarea sunt viata mea!In ce priveste sentimentele.....nu e chiar asa!Iubesc si traiesc de 23de ani cu un Leu! Si leul e super egoist dar.....merge dresat daca iti merge mintea!
mitiduk
Postat pe 25 Ianuarie 2013 16:34
Autsch!
Axl_R
Postat pe 25 Ianuarie 2013 16:58
mda, ce fericite, triumfatoare si inegalabile va simtiti voi, unele femei, ca v-ati achizitionat marioneta.
esme
Postat pe 25 Ianuarie 2013 18:02
mie nu mi-a placut, niciodata, teatrul de papusi. imi era frica de oamenii care le manuiau
Eugenia_
Postat pe 25 Ianuarie 2013 19:03
De la: esme, la data 2013-01-25 18:02:26mda, ce fericite, triumfatoare si inegalabile va simtiti voi, unele femei, ca v-ati achizitionat marioneta.
Malitioasa...ha? Asa sunem cum zici tu,nu te mai oftik!
poate iti gasesti si tu "marioneta"......proprie!
mitiduk
Postat pe 26 Ianuarie 2013 16:21
suntem...am vrut sa scriu!
mitiduk
Postat pe 26 Ianuarie 2013 16:24
mitiduk, merge dresat doar daca vrea el!
crede-ma pe cuvant!
heartbit
Postat pe 26 Ianuarie 2013 18:44
De la: heartbit, la data 2013-01-26 18:44:20mitiduk, merge dresat doar daca vrea el!
crede-ma pe cuvant!
Stiu!Si......vrea(credema pe cuvant)!
mitiduk
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:08
Uffff.....crede-ma, am vrut sa scriu!
mitiduk
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:09
doamne cat de adevarat,vorbiti despre barbatul fecioara.de curand m am despartit de un barbat fecioara ,care era cum ziceti ...vroia multe si nimic ... a strans in el toata perioda si de curand a bubuit ...eu fecioara spuneam mereu ce nu mi placea el in schimb gandea mereu doar pt el ....
alina1234
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:49
Draga Luciana67,parerea mea este ca nu ar trebui sa te iei strict dupa semnele zodiacale.Dar aceasta este intrebarea ta si o sa incerc sa iti dau un raspuns.Revenind la situatia anterioara care ai expus-o tu,da e posibil sa se fi invatat singur si nu este prea usor sa iei pe cineva de sub cochilia lui.Dar poti incerca(cand va duceti la restaurant sau cand iesiti impreuna sa discuti cu el calm sa ii sugerezi cam ce ti-ai dori,care sunt asteptarile tale,sa nu il "bruschezi"in conversatie,si astfel o sa "culegi"o reactie si poate vei sti si ai sa intelegi din vorbele lui cum sta situatia si din punctul lui de vedere si sa gaseasca intelegere in tine.Un pas e facut si apoi daca tu doresti sa "faci casa cu el"sa "muncesti la planul tau.Acum revin la intrebarea ta citez:"Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o fecioara cu o fecioara?".Tu si el aveti caracteristici comune dar deoarece sunteti prea stricti si el de partea lui si tu de partea ta lucrul asta duce la conflicte.In momentul in care ai conflict cu el de regula nu tin prea mult dar se va gasi altceva de solutionat.Exista o mica agitatie intre voi.Relatia functioneaza bine, sansele sunt 85 la suta sa fie de lunga durata,Incercati sa nu va criticati prea mult ca astfel nu veti avea parte de armonie..Aceasta planeta reprezinta comunicarea, punct in care Fecioara intr-adevar exceleaza. Una din abilitatile Fecioarei este de a descifra nuantele unei conversatii si a le analiza atent. Calitatea principala a relatiei voastre o reprezinta comunicarea deschisa si fara retineri . Este bine ca sa fiti ca o echipa deoarece va vor veni idei bune si sunteti interactivi.Fecioara este capabila sa analizeze toate aspectele unei probleme inainte de a lua o decizie, astfel incat aceasta sa fie cea mai buna.
Fecioara intotdeauna duce pana la capat ceea ce incepe si in aceasta relatie fiind doua Fecioare, energia voastra este dubla.
Cel mai bun aspect al relatiei Fecioara -Fecioara il reprezinta pragmatismul cu care aceastia abdordeaza problemele, la munca sau acasa. Sunt extrem de compatibili, fapt evident atat pentru ei cat si pentru prietenii lor. Impreuna ei(fecioara-fecioara) formeaza o pereche perfecta sau care tinde spre perfectiune.
RonnaGarbo117309
Postat pe 2 Februarie 2013 19:13
Sunteti impreuna de 10 ani si iti mai pui intrebari in legatura cu relatia voastra? noi suntem impreuna de 14 si nu doresc decat sa o iau la fuga, dar picioarele nu ma asculta!
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 15:46
Doamne cata dreptate ai....dai tot ce poti din tine si intr-o zi te trezesti ca te chinui degeaba ca dansul tot ce stie face si cand il tragi de urechi tipa de mama focului ca e nevinovat si ca luna e albastra chiar daca sunteti amandoi cu ochii pe ea!
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul sagetator 16 De la: salvyna_g 2 Februarie 2011 19:14
horoscop culinar 125 De la: Eda 14 Februarie 2010 15:48
COMPATIBILITATE ,TAUR CU BERBEC 4 De la: garbo200960 1 Noiembrie 2011 10:17
barbatul BALANTA 112 De la: garbo102078 9 Martie 2010 22:03
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia TAUR 32 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:02
Setari Cookie-uri