vraji,farmece...

Deschid topicul asta cu intentia de a vedea daca voi credeti in vraji,farmece,umblatu cu ulcica cum se mai spune...multumesc ..have a nice day...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:47
stie cineva persoane care se ocupa cu asa cv?
Deea_Mary_1
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:01
irina... sincer vorbind, nu, nu cred in "vraji". Dar cred ca in anul de gratie 2013 inca n-am ajuns sa intelegem foarte multe lucruri despre noi insine.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:26
da..mai avem multe de invatat..insa nush eu cred in chestiile astea.. pt ca vad oameni extrem de rai care sunt capabili de orice pt bani..din pacate astia nu au limite.. .mai exact este vb despre bona lui bebe meu.. suntem in clenci k ea vrea concediu cu plata pt sarbatorile astea iar eu nu sunt de accord cu asa ceva..tinand cont k ea nu lucreaza la stat..(legal ea are un alt serviciu) ...recent am aflat ca s-ar ocupa si cu hoobbyul asta... se vb mult prin sat pe la ea..(matusa mea e vecina cu ea). ca un copil a ajuns la spital avand nevoie de 2 operatii cand ea s -a certat cu mama copilasului in leg cu abonamentul de la lapte.. un alt vecin care cik..trebuia sa i dea bani a cazut sapt trecuta si si-a rupt mana..si cireasa "de pe tort" a fost azi noapte..cand era sa ardem de vii si eu si alex...de la candilutza aprinsa..mentionez ca tin candilutza de ani de zile noaptea aprinsa... si la un loc ferit de toate pericolele...ca sa spun asa.. si niciodata in atatia ani nu mi s -a intamplat nimic de genul...cred in Dzeu dar niciodata nu am avut treaba cu chestiile astea..de auzit am auzit dar nu am dat importanta mare..acum .. ce parere aveti? sa fie o simpla coincidenta faptul k a inceput sa mi ia foc candelutza ??? sincer nush ce sa cred..poate or fi basme de adormit copii dar prea multe coincidente sunt. .oricum ar fi fie roata cat de patrata tot se intoarce ea odata...nu am ganduri rele,nu ii doresc raul insa totul pana la copil!!.....ehh presupun k or sa fie ceva useri care vor ironiza si bate joc..am sa fac abstractie pe cat posibil. asa k nu va mai obositi degetelele... ..gen 70 si etc ..se stiu ei care sunt.. have a nice day all...si multumesc
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:47
irina, cel mai mare dusman al nostru e propriul subconstient. Atit timp cit iti e frica de ea, da, ti se pot intimpla diverse. Multe si diverse. Dar nu din cauza ei: din cauza ta ti se intimpla.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:23
nu mi-e frica de ea..mi-e frica pt alex pt k nu stiu daca chiar e adevarat sau nu..cand ai o idee despre dusman..stii cum sa abordezi problema strategic..eu nush ce sa fac... multumesc pt raspuns..poate ca aveti dreptate.. poate ca sunt doar vb si subonctientul meu lucreaza in defavoarea mea..
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:36
De la: quasaria, la data 2013-01-08 13:23:05irina, cel mai mare dusman al nostru e propriul subconstient. Atit timp cit iti e frica de ea, da, ti se pot intimpla diverse. Multe si diverse. Dar nu din cauza ei: din cauza ta ti se intimpla.


grea e gramatica, mai ales atunci cind vrei sa faci pe desteapta.sau IRINA este dusmanul? cum se face acordul in subconstientul tau si frica?deci, din cauza irinei se intimpla multe.
garbo_10470
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:43
daca ti-e frica pentru copilul tau uita-te in oglinda si spune-ti ca si cu drak insusi te iei in coarne si ii tragi un shout in cour de ii zboara fulgii daca e vorba de copil, da??
Convinge-te ca esti puternica, o sa te simti mai bine. Chiar esti. O mama intotdeauna este.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:45
70, mai buchiseste un pic - si poate te prinzi singura care e subiectul, predicatul, etc.
Eu n-am talent la explicatii si rabdare cu defavorizatii. Marsh.

quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:50
De la: quasaria, la data 2013-01-08 12:26:53irina... sincer vorbind, nu, nu cred in "vraji". Dar cred ca in anul de gratie 2013 inca n-am ajuns sa intelegem foarte multe lucruri despre noi insine.



incerc sa-ti dau un raspuns pe care mi-as dori sa il intelegi corect si sa nu mai jignesti, sau sa dai ocazia unor interpretari. afirmi ca inca nu te cunosti, generalizind, evident. eu te sfatuiesc sa nu mai pierzi vremea pe aici, facind valuri si valuri inspumate si cu curaj sa te retragi sa te cunosti. e drept ca nu e usor, dar merita. sa nu raspunzi rautacios ca nu ai motiv. mergi tu acasa, si cunoaste-te, cind ajungi la concluzii corecte, vino si ai sa observi cum nu mai aduci saminta de scandal. SUCCES.
garbo_10470
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:51
stalkeri, stalkeri... stalkeri...
sfaturi de care nu se pot tine ei... le ofera altora!
ca sa nu mai vorbim de faptul ca 99% citesc cuvinte si sunt incapabili de-a intelege ideile continute in cuvinte!

oricum ipocrizia e in floare!

De la: quasaria, la data 2013-01-08 12:26:53irina... sincer vorbind, nu, nu cred in "vraji". Dar cred ca in anul de gratie 2013 inca n-am ajuns sa intelegem foarte multe lucruri despre noi insine.


pentru cei care au nevoie de traducere... am sa ma ostenesc putin si sa le-o ofer! pe cat posibil si corect gramatical!

"inca nu am ajuns sa intelegem foarte multe lucruri despre noi insine" - ideea face referire la noi ca oameni. ca rasa umana! nu la o persoana in sine!
heartbit
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:56
De la: quasaria, la data 2013-01-08 13:50:3170, mai buchiseste un pic - si poate te prinzi singura care e subiectul, predicatul, etc.
Eu n-am talent la explicatii si rabdare cu defavorizatii. Marsh.



subiectul esti tu , predicatul tot tu il faci, predici baliverne din subconstienul agramat/agravat.
garbo_10470
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:56
De la: heartbit, la data 2013-01-08 13:56:13stalkeri, stalkeri... stalkeri...
sfaturi de care nu se pot tine ei... le ofera altora!
oricum ipocrizia e in floare!


bine, bobocule !
garbo_10470
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:57
De la: quasaria, la data 2013-01-08 13:45:47daca ti-e frica pentru copilul tau uita-te in oglinda si spune-ti ca si cu drak insusi te iei in coarne si ii tragi un shout in cour de ii zboara fulgii daca e vorba de copil, da??
Convinge-te ca esti puternica, o sa te simti mai bine. Chiar esti. O mama intotdeauna este.



sarut mana mult pt incurajare..
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:00
70, alias 62, alias multipla personalitate de Adela si Ileana - iti repet - MARSH in cocina ta, eu nu-s psihiatrul tau sa ne conversam prea mult.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:01
De la: garbo_10470, la data 2013-01-08 13:51:00
De la: quasaria, la data 2013-01-08 12:26:53irina... sincer vorbind, nu, nu cred in "vraji". Dar cred ca in anul de gratie 2013 inca n-am ajuns sa intelegem foarte multe lucruri despre noi insine.



incerc sa-ti dau un raspuns pe care mi-as dori sa il intelegi corect si sa nu mai jignesti, sau sa dai ocazia unor interpretari. afirmi ca inca nu te cunosti, generalizind, evident. eu te sfatuiesc sa nu mai pierzi vremea pe aici, facind valuri si valuri inspumate si cu curaj sa te retragi sa te cunosti. e drept ca nu e usor, dar merita. sa nu raspunzi rautacios ca nu ai motiv. mergi tu acasa, si cunoaste-te, cind ajungi la concluzii corecte, vino si ai sa observi cum nu mai aduci saminta de scandal. SUCCES.


cucuoana rabadrea mea a are anumite limite... du te matalutzainapoi in originea ta..si ve ti de borsul tau asa cum se spune ca la Moldova si inca ceva.. ai grija ca mi-s drakul gol... si nah . nu vrei sa ti spun dar ma provoci.. nu vrei sa vezi cu adevarat cam cate valuri si ce fel de valuri pot face.asa ia si du-te fugutza de unde ai venit!
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:03
ps: stau excelent la cap gramatica... erau doar drakosorii ce dansau prin mine.. asteptandu-te cu sufletul la gura...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:04
De la: quasaria, la data 2013-01-08 14:01:0670, alias 62, alias multipla personalitate de Adela si Ileana - iti repet - MARSH in cocina ta, eu nu-s psihiatrul tau sa ne conversam prea mult.


atat! lasa k vin demonii dupa ea...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:06
stai linistita irina... miss mai ramine fara pastile, a mai postat pe aici numere de telefon si zbiera dupa psiholoaga ei si avea impresia ca sint eu... asa ca.... Nimic nou sub soare.

Isi mai schimba numarul de la salon, in rest... personajul e vechi.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2013 14:09
io cred ca de fapt ea va invidiaza si va admira pt k nu exista termen de comparatie...si nu va poate ajunge nici macar l degetul cel mic de la picioare. tar faptul k e constienta de asta o face sa se bage in seama cu japca ,...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 18:48
70 sau ce nr ai faptul k mi vizualizezi profilul ma lasa rece...aaa ase..acum e treaba ca vii nitelush si mi arunci un citat dn cine stie ce sursa... ok..azi sunt blanda...cu tne... desfasoara te...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 18:52
Vreau sa cred ca nu exista !
Imi amintesc teama ce pusese stapanire pe mine dupa ce am vizionat "Paranormal Activity".... Psihicul este atat de sensibil si usor de "impresionat" incat ajungem sa credem ca orice este posibil!
LLisa
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:06
spuneti de emisiunea de sambata seara de pe dicovery chanel nu?? am mai vazut si eu cate ceva... io cred ca e doar subconstientul meu.. care nu vrea sa creada chestiile astea...dar e si afectivul care ma face sa mi pun anumite intrebari...
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:14
iryna, vreau si eu o poza cu tine, pentru ca pana acum nu am vazut nici un drac gol!!!
heartbit
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:14
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-08 19:14:27spuneti de emisiunea de sambata seara de pe dicovery chanel nu?? am mai vazut si eu cate ceva... io cred ca e doar subconstientul meu.. care nu vrea sa creada chestiile astea...dar e si afectivul care ma face sa mi pun anumite intrebari...

M-am referit la primul film "Paranormal Activity" in regia lui Oren Peli! Am inteles ca acum au ajuns la seria nr.4, dar cine a mai avut curajul sa priveasca asa ceva?! Io' sigur NU!!!!!!!!!
LLisa
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:22
Daca n-ar fi, nu s-ar povesti... Prea multe povesti am auzit/citit ca sa nu-mi pun intrebari dar raspunsuri n-am, fac tot posibilul dar si imposibilul sa stau departe de...
Da cu aghiazma in casa, o cruciulita sa-ti fie la indemana...dar eu zic sa indepartezi bona! Nu zic de tine cat de copil, e mic, nu se poate apara.
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Ianuarie 2013 20:01
si eu vreau o poza cu gol sau
....
in general vrajitoarele fug de drac.....da la tine???


Mai Iryna, din cate stiu eu, vraji nu exista dar exista "Vrajitoare" care "arunca" vrajeli la oamenii "slabi din fire" carora le cunoaste viata, casa....si tot ce misca in jurul acelor persoane, care practica aceasta forma de castig sau influenta, prin diferite mijloace necurate.....in final, induce FRICA.
Parerea mea: sa te feresti de persoanele care ti se par dubioase, pt. a-ti proteja copilul si sa il sfatuesti sa nu stea de vb. sau sa primeasca(diverse) de la necunoscuti/e.(nu stiu cati ani are, dar banuiesc ca intelege cand vb. cu el)
Fii tare si fara frica,....baga tu spaima-n ele!.....;))
Fss_ssu
Postat pe 8 Ianuarie 2013 20:15
De la: Luna_in_capricorn, la data 2013-01-08 20:01:25Daca n-ar fi, nu s-ar povesti... Prea multe povesti am auzit/citit ca sa nu-mi pun intrebari dar raspunsuri n-am, fac tot posibilul dar si imposibilul sa stau departe de...
Da cu aghiazma in casa, o cruciulita sa-ti fie la indemana...dar eu zic sa indepartezi bona! Nu zic de tine cat de copil, e mic, nu se poate apara.


ehh oricum s a terminat..mai ameu concediu 1 saptr si amtimp sa mi gasesc pe alcineva.. am sa vb cu unpreot sa vina sa citeasca in casa ceva..multumesc mult pt sfat sanatate multa
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 23:20
De la: LLisa, la data 2013-01-08 19:22:18
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-08 19:14:27spuneti de emisiunea de sambata seara de pe dicovery chanel nu?? am mai vazut si eu cate ceva... io cred ca e doar subconstientul meu.. care nu vrea sa creada chestiile astea...dar e si afectivul care ma face sa mi pun anumite intrebari...

M-am referit la primul film "Paranormal Activity" in regia lui Oren Peli! Am inteles ca acum au ajuns la seria nr.4, dar cine a mai avut curajul sa priveasca asa ceva?! Io' sigur NU!!!!!!!!!


mi -ati trezit interesul am sa ma uit si eu la film ..ma mai uitam pe discovery.. si vedem fel de fel de cazuri..scz nu am stiut de film ul asta.. o zi buna si tot ce va doriti
Iryna_Iry
Postat pe 9 Ianuarie 2013 10:45
De la: heartbit, la data 2013-01-08 19:14:34iryna, vreau si eu o poza cu tine, pentru ca pana acum nu am vazut nici un drac gol!!!


din pacate nu am cum sa va fac pe plac..noua nu ne plac aparatele... dar daca e sa fie vreun aghiutza gen 70..sa scoata bestiutza din mine..vedeti virtual..
Iryna_Iry
Postat pe 9 Ianuarie 2013 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
V-ATI LASA barbatii sa se duca cu alta pentru un milion de EUR? 27 De la: garbo181472 9 Ianuarie 2011 12:08
Pact cu mine insami 51 De la: sora_ilsi 23 Decembrie 2009 16:07
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
Un tata are doar datorii fata de copilul lui? 127 De la: KNIGHT_31 14 Decembrie 2010 19:42
Setari Cookie-uri