Din ciclul "un fleac m-au ciuruit" -de mortibus nihil

Mai intai la multi ani la toate Garborele si Garborii in noul an.

Topicul meu, dupa cum probabil bine ati intuit se refera la decesul marelui regizor.
Stiti ala cu "nu trageti dom' Semaca'.
Ma asteptam sa citesc/aud nu numai lucruri duioase despre regretatul?! cineast (avand in vedere implicarea la revolutie, 1-2 mineriade si maniera in care-si exploata figurantii, colaboratori, etc) dar chiar "sa-l ia mama dracu'" mi se pare cam mult.
Voi ati putea sa-l iertati crestineste sau omeneste pe unul care v-a tras in piept cu cca 800.000 de euroi drepturi de autor? Sincer eu l-as ierta, dar nu m-as lasa pana n-as recupera banii. Ca oricum pe acolo pe unde s-a dus, nu mai are nevoie de ei.

Iar acum colac peste pupaza, aud ca BOR-ul vrea sa-l ingroape crestineste pe propria cheltuiala -adica a noastra a contribuabililor (incinerarea e un mare pacat, cf canoanelor bisericii, persoana prajita nu poate beneficia nici de slujba de inmormantare, nici de parastasul de 6 saptamani, ergo este condamnat implicit sa ajunga in iad). Dar daca omul a facut o alegere, n-ar trebui oare sa fie lasat sa se duca linistit acolo unde nu e nici odihna, nici lumina, ci doar scrasnirea dintilor si viermele cel neadormit, mai ales ca asta e dorinta expresa si a unora care zic ca l-au cunoscut bine.

P.S. Orice ar zice CTP-ul, care a declarat ca-i vine sa se spele pe ochi cu spirt dupa ce-a vazut Poker si alte productii ale recent raposatului (dupa reactie -se pare ca a si facut-o ), mie mi-a placut comisarul Moldovan si Mihai Viteazul in ciuda propagandei comuniste subiacente (ce nu pot sa-i iert , totusi, este faptul ca l-a dublat pe Amza Pellea, care in viziunea regizorului avea un accent prea oltenesc pentru a vorbi ca un ban craiovean) .
Sassette
Postat pe 4 Ianuarie 2013 19:12
++++++Dumnezeu sa l ierte!!+++++
Jojolin
Postat pe 10 Ianuarie 2013 21:36
Oh, este într-adevăr foarte trist știri și eu într-adevăr rănit de auzit această veste
garbo_14365
Postat pe 18 Iunie 2013 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
cum sa mai procedez...? 104 De la: zambila 12 Noiembrie 2010 12:19
ce sa fac? 20 De la: garbo070672 24 Noiembrie 2012 00:01
forum 6 De la: garbo193766 23 Iulie 2011 11:46
Setari Cookie-uri