Ma cauta trecutul...

Ne-am cunoscut acum 1 an, am stat impreuna 2 luni dupa o recenta despartire de fosta lui. Insa, cum bine stie toata lumea, exista o perioada in viata fiecaruia de evadare. Si uite asa, am ajuns sa fiu bratul pe care el a putut sa planga, dar pana la urma tot la fosta a ajuns. Au mai stat o perioada impreuna si s-au despartit iar. Apoi el a inceput sa ma caute, sa ma implore sa il iert, vroia sa ne impacam. L-am refuzat. In prezent, ma suna, spune ca nu poate sa isi ierte greseala pe care a facut-o cand s-a impacat cu fosta, ca ar face orice sa fie cu mine, ma roaga sa ne vedem. L-am refuzat din nou. Problema acum este ca in perioada cat l-am refuzat, s-a bagat intr-o relatie cu o fata, care investeste foarte multi bani in el. Si el profita de pe urma ei, dar pe mine ma cauta zilnic. Noi ramanand prieteni, pana la urma am acceptat sa ne intalnim de o cafea ceva. Insa maine fiind ziua mea, mi-a adus flori, cadouri, de parca eram impreuna. Dar dupa ce a plecat de la mine, s-a dus la ea. Pentru ca, toti suntem din acelasi oras, dar atat eu cat si ea, stam in orase diferite, cu facultatea. El insa lucreaza in orasul din care suntem, insa fiind cu ea, in weekend se duce la ea. Iar azi, a venit la mine, de la ea, spunand ca vrea sa ma vada neaparat. A venit, ne-am vazut si a plecat. Stiu ca si-o face cu mana lui, ba chiar am vorbit foarte deschis cu el si stie ce parere am despre ce face el, stie ca nu imi convine. Inca nu l-am pus sa aleaga intre mine si ea, pentru ca lui ii convine sa scoata multi bani de la ea, si nu inteleg de ce, pentru ca in job ul lui castiga destui bani incat sa ii ajunga. Deci nu cred ca daca l-as presa, mi-ar da tocmai un raspuns avantajos, pentru ca in ziua de azi banii sunt inainte de toate. Ma gandesc ca daca a stat atat timp dupa mine sa il iert, acum cand mai are putin si reuseste, sa dea iar cu piciorul? L-as testa o perioada sa vad daca este sincer si daca face asa cum a zis, cum ca ar lasa-o pe ea pentru mine, numai ca se cam contrazice in vorbe. Mi-a spus ca ar vrea sa faca sarbatorile cu mine, dar e dificil ca este ea la mijloc. Voi ce ma sfatuiti?!
garbo_7796
Postat pe 6 Decembrie 2012 03:24
eu te sfatuiesc sa nu iti mai pierzi timpul. Atit. E evident ca fosta a contat mai mult decit tine. E evident ca actuala conteaza mai mult decit tine. Indiferent ce vraja marii baga el, ar trebui sa stii sa citesti printre rinduri.
Un barbat nu iti va spune niciodata da, eu cu aia de acasa vreau sa fiu, iar tu esti divertisment - merge o data,d e doua ori... de zece ori... dar nu insemni nimic. Si-ar taia singur craca daca ar spune asta. Asa ca inventeaza diverse: de ex., cum ca ar avea un interes financiar... sau un interes de alta natura.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 08:01
Eu as zice sa iti cauti viitorul. In tot ce ai scris aici este vorba despre el : el a zis, el a dorit, el te-a rugat..... Dar tu ce simti ?? Ce iti doresti ? Nu cred ca il iubesti, e doar faptul ca iti mangaie orgoliul, asa putin.
GHEISA_
Postat pe 6 Decembrie 2012 08:04
Am inteles bine ca azi e ziua ta ? La multi ani !
In ce priveste intrebarea ta,imi vine in minte o vorba : "Boala lunga,moarte sigura." Pana el se va hotari cu cine vrea,eu zic sa-ti vezi tu frumos de viata ta. Asta nu imi prea suna a iubire.
O zi buna sa ai.
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2012 08:30

Nu mai lua in calcul trecutul...ci prezentul...dupa care...poti trece la faurirea viitorului!!!
The_rock_flower
Postat pe 6 Decembrie 2012 08:31
"Lasa capacul ridicat la WC??? Fa-i bagajele, vezi-ti de viata ta! E un mizerabil care se gandeste doar la el. Este pacat de tine, scumpo, ai viata inainte". Nu ti-ai precizat varsta, dar imi pare ca esti destul de tanara, doar si din modul in care pui problema. Sfaturile de la cei/cele mai in varsta pot fi utile dar in multe cazuri ele vor purta pecetea frustrarilor personale, deci trebuie privite cu circumspectie.

Nu cred ca problema este la el, cred ca problema este la tine. Tu il vrei? Daca, da, atunci eu cred ca il poti obtine. Este ceva ce ii place la tine, ceva ce tu ai si celelalte nu. Din descriere pare mai curand un om foarte nesigur pe el, in cautarea unei certitudini, care o fi aceea.

Incearca sa intelegi ce cauta cu adevarat. Ai mentionat banii ca fiind extrem de importanti. Sunt, nu zic nu, dar sa nu fi surprinsa daca certitudinea de care are nevoie este totusi de alta natura, impotriva aparentelor. Iar daca ii poti oferi cea ce cauta, probabil va fi al tau.

Insa, dupa cum remarca o distinsa preopinenta, nu este la tine o simpla chestiune de orgoliu? Ai descris destul de superficial situatia, nu pari foarte implicata, deci remarca, respectiv intrebarea sunt valide.
burst4x
Postat pe 7 Decembrie 2012 12:15
Draga mea , scrie-mi pe mes la angelmarc999 ca sa iti recomand ceva , specifica -mi ca esti dupa acest site .
garbo_9960
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:22
Esti un fel de "manta de vreme rea" pentru el, nu merita efortul nici in prezent si niciodata!
LLisa
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:28
mesajul de mai sus este pentru garbo7796
garbo_9960
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:30
cine e asa de tinara? Eu?! Nu pot decit sa ma bucur...
Nu sint foarte tinara, sint doar exclusivista si detest viata la comun: am suficiente probleme mai importante decit sa culeg pipitze de sub pat, pentru ca dl. are niste izmene impulsiv compulsive. Asta e o problema pe care pur si simplu eu nu mi-as asuma-o: sa isi ia pusca si ogarii si sa se duca linistit la vinatoare... ... daca il asta consta viata pt el. N-are sens sa ne incurcam. Fiecare cu prioritatile lui.

quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2012 21:14
Lasa trecutul acolo unde este si uita-te inainte, cauta viitorul!
Iti place sa fii folosita? E cumva asta telul vietii tale? Lasa-l si vezi-ti de drum.
adeline
Postat pe 15 Decembrie 2012 23:27
nu te lasa calcata in picioare daca vroia sa fie cu tine raminea cu tine cind iubesti nu mai conteaza bani altora iubire si atit bani ai gasesti iar iubirea sufleteasca o gasesti foarte greu
garbo183685
Postat pe 17 Decembrie 2012 09:35
De la: garbo_7796, la data 2012-12-06 03:24:04Ne-am cunoscut acum 1 an, am stat impreuna 2 luni dupa o recenta despartire de fosta lui. Insa, cum bine stie toata lumea, exista o perioada in viata fiecaruia de evadare. Si uite asa, am ajuns sa fiu bratul pe care el a putut sa planga, dar pana la urma tot la fosta a ajuns. Au mai stat o perioada impreuna si s-au despartit iar. Apoi el a inceput sa ma caute, sa ma implore sa il iert, vroia sa ne impacam. L-am refuzat. In prezent, ma suna, spune ca nu poate sa isi ierte greseala pe care a facut-o cand s-a impacat cu fosta, ca ar face orice sa fie cu mine, ma roaga sa ne vedem. L-am refuzat din nou. Problema acum este ca in perioada cat l-am refuzat, s-a bagat intr-o relatie cu o fata, care investeste foarte multi bani in el. Si el profita de pe urma ei, dar pe mine ma cauta zilnic. Noi ramanand prieteni, pana la urma am acceptat sa ne intalnim de o cafea ceva. Insa maine fiind ziua mea, mi-a adus flori, cadouri, de parca eram impreuna. Dar dupa ce a plecat de la mine, s-a dus la ea. Pentru ca, toti suntem din acelasi oras, dar atat eu cat si ea, stam in orase diferite, cu facultatea. El insa lucreaza in orasul din care suntem, insa fiind cu ea, in weekend se duce la ea. Iar azi, a venit la mine, de la ea, spunand ca vrea sa ma vada neaparat. A venit, ne-am vazut si a plecat. Stiu ca si-o face cu mana lui, ba chiar am vorbit foarte deschis cu el si stie ce parere am despre ce face el, stie ca nu imi convine. Inca nu l-am pus sa aleaga intre mine si ea, pentru ca lui ii convine sa scoata multi bani de la ea, si nu inteleg de ce, pentru ca in job ul lui castiga destui bani incat sa ii ajunga. Deci nu cred ca daca l-as presa, mi-ar da tocmai un raspuns avantajos, pentru ca in ziua de azi banii sunt inainte de toate. Ma gandesc ca daca a stat atat timp dupa mine sa il iert, acum cand mai are putin si reuseste, sa dea iar cu piciorul? L-as testa o perioada sa vad daca este sincer si daca face asa cum a zis, cum ca ar lasa-o pe ea pentru mine, numai ca se cam contrazice in vorbe. Mi-a spus ca ar vrea sa faca sarbatorile cu mine, dar e dificil ca este ea la mijloc. Voi ce ma sfatuiti?!


Jocul merge pina la o virsta
http://mirese.kudika.ro/articol/mirese~nunta-mea/22804/sentimente-in-relatii-calitatile-barbatului-insurat.html
VOIAJOR
Postat pe 19 Decembrie 2012 11:54
de ce doar pana la o varsta merge jocul Voiajor-ule?
cineva spunea ca murim atunci cand incetam sa mai fim copii!
parerea mea e ca te poti juca la orice varsta, numai ca de obicei difera modul in care te raportezi asupra jocului si mai depinde si de joc!
heartbit
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:19


shotron... merge ? ca si ala seamna uneori cu viata ! mai sari de colo colo... mai nimeresti alaturi... unii teusesc mai bine, altii mai rau...
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:35
ratele si vinatorii... merge?!
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:42


nu cunosc jocul asta... ! cine vana pe cine... ?????
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:53
ratele ii vanau pe vanatorii care vanau rate... si era un fel de hotii si gardistii
care se furau unii pe altii.... ca mai faceau si cu schimbul ...
heartbit
Postat pe 19 Decembrie 2012 14:39


aha... !!!!! imi aduce aminte de guvernele voastre... !!!!!
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 15:08
De la: heartbit, la data 2012-12-19 13:19:12de ce doar pana la o varsta merge jocul Voiajor-ule?
cineva spunea ca murim atunci cand incetam sa mai fim copii!
parerea mea e ca te poti juca la orice varsta, numai ca de obicei difera modul in care te raportezi asupra jocului si mai depinde si de joc!

Frumos spus Bit, putem fi copii la orice varsta!
LLisa
Postat pe 19 Decembrie 2012 18:25
Ce va mai place sa deviati....in loc sa disecati aspectul expus de sufletele de aici ati ajuns deja la amuzament politic....nu zic ca n-ar fi de ras. Altul era insa topicul si sigur alta e solutia de rezolvare a sursei comicului (adica politicul dambovitean).
Ce-mi place sa sparg cheful
As_ninge
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:34
tu cu trecutul...Fii fara probleme, nu te cauta trecutul! In cel mai bun caz, tu il cauti pe trecutul ala. sau mai e o varianta daca totusi te cauta ...nu te lasa gasita.
As_ninge
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:43
CATEGORIC TREBUIE S-I SPUI NU,DAC TE-AR FI IUBIT CU ADEVRAT NU MAI ZBURA DIN FLOARE N FLOARE ȘI APOI DE CE EȘTI OBLIGAT S-L ACCEPȚI N VIAȚA TA DAC NU MERIT. NU E CAZUL S SUFERI DATORIT UNUI BRBAT CARE DE LA NCEPUT ȚI-A ARTAT DE CE ESTE CAPABIL.NU AI DOU VIEȚI ASTFEL NCT DE UNA DINTRE ELE S-ȚI BAȚI JOC. AȘA C AI RBDAREȘI NCEARC S CUNOȘTI PE ALTCINEVA .TOATE CELE BUNE.
garbo203525
Postat pe 25 Decembrie 2012 22:22
Cand te cauta trecutul, fa cumva sa nu te gaseasca!
Luna_in_capricorn
Postat pe 26 Decembrie 2012 20:03
Io zic sa se ascunda in viitor...
Rotty
Postat pe 26 Decembrie 2012 20:14
am inteles ca lui ii place sa scuipe apoi sa linga si tu te gandesti daca merita atentie un astfel de om?
luysa
Postat pe 27 Decembrie 2012 10:16
nu e pentru tine.chiar dc il iubesti lasa-l ca asa va fi toata viata
CALVAR
Loredana_Sandu_1
Postat pe 27 Decembrie 2012 19:11
ce vrei de la gunoiul asta ? sa te respecte sa te iubeasca ??????????? nu poate !
garbo_12001
Postat pe 4 Aprilie 2013 11:05
Nu-i deschide usa. Daca te cauta cu adevarat, va gasi el o cale sa intre si pe geam.
Asta-i probata, asa ca fara abureli ieftine!!!
magdabeauty
Postat pe 4 Aprilie 2013 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cate ori,,,, 66 De la: dor72 6 Aprilie 2011 21:06
brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem 880 De la: neculanic 26 Decembrie 2009 14:34
Idee criminala 164 De la: garbo061190 4 Noiembrie 2009 16:28
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
Despre "inteligenta" 156 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 13:39
Setari Cookie-uri