Ma inebunesc dupa presedintele meu ,ca minte frumos !

mostenirea latina, chiar daca e veche de aproape 2000 de ani, este inca vie in tara noastra.
paine si circ sa fie!
paine este, de circari nu ducem lipsa, afisul este plin cu nume care mai de care mai sonore!
cel mai sonor cred ca este capul de afis basescu (are o rezonanta si un iz aparte!), vine tare din urma ponta(copilotul omului ghiulea), antonescu (circar sef si pacalici de serviciu!) voiculescu (sforar), lenuta udrea (carnatareasa sefa de plescoi), umbrarescu-casuneanu-iordache (facatori de trotuare si "centuri" pentru alte parasute guvernatoare si nu numai) jorjel (it-ist respectat, face jonglerii virtuale!), geoana (circar prostanac), ilici cucuveaua si multi altii (lista completa poate fi consultata la cotroceni, la plalatul victoria si la casa poporcului!
heartbit
Postat pe 17 Decembrie 2012 15:23
De la: heartbit, la data 2012-12-17 15:23:56mostenirea latina, chiar daca e veche de aproape 2000 de ani, este inca vie in tara noastra.
paine si circ sa fie!
paine este, de circari nu ducem lipsa, afisul este plin cu nume care mai de care mai sonore!
cel mai sonor cred ca este capul de afis basescu (are o rezonanta si un iz aparte!), vine tare din urma ponta(copilotul omului ghiulea), antonescu (circar sef si pacalici de serviciu!) voiculescu (sforar), lenuta udrea (carnatareasa sefa de plescoi), umbrarescu-casuneanu-iordache (facatori de trotuare si "centuri" pentru alte parasute guvernatoare si nu numai) jorjel (it-ist respectat, face jonglerii virtuale!), geoana (circar prostanac), ilici cucuveaua si multi altii (lista completa poate fi consultata la cotroceni, la plalatul victoria si la casa poporcului!

La multi.......
https://www.google.com/search?q=caricaturi+politice&hl=en&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=K7vRUL6KCYratAbVyID4Ag&sqi=2&ved=0CDsQsAQ&biw=945&bih=611
VOIAJOR
Postat pe 19 Decembrie 2012 15:22
Daca prin apelativul Jorjel va referiti la mine cred ca nu e cazul sa ma includeti in lista mentionata ,eu NU SUNT PERSOANA OFICIALA SUNT UN TEHNIC analist pr. cercetator stf. pr. si mai noi scritor 2 vol. ISTORIA ROMANEASCA A MARLANIEI, POLITICOS SPUS A PROSTIEI UMANE/ADMINISTRATIVE IN ROMANIA vol II TARA MEA, BALAMUCUL MEU.
Sunt aici pt ca dorm putin si sa ma documentez asupra obiectelor ciclului meu caci pregatesc vol III MARLANII/PROSTII DIN SPATIUL VIRTUAL NU SCAPA NICI AICI DE PROSTIA DIN NASCARE CARE LEAC NU ARE, asa ca va rog sa scriti cit mai mult, suculent ca sa am ce comenta/scrie si poate voi propune un leac pt. vindecarea de MARLANIE & PROSTIE.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 20 Decembrie 2012 02:53
jorjel, tocmai ca ai cerut sa fii inclus!
apropos, avand in vedere ca sunt un cititor inrait, si citesc chiar si mizeriile din ziarele care pupa in dos marinarul, am sa iti fac o favoare si am sa-ti cumpar toate cele trei volume, in dublu exemplar!!! nu de alta ,,, dar zau ca la cat de academic te exprimi, precis o sa fie o lectura mai savuroasa decat aceea "fara cap si fara coada" a lui Mihai Gainusa ... si crede-ma pe cuvant cand spun ca mi-am dat seama de calitatile tale scritoricesti, mai ales dupa cum ai reusit sa te exprimi aici:
"...asa ca va rog sa scriti cit mai mult,..."
ai reusit sa iti dai adevarata masura de literat!
nu cred ca mai e nevoie de comentat restul!
si cum ziceai ca e cu salariul ala? salariu? cat e salariu? tot ... cum ziceai aici ca esti platit a ramas?!?
"Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe: 8 Decembrie 2012, ora 15:48
.... CA UN TIMPIT IAR EU SUNT DOMNUL JORJ IN LUMEA IT SI SUNT PLATIT CU 3.000-5.000 $ PE LUNA DECI CAM 500.000 euro pe an. "
sau s-a mai modificat putin?

apropos, vezi cum faci si intereseaza-te bine despre drepturile de autor, ca daca gasesc vreun citat de-al meu in cartile tale, n-o sa ai bani nici tu si nici tot neamul tau ca sa platesti despagubirile si cheltuielile de judecata... chiar de-ar fi sa vinzi cartea in 500.000 de exemplare!
si iti spun ca stiu ce scriu si unde scriu, chiar daca scriu mult si prin multe parti si sub diferite nume... si pot demonstra ca eu sunt cel care scrie... ... n-ai sa stii de unde primesti o "ranga" in "dinti". crede-ma!
heartbit
Postat pe 2 Ianuarie 2013 23:56
ladyDY
Postat pe 3 Ianuarie 2013 00:27
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-12-20 02:53:22Daca prin apelativul Jorjel va referiti la mine cred ca nu e cazul sa ma includeti in lista mentionata ,eu NU SUNT PERSOANA OFICIALA SUNT UN TEHNIC analist pr. cercetator stf. pr. si mai noi scritor 2 vol. ISTORIA ROMANEASCA A MARLANIEI, POLITICOS SPUS A PROSTIEI UMANE/ADMINISTRATIVE IN ROMANIA vol II TARA MEA, BALAMUCUL MEU.
Sunt aici pt ca dorm putin si sa ma documentez asupra obiectelor ciclului meu caci pregatesc vol III MARLANII/PROSTII DIN SPATIUL VIRTUAL NU SCAPA NICI AICI DE PROSTIA DIN NASCARE CARE LEAC NU ARE, asa ca va rog sa scriti cit mai mult, suculent ca sa am ce comenta/scrie si poate voi propune un leac pt. vindecarea de MARLANIE & PROSTIE.



...Al doilea "pr" vine de la prostie ? Altceva nu pot sa cred la cum te exprimi.... Bitule,fa cumva si trimite-mi si mie cartea cand apare pe piata,ca sunt tare curioasa...
Rotty
Postat pe 3 Ianuarie 2013 03:58
pe bune, chiar vreti sa vinda asta doua (DOUAAAA!!) exemplare, ca sa va cautati voi citatele pe acolo??? Wow... atunci se va autointitula Luceafarul literaturii universale (si PR) !
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2013 07:08
eu am zis ca ii cumpar toate cartile pe care le publica in doua exemplare!
dar pe urma le xerocopiez si le distribui gratuit.
o sa fac si donatii la facultate de litere, circa 300 de exemplare xerocopiate, drept mostra de subculturalism al autorului. la academia de prostologie o sa fac o donatie mai substantiala si chiar anuala...
pentru facultatea care a dat acest genunic al literaturii unileversale* o sa fac o editie xeroxata princeps!!!!

Rotty, dupa ce fac prima serie de copii xerox, o sa-ti trimit exemplarul original...
e ok?


nota: unileversale este un termen care este foarte inrudit cu masina de spalat. cine stie cunoaste!
heartbit
Postat pe 3 Ianuarie 2013 23:58
bit, electroluxu' asta o sa inteleaga ca il flatezi, si pocneste dreak de bucurie... inainte sa isi verse laturile sub titlul relevant de "prostia umana administrativa" - asa se numea, nu?!
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2013 07:22
si daca plesneste, asta e, raman fara maculatura!
heartbit
Postat pe 4 Ianuarie 2013 13:14
CARTILE vol I pret 5 lei si vol II coperta cartonata 25 plastifiata 30 lei si e de vinzare in reteaua
SEDCOM LIBRIS IASI acum. In viitor se va vinde si in restul tarii pe masura ce voi inchea contr. de difuzare ex sunt in trative cu ed. Humanitas .
Cf. legii reproducerea se pedepsete .Drepturile sunt ale Intreprinzatorului Individual Georgescu Jorj Ioan autorul, ca si numele sub care posteaza, acelasi ID .
NU VAD DECE AS TINE CONT DE COMENTARILE UNOR ANONIMI PE CARE II VOI DENUMI GENERIC MIRLANI 1-N si amume Mirla01=quasaria,02=heartbit,03=Rotty, 04=ladyDY,05=VOIAJOR, etc .
VA E RUSINE DE NUMELE VOASTRE, AVETI DE ASCUNS SECRETE RUSINOASE CA HOMOSEXUALITATE, EX PUSCARIAS, DAT IN URMARIRE, E CAUTAT DE CREDITORI, MAFIE, ETC SAU MAI CREDIBIL VA ASCUNDETI MIRLANIA SI PROSTIA SUB ANONIMAT CA SUB NUMELE REALE SUNTETI CONSIDERATI DE O PROSTIE ABISALA SI DE O MIRLANIE CA SI GUNOIUL IN PUTREFACTIE E O ADIERE DE PARFUM FATA DE DUHOAREA MIRLANIEI SI PROSTIEI VOASTRE AFISATE SUB ANONIMAT.
VA ASTEPT POSTARILE MA VOI AMUZA COPIOS DE CE TIMPENII SE POT PRODUCE MAI ALES SUB ANONIMAT.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 5 Ianuarie 2013 05:48
Doamneee......cat esti de prost! Citeaza ast!
mitiduk
Postat pe 5 Ianuarie 2013 15:54
Efrumos de bubuie!!
Jojolin
Postat pe 10 Ianuarie 2013 22:29
ma ZERO din ce am citit nu emiti nimic dar nimic asa ca NU E NIMIC DE PLAGIAT DACA ASTA VREI SA AFIRMI.POTI INDICA CEVA CAP-COADA TEXT CARE ARE VALOARE CA NUMAI BALIVERNE, PALAVRA ASA CA OI FI AUTOR VESTIT DAR IN IMAGINATIA TA ASA CA DA MA TU IN JUDECATA CA ASA LOOSER AM MAI INFRUNTAT IN SALILE PASILOR PIERDUTI.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 11 Ianuarie 2013 03:43
ma jorjica, nu incerca REPRODUCEREA ca asta chiar se pedepseste, pe bune! Pedepsesti dreak specia umana daca te si reproduci!
quasaria
Postat pe 11 Ianuarie 2013 09:08
BROSCOIUL unul ca tine a vrut sa fie ELEFANT S-A UNFLAT SI A PLEZNIT.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 12 Ianuarie 2013 06:47
A SE UMFL m mflu intranz. A-și mri volumul, depșind limitele normale.


GHEISA_
Postat pe 12 Ianuarie 2013 07:01
Cind nimic nu ai a spune,FACI GRAMATICA SAU TUMBE.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 12 Ianuarie 2013 22:06
stimate "BROSCOI UNFLAT", pentru ca am o senzatie ca ai scapat de craciunul asta, dar sunt aproape sigur ca nu scapi si de urmatorul la ce gusa ai si ce sunci pe ceafa... si la mintea ta de cocinar, te anunt ca nu trebuie sa fiu vreun autor consacrat ca sa am pretentia ca ceea ce scriu eu sa nu fie publicat decat cu acordul meu! in consecinta, in orice fituica, brosura, revista, roman, jurnal sau "almanahe" as gasi ceva publicat din ceea ce am scris eu... fara acordul meu... cel ce se face vinovat de materialul dat spre publicare o sa aiba de platit, si nu o sa am vreo reticenta sa-ti iau si haina de pe tine, chiar daca se dovedeste ca esti un prapadit agramat cu aere de 'telectual (ar trebui sa ma crezi, macar de data asta!!!)! indiferent ca pentru tine au sau nu valoare... cele scrise de mine, te sfatuiesc sa stai in banca ta, daca nu vrei sa ajungi la cersit la vreun colt de strada in Iasi sau prin vreun sat fara caini, precum Popricani!

in nesimtirea ta crasa ca si a tatucului tau pe care il aparai pe la inceputul topicului, nu trebuie sa se astepte cineva sa recunosti ca esti agramat ... ba din contra ca si alti pdl-isti sadea, cand vi se arata cat sunteti de jegosi, sariti in sus si grohaiti ca va tin bojocii aia de porci! dar nu trebuie sa recunosti, pentru ca se vede!

daca cine te corecteaza la gramatica nu are nimic a spune ... atunci tu n-ai decat sa faci spume! ca inca nu am vazut porc sa faca tumbe!

iar pentru final, chiar ma indoiesc ca ai ajuns vreodata in vreo sala de tribunal si mai ales pe tema asta! dar ... nu e timpul pierdut sa incepi, si serios ca ma ofer voluntar sa-ti ofer postura de acuzat! pe bune ca nu intelegi nimic din ce scriu eu si ca chiar nu iti dai seama cu cine incerci sa te joci!
vezi ca arde rau... si sa ajungi la baietii cu sapunul... nu cred ca ti-ar facea placere... vezi ca poate te faci coleg de celula cu bombonel, ca tot sunteti adversari declarati?!

apropos, cine crezi tu ca te tine in spate mai gunoi de grajd ...? analfabetul de funeriu? sau relu fenechiu?
heartbit
Postat pe 12 Ianuarie 2013 22:45
saracu' handi.
Asta viseaza la publicat carti si nu stie sa scrie nici cit stiu copiii de clasa 1!
quasaria
Postat pe 12 Ianuarie 2013 22:52
poate ca jorjel asta, chiar isi doreste neaparat sa vada cum e in zeghe si fara dinti in gura ... si sa se uite ca saracul in traista in zona pe care o poarta in partea din spate a pantalonilor!
sau ii place chestia aia cu sapunul... cine stie ce fetisuri are acest demn urmas al lui onan!
din cate observ, el are impresia ca eu glumesc... insa din pacate, nici macar nu zambesc si cu atat mai mult ca nici nu glumnesc!
heartbit
Postat pe 12 Ianuarie 2013 23:00
Draga AEROPAG DE POTENTI SCRIITORI ANONIMI cu scriere nevazuta e ADEVARAT CA BASESCU A INGHITIT PORCUL PONTA DAR EU NU INGHIT MIRLELE SI LE PLEZNESC PESTE ONOAREA LOR DE SCRIITOROI NEREPERATA SI PRETENTILE DE SCULE POTENTE CARE NU SE INTARESC SI NU BENZINESC ASA CA BAGATI FRINA PROSTIEI SI RENUNT CA CEL MAI DESTEPT SA MAI DISCUT CU PORCII IN CARE A INTRAT DRACUL INGINFARII USL FENECHIU ACUMULATORUL SI CU BAC PROFESIONAL SALUTE SI UN PRAZ VERDE QED
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 05:28
De la: mitiduk, la data 2012-12-03 19:22:51 E deja scarbos!Daca il mai aud vorbind am sa fac un .....atac cerebral!Asa ca stau cu telecomanda in mana si inchid televizorul......repede!

Ai dreptate
http://www.dailymotion.com/video/xbam64_basescu-loveste-un-copil-martori-oc_news#.UPI6Ch3ryDs
VOIAJOR
Postat pe 13 Ianuarie 2013 07:14
prapaditule jorjel cel cu capul chel pe exterior si pe interior...
nu te pot trata cu draga, ca nu meriti... in ciuda celor vreo 60 de ani ai tai, n-ai minte si nici culturta macar cat un copil de 10 ani!
de cate ori sa-ti spun ca esti un biet analfabet!

poti sa ne definesti - AEROPAG - termen pe care l-ai scris si cu majuscule, ca sa-ti etalezi analfabetismul in cel mai inalt grad?

mai prapaditule, nu te-a invatat in scoala generala, la istorie, ca termenul acela este aREopag?
mai aerianule, du-te si vaneaza rate pe malul Prutului cu prastia, ca zau pe zi ce trece si pe masura ce incerci mai mult sa faci pe desteptul, te dai in vileag de cata prostie zace in tine!

apropos, aici ce ai incercat sa spui ca nu inghiti "...DAR EU NU INGHIT MIRLELE..."?
ti-a ramas ceva anume in gat? foloseste un desfundator de wc ... sau cheama masina de vidanjare!

nu in varsta sta inteligenta si intelepciunea!
du-te de-ti plimba nepotii... daca ai... daca nu... mai bine!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 00:00
apropos jorjel, mai ai papionul ala mov? erai moartea pasiunii cu el, zau asa!
iar cu basca aia proletara si fularul ala cadrilat, zau ca inspiri atata mila, incat ma simt dator sa-ti cumpar 3 volume din fiecare cartulie pe care o s-o publici. nu de alta, dar pentru a ma asigura ca iti vor ajunge banii de-o tuica. ca prea ai fata aia de dorjdier milog!

si cum ziceai? ca esti IT-ist? unde ti-ai facut studiile de IT si cand? la Stefan Gheorghiu, cumva? pe vremea cand se invata BASIC si COBOL?
mai stegozaurule... oare chiar credeai ca impresionezi pe cineva cand te umflai in pene cu cele 500000 de mii de euro venit anual?
sau ce-ai zis, daca esti intreprindere individuala... inseamna ca ai si valoare!
du-te tataie la pirca si mai trage o dusca, ca poate cine stie ce inspiratie iti mai vine.

analfabet esti
cu matematica ne-ai convins...
poate pana de Paste, iti mai fata mintea vreun pui si ne mai revelezi niste veleitati ...!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 00:28
jorjel, daca tot nu vrei sa te dai anonim ca noi, de ce nu ti-ai pus una din acele poze de intelectual sexy la profil?
oare ce ai de ascuns?
sa te ajut sa-ti imbunatatesti imaginea?
hai ca fac un efort, pentru tine si doar pentru tine, numai pentru tine si le spun sustinatorilor tai, ca pe FB ... esti un cuceritor de marca ...!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 00:46
De la: VOIAJOR, la data 2013-01-13 07:14:58
De la: mitiduk, la data 2012-12-03 19:22:51 E deja scarbos!Daca il mai aud vorbind am sa fac un .....atac cerebral!Asa ca stau cu telecomanda in mana si inchid televizorul......repede!

Ai dreptate
http://www.dailymotion.com/video/xbam64_basescu-loveste-un-copil-martori-oc_news#.UPI6Ch3ryDs

O lichea de criminal ordinar! Un impostor care profita de naivitatea unui popor .
garbo_10640
Postat pe 14 Ianuarie 2013 03:25
Adresa:B-dul ALEXANDRU CEL BUN nr. xx
Localitate:, IAI
Judet:IAI
Telefon:0753260xxx

cine stie cui apartin?
ghicitorului mare recompensa...
unul din cele 500 de volume ale lui nea jorjel! ca tot se chinuia omul sa le vanda!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:15
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-12-08 15:48:47CINELE MOARE DE ALERGATURA SI PROSTUL DE GRIJA ALTUIA.
TU ESTI PROST SI MORI SI TRAIESTI CA UN TIMPIT IAR EU SUNT DOMNUL JORJ IN LUMEA IT SI SUNT PLATIT CU 3.000-5.000 $ PE LUNA DECI CAM 500.000 euro pe an.
esti insurat?domn JORJ? vreau sa chelui io banii aceea la cumparaturi ...precum UDREA ASEEE
floare_cu_colti
Postat pe 14 Ianuarie 2013 15:29
floricico, chiar daca e insurat nu conteaza, la cat de cuceritor e cu papionul mov, iti zic eu ca e numai bun... mai ales ca are si varsta potrivita, e intre 70 de ani si moarte! ... fiind cu un picior in groapa poti considera ca are si viitorul omul! pe unul din conturile lui de fb ... i-am gasit vreo trei... ca tot se da mare si respectat in lumea IT-ului, cum ziceam... pe unul din conturile lui si-a postat urmatorul mesaj: "ma chinui sa vand 500 de exemplare...." - deci are si un chin omul, nu numai un viitor! 500 exemplare dintr-o brosura de ineptii...!

era o gluma din perioada interbelica sua dupa al doilea razbel mondial... un vanzator ambulant de ziare striga cat il tineau plamanii:
mare excrocherie, mare excrocherie... 30 de pacaliti
mare excrocherie, mare excrocherie 30 de pacaliti
se apropie de el un cetatean si cumpara un ziar...
vanzatorul se indeparteaza putin de el si incepe sa strige iarasi ...
mare excrocherie, mare excrocherie... 31 de pacaliti!!!!!!!

asa si cu jorjel... mare scriitor... la final o sa se laude cu 500 de pacaliti... in anul 2836 dupa era noastra!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intarcat 1 De la: iuliana23 4 Iunie 2011 08:23
Lumea cuvintelor noastre 8184 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:37
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
Fericirea,stare de spirit? 79 De la: jeanette40 27 Noiembrie 2011 10:38
Este adevarat ca si nemtii sunt smecheri dar depinde in functie de situatie 3 De la: ingerasulluptator 9 Iulie 2011 17:59
Setari Cookie-uri