ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Dantura sanatoasa

Voteaza
*****Scor: 5 din 1 vot

Buna fetelor, Astazi am stat de vorba cu o amica de-a mea despre implantele stomatologice...a trecut cineva prin aceasta experienta ? As vrea sa stiu daca este extrem de dureros si sa imi recomandati un medic.
Multumesc
  citeaza   raspunde

pentru ..."implantele" alea?
  citeaza   raspunde

De la: dor72_, la data 2012-11-21 00:13:26
pentru ..."implantele" alea?

am intrat sa-ti vad trandafirul... !

nu, nu e dureros... ti se face anestezie... locala sau generala... pentru imlantele alea... !!!!
  citeaza   raspunde

Asta-i reclama...
Oricum,e cam scumpa durerea asta....
  citeaza   raspunde

nu-i scumpa durerea.... e scump implantul... !!!! durerea... chiar e foarte ieftina... daca ti cont de cata avem parte....... !!! te lovesti de coltul mesei... si gata o obtii... pe gratis !!!
  citeaza   raspunde

Ai dreptate...m-am exprimat gresit
Noapte buna
  citeaza   raspunde

si tie draga Rotty.... !!!
  citeaza   raspunde

Asta seara vreau sa musc...
  citeaza   raspunde

am un sac de mere ... cine vrea sa muste e poftit ...
sunt padurete si sunt din neamul ... "marul discordiei... "
  citeaza   raspunde

stiti vreun remediu natural prin care sa va mentineti dintii albi?
  citeaza   raspunde

da ! fumezi ? treaba ta. dar nu e bine. daca ai zis "menti"... inseamna totusi ca ii ai albi ! sunt multe. dar nu incerca cu produse de la farmacie. in primul rand, poti sa mergi la dentist/a si
el/ea iti curata piatra si ii mai si lustrueate. de 2 ori pe an. acasa, pune pe periuta cu pasta de dinti, putin praf de bicarbonat. poti sa-i speli si cu suc dintr-o lamaie, nu toata... storci putin pe periuta cu pasta. sarea iar face bine. da, stiu, ea face bine si in bucate, dar aici vorbim de cavitatea bucala.! daca faci asta periodic, risti sa ramana albi !!!
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: