Va place Brahms?

Faptul ca sotia arata ca un tanc sovietic si amanta ca primavara de la Praga constituie o scuza acceptabila pentru eroarea de judecata ce impinge pe multi barbati insurati la aventuri extraconjugale cu femei tinere si frumoase?
Si varianta inversa (mai rara din cate am am auzit) - ce doamna ar fi dispusa sa recunoasca direct ca a preferat uneori un armasar tanar unui magar batran de care s-a saturat pana peste cap - este la fel sau mai putin acceptabila?
charmelen
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:33
Cutm scz acceptabile, dar cine s le acc.?
Axl_R
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:42
cred ca stiu de ce a fost inspirat subiectul asta.... Aia cu "eroarea de judecata" am mai auzit-o zilele astea.
Nu, nu constituie "scuze". In viata ai optiuni: daca dl vrea o primavara de la praga, poate sa isi ia primavara si sa se spele cu ea pe cap 30 de ani dupa aia, sa o care dupa el dpdv emotional, social, financiar, prin vremuri mai bune sau mai putin bune, ca singurul animal de tractiune la caruta: pt ca dna e o primavara.... Si, in general, (si) astia sint barbati nefericiti.
Daca dl vrea un tanc, s-ar putea ca tancul sa il ajute sa treaca peste obstacole. Dar in bocanci militari. Asta e.
quasaria
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:52
raspunsuri de femei indignate, care nu iau in considerare si perspectiva masculina.
Toate comentariile barbatilor pe acest subiect au fost 100% de sustinere a nefericitului tradator, declarand ca infidelitatea este intru totul justificata, avand in vedere fizicul inspaimanatator al nevesticii.
Ba s-au mai si mirat ca a fost fraier sa demisioneze pentru atata lucru!
charmelen
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:10
Nici io n-am inghitit-o pe-aia cu demisionatul, mai ales ca mi s-a parut asa ciudat sa-si faca mea culpa publica, fara sa fi aparut mai inainte prin presa ceva poze sau stiri cu privire la relatia extraconjugala, dar cert e ca toata suflarea masculina de pe forumurile romanesti ii aproba infidelitatea si il compatimeste sincer.
Da subiectul topicului nu e musiul asta, ci inclinarea opiniei publice de a manifesta ingaduinta, ba uneori chiar simpatie pentru infidelii dotati cu sotii cu fizic ingrat.
charmelen
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:25
nope....mie imi place " moartea bate la usa"
....si ce daca, tot cu B il cheama, na.

se pare ca te-ai documentat 100% intre timp.....
...nici eu nu cred ca asta e motivul ci numai o "particica" pt. a se putea expune la brat impreuna si pt. a arata in alt context cat de "brici" ii merge mintea ca are amanta noua....
Fss_ssu
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:27

...era directoru' draga.....si o fost fortat de " suprem" asa se face cand porti bocanci si grade.....fine. Doar pt. el ii bine....o stiut ce alegere sa faca;))
NB!
Fss_ssu
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:33
de aia suflarea masculina de pe forumurile romanesti nu va ajunge in functii similare vreodata.

Stiu destui oameni - altfel, cu potential - ingropati sub un maldar de fuste ale primaverii care, evident, are un rol pur decorativ, ca doar e o primavara. Of course, un barbat care are impresia ca are cojones, va sustine ca el poate sa isi care nevertebrata prin vint si ploi. Numa' ca (isi) supra-apreciaza mama natura de foarte multe ori.
Ma uitam la pozele cu un (mare) actor disparut... dar nu mai comentez.
quasaria
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere va rog:* 47 De la: garbo_9056 11 Decembrie 2012 17:50
MISS GARBO 273 De la: garbo_greta18 10 Noiembrie 2010 16:36
vreau si eu un sfat 41 De la: yanyacharberet 31 August 2009 10:15
povesti de dragoste 150 De la: Ciresica 2 Iulie 2010 04:45
tuberoza parfumata -reactii si comentarii.i 3 De la: garbo265966 16 Aprilie 2012 19:17
Setari Cookie-uri