DE CE NU POTI TRAI CU O PERSOANA DE ALTA RELIGIE ¿?¿

De la: garbo242980, la data 2012-11-08 04:24:14m-am loat de tine ca vorbesti urat si spui ca esti crestina
pai sunt crestina ortodoxa care pupa si respecta icoanele..Si sunt cinstita nu fur nu mint..respect poruncile...Si nu am vorbit urat,,,am vorbit direct...
Cred ca tu vorbesti urat,,pt ca te iei de crestiniii adevarati care sunt morali...
Tu cred ca esti un excroc de barbat,,care vrea sa duica oamenii in eroare sa nu mai respecte icoanele si crucile pt ca secta ta nu te lasa...
Tu faci parte dintr-o secta organizata de oameni...
eu fac parte dintr-o religie...

faptul ca sunt directa,,asta nu inseamna ca nu sunt cinstita.Sau poate tu ai intalnit doar crestini ipocriti,care fac pe cinstitii dar ei sunt niste excroci..

si apoi a vorbi urat inseamna ca vorbesti vulgar...eu nu sunt asa ipocrita ca tine,si nici nu am de gand sa imi schimb religia sa devin la fel ca tine...un papagal ipocrit

eu sunt ortodoxa care pupa icoanele si le respecta si chiar imi face placere..daca asta inseamna ca nu sunt crestina,este parerea ta...eu sunt mai cinstita decat cei din religia ta,care sunt doar niste ipocriti care sunt lingusitori dar vicleni
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 21:53
eu stiu despre ce este vorba in psalmi si stiu care sunt psalmi mesianici
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 21:53
se vede ce credincioasa esti.
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 21:56
sa sti ca eu nu te-am jignit tu te-ai considerat jignita.
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:07
nus..probabil nu poti suferi cunvatul lui Dumnezeu
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:08
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 21:56:32se vede ce credincioasa esti.
depinde cat de profund stii sa gandesti.Se vede..ca habar nu ai de nimic.
Biblia se intelege doar cu ajutorul Duhului Sfant si tu daca tu asculi de cei din secta ta ai creierul spalat de ei.
Pt ca ce spune Dumnezeu daca vrei sa imi urmezi trebuie sa te lepezi de oameni,,dar nu scrie sa te faci calugar ci sa te lepezi de cuvintele oamenilor si sa iti asculti constiinta...
Tu ii asculti pe cei din religia ta,,de aia ai ce ai cu icoanele si crucile,pt ca gandesti superficial...
Tu nu te-ai lepadat de cuvinteloe oamenilor pt ca gandesti ca ei...
un pocait adevarat nu asculta decat de constiinta lui,este chestie de experienta.
ceea ce tu nu ai,,pt ca esti convertit intr-o secta care ti-au spalat bine creierul inainte
un om crestin este sincer si sincer si nu face parte dintr-o secta...
te-ai nascut intr-o religie asa trebuie sa ramai...si sa alegi ce este bun din religia ta...si nu sa iti pui o eticheta de pocait si sa faci pe mielul si tu practic sa fii lup in interiorul tau..
eu nu ma uit la eticheta ci la continut
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:08
cuvantul*
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:08
Mie mie mila de tine dar nu am ce sa iti fac. Ce stiu tu eu stiam de la 5-6 ani
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:15
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:08:23nus..probabil nu poti suferi cunvatul lui Dumnezeu
eu cred ca tu nu suporti cuvantul lui Dumnezeu...Pt ca te-au convertit cei de la secta ta.
asa gandesc si eu ca tu nu suporti adevarul,realitatea,,,care este atat de dura si o consideri ceva negativ

tu esti convertit intr-o secta nu te-ai lepadat de oameni,de cuvintele lor...
eu daca vreau sa ascult cuvatul lui Dumnezeu,citesc biblia,,,si cum ti-am zis biblia o inteleg doar oamenii curati..
pt ca trebuie sa fii un om curat,,,si mie nu mi-a spalat nimeni creierul ci gandesc individiual..
si nu fac rau asa cred si respect poruncile de aceea cred ca gandesc mai bine ca tine.

pt ca un om sa poata gandi curat trebuie sa traiasca curat si eu traiesc curat...

asa ca daca vreau sa ascult si sa inteleg ce este bne si ce este rau,,ma rog si il rog pe Dumnezeu sa ma invete ce este bine si ce este rau..pt ca daca traiesti curat ai ganduri curate
eu nu fac parte din nici o secta gandesc individual si cred ca gandesc mai bine ca voi pt ca eu respect poruncile si traiesc curat,,de aceea cred ca gandesc bine..
pe cand tu faci parte dintr-o secta nu gandesti individual si cat de viata ta nici macar nu stiu daca duci o viata curata sufleteasca si trupeasca...
pt ca Dumnezeu vorbeste doar prin oamenii care duc o viata curata si care se leapda de oameni,de cuvintele lor si gandesc individual..
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:16
Eu nu fac parte dintr-o secta. Da tu vorbesti fara sa sti uite iti dau eu link sa te informzi http://ro.wikipedia.org/wiki/Biserica_Evanghelic%C4%83_Rom%C3%A2n%C4%83
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:17
Tu vorbesti de curatenie dar eu vad la tine numai spini si maracini L-ai rugat pe Dumnezeu sa iti spuna ce sa scri ? Nu cred.
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:19
ti-am mai spus eu nu te-am jignit tu te-ai considerat jignita. Eu am incercat doar sa iti atrag atentia ca nu e bine ce faci.
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:21
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:08:40cuvantul*
Dumnezeu vorbeste doar prin oamenii curati care s-au lepadat de oameni...adica s-au lepadat de cuvintele oamenilor,,,de cuvintele parintilor,fratilor,prietenilor,,a tuturor si te respecti poruncile nu faci rau..si il lasi pe Dumnezeu ca sa te invete.
tu nu intelegi biblia pt ca nu duci o viata curata sufleteste si trupeste si ii asculti pe cei din secta ta,,care incep sa iti spuna prostiile lor si daca nu ii asculti iti zic ca cica ca Dumnezeu vorbeste prin gura lor.

Dumnezeu vorbeste doar prin oamenii curati sufleteste si trupeste si care s-au lepadat de oameni..
dar daca te convertesti intr-o secta si ii asculti pe pastori asta nu insamna ca te-ai lepdat de oameni...ci ai lasat sa iti spele creierii
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:22
Daca te-as jigni si eu nu as da dovada de intelepciune.
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:23
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:19:21Tu vorbesti de curatenie dar eu vad la tine numai spini si maracini L-ai rugat pe Dumnezeu sa iti spuna ce sa scri ? Nu cred.
Da pt ca iti spun adevarul...si tu spui ca prin gura ta vorbeste Dumnezeu..
Sau mi-ai scris citate din biblie dar fiecare intelege sensul in fuctie de inteligenta si credinta lui.

pt ca doar oamenii curati sufleteste inteleg biblia
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:25
"Caci cuvantul lui Dumnezeu e viu si lucrator si mai ascutit decat orice sabie cu doua taisuri, si patrunde pana la despartitura sufletului si duhului, dintre incheieturi si maduva, si destoinic este sa judece simtirile si cugetarile inimii."
( Pavel; Evrei; 4; 12)
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:27
Pai si tu cum se face ca nu o intelegi ?
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:27
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:23:06Daca te-as jigni si eu nu as da dovada de intelepciune.
da tu te crezi mai intelept pt ca ti-au spalat sectarii creierul..Daca erai destept gandeai indivual,dar esti prea las si ai fugit intr- secta sa minti oamenii ca prin gura ta vorbeste Dumnezeu si ca cine nu asculta inseamna ca ala rau nu il lasa..
asta inseamna ca te crezi vreun prooroc pt ca faci parte dintro secta


ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:28
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:27:58Pai si tu cum se face ca nu o intelegi ?
pai eu inteleg...dar nu inteleg ce ai tu cu icoanele si crucile..Ce t-au facut? asa te-au invata sectarii.[t ca pe mine asta m-a scos din sarite
te crezi mai buni ca ortodoxii pt ca esti sectar
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:31
ca pe pocaitii care fac parte dintr-o religie cand se conversteste la o secta trebuie sa acepte convigerile liderilor lor..Exact cand te calugaresti...

Te converstesti la Hristos dar trebuie sa accepti regulile lui papa sau la arhiepiscop...adica ei fac regulile si ceilalti il asculta ca cica arhiepiscopul sau papa este ca un fel de Hristos...

Asa ca si pocaitii...ei se converstesc intr-o religie dar trebuie sa ccepte regulile liderilor si sa copie gandirea lor...
Si ei zic ca este cuvantul lui Dumnezeu,ca Dumnezeu vorbeste prin ei pt ca ei sunt convertiti la o religie dar asculta regulile liderilor care au infiintat secta respectiva,,si daca nu asculti de ei zic ca ala rau nu te lasa..Dar asta este excrocherie

fiecare trebuie sa gandeasca individual..si culturile trebuie sa respecte traditiile unele la altele..eu asa cred
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:39
ca pe pocaitii care fac parte dintr-o religie cand se conversteste la o secta trebuie sa acepte convigerile liderilor lor..Exact cand te calugaresti...

Te converstesti la Hristos dar trebuie sa accepti regulile lui papa sau la arhiepiscop...adica ei fac regulile si ceilalti il asculta ca cica arhiepiscopul sau papa este ca un fel de Hristos...

Asa ca si pocaitii...ei se converstesc intr-o religie dar trebuie sa ccepte regulile liderilor si sa copie gandirea lor...
Si ei zic ca este cuvantul lui Dumnezeu,ca Dumnezeu vorbeste prin ei pt ca ei sunt convertiti la o religie dar asculta regulile liderilor care au infiintat secta respectiva,,si daca nu asculti de ei zic ca ala rau nu te lasa..Dar asta este excrocherie

fiecare trebuie sa gandeasca individual..si culturile trebuie sa respecte traditiile unele la altele..eu asa cred
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:39
pai problema ca tu nu intelegi biblia...
Si vrei sa faci ortodoxii sa arunce icoanele si crucile pt ca asa i-a invata pe liderrii tai necuratul in rugaciune..Pt ca ei nu s-au convertit la Hristos cu inima curata ci pt bani.Pt ca daca vroiau sa se converteasca sa devina crestini adeverati,,,se converteau si deveneau oameni cinstiti si in religia ortodoxa...dar pt bani ei au infiintat niste culturi si zic ca prin gura lor vorbeste Dumnezeu zi cine nu asculta ala rau nu ii lasa.
Dar poate ei au gandirea celui rau de aceea oamenii nu ii asculta...

pt ca oamenii curati ca mine nu se pot intelege cu oamenii care sunt asa necurati asa ca tine si zici ca prin gura ta vorbeste cuvantul lui Dumnezeu.si ceilalti trebuie sa asculte..

hai spune are nevoie liderii tai de niste oameni care sa le dea ceva bani...De ce nu se duc la munca in loc sa fac aomenii sa se certe intre ei...din cauza religiei,,,icoanelor si crucilor
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:48
pai problema ca tu nu intelegi biblia...
Si vrei sa faci ortodoxii sa arunce icoanele si crucile pt ca asa i-a invata pe liderrii tai necuratul in rugaciune..Pt ca ei nu s-au convertit la Hristos cu inima curata ci pt bani.Pt ca daca vroiau sa se converteasca sa devina crestini adeverati,,,se converteau si deveneau oameni cinstiti si in religia ortodoxa...dar pt bani ei au infiintat niste culturi si zic ca prin gura lor vorbeste Dumnezeu zi cine nu asculta ala rau nu ii lasa.
Dar poate ei au gandirea celui rau de aceea oamenii nu ii asculta...

pt ca oamenii curati ca mine nu se pot intelege cu oamenii care sunt asa necurati asa ca tine si zici ca prin gura ta vorbeste cuvantul lui Dumnezeu.si ceilalti trebuie sa asculte..

hai spune are nevoie liderii tai de niste oameni care sa le dea ceva bani...De ce nu se duc la munca in loc sa fac aomenii sa se certe intre ei...din cauza religiei,,,icoanelor si crucilor
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:48
sa sti ca predicatori au servici sa tio spun si pe asta. Adunarea este adunare si serviciu este servici. Tu doar judeci fara sa sti nimic nimic
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:54
dar de ce nu postezi odata si gata de ce trebui sa postezi de 10 ori acelasi mesaj ?
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:55
intrun timp ziceai ca nu ai nimic cu alta religie iar acuma te contrazici. Stai linistita ca nu Cultu mantuieste. Doar credinta in Dmnul Isus Hristos cei care il asculta pe Dumnezeu. Matei 7:21-23

21 Nu oricine-Mi spune "Doamne, Doamne" va intra n mprția cerurilor, ci doar aceia care ndeplinesc voia Tatlui Meu din ceruri.

22 n ziua judecții vor fi mulți care-Mi vor spune: "Doamne, n-am profețit noi pe baza Numelui Tu? N-am scos noi demoni pe baza Numelui Tu? N-am fcut noi multe minuni pe baza Numelui Tu?"

23 ns Eu voi depune mrturie cu privire la ei și le voi spune: "Niciodat nu v-am cunoscut. Plecați de la Mine, nelegiuiților!"
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:57
te-ai intrebat care este voaia lui Dumnezeu pentru viata ta ?
garbo242980
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:59
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:57:55intrun timp ziceai ca nu ai nimic cu alta religie iar acuma te contrazici. Stai linistita ca nu Cultu mantuieste. Doar credinta in Dmnul Isus Hristos cei care il asculta pe Dumnezeu. Matei 7:21-23

21 Nu oricine-Mi spune "Doamne, Doamne" va intra n mprția cerurilor, ci doar aceia care ndeplinesc voia Tatlui Meu din ceruri.

22 n ziua judecții vor fi mulți care-Mi vor spune: "Doamne, n-am profețit noi pe baza Numelui Tu? N-am scos noi demoni pe baza Numelui Tu? N-am fcut noi multe minuni pe baza Numelui Tu?"

23 ns Eu voi depune mrturie cu privire la ei și le voi spune: "Niciodat nu v-am cunoscut. Plecați de la Mine, nelegiuiților!"

Stii ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea.nu doar pt mine..
si nu vreau sa fac parte din nici o secta..
Cat despre voia lui Dumnezeu este sa fii un om cinsti,moral,,si sa construiesti carctere,,prin faptul de a fii un om moral si sa stii sa iti impui punctul de vedere.adica sa fie si ei cinstiti cu mine pt ca cele 10 porunci sunt si pt ei nu doar pt mine..
Nu ma razbun sa le fac rau ci doar am demnitate si incerc sa le arat nivelul lor daca ma ataca..dar nu le fac rau...ci doar ma apar
cat tu ca ataci doar oameni inofensivi inseamna ca esti un las..pt ca cu oamenii rai de aici vorbesti frumos si eu care sunt inofensiva si nu ma razbun,,te iei de mine pt ca esti un las la fel ca toti ceilalti.
cat despre mesaje asa am eu chef sa le trimit de mai multe ori

si pt ca eu sunt cinstita acum nu o fac pt ca ma gandesc la moarte,,,ci pt ca vreau sa imi mearga bine si pe pamant..Si Dumnezeu de aceea a lasat poruncile ca sa le respecte toti nu doar unii..

cat despre barbati eu nu ii las sa imi prosteasca mintea
.
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 23:13
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:57:55intrun timp ziceai ca nu ai nimic cu alta religie iar acuma te contrazici. Stai linistita ca nu Cultu mantuieste. Doar credinta in Dmnul Isus Hristos cei care il asculta pe Dumnezeu. Matei 7:21-23

21 Nu oricine-Mi spune "Doamne, Doamne" va intra n mprția cerurilor, ci doar aceia care ndeplinesc voia Tatlui Meu din ceruri.

22 n ziua judecții vor fi mulți care-Mi vor spune: "Doamne, n-am profețit noi pe baza Numelui Tu? N-am scos noi demoni pe baza Numelui Tu? N-am fcut noi multe minuni pe baza Numelui Tu?"

23 ns Eu voi depune mrturie cu privire la ei și le voi spune: "Niciodat nu v-am cunoscut. Plecați de la Mine, nelegiuiților!"

Stii ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea.nu doar pt mine..
si nu vreau sa fac parte din nici o secta..
Cat despre voia lui Dumnezeu este sa fii un om cinsti,moral,,si sa construiesti carctere,,prin faptul de a fii un om moral si sa stii sa iti impui punctul de vedere.adica sa fie si ei cinstiti cu mine pt ca cele 10 porunci sunt si pt ei nu doar pt mine..
Nu ma razbun sa le fac rau ci doar am demnitate si incerc sa le arat nivelul lor daca ma ataca..dar nu le fac rau...ci doar ma apar
cat tu ca ataci doar oameni inofensivi inseamna ca esti un las..pt ca cu oamenii rai de aici vorbesti frumos si eu care sunt inofensiva si nu ma razbun,,te iei de mine pt ca esti un las la fel ca toti ceilalti.
cat despre mesaje asa am eu chef sa le trimit de mai multe ori

si pt ca eu sunt cinstita acum nu o fac pt ca ma gandesc la moarte,,,ci pt ca vreau sa imi mearga bine si pe pamant..Si Dumnezeu de aceea a lasat poruncile ca sa le respecte toti nu doar unii..

cat despre barbati eu nu ii las sa imi prosteasca mintea
.
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 23:13
De la: garbo242980, la data 2012-11-09 22:57:55intrun timp ziceai ca nu ai nimic cu alta religie iar acuma te contrazici. Stai linistita ca nu Cultu mantuieste. Doar credinta in Dmnul Isus Hristos cei care il asculta pe Dumnezeu. Matei 7:21-23

21 Nu oricine-Mi spune "Doamne, Doamne" va intra n mprția cerurilor, ci doar aceia care ndeplinesc voia Tatlui Meu din ceruri.

22 n ziua judecții vor fi mulți care-Mi vor spune: "Doamne, n-am profețit noi pe baza Numelui Tu? N-am scos noi demoni pe baza Numelui Tu? N-am fcut noi multe minuni pe baza Numelui Tu?"

23 ns Eu voi depune mrturie cu privire la ei și le voi spune: "Niciodat nu v-am cunoscut. Plecați de la Mine, nelegiuiților!"

Stii ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea.nu doar pt mine..
si nu vreau sa fac parte din nici o secta..
Cat despre voia lui Dumnezeu este sa fii un om cinsti,moral,,si sa construiesti carctere,,prin faptul de a fii un om moral si sa stii sa iti impui punctul de vedere.adica sa fie si ei cinstiti cu mine pt ca cele 10 porunci sunt si pt ei nu doar pt mine..
Nu ma razbun sa le fac rau ci doar am demnitate si incerc sa le arat nivelul lor daca ma ataca..dar nu le fac rau...ci doar ma apar
cat tu ca ataci doar oameni inofensivi inseamna ca esti un las..pt ca cu oamenii rai de aici vorbesti frumos si eu care sunt inofensiva si nu ma razbun,,te iei de mine pt ca esti un las la fel ca toti ceilalti.
cat despre mesaje asa am eu chef sa le trimit de mai multe ori

si pt ca eu sunt cinstita acum nu o fac pt ca ma gandesc la moarte,,,ci pt ca vreau sa imi mearga bine si pe pamant..Si Dumnezeu de aceea a lasat poruncile ca sa le respecte toti nu doar unii..

cat despre barbati eu nu ii las sa imi prosteasca mintea
.
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna .. 10 De la: garbo_386312 31 Octombrie 2013 12:20
Baietii 5 De la: garbo110498 26 Aprilie 2010 23:15
Subiect 11 De la: Luna_in_capricorn 29 Iunie 2011 09:06
PARCAREA MASINILOR PERSOANELOR CU HANDICAP 78 De la: Gabriela_Apostol_1 19 Martie 2015 18:53
CE CAUTAM/CAUTATI IN VIRTUAL ??? 63 De la: Rotty 23 Iulie 2012 20:56
Setari Cookie-uri