Cum e bine?

Sa botez un prunc al unei familii sarace sau un prunc al unei familii instarite?
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:12
Trebuie musai sa alegi? Nu-i poti boteza pe amandoi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:19

bine e oricum.. daca tie iti face placere... ! sau tu te gandesti la bacshish... ? nu e nici o diferenta intre un bebe de om sarac sau de bogat... ! amandoi abia s-au nascut.... ei nu sunt nici bogati si nici saraci... !
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2012 21:30
....sincer, nu ma gandesc la castig financiar! nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva....ma gandeam sa ajut o familie nevoiasa si un copil sa creasca frumos si destept...da,...bacshish-ul meu sa fie acela ca acel prunc sa creasca mare,sanatos, frumos si inteligent si sa-l ajut sa se realizeze in viata....e cel mai mare "ciubuc" al meu....
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 08:23
ei... glumeam... ! adevarul e ca eu habar n-am ce implica un botez... si nu stiu de ce nu ai face-o la amndoi... ptr. placerea ta si poate a parintilor care te-au rugat ! ca de crescut cresc ei si se dezvolta si fara botez... ! sau ai cumva jumate de norma la biserica, sectia botezuri... ???
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 08:59
Mai Barbo ...du-te bea intai cafeaua sa te trezesti si nu mai debita prostii ...Auzi..." juma` de norma la sectia botezuri..."
Rotty
Postat pe 7 Septembrie 2012 09:04
De la: caleidoscop, la data 2012-09-07 08:23:47 ....sincer, nu ma gandesc la castig financiar! nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva....ma gandeam sa ajut o familie nevoiasa si un copil sa creasca frumos si destept...da,...bacshish-ul meu sa fie acela ca acel prunc sa creasca mare,sanatos, frumos si inteligent si sa-l ajut sa se realizeze in viata....e cel mai mare "ciubuc" al meu....


Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Septembrie 2012 09:08
Rar citez cate ceva dar vorbele astea chiar sunt de aur!
Cand voiam sa raspund ieri la topic voiam sa spun ca n-as sta pe ganduri si ca as alege familia saraca dar in timp ce scriam m-am razgandit si am sters . Botezul nu are legatura cu saracia ori cu bogatia, botezul e din alta lume...
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Septembrie 2012 09:11
De la: Rotty, la data 2012-09-07 09:04:26 Mai Barbo ...du-te bea intai cafeaua sa te trezesti si nu mai debita prostii ...Auzi..." juma` de norma la sectia botezuri..."


biiiine draaaga... daca zici tu !!! dar cafeaua nu o sa-mi schimbe principile... ! cu "juma de norma" am glumit... dar tu stii ca eu mis pagan ! ce sa-i faci.... ! dar daca te-am suparat... imi cer scuze !
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 11:53
Nu ma supar ca nu am timp acum,dar chiar daca tu esti pagan,nu cred ca e asa greu sa ai putin respect pentru cei ce nu sunt ca tine.
Ma grabesc sa merg la shopping-uit ca deja e tarziu Pa,sa fi cuminte
Rotty
Postat pe 7 Septembrie 2012 12:16
De la: barboneli, la data 2012-09-07 08:59:17ei... glumeam... ! adevarul e ca eu habar n-am ce implica un botez... si nu stiu de ce nu ai face-o la amndoi... ptr. placerea ta si poate a parintilor care te-au rugat ! ca de crescut cresc ei si se dezvolta si fara botez... ! sau ai cumva jumate de norma la biserica, sectia botezuri... ???
auzi?!....sa fii mai cuminte....ca-ti sta mai bine!...observ din postarea ta ca esti vesel azi, chiar de dimineata, semn ca ti-ai inceput bine ziua......foarte bine, insa cand vine vorba de copilasi, chiar atat de mici e bine sa ne pastram curajul pentru altcineva si altcandva....sau a fost pentru mine si mi-am dat seama prea tarziu?
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 14:12
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-07 09:08:04
De la: caleidoscop, la data 2012-09-07 08:23:47 ....sincer, nu ma gandesc la castig financiar! nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva....ma gandeam sa ajut o familie nevoiasa si un copil sa creasca frumos si destept...da,...bacshish-ul meu sa fie acela ca acel prunc sa creasca mare,sanatos, frumos si inteligent si sa-l ajut sa se realizeze in viata....e cel mai mare "ciubuc" al meu....


caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 14:13
Pai daca stii ce vrei atunci cand botezi un copil, ce relevanta are sa intrebi ce sa alegi... copil de bogat sau copil de sarac ??? Boteaza'l si gata, indiferent de statutul social al parintilor. Si fa'o in liniste, sa vada doar cine trebuie sa vada.
b727ana
Postat pe 7 Septembrie 2012 14:27
da, o voi face discret insa cu toate cele necesare....ideea era ca-l voi urmari din umbra pana la 20 ani!...asta ca sa-i fie tot lui bine!....si mi-ar place sa vina sa discute cu mine orice problema ar avea!....am 4 fini, 2fetite si 2baietei...
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 15:13
Poate ca ideea cu statul in umbra nu e chiar inteleapta. Copii in special au nevoie de prezenta celor dragi, dar cred ca stii tu mai bine cum trebuie sa procedezi. Nu intelesesm care era ideea topicului si ce vroiai... atata tot... Poate mi se trage de la cafea...
b727ana
Postat pe 7 Septembrie 2012 15:43
...voi fi aproape mereu in preajma lor insa fara sa-i stingheresc...cred ca ma intelegi....iar cu "umbra" a fost o expresie....urmata de cele mai bune intentii, ....nasa e mama 2.
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 15:52
De la: Rotty, la data 2012-09-07 12:16:45Nu ma supar ca nu am timp acum,dar chiar daca tu esti pagan,nu cred ca e asa greu sa ai putin respect pentru cei ce nu sunt ca tine.
Ma grabesc sa merg la shopping-uit ca deja e tarziu Pa,sa fi cuminte


da, o sa fiu !!! promit ! oricum, n-am avut intentia sa supar... dar ma stii ca-s aiurea uneori... !
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 16:57
De la: caleidoscop, la data 2012-09-07 14:12:06
De la: barboneli, la data 2012-09-07 08:59:17ei... glumeam... ! adevarul e ca eu habar n-am ce implica un botez... si nu stiu de ce nu ai face-o la amndoi... ptr. placerea ta si poate a parintilor care te-au rugat ! ca de crescut cresc ei si se dezvolta si fara botez... ! sau ai cumva jumate de norma la biserica, sectia botezuri... ???
auzi?!....sa fii mai cuminte....ca-ti sta mai bine!...observ din postarea ta ca esti vesel azi, chiar de dimineata, semn ca ti-ai inceput bine ziua......foarte bine, insa cand vine vorba de copilasi, chiar atat de mici e bine sa ne pastram curajul pentru altcineva si altcandva....sau a fost pentru mine si mi-am dat seama prea tarziu?


nu, copilasii nu au intrat in discutie...dar nu mai vreau sa adaug nimic, decat scuzele mele sincere daca am spus lucruri nepotrivite... !!!
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 17:03
Alege-l pe cel sarac, ca la el nu se va ingesui lumea.
mamamiamea
Postat pe 7 Septembrie 2012 18:15
De la: barboneli, la data 2012-09-07 16:57:17
De la: Rotty, la data 2012-09-07 12:16:45Nu ma supar ca nu am timp acum,dar chiar daca tu esti pagan,nu cred ca e asa greu sa ai putin respect pentru cei ce nu sunt ca tine.
Ma grabesc sa merg la shopping-uit ca deja e tarziu Pa,sa fi cuminte


da, o sa fiu !!! promit ! oricum, n-am avut intentia sa supar... dar ma stii ca-s aiurea uneori... !
...eu te stiu cat de cat insa ne-ai uimit si de asta data!...e de vina sarbatoarea de maine,08.09.2012?...ai servit ceva anticipat si ti-a creat o stare de bunadispozitie?....ma faci sa te invidiez!
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:18


doamne fereste... n-am baut nimic... ! buna dispozitie am eu si fara sa beau.. dar daca si beau.... la sa. mai bine nu-ti spun.... !
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:23
asa te vreau, numai cu bunadispozitie....poate e si molipsitoare chestia!
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:35


si la multi ani de Sf. Marie Mica.... tuturor Marioarelor... !

am si eu o Marie mica, acasa... !
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 20:52
De la: barboneli, la data 2012-09-07 20:52:42

si la multi ani de Sf. Marie Mica.... tuturor Marioarelor... !

am si eu o Marie mica, acasa... !


Sa iti traiasca! si... multam
b727ana
Postat pe 7 Septembrie 2012 23:15


mersi... ! i
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2012 23:27
De la: caleidoscop, la data 2012-09-07 08:23:47 ....sincer, nu ma gandesc la castig financiar! nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva....ma gandeam sa ajut o familie nevoiasa si un copil sa creasca frumos si destept...da,...bacshish-ul meu sa fie acela ca acel prunc sa creasca mare,sanatos, frumos si inteligent si sa-l ajut sa se realizeze in viata....e cel mai mare "ciubuc" al meu....

seara ..frumos spus ..FELICITARI !!!
Flory70
Postat pe 7 Septembrie 2012 23:32
De la: barboneli, la data 2012-09-07 20:52:42

si la multi ani de Sf. Marie Mica.... tuturor Marioarelor... !

am si eu o Marie mica, acasa... !
scuze!...ca mesajul meu ajunge cu intarziiere, noi oricum am mai discutat insa nu pe aceasta tema....La Multi Ani! pentru frumoasa Marie!...sa fie sanatoasa si sa va bucurati unul de altul pana la adanci batraneti....si eu am petrecut la ziua finei ANA-MARIA...chiar o sa continuam si azi cu distractia si "socializarea".
caleidoscop
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:09
De la: Flory70, la data 2012-09-07 23:32:31
De la: caleidoscop, la data 2012-09-07 08:23:47 ....sincer, nu ma gandesc la castig financiar! nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva....ma gandeam sa ajut o familie nevoiasa si un copil sa creasca frumos si destept...da,...bacshish-ul meu sa fie acela ca acel prunc sa creasca mare,sanatos, frumos si inteligent si sa-l ajut sa se realizeze in viata....e cel mai mare "ciubuc" al meu....

seara ..frumos spus ..FELICITARI !!!
multumesc, din inima !....incercati si faceti numai fapte bune si vedeti numa* ce bine va merge si va simtiti!
caleidoscop
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:12


multumesc fetilii... !
barboneli
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:48
De la: barboneli, la data 2012-09-09 09:48:09

multumesc fetilii... !
ce faci domnule?....chiar doresti pupici si flori?.....ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca.....
caleidoscop
Postat pe 15 Septembrie 2012 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afaceri 2 De la: magda_30 7 Februarie 2010 21:14
Aventura in Valea Cernei. Pe urmele lui Hercules 1 De la: wanderwege 27 Septembrie 2009 18:44
Tot inainte ! 61 De la: roby_cado 6 August 2009 18:28
Clarviziune, cartomantie 3 De la: blaa 17 Ianuarie 2010 21:36
cum sa petrecem timpul liber? 25 De la: icecream 1 Aprilie 2010 11:00
Setari Cookie-uri