Cum sa marim vizual o bucatarie mica!

Spatiile mici sunt o mare provocare. bucatariile mici ofera un spatiu mic, dar in schimb sunt conforabile si transmit un caracter individual fiecarei locuinte. de aceea, daca bucataria dvs. masoara doar cativa metri patrati, nu trebuie sa va deranjeze sau sa va ingrijorati. fiindca, un spatiu mic trebuie folosit in mod optim si astfel orice bucatarie mica devine putin mai incapatoare.
in special bucatarii mici necesita solutii speciale si utile. fiecare suprafata suplimentara trebuie folosita la maxim, deoarece aici se gateste, se pregatesc bucate si se intalneste familia la masa. in consecinta, trebuie sa retinem cateva aspecte: o bucatarie mica se poate mari vizual cu mobilier potrivit si idei ingenioase de amenajari interioare.
culorile luminoase maresc considerabil o bucatrie mica si confera fiecarui spatiu un aer prietenos si cald. culori deschise, alb sau pastel fac o camera sa para mai mare. totodata, pe langa pereti si tavan, pardoseala joaca un rol foarte important in marirea vizuala a bucatariei dvs. un parchet laminat cu aspect de scandura, orientat cu rosturile inspre sursa de lumina (fereastra) largeste spatiul locuit. cu diferite rafturi sau baruri fixate pe perete mariti locul de stocare a diferitelor obiecte sau accesorii de bucatarie. aici puteti sa va expuneti, decorativ, serviciile de masa speciale.
cu toate accesoriile, aparate, servicii de masa, tacamuri pentru bucatarie bine ordonate si stocate in locuri bine planificate se pastreaza mai bine ordinea in bucataria mica, iar astfel creeam mai mult spatiu
constructii24
Postat pe 14 August 2012 10:34
Foarte interesant :)
bunicuta_creta
Postat pe 27 Mai 2013 10:46


hm... nu mi se pare interesant... ! dar e o parere. a marii "vizual" o bucatarie, nu inseamna ca poti sa muti aragazul mai incolo sau sa maresti masa, daca e. vizual poti marii... punand pe pereti oglinda ! deci frigiderul il vezi "mai incolo"... dar cand te apleci sa iei ceva din el... tot dai cu fundul de aragazul de vis-a-vis... !!! auzi la ea.... VIZUAL... !!!
barboneli
Postat pe 27 Mai 2013 11:49
" cu diferite rafturi sau baruri fixate pe perete mariti locul de stocare a diferitelor obiecte sau accesorii de bucatarie. aici puteti sa va expuneti, decorativ, serviciile de masa speciale."


.....iar bucataria fiind mica (cum ziceai), faci o ciorba si doua schnitzele si ti-ai umplut serviciile de masa alea speciale de soiosenie , daca nu le-ai pus frumos intr-un dulap inchis
Rotty
Postat pe 27 Mai 2013 11:59
ei...la naiba...marire vizuala... .....ca si cand...as mari vizual...pantofii sotiei...nr 35...sa-i fac (vizual)...44-45...
sa fim seriosi...cehstia asta...cu vizualu`...nu tine de spatiu in plus...ca ...daca e mica...e mica si gata...n-are cum sa mai creasca...(bucataria).......ori...cream spatiu adecvat...renuntand la altceva...ori...o lasam asa cum e...si...intram ca la cabina de dush`...pe rand...sa mancam... ...nu stiu...sincer...cum as putea sa cred ca bucataria mea ar deveni mai mare...daca as pune pe pereti...oglinzi...spre ex.......parerea mea...
ovidiu42
Postat pe 27 Mai 2013 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/new_topic/1067.html# 4 De la: Laura_M 29 Iunie 2010 15:42
Concurs 9 De la: anaROBERT 8 Iulie 2010 00:09
Perdele si draperii 7 De la: garbo_407095 24 Octombrie 2019 14:16
carmencita 5 De la: Dor_marunt 30 Iunie 2010 19:47
cura de slabire 87 De la: anaROBERT 16 Iulie 2010 11:42
Setari Cookie-uri