Cine sau ce te-a suparat cel mai rau AZI? Cine sau ce te-a bucurat cel mai mult AZI?

Bine faci!! n-o limita..iar pe prize pune autocolante!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Septembrie 2012 23:22
Azi ne-am suparat in colectiv-nu ne dau azi salariile-cica nu sunt bani...ceea ce nu credem,credem ca suntem amanati pt ca salariile noastre sa faca ceva dobanda pe care nu stiu cine-o ridica?...adica banuim..dar..liderii nostri de sindicat ...ori se fac ca nu vad...ori chiar nu vad?....
M-a bucurat fiica mea care mi l-a pus pe veb pe nepotul Ioan,face miercuri ...enorma varsta de...5 luni-sa ne arate ca are "ceva" par,un fel de puf care are un cm.....Ce ziceti?sa-i trimit ..bigudiuri??
elisabeta_boia
Postat pe 10 Septembrie 2012 18:00
Azi ne-a felicitat d-ul Director ca avem 10 copii inscrisi peste nr . limita... Asta m-a bucurat,a vazut munca si "zbaterea" noastra in a ne face corect datoria
Ma intristeaza ca nu intrati pe acest topic...
elisabeta_boia
Postat pe 11 Septembrie 2012 23:05
De la: elisabeta_boia, la data 2012-09-11 23:05:15Azi ne-a felicitat d-ul Director ca avem 10 copii inscrisi peste nr . limita... Asta m-a bucurat,a vazut munca si "zbaterea" noastra in a ne face corect datoria
Ma intristeaza ca nu intrati pe acest topic...


Am avut treaba, dar te "urmaresc"...
Cel mai rau azi m'a suparat o persoana foarte draga sufletului meu. Si, amintindu'mi cat de scurta si efemera e viata, am si iertat'o deja, zambind si bucurandu'ma totodata ca inca mai am aceasta putere...sa le primesc pe toate cu zambetul pe buze, cu seninatate in suflet si cu speranta in "maine".
b727ana
Postat pe 12 Septembrie 2012 00:24
Ana esti BOGATA ca mai ai IERTARE pt prieteni!!
"Mania-n oamenii cei buni-se naste moarta!
In semi-docti-3 luni traieste!
Un an in prostii cei de gloata,
Si in..nemernici-viata toata!"
Tu m-ai bucurat azi!!
Vremea-m-a suparat..ca maine ,in prima zi de scoala,nu voi putea imbraca o rochita vesela,usoara,de vara-ci v-a trebui sa imbrac ceva mai gros..de ..toamna...
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:49
Azi nimeni nu supara pe nimeni!!!
Azi....zi de relaxare,de odihna...de EXCURSIE!!!
Haideti la munte,va ozonati si va incarcati pozitv pt o noua saptamana de activitate!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Septembrie 2012 07:42
Azi m'a bucurat vocea omului pe care il iubesc.
Cat despre munte, asteptam sa fie ceva mai frig, mie asa imi place.
Zi superba!
b727ana
Postat pe 23 Septembrie 2012 15:19
Ce frumos..."vocea omului pe care-l iubesc..!" De unde deduc ca ,desi e undeva departe,e destul sa-i auzi vocea ..si--i langa tine! Puuup,si sa fie cat mai curand langa tine!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Septembrie 2012 23:47
Nu conteaza distanta, sentimentele sunt vii indiferent de situatie. Noapte buna.
Si inca ceva m'a bucurat azi... faptul ca nimic nu ma poate supara atata timp cat am sufletul deschis spre gandire pozitiva. Maine, cie stie...
b727ana
Postat pe 24 Septembrie 2012 00:48
De la: b727ana, la data 2012-09-24 00:48:25Nu conteaza distanta, sentimentele sunt vii indiferent de situatie. Noapte buna.
Si inca ceva m'a bucurat azi... faptul ca nimic nu ma poate supara atata timp cat am sufletul deschis spre gandire pozitiva. Maine, cie stie...


maine "CIE" stie ????/
garbo_5862
Postat pe 24 Septembrie 2012 01:43
trei la zece mii !!!!trei la zece mii !!!! trei la zece mii !!!!!!!!!!!!!!

NNN NNN NNN NNN NNN NNN NNN NNN NNN NNN etc; etc; etc.....trei la zece mii !!!
garbo_5862
Postat pe 24 Septembrie 2012 11:20
Nu fii "rea" 862...CINE a vrut-e clar- sa scrie..din graba se mai bate pewste o litera!!
Si ce este "trei la zece mii"????
Azi m-au suparat..ochelarii...le-a cazut un ..surubel..si pana maine cand ii duc la un magazin sa-i repare...sunt cam.."orbeca.."
Azi m-a bucurat..Iuby..a fost super dragut-atent si sentimental-romantic!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Septembrie 2012 22:43
Azi am "reusit' sa..racesc!! Cred ca am facut..amigdalita...iau antibiotice...!Si uite motivul pt care AZI nu m-am dus la munte...
Pana maine ..sper..sa-mi mai treaca..sa pot merge la munte{mai ales ca i-am promis si lui LadyDy..c-o s-o duc sus la liniste si la vultur..}
Asta ..m-a suparat cel mai rau:raceala..e dintr-o neglijenta de-a mea..nu pot sa cred ca e toamna,mai cred ca e ..vara!
Ce ma bucura?daca m-as inzdraveni..cat de cat...
elisabeta_boia
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:01
Treci si tu la miere cu grapefruit ...ce ...numa` eu ?
Rotty
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:07
Trec!! Dar cu lamaie se poate-nu am grefuit acum in casa...
elisabeta_boia
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:12
Merge super si cu lamaie ...poate chiar mai bine. Toci marunt lamaia cu coaja cu tot si adaogi miere pana obtii o crema subtire. O linguritza la fiecare ora si sa vezi ca-i mai bine.Succes
Rotty
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:17
Ok!!Multumesc,asa am sa fac,puuup!!!
elisabeta_boia
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:26
Sa te faci bine
Rotty
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:29
Azi m-a bucurat ca..mi-am revenit din gripa ce ma ..prinsese... Sunt din nou proaspata,vesela si optimista....dar.... mi-am invatat lectia-trebuie sa ma feresc de curent,frig,apa rece,alcool si ..cafea!!
Cum ma ingrijesc ..asa o sa ma simt-sa fiu egoista cu mine ,sa ma iubesc pe mine..ca sa nu fiu povara familiei si medicilor{care nu dau 2 bani pe noi cei bolnavi..}
Cred ca si leacul tau Rotty mi-a prins bine,multumesc!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Octombrie 2012 21:56
Azi-bucurie mare:Hai la padure,vreme nici prea cald,dar nici prea frig-patura,ciocolata,ceai..frumooos!!!
Azi-suparare mare...PLOAIE!! Dat peste cap.."bucuria-placera.."
Dar "bisez' sambata-duminca..cand vremea revine la cele bune,calde,blande...prietenoase...
elisabeta_boia
Postat pe 3 Octombrie 2012 23:14
M-au intristat stirile meteo..ca s-ar stric vremea si mai ..scurtut cu plimbarile mele la munte....
M-a bucurat TOTUL azi,am avut cea mai plina,mai activa ,mai frumoasa,mai minunata zI de toamna!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Octombrie 2012 21:59
M-au bucurat azi vestile pe care ni le-au adus liderii nosrti de sindicat de la d-na minisrtu-eu am zis:..traiasca alegerile!!...ni se promite .."marea cu sarea.."dar ceva -ceva tot se v-a infaptui{se promite mult-se implineste putin..}!!
M-a intristat trecerea asa brusca a vremii de la plaja ce-o faceam ieri-la manusile pe care mi le-am pus azi..
elisabeta_boia
Postat pe 8 Octombrie 2012 20:10
Azi m-au suparat sefii cu sedinta lor.
Mesajul primit de la inimioara mea m-a facut sa uit de suparare.
Rainy_girl
Postat pe 11 Octombrie 2012 22:34
cine m-a suparat azi ?
bobii ........toata ziua i-am intins , dar nu au iesit cum am vrut eu
si maine-i o zi
jeanette40
Postat pe 11 Octombrie 2012 22:52
A inceput sa ploua ... ...Si ce frumos a fost ieri...O sa arat iar ca o matza flotaita ...
Rotty
Postat pe 12 Octombrie 2012 09:07
Inca nu m-a suparat nimeni!
M-a incantat un zambet!
The_rock_flower
Postat pe 12 Octombrie 2012 09:15
M-a suparat un vecin..ca de ce dau de mancare unor caini si pisicute de pe langa bloc?.. Dar sufletele asta mici ma asteapta in fiecare dim. cu micul dejun..zica ce-o vrea vecinul ,ei tot voi hrani cat de cat,aceste sufletele!!
M-a bucurat mama..mi-a facut..anticipat un minunat cadou... chiar nu m-am asteptat..Traiasca mama!!{in feb. v-a implini...85 de ani..}
elisabeta_boia
Postat pe 13 Octombrie 2012 00:02
sa ma supar sau sa ma bucur de musafirii care nu vor sa mai plece?
Eugenia_
Postat pe 13 Octombrie 2012 07:54
Bucura-te ca te cauta!!
Supara-te cand nu te mai viziteaza nimeni!
Se vede ca esti gazda buna daca nu mai vor sa plece!!Felicitari!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Octombrie 2012 21:40
M-a suparat Papusarul,a zis ca vine cu Teatri Pt Copii ,l-am asteptat...si n-n venit..cica maine.... Mi-a parut rau de copii care l-au asteptat..ca pe...Sf. Moaste...
M-a bucurat ca a iesit iar ..Soarele..pe strada mea!!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este corect sa traga bani din ajutor social??? 1 De la: garbo165313 14 Martie 2011 12:14
Casatoria 10 De la: luptatoareacurajoasa 29 Iulie 2010 23:37
iadul meu 50 De la: quasaria 25 Aprilie 2011 16:56
Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti? 242 De la: garbo027119 7 Decembrie 2009 20:52
cum putem indeparta(scapa) de grasimea din jurul burtii??? 37 De la: garbo133204 1 Noiembrie 2010 08:47
Setari Cookie-uri