Cine sau ce te-a suparat cel mai rau AZI? Cine sau ce te-a bucurat cel mai mult AZI?

Heiiii...O ajuns numa` cocianu` gol...
Rotty
Postat pe 4 August 2012 23:17
imi facuti si mie pofta ...si de unde sa iau la ora asta ?
rotty..poate il manca catelutzu simpatic si nu observasi ...ia intreba'l ,vezi ce zice
flordavis
Postat pe 4 August 2012 23:33
Mai sti minune? De aia doarme acum cu burta `n sus?
Rotty
Postat pe 4 August 2012 23:35
Va doresc noapte buna si somnic pufos la toti
Rotty
Postat pe 4 August 2012 23:46
uite vezi? gasisi vinovatul

noapte buna si tie rotty..eu iar nu am somn papucii mei
flordavis
Postat pe 4 August 2012 23:55
si papucii ce vina au... ? hai... facem un sheptic ?
barboneli
Postat pe 5 August 2012 00:11
De la: Flory70, la data 2012-08-04 21:25:12suparatu ..parca comentai la una din pozele lui roty caci nu dai flori din cauza caci nu vrei sa le rupi ..sa inteleg ca e o floare in ghiveci ?


Intelege ca:1) imi plac florile 2) nu-mi place sa le rup eu pt. a le oferi, 3) imi place mai mult sa le privesc in gradina in pamant in locul plantat, decat in vaza,4)ofer flori numai la ocazii si sa fie de durata viata lor in vaza. ex: "maturoaiele" X crin(nu politic) ;)) imperial
X crizantema, dalele( nu pavelele) si mai stiu :(:(

Flory, da di ce m-ai intrebat?
Da tu stii ca florile de munte, odata rupte se ofilesc f. repede, chiar daca au apa?
Fss_ssu
Postat pe 5 August 2012 00:57
Si eu iubesc florile si-mi pare rau sa la rup.. :sml-fighting00Se zice ca noi oamenii ne bucuram de ..agonia florilor;pt ca ele odata rupte-taiate...elimina un miros placut oamenilor,dar de fapt-e mirosul agoniei lor...
Azi m-a bucurat rezultatul Isbasei la sarituri=AUR !!
Si m-a "suparat" barbo..ca pe mine nu ma cheama la un..septic...si ce-mi place sa joc...Dar "66" cine mai stie sa joace??
elisabeta_boia
Postat pe 5 August 2012 23:47
Jucam pe vremuri cu tatal meu....Eheheeeee....
Rotty
Postat pe 6 August 2012 00:03
Si eu jucam cu tata...ce vremuri...chiaaaar...
elisabeta_boia
Postat pe 6 August 2012 00:07
Nu cred ca mai stiu multi ....
Rotty
Postat pe 6 August 2012 00:14
De la: elisabeta_boia, la data 2012-08-05 23:47:48Si eu iubesc florile si-mi pare rau sa la rup.. :sml-fighting00Se zice ca noi oamenii ne bucuram de ..agonia florilor;pt ca ele odata rupte-taiate...elimina un miros placut oamenilor,dar de fapt-e mirosul agoniei lor...
Azi m-a bucurat rezultatul Isbasei la sarituri=AUR !!
Si m-a "suparat" barbo..ca pe mine nu ma cheama la un..septic...si ce-mi place sa joc...Dar "66" cine mai stie sa joace??


paiii... nu trebuie sa te superi... am invitat pe cineva care n-avea somn... dar tu ai carashi... si nu stiam ca vrei sa joci !!! eu stiu 66 si licitatie ! mai joc cu Suzi uneori... mai mult cand suntem prin alte tari si nu intelegem nimic de la TV-ul lor ! asta pana ne cheama patul.... !!!
barboneli
Postat pe 6 August 2012 00:36
Si tu buhuhui ca mine la ora asta? Esti in pijama??? Barboooo...cu tine vorbesc!!!
Rotty
Postat pe 6 August 2012 00:43
De la: Rotty, la data 2012-08-06 00:43:59Si tu buhuhui ca mine la ora asta? Esti in pijama??? Barboooo...cu tine vorbesc!!!


si tu esti furioasa... ??? ma scuzi, dar cum am scris cuvantul "patul"... am si zburat spre el !!! nici n-am mai inchis PC... ! ieri, am cam intarziat la PC... dar in general, pe la 11-11.49, plec spre baie si dormitor... ! am observat ca ieri nu prea aveai chef de somn, ori de la ciorba de burta... ori de la somnul de "seara"... ! dar am vazut ca azi te-ai sculat cu bine... asa ca m-am linistit ! o zi si saptamana grozava... !!!
barboneli
Postat pe 6 August 2012 08:43
De la: suparatu_, la data 2012-08-05 00:57:14
De la: Flory70, la data 2012-08-04 21:25:12suparatu ..parca comentai la una din pozele lui roty caci nu dai flori din cauza caci nu vrei sa le rupi ..sa inteleg ca e o floare in ghiveci ?


Intelege ca:1) imi plac florile 2) nu-mi place sa le rup eu pt. a le oferi, 3) imi place mai mult sa le privesc in gradina in pamant in locul plantat, decat in vaza,4)ofer flori numai la ocazii si sa fie de durata viata lor in vaza. ex: "maturoaiele" X crin(nu politic) ;)) imperial
X crizantema, dalele( nu pavelele) si mai stiu :(:(

Flory, da di ce m-ai intrebat?
Da tu stii ca florile de munte, odata rupte se ofilesc f. repede, chiar daca au apa?

stiu suparatu ..ador florile de munte ,de curand am facut trasnsalpina si-am adimirat florile de munte in toata spledoarea lor ,si florile de camp rezista putin ,de ex. maciiii , sunt adorabili
Flory70
Postat pe 6 August 2012 10:17
nu va para rau caci n-a ajuns ..n-a fost prea bun ..era dulce ,mie nu mi-a placut
Flory70
Postat pe 6 August 2012 10:27
De la: Flory70, la data 2012-08-06 10:27:59nu va para rau caci n-a ajuns ..n-a fost prea bun ..era dulce ,mie nu mi-a placut


vrei sa spui ca nu ati primit cainele..... ????? ce inseamna ca "n-a fost prea bun" ? dulci sunt toti puii... ce, avea probleme de sanatate ? eu am luat o data, adica mai am si acum cateaua, Jemy o cheama... de la un loc care aici se numeste "locul trist al animalelor" (traducere, numele e mai scurt...) avea circa 8-10 luni si avea pneumonie ! am luat-o totusi, tocmai ca trebuia salvata... am dus-o la veterinar bun care ne-a dat tratamentul potrivit si asa a ramas in viata !!! avea vreo boala sau ceva care nu putea fi tratata ? imi pare rau ca nu l-ati primit.... ce-o sa se faca bietul pui... ????? pe cuvant ca m-ai intristat... ! ma rog, eu nu stiu toate amanuntele... ma scuzi ca-mi dau cu parerea nefind din familie... dar imi pare sincer rau pentru pui !
barboneli
Postat pe 6 August 2012 11:23
si mie imi pare rau ..deja ma obisnuisem cu ideea ca va fii st. bernard ,am inceput sa ma documentez .ma indragostisem de el ..nu a dat explicatii ..doar atat caci catelul nu a primit ok-ul ptr livrare
Flory70
Postat pe 6 August 2012 11:45
De la: barboneli, la data 2012-08-06 11:23:37
De la: Flory70, la data 2012-08-06 10:27:59nu va para rau caci n-a ajuns ..n-a fost prea bun ..era dulce ,mie nu mi-a placut


vrei sa spui ca nu ati primit cainele..... ????? ce inseamna ca "n-a fost prea bun" ? dulci sunt toti puii... ce, avea probleme de sanatate ? eu am luat o data, adica mai am si acum cateaua, Jemy o cheama... de la un loc care aici se numeste "locul trist al animalelor" (traducere, numele e mai scurt...) avea circa 8-10 luni si avea pneumonie ! am luat-o totusi, tocmai ca trebuia salvata... am dus-o la veterinar bun care ne-a dat tratamentul potrivit si asa a ramas in viata !!! avea vreo boala sau ceva care nu putea fi tratata ? imi pare rau ca nu l-ati primit.... ce-o sa se faca bietul pui... ????? pe cuvant ca m-ai intristat... ! ma rog, eu nu stiu toate amanuntele... ma scuzi ca-mi dau cu parerea nefind din familie... dar imi pare sincer rau pentru pui !

mai suntem de tot rasul ..eu vorbeam de porumb acolo
Flory70
Postat pe 6 August 2012 11:50
AZI...inca nu m-a suparat nimeni iar de bucurat m-a bucurat cineva, nu va povestesc ce mi-a spus...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 August 2012 13:52
hmm..m-ai facut curioasa
Flory70
Postat pe 6 August 2012 15:35
Buna fetele
Flory....cum e cu catzelul? Acum sunt eu cea curioasa
Rotty
Postat pe 6 August 2012 15:42
catelul vine in septembrie ..am vb azi la tel. si mi s-a spus caci deparazitarea interioara nu e ok ..inca tot elimina viermisori ,dupa ce se vor intoarce din concediu pe 3 sept. ai vor face din nou analizele si ma vor anunta cand ,mi-l livreaza ,poate e mai bine asa ,are doar 6 saptamani
Flory70
Postat pe 6 August 2012 16:16
Flory, mai fierbi cucuruz?
Fss_ssu
Postat pe 7 August 2012 00:24
M-a suparat Michielangello-broscoiul..nu a vrut sa manance carne de ..pui,a preferat doar peste,mofturos broscoi mai am!!
M-a bucurat cuscrul meu,mia devirusat PC-ul,mi-a reparat difuzoarele si veb-ul..e din nou OK ..Pc-ul meu!!
Si m-a.intristat ..dar si bucurat in acelasi timp..scuzele cuiva...am avut impresia ca nu se scuza ci ca ma minte..
Am ras de confuzia:catel=cucuruz!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 August 2012 00:32
si eu cu lacrimi ..cucuruz mai fierb dar cand se va face in gradina cel din cumparat e dulce
Flory70
Postat pe 7 August 2012 00:37
eiii... tot e bine ca ai ras... ! rasul nu ingrasa cum zic unii, dar face bine la ten... !!! dar apropo de CUCURUZ.... oare de ce-i spune asa in Ardeal... mai servea si la altceva... ????
barboneli
Postat pe 7 August 2012 01:19
in Maramures i se mai spune si MALAI ..
Flory70
Postat pe 7 August 2012 08:19
Pai da...Doar malaiul din cucuruz se face.
Neata
Rotty
Postat pe 7 August 2012 08:22
Neata ..poftim la cafelutza
Flory70
Postat pe 7 August 2012 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
Sf.Andrei 46 De la: matza_blanda 31 Octombrie 2011 19:45
Fiica mea a plecat de acas ....unde e greșeala? 21 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 22:00
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
Setari Cookie-uri