OF REFERENDUMUL !


elisabeta_boia
Postat pe 29 Iulie 2012 14:05
Daca romnii vin la Referendum sa voteze o sa vina plaia daca dispare suspendatul !
VOIAJOR
Postat pe 29 Iulie 2012 15:35
De la: elisabeta_boia, la data 2012-07-29 14:05:44


adica... ??? a iesit cum ai vrut tu si inca cateva milioane... ???
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2012 07:12
Barbo..draga...adica mi-a placut "strigatul de campanie al..suspendatului.." Dar rezultatul??ce zici de "rezultat?" Dar ..BOICOTUL..este LEGAL???
Raman la parerea mea-cine nu a vrut sa voteze este pt. ca nu au incredere in forta lor-se lasa condusi de cine..nimereste... Cine a vrut sa voteze-este pt ca-i intereseaza cine-i conduce si spre ce...Acestia..vor conduce si pe cei nehotarati!! Desi....unii chiar nu au votat din...LEHAMITE!!! Si acestora...le ..cam dau dreptate...
Eu? Am votat!! Sotul meu?Nu a mers la vot-dreptul si optiunea lui... Nu ne-am certat pt acest lucru-fiecare e liber sa decida ce sa faca...dar sa NU MA oblige NIMENI sa fac cum vor.. "muschii" lor..
De aceea am eu un "cui" impotriva acelor partide care IMPUN disciplina de..partid-suna a "mersul" in turma..
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iulie 2012 20:25
ok... dar nu mi-ai raspuns la intrebare !!! eu te-am intrebat: "a iesit cum ai vrut tu si inca cateva milioane... ???"... adica care e rezultatul ? a picat cum vroiai tu ? nu la popor ma refer....
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2012 22:50
Un Referendum care a scos la iveala toate mizeriile de care este capabil Basescu si partidele din Romania.
VOIAJOR
Postat pe 2 August 2012 08:37
De la: SERIOSUL, la data 2012-07-29 10:55:40SE AUD STRIGATE !LA SEDIUL DE CAMPANIE AL SUSPENDATULUI
NU VREAU SA MA BAT CU POPORUL ! L-AM PACALIT IN 2004 ,IN 2007,IN 2009,AM IMBATRINIT,NU VREAU REFERENDUM !
BLAGAAAAAA ! MAI BULDOGULE DECE TE PLATESC ? MUSCA-I PE TOTI CARE AU CURAJUL SA VINA SA VOTEZE LA REFERENDUM ! VAI MAI VIDENE,UDREA,BERCENE,UNGURENE,AU DESCOPERIT MECANISMUL STS CARE NE MULTIPLICA VOTURILE CU MILOANELEEEEE!!!
HAOLEU ! NU VREAU PE MARE CA-I FURTUNAAAA !
NU MAI REZIST ,LE AUD STAMPILILE CU PLEOSCAE PE VOTURI CU 12 MILIOANE DE DA,DA,DA,DA



se astepta cineva la altceva?
adeline
Postat pe 4 August 2012 18:59
apropo de circ si de ce merita cei care v-au adus in situatia actuala.....

(e doar un apropo... da... !!!! )



http://youtu.be/yV4G-nWVPOc

(tot n-ai rezolvat problema aia cu virgula... draga ???? )
barboneli
Postat pe 5 August 2012 00:25
si cei care au votat si cei care au boicotat, acelasi lucru au capatat:
http://www.youtube.com/watch?v=7BEsP2X1JD8
charmelen
Postat pe 5 August 2012 17:22
saracu TRAIAN,sta in curtea de campanie,nespalat ca nu-i mai da voie la piscina la vila Dante,stresat ca nu a mai fost la palatul Olanesti,se cearta cu BOICOTUL si LEGEA PARTIDELOR POLITICE pe la art.2 si art.46
VOIAJOR
Postat pe 7 August 2012 10:11
Sa va fie alesii sanatosi, in special la cap, vai de mintea voastra cu ce s-a ajuns. De la Voiajor ma asteptam, si-a aratat nivelul mai devreme, dar la o opinie monocroma nu ma asteptam, chiar toti la nivel voiajor sunteti?
avladut
Postat pe 20 August 2012 12:22
Neee, level 1, 2, 3....and high
Axl_R
Postat pe 20 August 2012 13:35
vladut

ar fi interesant pt noi sa ne spui, tu cum vezi lucrurile?
nici eu nu sunt de acord cu ce citesc p-acilea,insa, parerea mea se cunoaste,a ta care este?
iasomia
Postat pe 20 August 2012 16:43
cine , cu cine ?
LaluuBaloo
Postat pe 21 August 2012 01:18
hai ca ma lamurisi...
iasomia
Postat pe 21 August 2012 16:09
faine de tot comenturile voastre
...si...totusi...

tara noastra, atat de nacajita,mai exista?
mai exista in romani simtamantul patriotic?
pt ca,dupa cum bine stim...conducatorii vin si pleaca,si nu sunt singurii raspunzatori de starea lucrurilor...


atata timp cat se scuipa pe notiunea de ROMAN,lucrurile vor degenera

nu mai exist amandria de a fi de nationalitate roman

cati pot sa spuna cu mana pe inima?

"MA MANDRESC CA SUNT ROMAN"?

cati
LILO
Postat pe 21 August 2012 16:43
Eu stiu ca la orice joc, mai mult sau mai putin serios, regulile se stabilesc inainte. USL trebuia sa conteste listele sau numarul total inainte de vot, insa sperau sa fure voturi la greu, si asa nu stim cate voturi au fost in realitate. Dar daca esti la o partida de sah si cand adversarul e facut mat chiar daca ai mai putine piese pe tabla, nu mi se pare corect sa spui ca se considera numarul de piese si nu pozitia de pe tabla. Oricum, nu i-am suportat niciodata pe cei ce au fost in jurul lui Iliescu
avladut
Postat pe 22 August 2012 13:35
maimutza

eu ma mandresc,si oricat am da noi din deshte p-acilea ,stiti f bine ce simtim cand un sportiv castiga ,cand vedem tricolorul sus pe catarg,nu mai trebuie sa dezvolt.

cred ca o solutie ar fi ca femeia sa aiba acces la fuctiile ocupate de barbati.

ce presedinta de tara ar fi fost mona musca!insa au avut grija barbatii patriei sa-i dea in cap,nu de alta,dar au vazut cum crestea in sondaje...
e plin parlamentul de securisti, numai mona a platit,pacat.

avladutz
banuiesc ca mie mi-ai raspuns,multumesc,pune si tu numele ca sa stim cui te adresezi.
da' ce-i cu tine,lucrezi pe afara de ai tonul ala atat de amar?


referendum,invalidare..numa' betuska e pe burta acu',ca brotacu'...
iasomia
Postat pe 22 August 2012 16:10
@ iasomia
Da, lucrez in strainatate, in Africa am ajuns, am societatea mea aici si cred ca aici or sa-mi ramana si oasele. Mi se pare ciudata lipsa de capacitate de gandire a romanilor, parca nu asa ii stiam. Mai tineti minte cum a fost cu numirea premierului inainte de alegerile prezidentiale (ma refer la ultimele alegeri)? Era o problema simpla de logica mai demult, care cerea sa spui cum pot imparti doua persoane un mar si sa fie corect. Problema era sa definesti ce inseamna corect. Oricum ai taia marul, este discutabil, deci corect ar insemna sa nu poata sa fie contestat. Solutia era ca o persoana taie si cealalta alege, fapt care intoarce orice eroare a primei persoane impotriva ei. Opozitia voia si sa taie si sa aleaga iar presedintele trebuia doar sa semneze.
Acum, o scimbare a presedintelui la modificarea majoritatii parlamentare ar insemna o instabilitate teribila, deci cuantumul mi se pare corect, asa cum mi se pare corect sa ii incluzi pe liste pe toti cei ce au drept de vot, fie din tara, fie de afara. Mai mult de atat, USL-ul a vrut sa schimbe regulile DUPA vot. Uitati-va la o competitie sportiva, la un joc de tenis, de exemplu. Sunt stabilite dimensiunile terenului, regulile de joc si apoi se joaca. Ce voia USL era modificarea terenului de joc dar pastrand locul loviturilor. E absurd dar multi nu pot macar sa vada asta.
avladut
Postat pe 27 August 2012 22:20
mda...

africa,the last frontier...
mai toate filmele de pe national geographic si discovery (ma refer la filmele cu animale,si nu numai...) sunt trase acolo,a intrat modernizarea vartoasa si in batrana africa,dar stim cu totii ce aduce ,distrugerea mediului ..
nu avem ce sa facem,de esti tu sau altii,oamenii au nevoie de locuri de munca,trebuie sa se hraneasca.

cum suporti clima...de te gandesti la oase ramase acolo?ai de gand sa imbatranesti in africa?

da,regulile nu se modifica in timpul jocului,eu de ex nu as fi avut nimic impotriva sa fie schimbat marinelu',dar nu asa,nu la repezeala pe picior...
si mai e o cheste,nu avem material uman pt functii atat de importante.

intradevar,pe multi i-a oripilat modul in care voiau astia sa rezolve chestiunea.
in fine,
cand ai chef de vorba vino p-acilea,e drept,acu' unii citesc ,le este lene sa scrie,dar poate le facem pofta de vorba,ca acu' vine toamna si ne apuca melancoliile..
iasomia
Postat pe 28 August 2012 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dificil: 17 De la: dor72 21 Februarie 2011 18:28
buna am o ploblema:| 62 De la: garbo_9056 21 Noiembrie 2012 20:45
nedumerita 34 De la: Topazz 17 Septembrie 2012 18:16
Nu lasati jocurile sa va spurce copii 41 De la: daniil_pravoslavnic 23 Iunie 2012 17:09
UN BUN RENUME 1 De la: garbo269415 15 Martie 2012 05:43
Setari Cookie-uri