Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?

Poate e inca un topic aiurea dar eu chiar as vrea sa stiu cate dintre voi, daca ati mai face nunta odata nu ati schimba nimic si daca ati schimba, ce ati schimba?
bunicuta_creta
Postat pe 20 Iulie 2012 18:46
Tot aiurea...mirele!
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2012 18:54
Rochia !!! Acum e alta moda....
Rotty
Postat pe 20 Iulie 2012 19:59
n-as schimba nimic, a fost o petrecere reusita...
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 20:02
n-a mai ramas decat....mireasa
Eugenia_
Postat pe 20 Iulie 2012 20:28
binica mea, iubita, 86 ani, maritata de la 16. am intrebat-o daca s-ar mai marita cu tataia.....a zis ca nu. nu mai pun intrebari de genul asta.
Eugenia_
Postat pe 20 Iulie 2012 20:52
Si n-a dat alte explicatii.... stia ea ce stia.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 21:13
Q, spre sfarsit ....fiecare avea cate un baston...Doamne.....am uitat (voit) sa le dau de pomana


da pe tataia nu l-am intrebat....
Eugenia_
Postat pe 20 Iulie 2012 21:25
eu l-am intrebat pe taica-meu.
Si a raspuns evaziv, ca nu e sigur ca a fost decizia cea mai buna....
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 21:31
merg acu' sa-mi aprind propia mea tigara....
pentru ca, am cunoscut o doamna, tot peste 80....ii era dor, sa ajunga la el.....ascult povesti. ce rost mai au intrebarile
Eugenia_
Postat pe 20 Iulie 2012 22:00
doar sa stim la cam ce sa ne asteptam...statistic....
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 22:17
fifty-fifty

ironia...depinde de noi?
Eugenia_
Postat pe 20 Iulie 2012 22:27
nu s-a inventat nunta cu un mire de " imprumut "?????
jeanette40
Postat pe 20 Iulie 2012 22:31
eu una nu as schimba,,mai bine prefer sa fiu mireasa lui Hristos decat a unui prapadit de barbat ca sa ma faca servitoare..este greu sa stai cu oamenii in casa ,pt ca sunt rai si nu sunt cinstiti si sunt greu de suportat..
oamenii sunt rai din cauza asta nici nu se suporta unii pe altii mai ales sa locuiasca impreuna.
barbatii sunt rai si soacrele cand iti vin pe cap o iei la fuga
nemtii nu se suporta unii pe altii din cauza gandirii negative
dar macar coopereaza din punct de vedere economic din cauza asta le merge asa bine material,,,,,dar sa locuiasca impreuna cu cainii pt ca sunt mai corecti ca oamenii
ingerasulluptator
Postat pe 20 Iulie 2012 23:05
eu una nu as schimba,,mai bine prefer sa fiu mireasa lui Hristos decat a unui prapadit de barbat ca sa ma faca servitoare..este greu sa stai cu oamenii in casa ,pt ca sunt rai si nu sunt cinstiti si sunt greu de suportat..
barbatii sunt rai si soacrele cand iti vin pe cap o iei la fuga
nemtii nu se suporta unii pe altii din cauza gandirii negative
dar macar coopereaza din punct de vedere economic din cauza asta le merge asa bine material,,,,,dar sa locuiasca impreuna cu cainii pt ca sunt mai corecti ca oamenii
[/quote]

FEMEIEEE!!! Dumnezeu a lasat femeia pe pamant sa fie femeie langa barbatul ales, sa faca mancare, curatenie, sa spele, sa calce, sa isi iubeasca si respecte alesul! Daca ai avea atat de multa credinta pe cat sustii, nu ai mai privi oamenii cu atata negativism. Si cu soacrele, ce'ai mama??? Nu sunt si ele femei ca si noi, mame la randul lor? Oare nu orice mama isi doreste binele copiilor ei? Si nemtii se suporta DOAR pe ei, asta asa...ca simpla informatie.
Si cainii sunt mai corecti? In materie de finante? De sex? Sau ce legatura au bietele animale in raspunsul tau? Poate pe tine cainele te mangaie "dupa" -mii de scuze iubitorilor de animale...
b727ana
Postat pe 20 Iulie 2012 23:56
De la: b727ana, la data 2012-07-20 23:56:52eu una nu as schimba,,mai bine prefer sa fiu mireasa lui Hristos decat a unui prapadit de barbat ca sa ma faca servitoare..este greu sa stai cu oamenii in casa ,pt ca sunt rai si nu sunt cinstiti si sunt greu de suportat..
barbatii sunt rai si soacrele cand iti vin pe cap o iei la fuga
nemtii nu se suporta unii pe altii din cauza gandirii negative
dar macar coopereaza din punct de vedere economic din cauza asta le merge asa bine material,,,,,dar sa locuiasca impreuna cu cainii pt ca sunt mai corecti ca oamenii


FEMEIEEE!!! Dumnezeu a lasat femeia pe pamant sa fie femeie langa barbatul ales, sa faca mancare, curatenie, sa spele, sa calce, sa isi iubeasca si respecte alesul! Daca ai avea atat de multa credinta pe cat sustii, nu ai mai privi oamenii cu atata negativism. Si cu soacrele, ce'ai mama??? Nu sunt si ele femei ca si noi, mame la randul lor? Oare nu orice mama isi doreste binele copiilor ei? Si nemtii se suporta DOAR pe ei, asta asa...ca simpla informatie.
Si cainii sunt mai corecti? In materie de finante? De sex? Sau ce legatura au bietele animale in raspunsul tau? Poate pe tine cainele te mangaie "dupa" -mii de scuze iubitorilor de animale... [/quote]


eu nu cred ca datoria femeii este sa slugareasca barbatul...si femeia munceste asa ca si munca se face in doi si barbatul sa faca mai mult pt ca el nu naste copiii si are mai multa forta...
si plus ca eu nu fac sex pt ca vreau sa am o gandire curata



ca daca nu as avea credinta in Dumnezeu si nu as respecta pe Dumnezeu mi-as lua un barbat doar pt sex,,de ce sa ma casatoresc sa ma faca servitoare si sa ma prosteasca de cap cu teoria lui




ca daca mi-ar trebui sex as face si fara sa ma casatoresc ca doar nu este obligatoriu

dar eu am credinta si vreau sa am o gandire curata.....daca m-as marita numai o gandire curata nu as avea la cat de necurat gandeste barbatul



ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2012 00:03
eu nu cred ca datoria femeii este sa slugareasca barbatul...si femeia munceste asa ca si munca se face in doi si barbatul sa faca mai mult pt ca el nu naste copiii si are mai multa forta...
si plus ca eu nu fac sex pt ca vreau sa am o gandire curata

ca daca nu as avea credinta in Dumnezeu si nu as respecta pe Dumnezeu mi-as lua un barbat doar pt sex,,de ce sa ma casatoresc sa ma faca servitoare si sa ma prosteasca de cap cu teoria lui

ca daca mi-ar trebui sex as face si fara sa ma casatoresc ca doar nu este obligatoriu

dar eu am credinta si vreau sa am o gandire curata.....daca m-as marita numai o gandire curata nu as avea la cat de necurat gandeste barbatul
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2012 00:04
Eu as schimba pantofii,nu de alta dar acum n-as mai putea sta o zi si o noapte pe tocuri de 15cm.
printesa_jo
Postat pe 21 Iulie 2012 00:04
Eu nu fac sex din cauza pt ca vreau ca Dumnezeu sa ma ajute sa am o gandire curata pt ca nu poti sa fii si cu aia in si cu sufletul in rai...si sa avansez spiritual
sa nu crezi ca eu ma pastrez curata pt barbat pt ca ala nu merita

eu nu fac sex pt ca rrespect pt Dumnezeu si vreau sa ma ajute sa avansez spiritual sa dobandesc mai multe cunostinte



daca mi-ar trebui sa fac sex as face si fara sa ma marit ,la ce imi trebuie barbat nu se merita sa te casatoresti cu un barbat,,,la cat sunt de excroci si rai


si plus ca nu se merita sa ma marit pt ca numai o gandire curata pot avea cu un necurat de barbat



ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2012 00:08
eu daca nu as avea credinta mi-as alege un barbat frumos si cu bani doar pt sex si as avea grija sa nu ma lase cu plozi...
Pt ca copiii trebuie sa faci doar cand le poti da o educatie cu un barbat intelept si aia nu exista toti sunt niste excroci si sunt buni pana ai de-a face cu ei...si sa iti dai seama va nu au caracter si au instinct de turma
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2012 00:14
Doamne!!Ce-ai facut si din topicul asta.... Credinta ta e{parerea mea}fanatism la tine...macar lasa-ne in..pacatele noastre..nu ne mai provoca in a face si altele"laudandu-te" pe ..tine..
Legat de topic...
Daca as mai fii mireasa ...nu as schimba decat rochia,mama mirelui...si sala de nunta-as alege una mult mai mare-nu mi-au incaput invitatii-si am transformat sala cu bautura in...sala de nunta...repejor dar cu folos!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Iulie 2012 23:09
pai eu doar imi urmaresc interesul meu..Interesul meu este credinta in Hristos pt ca eu sunt crestina...Ce altceva ii mai poate pasiona pe crestini decat credinta? Eu nu as vedea alta pasiune mai importanta decat credinta
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 12:40
te simti mai bine???? dai sfaturi la altii dar tu faci numai greseli majore........mai bine taci .mesaj pt. b 727ana !!!!pt
garbo211107
Postat pe 3 August 2012 21:40
as schimba culoarea rochiei, probabil ecru sau cine stie ce alta combinatie
adeline
Postat pe 3 August 2012 23:04
"Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?"

eu, daca as mai fi inca o data mireasa... as schimba preotul ! nu de alta, dar primul, saracul... s-a prapadit acum 6 luni !

dar tu chiar vrei sa mai fi inca o data, mireasa... ????
barboneli
Postat pe 3 August 2012 23:12
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-20 23:05:01eu una nu as schimba,,mai bine prefer sa fiu mireasa lui Hristos decat a unui prapadit de barbat ca sa ma faca servitoare..este greu sa stai cu oamenii in casa ,pt ca sunt rai si nu sunt cinstiti si sunt greu de suportat..
oamenii sunt rai din cauza asta nici nu se suporta unii pe altii mai ales sa locuiasca impreuna.
barbatii sunt rai si soacrele cand iti vin pe cap o iei la fuga
nemtii nu se suporta unii pe altii din cauza gandirii negative
dar macar coopereaza din punct de vedere economic din cauza asta le merge asa bine material,,,,,dar sa locuiasca impreuna cu cainii pt ca sunt mai corecti ca oamenii


Optimista ca de obicei ...
pygmalyon
Postat pe 4 August 2012 04:36
eu nu am fost niciodata mireasa , dar mi-ar placea rochea alba sa o inbrac , in rest no comment
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 4 August 2012 14:47
bun topic....eu as schimba mirele...
Anka_Maria
Postat pe 5 August 2012 03:15
As schimba NUNTA, as face ceva nebunesc cu mirele pe care - l iubesc la nebunie, mi-as atarna zanganele la masina si as pleca in luna de miere pe bune , in Brazilia, as dansa in ploaie si doar ne-am iubi. Asa o sa fac, ACUM A DOUA OARA.
cercelmarilena
Postat pe 5 August 2012 09:58
Fetelor ,cineva ar trebui sa stearga tot ce este off topic ..Mi-a placut subiectu si am vazut ca s-a dus si s-a to dus pe aratura .
Ca sa raspund la intrebare ,as schimba mirele si neamurile lui ,locatia nuntii si cei care s-au ocupat de aranjarea salii si de poze .As schimba coafura avuta , as schimba buchetu de mireasa din trandafiri albi in rosii :)..Si nu m-as mai lasa furata de la nunta .As schimba masina cu care am mers la biserica si restaurant cu o limuzina (nu mi-a incaput rochia deloc ).In mare parte , cred ca as schimba foarte multe .Bine ca am ocazia daca mai vreau sa pun in aplicare inca o nunta ...as fi Godzilla Suprema. Foarte bine ca la americani se poarta un previw inainte de nunta ...au timp sa mai schimbe ce nu le place .Mi-ar placea sa am o petrecere in aer liber , sa ma casatoresc in fata unui altar improvizat tot in aer liber ..sa port o rochie cu trena lunga pe care sa o tina o fetita si un baietel de 3-4 anisori .O fetita de 2 anisori sa imi aduca verighetele pe o pernunta frumoasa .As face categoric mult mai multe poze , poate mi-as rezerva o alta zi eu cu mirele special pentru asta ..pt ca mi le doresc in diferite locuri ..ar fi de vis intr-o barca pe Dunare , tot de vis sa surprindem asaitul si apusul pe malul marii tinandu-ne de mana , foarte shic ar fi pe calea ferata , te duce cu gandul la infinit .In dreptul unor cladiri vechi si intr-o sala cu mobilier antic .Si as face contract prenuptial ...
Maria2009
Postat pe 5 August 2012 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FILMARI PROFESIONALE NUNTA SI BOTEZ 1 De la: Stefan_Palade_1 11 Ianuarie 2012 18:53
mi-e frica sa am copii 28 De la: esme 21 Mai 2011 21:15
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
verighete 14 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 01:21
Meniuri cu bauturi incluse la nunta? 4 De la: garbo028614 8 Octombrie 2009 08:00
Setari Cookie-uri