As avea nevoie de un sfat!

Buna seara tuturor....
Ma confrunt cu o problema destul de delicata si anume din cauza unor grave probleme familiale nu am reusit sa promovez doua examene la masterat ( aceste examene erau defapt niste proiecte care trebuiau facute in echipa; noi nu ne cunoasteam prea bine, nu comunicam prea bine....) nu stiu daca e posibil sa-mi echivalez macar unul din cei doi ani de master la o alta facultate in alt oras...ca sa nu fie chiar in zadar timpul pierdut.....
Am studiat Psihologia Resurselor Umane si Sanatate Organizationala...si nu mai am dreptul sa fac prelungire de studii dar as dori mult sa pot sa imi inchei situatia scolara.
Astept sfaturile voastre!
garbo028298
Postat pe 12 Iulie 2012 19:42
cum se numesc acele proiecte?...ce tema dezbat?....sunt chiar atat de grele?....cauta si te documenteaza mai mult deoarece ce ai inceput nu e frumos si sanatos sa abandonezi subit, fii perseverenta si ambitioasa daca vrei sa ajungi departe...in America, Germania, Franta....
caleidoscop
Postat pe 12 Iulie 2012 20:41
Cred ca nu am fost destul de clara: problema e ca nu am promovat doua examene nici in sesiune a de lichidare cand era practic ultima sansa...intrebarea mea este daca se recunoaste macar un an din cei doi de master ? dar as vrea sa studiez in alt oras in cazul in care se poate echivala..
garbo028298
Postat pe 13 Iulie 2012 12:36
De la: garbo028298, la data 2012-07-13 12:36:59Cred ca nu am fost destul de clara: problema e ca nu am promovat doua examene nici in sesiune a de lichidare cand era practic ultima sansa...intrebarea mea este daca se recunoaste macar un an din cei doi de master ? dar as vrea sa studiez in alt oras in cazul in care se poate echivala..
ai putea sa cauti pe google alta facultate legata de profilul tau si sa suni ca sa te intersesezi..Iti doresc multa bafta
ingerasulluptator
Postat pe 13 Iulie 2012 12:52
raspunsul il stie secretara facultatii,sau decanul,etc,cineva din facultate.cred ca examele date si luate,se pot echivala,daca nu trece prea mult timp,ani adica.
cele picate sau nedate,le vei da.anul nu se poate repeta?creed ca da,chiar daca e vorba de master.
daniilia
Postat pe 14 Iulie 2012 06:53
De la: garbo028298, la data 2012-07-12 19:42:50Buna seara tuturor....
Ma confrunt cu o problema destul de delicata si anume din cauza unor grave probleme familiale nu am reusit sa promovez doua examene la masterat ( aceste examene erau defapt niste proiecte care trebuiau facute in echipa; noi nu ne cunoasteam prea bine, nu comunicam prea bine....) nu stiu daca e posibil sa-mi echivalez macar unul din cei doi ani de master la o alta facultate in alt oras...ca sa nu fie chiar in zadar timpul pierdut.....
Am studiat Psihologia Resurselor Umane si Sanatate Organizationala...si nu mai am dreptul sa fac prelungire de studii dar as dori mult sa pot sa imi inchei situatia scolara.
Astept sfaturile voastre!
succes in continuare! si nu te da invinsa ....dovedeste-ti ca poti si mai mult!....chiar daca e vara si e foarte cald afara....
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce v-a costat pastrarea unui copil? 188 De la: floradavdis 14 Aprilie 2010 13:41
RASPUNS LA INTREBARE 1 De la: karcsika58 21 Noiembrie 2011 15:10
Ce inseamna fapta buna? 81 De la: Jojolin 23 August 2010 01:04
In lipsa mamei 22 De la: Jojolin 30 Decembrie 2010 08:10
De ce credeti ca majoritatea oamenilor au putine parti bune? 161 De la: luptatoareacurajoasa 1 Iulie 2010 22:44
Setari Cookie-uri