29 iulie 2012 ultima batalie BASESCU CONTRA POPORUL ROMAN LA REFERENDUM

sa mai spun de 20j de ori ca va cred pe amindoi, si eu gindesc/simt la fel?

"ei cred" ,"eu cred", lb. romana joaca feste.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 18:54
barbo...ai o problema bre
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 19:00
ei... acolo unde ai zis ca nu ma crezi ca nu-mi doresc... era vorba de smart phone... si sa stii ca n-am si nici nu-mi doresc. si pot sa-mi iau daca as vrea, nu ultimul tip, costa cam un sfert din salariu lui Suzi... dar problema ca dupa aia, te costa mereu ceva. ori aplicatile ori.... lista mare ! aici, au inceput sa faca cursuri de cum sa-i dezobisnuiasca pe cei vanduti la asa ceva... !!! e prea lung de spus ce si cum... dar este o plaga. nu la toti.
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 19:04
De la: Eugenia_, la data 2012-07-16 19:00:59barbo...ai o problema bre


una... ???
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 19:05
n-am vrut sa te sperii
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 19:08
Acolo unde am zis era EI (populatia) nu te cred, nu eu personal nu te cred. Nu ti se pare ca altfel n-ar fi avut leg. cu restul mesajului? in fine, n-am nici un chef sa ma justific, intelegi ce vrei...

Am bulit doua iphone-uri pina acum si ar fi fost un procent nesemnificativ din salariu sa imi iau altul dar am avut chef sa variez: maj. aplicatiilor sint gratuite, oricum.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 19:09
si eu care vroiam sa ma justific EU... ! e... ne-am incurcat un pic. am inteles, am inteles... acuma. aici, aplicatile astea noi, nu sunt gratis. ca doar si ei trebuie sa castige ceva... ! eu vad la tv reclamele cu ele, asa ca... ! nu ma refer la jocuri, ci la servicii servicii. o sa ma uit mai atent acum, sa-ti si ceva exemple.
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 19:18
scuze pentru intrerupere, dar mi-a placut asta: trai intr'o tara in care prostii ori merg la vot si aleg prost in necunostinta de cauza, ori nu merg.

traduci?
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 20:19
trecand peste.....cine nu voteaza conform alegerii tale, e prost?
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 20:25
ana, cu siguranta la tine nu curge apa rece.


Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 20:33
mda....


romanii nu voteaza pentru galeata pe care o primesc cadou in perioada electorala.
si pe mine m-ai convins. pa!
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 20:33
asa fac cocosii, canta pe gramajoara de gunoi..vad ca si gaina .....da nu-i ograda ta
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 20:40
tu de PMS ai trecut demult la cum raspunzi, madam - deja e cazul de camasi cu mineci lungi. Ai impresia ca sperii pe cineva sau ce?? Stiu sa injur in romaneste mult mai bine decit tine - n-o fac ca n-am dispozitia necesara, asa ca deocamdata o sa mentin tonul civilizat. Iar motivele pentru care comentez aici CE VREAU si CIT VREAU nu sint in nici un caz pb. ta. N-ar fi fost problema ta nici daca veneau triburile din jungla si comentau, asa cum nu e problema ta nici cit castig eu: MULT, foarte mult pentru scara ta de valori, daca tot veni vorba. Ia vezi, supravietuiesti?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 20:41
"LINISTE BAI ...CE ESTE AICI'' !!! de cand n-a mai avut garbo o asa activitate....este nevoie de flacara violeta !!!!
ladyDY
Postat pe 16 Iulie 2012 20:46
ce e lady, te-am trezit eu din somn?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 20:55
tu niciodata ....tot efortul de a avea un dialog cat de cat se duce pe apa sambetei.. si ma gandeam ca poate o flacara violeta mai indulceste dialogul..
ladyDY
Postat pe 16 Iulie 2012 21:00
cite trei mesaje de bombardament unul dupa altul par cumva dialog? Nt, eu zic ca mediul acid. Na, daca romanii sint carnivori... nu maninca ce trebe... asa se intimpla....
Cind cu soia parca erau mai pasnici. Sau or fi Iphoanele alea in rate?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 21:04
adica eu nu-s dulce? lady am uitat sa
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 21:10
ei n-am vrut sa fiu rea....
Eugenio...zau ca esti o dulce.....merg maine sa-mi iau eugenii !!!
ladyDY
Postat pe 16 Iulie 2012 21:14
ia sa pun de o flacara violet .... nu este de gluma !!!
ladyDY
Postat pe 16 Iulie 2012 21:33
da, frustrato, stiam ca de aici ai luat foc. Nu ca m-ar deranja, combustie placuta....
Da, castig, si sint si mama singura, si critic si barbati - si femei, precum vezi - si? Care rest de neuron ti s-a impiedecat in astea?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 21:36
"LINISTE BAI!!!! CE DRACU!...":PP
creca va trebe un pumn pe pixel albastru...:D

la naiba, va certati pe iphoane si pe androide de parca chiar le-ati fi avut...:PP

certati-va pe politica...
averea voastra materiala chiar e neinteresanta, oriunde v-ati afla...:D
))))
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 22:18
eu de mult ma intreb oare de ce la romani nu le place carnea de pisica si carnea de catel....Daca tot sunt carnivori
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2012 22:22
o, da? Ai constatat ca exista? Ia citeste-ti mesajele anterioare - suave.... Ti-ai luat pastila intre timp?



quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 22:33
sigur. Si poate mai donez si niste ciocolatele...:-))) - daca tot te compatimesc face 2 face.

Nici viata mea personala nu e pb. ta :-) - confunzi "mama singura" cu "singura", reprezentativ pentru inteligentza de care dai dovada. Nu detest prostia - ci prostia care doare, si a ta zbiara de vreo doua pagini incoace.
In rest, cu ceva calmante, poti sa n-o iei personal. Fiinta ta, in sine, e irelevanta. De obicei raspund mesajului, nu persoanei.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 22:57
ms! O impartim.... jumi-juma.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 23:07
e raw vegan.

btw, ms de retete. Chiar misto.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 23:14
ana... sper ca ti-ai mai aranjat hormonii asta noapte si ca nu mai esti asa plina de ciuda. n-ai dreptate si sa stii ca si altii o spun, si nici ei n-au dreptate. m,a refer la: "In primul rand, in conditiile in care NU mai esti cetatean al Romaniei, TACI si abtine'te de la aceste topic(uri) care privesti suspendarea presedintelui tarii in care eu inca locuiesc." ( aseara n-am vrut sa postez nimic, faceai prea multa galagie si imprastiai un miros urat... si vrei nu vrei, iti pasa nu-ti pasa, scriu azi. ). deci... Q poate e inca cetatean roman, sunt multi care nu au renuntat la cetatenie si traiesc fericiti in alta parte... dar tu nu intrebi inainte, ci inainte ataci... ! abia ai invatat sa mananci cu lingura si furculita, dar probabil ca mediul tau inconjurator, te-a ajutat sa inveti inca de mai demult, limbajul si felul aiurea de a intelege ce citesti scris de altii. si "TACI" sa-i spui lui mata... nu lui Q sau oricfine mai vrea sa posteze aici sau indiferent la ce topic. Q n-a dat nici un sfat daca sa se suspendeze sau nu, pe basescu ala ! a vorbit in general despre mentalitate, scara de valori, etc. din care tu ai retinut numai de cati bani castiga ea. cand ti-am oferit ieri o floare ca fusesem de acord cu ce ai scris, referitor la: "Bai, voi prea luati totul personal, prea luati foc din orice postare/raspuns... GENERALIZAM... Era vorba de mentalitatea majoritatii... OFFF..... chiar e asa de greu ?!?!?!?
Bravo tie ca ai o scara de valori... Dar stii ca mai bine de 75% din populatia Romaniei NU ARE ?!?!?!?!?? !!" era ca si mie mi s-a parut ca unii o fac uneori... ! dar intr-un fel, e dreptul lor. deci, Q nu a "facut politica" prin ce a scris. si daca nu traieste acolo, asta nu inseamna ca nu mai cunoaste in mare ce se intampla acolo, ori din ce spun posturile de tv, filme cu discutii intre "politicienii" conducatori in romania, etc. eu unul, am fost des in romania in ultimii ani, am discuta cu prieteni care traiesc si sufera sau nu, acolo, mi-au explicat cate putine din ce se intampla acolo si faptul ca incheiau cu fraza: "ei... stii tu cum e in Romania" inseamna ca aveau incredere in ce le spun. iar problema alegerilor intodeauna era un subiect ca nu ma prea interesa... ca doar nu faceam politica, dar intrebam: "ei... daca nu sunteti multumiti de cei pe care i-ati ales, dece imi mai alegeti ?" ! raspunsul era promt si cam la toti: "pai n-avem pe cine altcineva sa alegem...!" adica faptul ca sunt o multime de oameni minunati in romania, dar nu isi depun candidatura... e ceva normal ! pe urma incepeau cu descrierea a tot feluri de tricuri, inselaciuni sau inselatorii, mita si alte murdarii... ! adica cum se intampla cam de obicei si in alte tari... poate in masura mai mica. si daca tie, la varsta ta cruda, nu-ti place ca se mai fac si alte comentarii pe langa subiect... asta dovedeste ca n-ai o privir mai larga sau cine stie ce imaginatie... si nu intereseaza pe nimeni, cred ! sa nu mai vorbesc de logica... !!!!! si asta reiese din: "P.S. Pun pariu ca habar nu ai de politica externa si nici nu stii cine este premierul tarii in care traiesti... si asta pentru ca esti prea superioara..." ! iar bati campii cu politica... Q nu a facut politica scriind ce a scris... (da tu ai ceva habar in politica externa ???) si lui Q nu-i trebuie politica externa ca sa stie cine e premierul tarii unde traieste !!!!! poate ai vrut sa spui de politica interna din tarea unde traieste ?! dar tu, din cauza spumei... o iei razna. si e corect in limba romana sa spui "prea superioara" sau ajungea numai "superioara"... ??? mie nu mi-au placut niciodata si n-am prea avut contact sau de a face cu tzatzele.... si mi se face greatza cand mai dau de cate una sau unul aici pe forum.
gata ! mi-am baut cafeaua de dimineata... acum ma duc sa vad ce mai fac fetilii pe la alte topicuri... !!!! la voi se spune ca martzea are 3 ceasuri rele... ei bine, de una v-am scapat eu... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 07:55
"si mie mi s-a parut ca unii o fac uneori.''

Sau de n ori...pn la infinit. Oileuuu! Bine c io nu beau cafea!
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 08:03
dar in schimb stii sa-ti faci autocritica... !!!
si vrei sa-mi spui ca tu nu bei cafea... ?????
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ca sa fim din nou impreuna? 42 De la: anna5 22 Ianuarie 2013 19:16
Ce v-a costat pastrarea unui copil? 188 De la: floradavdis 14 Aprilie 2010 13:41
Despre actul sexual 11 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:09
TREBUIE SA FII NEBUN SA TE PUI CU UN POPOR AL CARUI DESERT NATIONAL ESTE ... COLIVA ! 120 De la: garbo_494342 23 Noiembrie 2018 00:38
Locurile de munca in Romania 103 De la: lucicazainea 7 August 2010 03:33
Setari Cookie-uri