29 iulie 2012 ultima batalie BASESCU CONTRA POPORUL ROMAN LA REFERENDUM

Spor! Dar ai s oboseti.
Oriunde postezi, d-i i lupt!

De unde ai dedus c am/avem un trai mediocru?
Trebe/musai un iphone s am un trai decent?

Poate am alt scar de valori...
i din cte vd i tu postezi, sau am numai impresia?
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 15:54
N-am luat foc! N-am de ce. Dar dac io am zis nu, mi se prea firesc c-i vb i de mine.

Pe tine ns te-am vzut plin de foc i n-am comentat. Vezi topicul cu ajutorul!
De fapt, ce vrei s demonstrezi? i cui?

Ce-mi place mie patriotismul etalat!
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 16:06
De la: Axl_R, la data 2012-07-16 16:06:39N-am luat foc! N-am de ce. Dar dac io am zis nu, mi se prea firesc c-i vb i de mine.

Pe tine ns te-am vzut plin de foc i n-am comentat. Vezi topicul cu ajutorul!
De fapt, ce vrei s demonstrezi? i cui?

Ce-mi place mie patriotismul etalat!


Axl, fara suparare...
nu cred ca e neaparat vorba de patriotism, si nici macar de unul deshantzat...
la tine o fi fost bine sub basescu.
dar la mult mai multi nu (le) este.
e o chestiune de alegere.

ca oamenii sunt patimasi?!...
dar ce, linistea e mereu o stare normala?:P
ete la forum ce a ajuns, din prea multa liniste:PPPP
zici ca-i pe vremea lu' Ilici...:D

=))
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 16:22
Desteapta-te romaneeee...
Si bea rachiu de pruuune...
ca doar Trei culori cunosc pe lume...

Foai verde de dai,n`ai....Unde pui nu mai gasesti
Anuto...mai vrei si alte pereri ?
Rotty
Postat pe 16 Iulie 2012 16:24
Exact! Mama ei de ipocrizie!


Geminy, nu l-am votat. Nu mi-a fost bine. Io pur i simplu nu votez!
Nu m-am suprat.
i da, oamenii rmn oameni. Io cu felul meu...
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 16:27
Axl, eu te apreciez mult si stiu ce vrei sa spui...

insa, in mod logic, cine nu il voteaza, nu doar ca nu are interes,
ci, prin pasivitate, acorda inca o sansa lui basescu.

mie imi pasa de asta, si nu vreau sa i-o acord.
sau macar sa neutralizez o alta, favorabila lui.

ca deh,
de aia e defecta democratia asta:

votul meu e egal cu al oricarui imbecil.:D

(care, cu toata modestia,
clar ca nu-s.:P)

:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 16:31
ana, ca mentalitatea majoritatii e de toata jena, sint de acord cu tine. Dar, la concret, in afara de faptul ca te exprimi agresiv, si in afara de faptul ca totul iti pute si toti ceilalti (ma rog, majoritatea lor) ti se par niste loseri, faci ceva? Probabil, nimic. Si asta e tot tipic romanesc...

Te agiti cam mult deviind de la subiectul de baza: inteleg ca ai un interes direct sa nu aleaga "prostimea" pe cine nu vrei: in rest, citi bani au sau cum ii fac... de ce fac, de ce nu fac... care e problema? Te afecteaza direct? Patriotism? Care patriotism, daca poporu' e compus din neste nulitati, cum sustii?
Nu vad de ce patima si pasiunea pt. ograda altuia, atit....

Nu traiesc in RO, nu (mai) sint cetatean roman, dar n-am avut nici o problema vreodata sa ma exprim in romana sau sa mentionez cit am trait in RO - te asigur ca nu te linseaza nimeni. Mai degraba apreciaza ca ai o identitate proprie pe care o afirmi si nu incerci sa pari altceva decit esti. Incearca sa nu fii tu mediocra - ca sa nu iti fie sila de tine.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 16:40
Dac m apreciezi, tii bine c toate astea le tiu.
M repet, tot NU.

Nu fac parte din niciun partid. Nici mcar nu simpatizez!
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 16:44
imi amintesc de Leonida Lari, care odata in parlament, striga din rasputeri:

"io nu vatiez!!! io nu samniez!!!!..."

(traducere din limba moldoveneasca (:P): "eu nu votez!!! eu nu semnez!!!...")

de ce-o fi fost asa de indarjita, si de ce tzipa, tot n-am inteles...

ca doar n-o obliga nimeni.:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 17:03
Sorry! Nu mai fac pe ecoul! Guraliva di mini. :">

Pt mama ta @};-

De fapt ce caut io aici? Am vrut s m bag n seam!
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 17:09
ei nah...
ca asa esti tu mai patimasa, de le exagerezi pe toate...;)
(o stampila pe DA, ia cu mult mai putina energie:P)

multumesc din inima, pentru trandafirul trimis mamei...:)
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 17:12
Am postat ceea ce am postat,pentru ca imi amintesc ca in perioada campaniilor electorale,candidatii obisnuiau sa organizeze asa zise "adunari electorale",unde dadeau gratuit mici si beutura. Unde se lasa cu petrecere mai reusita,ala era considerat mai bun. Stau si ma intreb: Asta e patriotismul ??? Aceia sunt majoritatea care aleg???
Rotty
Postat pe 16 Iulie 2012 17:22
De la: b727ana, la data 2012-07-16 15:58:08Bai, voi prea luati totul personal, prea luati foc din orice postare/raspuns... GENERALIZAM... Era vorba de mentalitatea majoritatii... OFFF..... chiar e asa de greu ?!?!?!?
Bravo tie ca ai o scara de valori... Dar stii ca mai bine de 75% din populatia Romaniei NU ARE?!?!?!?!??!!


barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 17:23
toti oamenii au o scara de valori, indiferent daca-s albi, negri sau in dungi. c-or fi mai jos, mai la stanga , mai spre rasarit sau mai colorat ...poate doar ce-i aflati in coma nu.
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 17:30
De la: Rotty, la data 2012-07-16 17:22:37Am postat ceea ce am postat,pentru ca imi amintesc ca in perioada campaniilor electorale,candidatii obisnuiau sa organizeze asa zise "adunari electorale",unde dadeau gratuit mici si beutura. Unde se lasa cu petrecere mai reusita,ala era considerat mai bun. Stau si ma intreb: Asta e patriotismul ??? Aceia sunt majoritatea care aleg???


mesele alea se faceau ca sa stie pe cine urmeaza sa ciomageasca dupE aia, daca nu-i aleg...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Iulie 2012 17:36
da eugenia... dar si ei au avut ! si scara de valori... nu te nasti cu ea, ca si culoarea pielii... (ma rog... aia in dungi ii punem de-oparte... ! )
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 17:40
cum sa nu aiba...au.... Scara de valori e care are nevasta mai siliconata, amanta mai tinara, mertzane mai multe si turnuletze mai sclipitoare...adica "se descurca".
Bine... vorbind de bani, cam asta e scara de valori peste tot - numai ca in RO nici aia care au bani nu prea le gasesc vreo alta utilitate, in afara faptului ca stralucesc la soare.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 17:44
De la: eu_geminy, la data 2012-07-16 17:36:59
De la: Rotty, la data 2012-07-16 17:22:37Am postat ceea ce am postat,pentru ca imi amintesc ca in perioada campaniilor electorale,candidatii obisnuiau sa organizeze asa zise "adunari electorale",unde dadeau gratuit mici si beutura. Unde se lasa cu petrecere mai reusita,ala era considerat mai bun. Stau si ma intreb: Asta e patriotismul ??? Aceia sunt majoritatea care aleg???


mesele alea se faceau ca sa stie pe cine urmeaza sa ciomageasca dupE aia, daca nu-i aleg...:P
:))))

Ahaaa...
Rotty
Postat pe 16 Iulie 2012 17:45
Q, tot scara de valori se numeste....atitudini si atitudini valorizarea scalei e alta. eu poate sunt dispretuita pentru faptul ca nu-mi doresc un iphone(in rate ) si imi e suficient telefonul vechi, la care vorbesc cand am urgente.
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 17:51
nu e vorba de iphone, ci de mentalitate... Intri in magazin si te scaneaza pipitza vinzatoare daca esti suficient de boita, ai toace de 30 de cm si fusta de 15 cm. Plus pushup-ul peste bluza. Cind scoti iphonu' si cheile de la masina, se mai amelioreaza tonul. Daca ai iphone, poti sa porti si blugi. Da' trebe sa se vada eticheta.

Iar vinzatoare aia are 200 de euro salariul pe luna. Ca o mai produce ea inca 100...vorba bancului...daca ii da fiecare amant cite 10...
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 17:59


pai saraca vanzatoare, cum sa-i cerem sa trateze toti clientii in mod echitabil? poate nu si-a luat bacul sau concubinul a batut-o aseara ca s-a uitat la vecinu, sau... depinde de fiecare.


da chiar asa, incerc sa-mi imaginez daca o singura scala de valori ar fi valabila pentru toata populatia....merg sa citesc un SF
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 18:07
De la: Eugenia_, la data 2012-07-16 17:51:54Q, tot scara de valori se numeste....atitudini si atitudini valorizarea scalei e alta. eu poate sunt dispretuita pentru faptul ca nu-mi doresc un iphone(in rate ) si imi e suficient telefonul vechi, la care vorbesc cand am urgente.


fi sigura ca te dispretuieste si nu ptr. ca nu-ti doresti ci ptr. ca nu ai inca... dar, dupa parerea mea, scara de valori e diferita (si asta zicea cineva mai sus) si la cine priveste si la cine o are. altii vad la tine si alte valori... pe care sigur le ai ! apropo... eu n-am nici macar mobil... !
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 18:08
De la: Eugenia_, la data 2012-07-16 18:07:20

pai saraca vanzatoare, cum sa-i cerem sa trateze toti clientii in mod echitabil? poate nu si-a luat bacul sau concubinul a batut-o aseara ca s-a uitat la vecinu, sau... depinde de fiecare.


da chiar asa, incerc sa-mi imaginez daca o singura scala de valori ar fi valabila pentru toata populatia...

".merg sa citesc un SF"



da aici, ce crezi ca e... ???
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 18:10
daca nu iti doresti, nu te cred. Daca il ai si nu faci show off cu el, singurul motiv pe care il pot percepe este ca ar trebui sa fie un tel. MAI SCUMP ca sa te impresioneze

Octavian Paler - Perplexitate:

Tu spui, linistit, adevar
Ei se uita la tine si tac,
fara sa priceapa ce vrei,
dar pentru ca sunt oameni educati
ntreaba: Ct costa?
Tu le arati minile goale,
dar ei nu mai pricep gestul demult
si, nedumeriti, dau sa plece.
Tu alergi si le spui: speranta.
Politicosi, ei se opresc si te ntreaba
nca o data: Ct costa?
Iar tu nu sti ce valoare are speranta. Si taci.


quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 18:22
am scara de valori, desi minte n-am . si nu ma doare.
J"EU


Q pentru Paler. imi pare rau ca nu ma crezi....altceva imi doresc eu.
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 18:23
nu te cred ceilalti. Eu te cred. Si eu imi doresc altceva...

Androidul (nu e Iphone...:-) ) e strict pt nevoia de comunicare. Ca si electricitatea, de exemplu... :-) Multe seri ni le petrecem la luminari parfumate, si nu pentru ca n-avem bec...:-) Cam asa si cu telefonul.
In plus, am nostalgia cabinelor de telefon de pe strada, cu tel. alea de bagai destu' sa formezi si receptoarele alea grele :-) CInd sunai pe cineva, aveai cumva iluzia ca "il intilnesti" ca "te duci sa vorbesti cu x". Nu ca acum, te suna si cind esti in dus....
Devenim mai eficienti, la ce pret.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 18:28
da, cabinele telefonice cu fise
da pustii astia de acu nu le-au prins ...farmecul..pentru ei, telefonul mobil e telefonul fix de altadata. si SF-urile citite in copilarie , realitatea lor.
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 18:39
http://www.ewallpapers.co/wallpapers/phone-cabin-from-london-1920x1200.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3357/3269488467_434338aea9.jpg

nu aratau asa...sensul e acelasi.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 18:44
si ei, pustii de acum, vor fi nostalgici....asta ma bucura sac sac
Eugenia_
Postat pe 16 Iulie 2012 18:49
De la: quasaria, la data 2012-07-16 18:28:31nu te cred ceilalti. Eu te cred. Si eu imi doresc altceva...

Androidul (nu e Iphone...:-) ) e strict pt nevoia de comunicare. Ca si electricitatea, de exemplu... :-) Multe seri ni le petrecem la luminari parfumate, si nu pentru ca n-avem bec...:-) Cam asa si cu telefonul.
In plus, am nostalgia cabinelor de telefon de pe strada, cu tel. alea de bagai destu' sa formezi si receptoarele alea grele :-) CInd sunai pe cineva, aveai cumva iluzia ca "il intilnesti" ca "te duci sa vorbesti cu x". Nu ca acum, te suna si cind esti in dus....
Devenim mai eficienti, la ce pret.


ca nu ma crezi... e problema ta. multi nu cred, cu toate ca eu nu sunt singurul... ! adevarul e ca avem, sta la Suzi ptr. urgente. daca ramane in pana sau asa ceva... sa ma sune sau sa sune unde trebuie. dar nu conversam la el, zau. il avem la noi, doar ptr. urgente. nu sun pe nimeni cand sunt la super si nu ma suna nimeni. cand asteptam "donatorul", atunci il aveam permanent la mine... dar il uitam inchis. in ziua cand au sunat de la spital... tot pe Suzi au anuntat-o, noroc ca ajunsese deja in sectie. binenteles ca discutia asta n-are nimic de-a face cu scara de valori.
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2012 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oamenii se schimba din dragoste? 56 De la: garbo_1567 18 Mai 2012 08:37
DANTURA SANATOASA 11 De la: garbo_9499 29 Martie 2013 16:55
Prin casatorie ti se mareste cercul de prieteni nedoriti si rude barfitoare 67 De la: dede 11 August 2010 19:02
SCURT TRATAT DE FERICIRE - CITESTE ! NICI NU STII CE PIERZI ... 27 De la: fleurdelis 6 Ianuarie 2010 15:09
Cum credeti ca arata urmatoarele specimene? 191 De la: bestia_luptatoare 20 Decembrie 2009 17:05
Setari Cookie-uri