Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat?

Fetele...mama mea zice{si ea stie ce zice ca are..85 de ani..}ca o limba straina se invata ....cel mai bine si mai...corect...iN PAT !!! Nu va vad ..in pat cu un...japonez.....
Un compliment ..indirect,mi-a facut sotul meu...O prietena l-a intalnit intr-un magazin si l-a intrebat"Ce face..Betty?' la care el i-a raspuns...mai glumind,mai serios:"Numai ce vrea ea!!" Sa nu-l pup pe sotul meu?E un dragut...
elisabeta_boia
Postat pe 20 Martie 2013 20:37
Da' di ce, rog fr? Japonezu' nu-i om?
Betty, io n-am fost n pat cu niciun francez.
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 20:47
De la: charmelen, la data 2012-07-01 17:19:38Stiu ca va cer o opinie subiectiva, dar poate citindu-va vor mai invata si unii barbati cate ceva despre caile subtile de ajungere la sufletul unei femei.
Si care este cel mai frumos compliment pe care l-ati auzit vreodata (indiferent daca l-ati primit personal sau nu)?


daaaa! eu, am primit compliment fr. al -lui di la tini odat'...
m-ai facut BOU, ti-aduci aminte??
A! asta nu se pune??

NB, compliment!
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 23:25
"...mama mea zice{si ea stie ce zice ca are..85 de ani..}ca o limba straina se invata ....cel mai bine si mai...corect...iN PAT !!! "

Si cate limbi straine vorbeste mama ta ? ( )
Rotty
Postat pe 21 Martie 2013 07:52
De la: charmelen, la data 2012-07-01 17:19:38Stiu ca va cer o opinie subiectiva, dar poate citindu-va vor mai invata si unii barbati cate ceva despre caile subtile de ajungere la sufletul unei femei.
Si care este cel mai frumos compliment pe care l-ati auzit vreodata (indiferent daca l-ati primit personal sau nu)?

barbatul ca animal domestic pe linga casa femeii,se gudura pe linga ea sa-l scarpine!

http://www.bonbon.ro/filmulete/muzica/1
garbo_11724
Postat pe 21 Martie 2013 09:48

ioti alta acu'!
Mai, femeia, face casa numa' cu barbatu' .....daca pune : ban pi ban
...daca nu, ii goala ....si Femeia da si "casa" ceia.:D
Da tu, di undi stii?



Fss_ssu
Postat pe 21 Martie 2013 09:56
Axl... Rotty.. Voi erati mereu pe "faza" ..Mama mea glumea... Si revenind..Axl..daca ..faci vreodata amor cu un francez..vei stii limba la..perefectie!!
Rotty..mama stie bine romaneste si limba ei materna:maghiara! Le-a invatat la bunica in brate!
Dar cele mai frumoase si mai...sincere complimente,le-am primit si le primesc de la copii grupei mele !! Dar azi..a venit un fost copil de-al meu-acum tatic si el..si mi-a zis atat de sincer si de natural:NU V-ATI SCHIMBAT DE LOC !!M-au dat lacrimile! Desi eu vad ca au trecut anii si peste mine...el-fostul meu elev,nu m-a vazut schimbata...nu-i minunat?nu-i cel mai impresionant compliment?
Poate credeti ca ma laud,dar gandind sincer,cand va intalniti cu fosta voastra educatoare,invatatoare,diriginta...le vedeti imbatranite??Sau tot asa,neschimbate?
elisabeta_boia
Postat pe 21 Martie 2013 20:03
Sa sti tu ca aici ai dreptate....M-am intalnit anul trecut cu invatatoarea mea....parca era asa cum o stiam din totdeauna...
Rotty
Postat pe 21 Martie 2013 20:17
On topic:
Imi place ori de cate ori imi saruta parul si-mi spune ca ma iubeste! Prima data, mi s-a parut a fi cel mai delicat si tandru gest...si de-atunci incoace, simt aceiasi emotie !!!
Conteaza mult sa iubesti si sa te simti iubita, intotdeauna vei avea impresia ca ai primit cel mai frumos compliment de la omul iubit!
LLisa
Postat pe 21 Martie 2013 20:32
De la: LLisa, la data 2013-03-21 20:32:23On topic:
Imi place ori de cate ori imi saruta parul si-mi spune ca ma iubeste! Prima data, mi s-a parut a fi cel mai delicat si tandru gest...si de-atunci incoace, simt aceiasi emotie !!!
Conteaza mult sa iubesti si sa te simti iubita, intotdeauna vei avea impresia ca ai primit cel mai frumos compliment de la omul iubit!

si .....ai mult par?
garbo_11724
Postat pe 21 Martie 2013 21:51
Parul tipei de la avatarul tau este mai lung decat al meu, deci....
LLisa
Postat pe 22 Martie 2013 13:22
Am primit multe complimente si primesc in fiecare zi imi este spus :"Esti unica ,esti un suflet deosebit !".Cel mai frumos compliment primit :"Daca nu ai fi existat as fi incercat sa te creez,fara tine nu pot exista."Acest sentiment il au doua suflete cind se iubesc cu adevarat si sint compatibile.
garbo255960
Postat pe 22 Martie 2013 15:29
Te iubesc :)
ama777rena777
Postat pe 1 August 2013 20:54
De la: Rotty, la data 2013-03-21 20:17:17 Sa sti tu ca aici ai dreptate....M-am intalnit anul trecut cu invatatoarea mea....parca era asa cum o stiam din totdeauna...

Te pup Rotty! Si-o floare...
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2013 05:47
No hai sa te si io , sa nu raman datoare
Rotty
Postat pe 27 August 2013 08:53
De la: suparatu_, la data 2013-03-20 23:25:46
De la: charmelen, la data 2012-07-01 17:19:38Stiu ca va cer o opinie subiectiva, dar poate citindu-va vor mai invata si unii barbati cate ceva despre caile subtile de ajungere la sufletul unei femei.
Si care este cel mai frumos compliment pe care l-ati auzit vreodata (indiferent daca l-ati primit personal sau nu)?


daaaa! eu, am primit compliment fr. al -lui di la tini odat'...
m-ai facut BOU, ti-aduci aminte??
A! asta nu se pune??

NB, compliment!


Asta-i o opinie foarte subiectiva.
Desi nu-mi amintesc incidentul, cum ce-ai primit nu e chiar un compliment (vezi sensul in dictionar), pot confirma ca intr-adevar asta nu se pune.
Totusi, imi este imoosibil sa cred ca i-as fi zis vreodata unei lady "bou"
charmelen
Postat pe 27 August 2013 19:56
De la: elisabeta_boia, la data 2013-03-21 20:03:19Axl... Rotty.. Voi erati mereu pe "faza" ..Mama mea glumea... Si revenind..Axl..daca ..faci vreodata amor cu un francez..vei stii limba la..perefectie!!

Nu induce lumea in eroare, Betty.
Daca faci amor cu vreun francez, singura limba pe care o s-o stii la perfectie, e doar limba lui! Vorbesc din experienta, iar in calitate de lingvist am si o oarece autoritate in materie.

charmelen
Postat pe 28 August 2013 17:29

nu eram pi topicul cu Lady cand mai facut bou, dar am vinit sa-ti spun aici poate ai macar "ceva" care ceri scz. ....fine....boul de mine, am intrat la fete

Daaa, lingvist uituc cu autoritate?....nu am vazut firma la intrare.
desi, nici eu nu cred ca te-am confundat, de uitat nici atat! fine.

numa' ghine!
Fss_ssu
Postat pe 28 August 2013 18:30
De la: charmelen, la data 2013-08-28 17:29:39
De la: elisabeta_boia, la data 2013-03-21 20:03:19Axl... Rotty.. Voi erati mereu pe "faza" ..Mama mea glumea... Si revenind..Axl..daca ..faci vreodata amor cu un francez..vei stii limba la..perefectie!!

Nu induce lumea in eroare, Betty.
Daca faci amor cu vreun francez, singura limba pe care o s-o stii la perfectie, e doar limba lui! Vorbesc din experienta, iar in calitate de lingvist am si o oarece autoritate in materie.



limba lui materna sau limba lui din gura... ???
barboneli
Postat pe 28 August 2013 19:02
nu stiu daca se pune ; sotul meu dupa ce si-a facut de cap cu o parte din prietenele mele , si cu prietenele oricui adica nu ierta nimic si pe nimeni (adica orice femeie de peste 20 care era cat de cat prezentabila..)A zis el cam asa:" pana la urma esti cea mai tare femeie pe care am avut-o...)!" pe mine nu m-a magulit deloc la momentul acela dar venit din partea lui pentru care nu prea ii puteai ajunge la nas si toate femeile erau proaste si inculte ! pana la urma cred ca este de bine !
garbo_19362
Postat pe 28 August 2013 22:31
De la: suparatu_, la data 2013-08-28 18:30:36
nu eram pi topicul cu Lady cand mai facut bou, dar am vinit sa-ti spun aici poate ai macar "ceva" care ceri scz. ....fine....boul de mine, am intrat la fete

Daaa, lingvist uituc cu autoritate?....nu am vazut firma la intrare.
desi, nici eu nu cred ca te-am confundat, de uitat nici atat! fine.

numa' ghine!


Auzi neica, matale chiar incepi sa ma plictisesti. Eu nu-mi aduc aminte sa te fi facut bou, nici ca ai fi vreo lady in asteptare de complimente sau scuze si nici n-am timp sa stau sa ma ocup de toti frustratii ranchiunosi.

Daca mata intri pe un topic care nu ti se adreseaza in mod particular,ca sa raspunzi la o intrebare ca nu ti-a fost pusa si sa te plangi ca ai suferit o rana narcisica cu nu stiu cat timp in urma si nu stiu pe ce topic, mi-e clar ca prezinti probleme speciale pe care nu am pregatirea si nici calificarea necesara ca sa le tratez clinic.

charmelen
Postat pe 28 August 2013 22:35
De la: garbo171291, la data 2012-07-29 11:40:04

Frate, nu se �tie niciodat� cu cine ai de-a face. Pe mine m� amuz�, dar m� �i �ntristeaz� grozav (fiindc� exist� fenomenul �sta nenorocit, al pidosnicilor, �i nu de ieri, ci de mii de ani) o replic� celebr� din nu mai pu�in celebrul film "Unora le place jazzul", spus� - nu de eroii-"fete" din rolurile principale, ci de acel mare bog�ta� c�ruia i se m�rturise�te c� "femeia" de care se �ndr�gostise era, de fapt, b�rbat (�i asta spune multe): "Nimeni nu-i perfect!".

pe ce tastatura scrii dom'le ca mi-ai aburit ochelarii, sfortandu-ma sa dibuiesc diacriticle

Iti pierzi timpul facand speculatii cu privire la numele si la sexul meu (evident ca stii ceva despre mine, dar nu destul si nu exact) iar complimentele, evident, nu sunt punctul tau forte.
Altfel ar trebui sa stii ca o femeie inteligenta nu inghite niciodata un text de genul 'esti frumoaa si buna', cand ea stie foarte bine ca nu e nici una nici alta.
charmelen
Postat pe 28 August 2013 23:11

Daca faci amor cu vreun francez, singura limba pe care o s-o stii la perfectie, e doar limba lui! Vorbesc din experienta, iar in calitate de lingvist am si o oarece autoritate in materie.

[/quote]

limba lui materna sau limba lui din gura... ??? [/quote]

Lasa intrebarile retorice, Barbo! Ai inteles foarte bine despre ce limba este vorba.
charmelen
Postat pe 28 August 2013 23:22
De la: charmelen, la data 2013-08-28 22:35:56
De la: suparatu_, la data 2013-08-28 18:30:36
nu eram pi topicul cu Lady cand mai facut bou, dar am vinit sa-ti spun aici poate ai macar "ceva" care ceri scz. ....fine....boul de mine, am intrat la fete

Daaa, lingvist uituc cu autoritate?....nu am vazut firma la intrare.
desi, nici eu nu cred ca te-am confundat, de uitat nici atat! fine.

numa' ghine!


Auzi neica, matale chiar incepi sa ma plictisesti. Eu nu-mi aduc aminte sa te fi facut bou, nici ca ai fi vreo lady in asteptare de complimente sau scuze si nici n-am timp sa stau sa ma ocup de toti frustratii ranchiunosi.

Daca mata intri pe un topic care nu ti se adreseaza in mod particular,ca sa raspunzi la o intrebare ca nu ti-a fost pusa si sa te plangi ca ai suferit o rana narcisica cu nu stiu cat timp in urma si nu stiu pe ce topic, mi-e clar ca prezinti probleme speciale pe care nu am pregatirea si nici calificarea necesara ca sa le tratez clinic.




zau? da uituca mai esti! Poate-ti iau din ciuf, ca si asa ai par des si fr.:( Hmmm!
Am sa notez: data, ora si locul "frustratilor ranchiunosi...."
Desi, nu ma mira ce nu ai "matali," dar culmea ca nu stiu cum iti dai seama cand cineva prezinta "probleme speciale"
Poate iti faci timp sa-mi explici la care din ele te referi!?

Lasa, nu te obosi, m-ai lamurit deja....fine! :(


Noapte bunicica inteligento!
Fss_ssu
Postat pe 29 August 2013 01:15
Ch. esti o draguta!!..Mama mea glumea binenteles...
Dar chestia cu ..limba fracezilor...ma incanta!!Unde nu da D-ul sa cunosc si eu unul!!!
Nu prea stiu eu ..franceza..dar ma las...limbii lui!!!!
Si revenind la topic...mi-a facut zilele astea un "compliment' sotul meu-o bomboana de barbat!
Am reusit in luna iulie sa slabesc{vesnica mea pb..}9 kg.si am plecat la Costinesti-super silueta!!Dar la pensiunea unde am cazat si ..mancat-mancare ...super-ardeleneasca,super buna...si desi nu am mancat paine...tot m-am .ingrasat cu 2 kg....vaai! Ii spun sotului la Tf.si el..bomboana..imi raspunde":Nici o grija...am ascuns CANTARUL!!"
La asa ..compliment...nici nu m-am mai dat inapoi de la nici o mancare!!
Ce e drept-acum sunt acasa si din nou..in ..cura de slabire!1Offf!!! Cat am dat acum jos?..numai 1 kg in...7 zile...
elisabeta_boia
Postat pe 29 August 2013 12:14
Ma bucur ca te-ai lamurit si n-o sa ma plictisesti cu lamentari de copil de gradinita pe care l-a urecheat doamna educatoare .
Personal nu cred ca am initiat vreodata vreun dialog virtual cu dumneata, asa ca fa-ne amandorura o favoare si ignora-ma de-acum inainte. Promit ca n-o sa sufar.

Nu-ti urez noapte buna, deoarece cred ca esti destul in bezna, ci vorba lui Geothe "Licht! Mehr Licht!"
charmelen
Postat pe 29 August 2013 12:22
Ioti luminata pi racoare, se da mare!
Nu mai pot io d-na profesoara de "urecheala", s-o crezi matali ca te ignor asa usor sa-mi dai explicatii intai si pi urma mai vedem....X_X
Mai, eu nu dau bir cu fugitii ca tine, bine?Hmm!

Zaua buna si tie

A! si vb. tu cu cuvintele tale filo ca inteleg mai bine, nu mai plagia!
Fss_ssu
Postat pe 29 August 2013 12:33
Cand precizezi autorul si pui ghilimele, nu e plagiat.

Iar cuvintele mele, nu sunt ale mele, ci ale limbii romane si ale parintilor si stramosilor si ale altor neamuri venetice care le-au folosit cu mult timp inainte de aparitia mea.

Eu nu fac decat sa le repet un pic altfel , ca sa exprime ce gandesc si ce simt eu intr-un anumit moment. Dar cum si altii au gandit si au simtit la fel, nu pot fi 100% originala.
O copie buna necesita o ampla cunoastere a originalului, iar asta e una din nazuintele mele intr-o lume plina de cópii.
charmelen
Postat pe 29 August 2013 13:01
Zau? Hai ca mai aveai oleaca si ajungeai la Adam si Eva cum ca.....
Pana la urma ti-o placut complimentul ala "impresionant" de care ai pomenit?
Lasa, imi zaci cand se face lumina d-na profesoara!
NB!

Mai, da tie nu-ti plac dulciurile? :-w na!
Fss_ssu
Postat pe 29 August 2013 19:56
De la: charmelen, la data 2013-08-29 13:01:19Cand precizezi autorul si pui ghilimele, nu e plagiat.

Iar cuvintele mele, nu sunt ale mele, ci ale limbii romane si ale parintilor si stramosilor si ale altor neamuri venetice care le-au folosit cu mult timp inainte de aparitia mea.

Eu nu fac decat sa le repet un pic altfel , ca sa exprime ce gandesc si ce simt eu intr-un anumit moment. Dar cum si altii au gandit si au simtit la fel, nu pot fi 100% originala.
O copie buna necesita o ampla cunoastere a originalului, iar asta e una din nazuintele mele intr-o lume plina de cópii.


corect ! nimic nou sub soare ! si astea sunt cuvintele altuia... ! si tu esti o copie. stai linistita... n-am spus-o cu rautate ! dovada ca si eu sunt si recunosc asta... ! si ca sa fiu on... esti o copie reusita si deosebita ! asta se numeste compliment, nu ?
barboneli
Postat pe 30 August 2013 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intimplarea mea 73 De la: asteroid 7 Decembrie 2011 22:59
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Hit Golf with Good Clubs 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:34
La cutite cu mama lui 28 De la: garbo_1650 3 Februarie 2014 08:50
Setari Cookie-uri