Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat?

bey 291... de ce sa strici topicul fetelor... pardon, ledy-lor... aici e vorba de complimente si chiar sunt miscatoare... nu e vorba de ce o sa fie dupa... peste cativa ani ! adica in decursul vietii... ! dar astea le ti minte mult timp. eu n-am primit verbal asa ceva... nici nu sunt lady... dar asta nu inseamna ca am pierdut ceva. dar e frumos sa auzi, vezi, ce au primit altii. chiar daca mai sterecori o gluma fara rautate... ! complimentele, prin natura lor sunt impresionante... ca de aia au aparut de mii de ani cum spui... aici pe forum avem ocazia sa vedem o colectie !
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 12:23
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-07-29 11:07:37
De la: delya26, la data 2012-07-29 08:35:25 ...Este o lady, Elena Udrea! Frumoasa, desteapta, eleganta...de ce nu s-ar incadra?!...
cine nu ajunge la mere spune ca sunt acre!...desi topicul nu are ca tema politica!


si oare ,de ce naiba, ar vrea sa ajunga la Elena Udrea? ca sa ce?
iar apoi, in legatura cu eleganta...decolteurile prea prea adanci si culorile nesimtite (ca exemplu: tziclamul, rozul strident ) nu se regasesc in preferintele vestimentare ale unei lady



adevarat ! nu insa si proverbul lui amor... ! ala era cu strugurii... daca nu ma-nsel ! in fine,in plus... imi plac merele acre, acrisoare... ! dar de Udrea, nu !
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 12:59
Ma bag si io.Complimente primit-am destule,dar asta... a fost si va fi mereu luat ca referinta.
POzam unui pictor,relativ celebru,evident nud, in dorinta de a ajuta o verisoara sa invete pt fac.deArte Plastice.La un moment dat ea cazuse pe ganduri,iar domnul in cauza a admonestat-o:
" nu visa,lucreaza uite ce cuminte sta si ce corp frumos are.Parca ar fi sculptat-o apa".
ghiompirica
Postat pe 29 Iulie 2012 13:11
De la: ghiompirica, la data 2012-07-29 13:11:29
" nu visa,lucreaza uite ce cuminte sta si ce corp frumos are.Parca ar fi sculptat-o apa".


da, frumos compliment. Mai ales venit din partea cuiva care intelege frumusetea...
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 13:17
si frumos gestu eil... !!! a intrat pana la urma la facultate ?
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 13:33
Superb - ma refer la faza cu raza de soare ...
simonne_10
Postat pe 29 Iulie 2012 14:59


Neicusorule "barboneli", apreciez vorbele lu' matale i a zice chiar c sunt de acord ntru totul (cel puin) cu ideile prezentate. Iar punctul meu de vedere este cam aa, dac, de pild, vorbim despre frumuseea feminin (vorbesc oarecum detaat, taman fiindc nu-s o Ev, ci un umil Adam; sau urma al luia cu coasta rupt, m rog...): una la mn - orice femeie e frumoas, prin definiie; doi la mn - Elena, fie ea din Troia, din Scorniceti (da, tiu, prin alian cu regretatul, c ea nu venea din inima Olteniei), din Ieoropa aia cu succesuri sau din familiile reunite Coco-Udrea, dac e frumoas - vorbind despre frumuseea feminin fr conotaii vulgare, nicidecum porcoase, cum se prea obinuiete - merit toat admiraia oamenilor, brbai i - mare, mare atenie!!! - femei. Fr referiri la politic, via strict privat, vrst (c, de exemplu, am cunoscut femei superbe, de vrsta mamei mele, fa de care nu poi s ai alte sentimente dect de admiraie profund, respect i simpatie, adic lucru mare i foarte mare, frate).
Altfel, a da o r timpul napoi i v-a aminti tuturor celor care erai (eram) studeni acum 137 de ani acel cntec de pahar strict universitar, dac m pot exprima astfel: "Ce frumoas este viaaaaaa/ Cnd avem printre noi femeeeei!..." i tot aa!

P.S. E chestia aia cu "cioc-cioc-cioc bate la fereastr, s vedem dac-i soul ei", care mie mi place la nebunie. Nu spun de ce. Parol, moner!
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 16:10
apropo de complimente non verbale: nu stiu de ce, nu m-a impresionat niciodata stilul clasic de complimentare: esti frumoasa, esti desteapta, etc... Asa, si? Unul, n-ar fi meritul meu, doi, stiu si eu destul de bine cam pe unde ma situez, suficient de bine cit sa n-am nesigurante si sa ma umple de fericire vreo confirmare. De cele mai multe ori tind sa devin ironica.
Ceea ce intr-adevar complimenteaza sint gesturi sau atitudini spontane, si de multe ori involuntare. Ceea ce percepi dincolo de conveniente, politete, educatie sau interese...
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 16:54


Da, Kopilu' ns asta ar nsemna s relaionezi (?) fr s comunici verbal. Dar e nevoie de o cuprindere general a tuturor formelor de comunicare. Ei bine, afl c majoritatea oamenilor nici mcar nu tiu asta. Totui, comunicm: prin vorbe, prin gesturi, prin mimic etc. Dar toate acestea sunt legate nte ele n mod natural, dac vrei. Altfel spus, da - poi transmite mesaje i sentimente profunde i fr s vorbeti, ns nu poi xclude deloc din ecuaie limbajul oral.
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 17:09


Scuze again: defapt m adresam quasariei, dar i, prin extensie, oricrui om viu de-adevratelea! Oricum, atept rspuns. De pe Terra ori din Alfa-Centauri!!!!!
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 17:17
nu, poti doar sa il consideri cu rezervele de rigoare. E cel mai "controlabil" - in loc sa exprime ce parere ai, exprima ce parere decizi sa comunici ca ai avea....:-)
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 17:18
....si totusi, caprioara trece peste obstacole uneori, fara sa se impiedice

Si in urma, a ceea ce exprima(non verbal)" ce parere decizi sa comunici ca ai avea?"
:) :-w
Fss_ssu
Postat pe 29 Iulie 2012 18:53
cea care asorteaza? Aservita unor interese?
E diferenta dintre a considera ca seful tau e un bou - si a te duce sa ii spui: sefule, esti un bou!
Sau, ma rog, a considera ca sotul prietenei tale ar fi mai compatibil cu tine - si a ii spune in timpul cinei, comune: auzi, eu cred ca esti jumatatea mea....

Asupra cuvintelor ai control... de asta "complimentele" n-au cine stie ce valoare, dp meu de vedere. Sincere sau nesincere, sint "procesate" si nu sint doar o constatare. Cind constatam, nu constatam cu voce tare.
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 19:13
A intrat, doar pozasem o vara intreaga si ii lasasem sa traga si dungi negre pe mine sa vada fata cum se aseaza muschii daca stai in diverse pozitii.
A mai fost unul primit,indirect,cu niste ani in urma.Mergeam la nunta unui coleg de serviciu,bun prieten si m-am pregatit in consecinta:coafor,cosmetica,manichiura,etc. Am ajuns acolo,ne-am dus sa felicitam mirii.....La care mirele: ma,e faina rau tipa asta,da' nevasta-ta unde e?
ghiompirica
Postat pe 29 Iulie 2012 19:20
Quasaria,iti dau dreptate. O privire sau un gest fac cat 1000 de cuvinte.Problema apare cand femeia e oarba si nu vede si asteapta sa auda. Nasoala comunicare asta!
ghiompirica
Postat pe 29 Iulie 2012 19:24
De la: ghiompirica, la data 2012-07-29 19:20:19Am ajuns acolo,ne-am dus sa felicitam mirii.....La care mirele: ma,e faina rau tipa asta,da' nevasta-ta unde e?



ceva de genul asta am patit si eu acum citiva ani, nu la nunta, la job - dar nu stiu daca a fost un compliment: Delegatie, doi care nu si-au imaginat ca inteleg comentau intr-un dialect rusesc: da, buna gagica asta, i-am face si i-am drege! Da' scorpia aia (cu care tb. sa discutam) cind dreak are de gind sa apara?
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 19:45
e, stiam io' ca la "asta te referi..:)

...nope' tre sa tac si sa nu zic ce cred eu despre:....X daca eu vad ca ea ii "genu feminin" (binenteles) dar ii place sa auda di la "sefu"cum ca face inghetata buna, ma serveste....eu sa mananc, si sa nu o "complimentez"sa mai aduca? ;)) eeee! ...a-2-a oara o face si mai buna....o stimuleaza...(era sa zic draga!) :)))

Eu cred ca spontaneitatea ii cea mai reusita forma de complimentare in fata persoanei iubite
...matematic vb. este suma tuturor reusitelor intr-o relatie si chiar functioneza mai bine din gesturi, priviri...comparativ cu ...exprimarea directa ...si cred ca este si mai putin obositor pt. mine ca babat si imi confera de multe ori sinceritatea/ a ce simtim fiecare dintre noi....

ei...ciocanitoarea buclucasa Woody, m-ai voia uneori cate un compl(e)ment.
Fss_ssu
Postat pe 29 Iulie 2012 19:46
da, pentru barbati de obicei e obositor sa cinte serenade... iar cind se straduiesc cu prea mult aplomb, cinta fals.
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2012 20:03
De la: ghiompirica, la data 2012-07-29 19:20:19A intrat, doar pozasem o vara intreaga si ii lasasem sa traga si dungi negre pe mine sa vada fata cum se aseaza muschii daca stai in diverse pozitii.
A mai fost unul primit,indirect,cu niste ani in urma.Mergeam la nunta unui coleg de serviciu,bun prieten si m-am pregatit in consecinta:coafor,cosmetica,manichiura,etc. Am ajuns acolo,ne-am dus sa felicitam mirii.....La care mirele: ma,e faina rau tipa asta,da' nevasta-ta unde e?

Cu scuzele de rigoare....asta consideri tu un compliment? Ca un mire fustangiu te-a considerat "buna" ???
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 20:13
Da pt ca tonul a fost.....nu-l pot descrie.Repros amestecat cu revolta. Scrisul nu reflecta tot,din pacate
ghiompirica
Postat pe 29 Iulie 2012 20:28
De la: ghiompirica, la data 2012-07-29 19:20:19A intrat, doar pozasem o vara intreaga si ii lasasem sa traga si dungi negre pe mine sa vada fata cum se aseaza muschii daca stai in diverse pozitii.
A mai fost unul primit,indirect,cu niste ani in urma.Mergeam la nunta unui coleg de serviciu,bun prieten si m-am pregatit in consecinta:coafor,cosmetica,manichiura,etc. Am ajuns acolo,ne-am dus sa felicitam mirii.....La care mirele: ma,e faina rau tipa asta,da' nevasta-ta unde e?

...Ai fost si inca esti mandra de felul cum arati...probabil esti o persoana activa (sau ai fost) ,curtata de asemenea.
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 20:31
De la: ghiompirica, la data 2012-07-29 20:28:17Da pt ca tonul a fost.....nu-l pot descrie.Repros amestecat cu revolta. Scrisul nu reflecta tot,din pacate

Tonul? A fost revolta.
Nu-l poti descrie?....Mai asteapta cativa ani........
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 20:37
De la: quasaria, la data 2012-07-29 20:03:52da, pentru barbati de obicei e obositor sa cinte serenade... iar cind se straduiesc cu prea mult aplomb, cinta fals.


Ce te prinde fusta:).... in ton cu espadrilele ;)) ...asa mai merge!;)

"Cand intri cu bocancii.....esti mai infipta";)
Fss_ssu
Postat pe 30 Iulie 2012 01:39
cel mai frumos compliment pe care l-am de la un barbat a fost anul trecut cand mi-a spus:"imi placi asa de mult,as vrea sa ma trezesc in fiecare dimineata cu tine langa mine!"...mentionez ca dupa asa o declaratie ma asteptam la ceva frumos dar"brusc" si-a dat seama ca "tine"prea mult la mine si ca"ne facem rau unul altuia"...n-am inteles nimic!
garbo_5625
Postat pe 30 Iulie 2012 09:16
cine stie... poate tipu' vroia sa doarma mai mult si cand se scula pe la 11-12, tu erai deja la lucru ca sa aduci un ban in casa... !!! "complimentul" asta l-am mai citit si la altii... asa ca poate n-ai pierdut nimic... nici eu n-am inteles ce naiba vroia tipu'... !!!
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2012 10:32
placerea este de partea celui care complimenteaza...nu intalnesti la tot pasul ceva ceva sa complimentezi..
any22
Postat pe 30 Iulie 2012 14:03
"cel mai compliment"-intr-o iarna,zapada mare,ninsoare,mergand pe strada un el ce venea din directia opusa s-a oprit din mers......pur si simplu statea pe loc si se uita la mine intr-un fel care m-a facut sa ma uit in jurul meu sa vad cine mai e pe strada si ce l-a lovit asa....mai tarziu,in aceeasi zi,ne-am intalnit din nou(intamplator) ....si ne-am tot intalnit timp de niste ani...


intamplarea urmatoare nu-mi apartine dar e prea..... si tre' s-o spun - o ea urca intr-un tramvai gol,singurul calator,un el care cand o vede urcand sare repede de pe locul sau si-i ofera ei locul
andra_sara
Postat pe 30 Iulie 2012 15:10
Picatura dulce a vietii mele, in acest moment ma gandesc la tine si ii multumesc Domnului ca mi te-a scos in cale.
garbo262067
Postat pe 30 Iulie 2012 18:02
"brotacelul meu scarbos"
Eugenia_
Postat pe 30 Iulie 2012 18:18
²De acord cu tine!!!si doar cu tine..Te referi la complimente in context,neprevazute si nefarsate sau siropoase,dar fara interes nu exista:)))
De ex. odata ma certam cu o ''colega'' pe ''chat''nu mai stiu de ce.:).Cumva la urma ea m-a atacat verbal,la care eu i-am raspuns retoric''Auzi..tu ai impresia ca daca esti frumoasa,poti sa zici chiar orice?
Ced ca nu banuia vre-o data ca am aceasta impresie despre ea:D
basarab22
Postat pe 30 Iulie 2012 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi_a dat semne ca ma place și acum ma evita 1 De la: garbo_501959 6 Martie 2020 01:01
Subiect real :) 10 De la: garbo_476728 24 Octombrie 2017 08:20
SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA 395 De la: eu_vio 23 Septembrie 2014 10:13
peniss mai mare!!! 44 De la: Rha 30 Iunie 2010 14:08
Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ? 328 De la: liaiedera 13 Aprilie 2010 08:34
Setari Cookie-uri