Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace

te vad cam agitat asa... ai patit ceva? Vreo musca... vreo boala vacii nebune?
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2012 14:25
De la: quasaria, la data 2012-06-22 14:25:10te vad cam agitat asa... ai patit ceva? Vreo musca... vreo boala vacii nebune?



ma belle Q... tu nu observi si partea buna a lui 966... nu vezi paharul pe jumate plin... intr-un fel, el ne ofera subiecte si "excitatii" sa dicutam intre noi, mai in gluma, mai in serios... mai ne zicem noua cate una buna, un banc, un cantecel... (aici nu sunt talentat.... )... altfel chiar ca ne-am fi plictisit, la cate subiecte neinteresante sun pe forum.... ! asta pana apare irunuca... si atunci ne punem patinele.... si alunecam pe alte meleaguri !!!!
barboneli
Postat pe 22 Iunie 2012 14:36
nu si-a luat la timp medicatia. si e in sevraj. de aia deschide topic dupa topic...
acum si-a facut descrierea din perspectiva de bou si de vaca.
noaptea trecuta vroia sa fie iubita.
deci e clar ca sexul lui este discutabil.
cand se simte bou! bine ca nu se simte taur! cand se simte vaca.
ce sa-i faci, e liber la poponauti. ca si ei sunt pe lumea asta.
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2012 14:43
cum sa nu observ... natura umana. Ca daca zic natura moarta iar crede asta ca l-am ingropat si cheama lumea sa il dezgroape

Pacat ca n-are aplomb, saracul, irina sta mai bine cu "anvergura"....
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2012 14:53
pai cel putin ea nu e vaca. si chiar de-ar fi fost... totusi avea un atuu in fata boului!
vaca tot mai produce ceva, pe cand boul... nu mai are cu ce sa produca si nici sa reproduca.
de-aia nu e capabil nici macar sa copieze.
stiu ca si boul seamana cu taurul. dar totusi ii lipseste ceva!
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2012 15:00
Heart si Q, cum am citit eu imi rezulta ca v-a facut pe voi bou si vaca... Ia sa mai citesc odata! Ce-are garbatul asta cu voi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Iunie 2012 15:03
A propos de Irina...mie imi place de ea, serios! Are idei clare, le urmeaza...
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Iunie 2012 15:05
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-06-22 15:05:41A propos de Irina...mie imi place de ea, serios! Are idei clare, le urmeaza...


adevarat graiesti... !!!! chiar... de ce sa n-o lasam sa-si urmeze ideile clare... pentru ea !!! dar ele, n-au nici o legatura cu, ideile mele... de ex. ! sa stii ca si ale male sunt teribil de clare si le urmez.... cu sfintzenie !!!! sunt calare pe ele... ! un din ele e... sa-mi iau biberonul si sa merg sa-mi fac siesta.... ACUM !!!!
barboneli
Postat pe 22 Iunie 2012 15:14
astuia ii lipseste ceva si sa fie bou, nu numai sa fie taur....
Si ca bou...da cu virgula. De vaca nu mai zic.

luna, "ce are" e o schema agresiva de tratament, probabil. Latura lui feminina - adica vaca -muge la bit, si boul muge la mine.
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2012 15:19
Am intuit perfect dragii mei,nu aveti nici o ocupatie decat sa va jeliti pe acest site, dintr-un motiv foarte simplu sunteti internati intr-un spital de profil psihiatric ,de aici si aveti denumirile de specialitate din fisele voastre medicale.Ca despre dotarile boului si alele taurului draga mea tu te-ai uitat din gresela la Herflit sau la barbactu,de aici confuzia, te compatimesc since dar poti fi perseverenta pana la urma vezi si una ca lumea, daca insisti cu tot dinadinsul,ca iti lipseste mama mama.
garbo265966
Postat pe 22 Iunie 2012 15:58
ma scuzi, dar ce scrii e si patetic si pueril... !!! pacat... ! de fapt, ce urmaresti... ca deja stim cam toate calitatile, defectele, bolile si alte diagnosticuri/diagnostice... ale lui h si q... ! si... saptaman viitoare ce-o sa ne mai scrii ? mai bine ai continua cu povestea aia care s-a oprit pe peron. e doar o sugestie... nu un ordin. de fapt si eu as putea s-o continui, n-ar fi prima oara... dar de ce sa-ti rapesc tie placerea !
barboneli
Postat pe 22 Iunie 2012 20:07
am o dilema: sunam la 112 sau la protectia animalelor
Eugenia_
Postat pe 22 Iunie 2012 20:26
e fabula draga... n-ai vazut ? dupa cat stiu eu, fabulele au personaje... diferite animale si insecte, pasari si pesti.... ! nu vrea sa le faca rau nimeni...! 112 nu stiu ce e !
barboneli
Postat pe 22 Iunie 2012 20:37
urgente

candva, la nr. asta raspundea trandafar
Eugenia_
Postat pe 22 Iunie 2012 20:39
Ma "bag" si eu...cu un banc..la tema...
Bulisor vine acasa necajit de la scoala..
-De ce esti suparat,copile-il intreaba Bula-tatal??
-Azi am invatat despre BOU,VACA,VITEL si TAUR...le incurc rau de tot!!
-O!!! Dar e fff simplu..VACA e cum este MAMA!! VITEL este cum esti tu-CO:PILUL vacii!! BOU ..este cum sunt eu-TATAL tau!! Si TAUR ...este cum e ...nenea Misu..cand vine pe-aici..si nu sunt eu acasa!!
Am fost in...topic??? Cu bancul!!Doar cu..bancul!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Iunie 2012 21:16
inainte de incepe meciul... ma grabesc sa intreb: si trandafar... cine mai e ?
eu tin cu Grecia... !
barboneli
Postat pe 22 Iunie 2012 21:31
Mie mi-e indiferent..dar se cam da castig nemtilor!! Trandafir??Teo??Nu stii cine e??Nici o pierdere!! Pup! Hai Germania!!! Hai Grecia!!! Spectacolul e totul!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Iunie 2012 21:50
Dragul meu borbonel ti-am urmat sfatul de mult de vreo 6-7 ore cred dar din greseala mea sau a administratorului acestui site a aparut sub numele de" necunoscutu" imi cer scuze, daca exsita un asemenea personaj in realitate .Nu am vrut sub nici o forma sa-l implic in nimic ,am gresit probabil cand l-am postat ,v-am spus deja ca nu ma pricep la chestii tehnice pe net deloc.Distinsa mea prietena cu bancul despre Bula va salut si pe aceasta cale si imi pare sincer rau daca v-am creat vreun disconfort dv si celorlalti.Am ceva exclusiv cu cei doi prieteni H si Q ,in rest numai de bine fiecare e libe sa spuna ce doreste ,numai ca bunul simt si politetea discursului trebuie sa prevaleze indifernet despre cine este vorba.Pana atunci continuam in nota asta.Nu esti obligat sa-ti placa si nici sa citesti nimic ,iardaca totusi o faci poti spune absolut ce doresti darpoliticos ,este chia rasa de greu sa NU FII VULGAR si nici VIOLENT in exprimare?????
garbo265966
Postat pe 22 Iunie 2012 23:49

eugenia, tu crezi ca am schimbat numarul?
tot eu raspund la 112...
spuneti, ca pe Nastase l-am adapostit...
Li, 112? nu stii? pai nu ai sunat tu la numarul asta? si am vorbit noi doi?
EU SUNT TRANDAFAR!!!!
mai intra si tu la profil
dor72_
Postat pe 22 Iunie 2012 23:54
De la: dor72_, la data 2012-06-22 23:54:34
eugenia, tu crezi ca am schimbat numarul?
tot eu raspund la 112...
spuneti, ca pe Nastase l-am adapostit...
Li, 112? nu stii? pai nu ai sunat tu la numarul asta? si am vorbit noi doi?
EU SUNT TRANDAFAR!!!!
mai intra si tu la profil


ok, am inteles acum ! tu erai receptionera de la sanatoriu.... dar "trandafar"... mi se pare cam... grosolan, ptr. asa un trandafir delicat ca tine... !
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:04
mai uitucule...era un joc al eugeniei, cred...sau al fetiscanei...careva zicea cand era mica trandafar
este un alint...de la prieteni....frate, trebuie sa facem back-up...sau cum mama zmeului ii zice
stii ca-s habarnista la engleza
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:08
si eu... ! si uituc, la fel... ! mai mult ca sigur ca fetiscana zicea asa.... din cate o cunosc eu ! dar poate gresesc.... mai ales ca ele sunt... gemene !!!!! la eugenia ma refer....
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:15
acuma, nu vreau nici io sa fabulez...ca nu vreau la topic....
nu conteaza prea mult...importanta este semnificatia....
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:17
ai dreptate... si eu ma simteam putin jenat... lasa ca vorbim maine, lejer si... on topic !
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:22
eu nu ma simteam deloc....
bine, bine...stii ca nu le am cu...fabul(ati)a
mai ales asta moderna, insipida si inodora
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:24
tocmai... discutam intr-un loc nepotrivit, la asta m-am gandit ! nu potrivit cu starea noastra de spirit... vesel si placut !!!
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:38
Dex-ul meu zicea. Iar io lui Dor.
Axl_R
Postat pe 23 Iunie 2012 00:39

fantoma mea iubita
stiam eu ca esti vigilenta
Li, repet: nu ma deranjeaza spatiul, atata timp cat eu creez atmosfera
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:43
De la: Axl_R, la data 2012-06-23 00:39:00Dex-ul meu zicea. Iar io lui Dor.


buna dimineatza fetiscano... !!! Dex... ? eu la dex n-am gasit nimic... doar ce inseamna "fabulatie"... ca nu stiam, nenorocitul de mine... !!!
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:43
De la: dor72_, la data 2012-06-23 00:43:24
fantoma mea iubita
stiam eu ca esti vigilenta
Li, repet: nu ma deranjeaza spatiul, atata timp cat eu creez atmosfera


ok, te cred... pe mine, nu ca ma deranjeaza... dar mi se pare nepotrivit ! sorry !
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu sau fara prezervativ 38 De la: garbo_7980 23 Noiembrie 2012 23:34
menstruatie 5 De la: garbo172616 14 Martie 2011 02:34
RELATII ESUATE... LA VARSTA NOASTRA... 0 De la: 12 Martie 2010 14:07
Justitie divina versus justitie umana ? 91 De la: Mihaela_Tudora_1 27 Noiembrie 2013 23:32
ce sa mai fac pt iubirea mea?:( 2 De la: Dor_marunt 12 Mai 2010 05:55
Setari Cookie-uri