Intrebare strumfeasca

Se poate viola o femeie fara violenta? O amica tocmai mi-a marturisit ca actualul ei barbat a violat-o si ca a renuntat sa faca plangere la politie pentru ca mama lui a insistat sa-l ierte iar ei, fiind orfana, i s-a facut mila de el.
Pe de alta parte, desi a fost alcoolic si afemeiat, ea l-a tinut pentru ca sa aiba tata la copii (unul rezultat din viol) si a zis ca nu a fost niciodata violent cu ea, sustinanad cu tarie ca "nu mi-a dat vreodata macar o palma."
O intrebare totusi ma munceste: dar cu violul cum ramane? Stiu ca e un subiect un pic delicat, dar din propria dumneavoastra experienta sau din cea a persoanelor apropiate, credeti ca este posibil un viol fara violenta.
Barbatii, in special cei care au avut experiente similare celei descrise in topic, sunt invitati calduros sa raspunda.
Sassette
Postat pe 9 Iunie 2012 18:55
Deci, violatorii sunt invitai s rspund cu cldur. Cele violate s tac...
Axl_R
Postat pe 9 Iunie 2012 19:00
Topicul asta,ori e deschis de Garbo....ca si provocare... ...ori e 966 ...mascat ....ori aia ce a scris e ....gramada rau....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 19:08
De la: Rotty, la data 2012-06-09 19:08:09Topicul asta,ori e deschis de Garbo....ca si provocare... ...ori e 966 ...mascat ....ori aia ce a scris e ....gramada rau....


daca tot n-ai ceva cu adevarat inteligent de spus, n-ar fi mai bine sa-ti gasesti ceva util de facut in seara asta/? Sa plimbi cateaua de exemplu? Imi pare cam disperata in poza asta, probabil ca petreceti prea mult timp singure intre 4 pereti.

charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 19:18
@ sassette: se poate, daca a drogat-o si a violat-o in somn ca Assange.
charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 19:20
Tu ai chef de cearta???....Sorry dar cu mine nu ti-ai gast omu` Paaaaaa....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 19:21
De la: Axl_R, la data 2012-06-09 19:00:58Deci, violatorii sunt invitai s rspund cu cldur. Cele violate s tac...


Nu Rose, barbatii au prioritate, in calitate de potentiali violatori. Nu cred ca e nevoie sa demonstram ca numarul violatorilor de gen masculin este exponential mai mare decat cel al femeilor; cred ca tot barbatii au mai multa vechime in astfel de practici fortate.
Si poate strumfeta nu e chiar gramada cum presupune politista: s-ar putea sa aplice o tactica psihologica deturnata, aparand simpatica si prostuta ca sa determine pe acesti nenorociti de infractori sexuali sa se dea de gol.
charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 19:31
De la: charmelen, la data 2012-06-09 19:18:02
De la: Rotty, la data 2012-06-09 19:08:09Topicul asta,ori e deschis de Garbo....ca si provocare... ...ori e 966 ...mascat ....ori aia ce a scris e ....gramada rau....


daca tot n-ai ceva cu adevarat inteligent de spus, n-ar fi mai bine sa-ti gasesti ceva util de facut in seara asta/? Sa plimbi cateaua de exemplu? Imi pare cam disperata in poza asta, probabil ca petreceti prea mult timp singure intre 4 pereti.


Ai chef de plimbare???....Cauta la alta usa stapan....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 19:37
Ahhh...soparlitzo...Am uitat sa iti spun ca,(virgula) catele ca tine,trimit zilnic la plimbare....
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 19:43
De la: Rotty, la data 2012-06-09 19:37:01
De la: charmelen, la data 2012-06-09 19:18:02
De la: Rotty, la data 2012-06-09 19:08:09Topicul asta,ori e deschis de Garbo....ca si provocare... ...ori e 966 ...mascat ....ori aia ce a scris e ....gramada rau....


daca tot n-ai ceva cu adevarat inteligent de spus, n-ar fi mai bine sa-ti gasesti ceva util de facut in seara asta/? Sa plimbi cateaua de exemplu? Imi pare cam disperata in poza asta, probabil ca petreceti prea mult timp singure intre 4 pereti.


Ai chef de plimbare???....Cauta la alta usa stapan....



Din cate vad singura care are nevoie de plimbare si de relaxare, e stapana unei biete catele cu privire deprimata.
Inteleg ca nu e prea placut sa fii atacata din senin, dar este exact ce ai facut tu cu biata sassette, desi ea nu te-a jignit cu nimic.
E amuzant si facil sa te dai destept, facand pe altul prost, dar situatia inversa nu e prea placuta, asa-i?
Daca te simti prea inteligenta pentru topicul asta, n-ai decat sa-ti cauti altele mai potrivite cu IQ-ul tau. Cele ale lui 966 mi se par perfecte pentru tine.
charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 19:45
Charmelen, nu mi-o trecut prin gnd ce mi-ai zis de trumfia, pt c io-s cam direct. ntreb ceva cnd vreau s tiu, dar fr tactici.
Axl_R
Postat pe 9 Iunie 2012 19:52
Ai beut cam mult????....sau ai fumat "ceva" ??? Apari asa...dintr-o data si te iei de mine??? Sorry:..nu e loc de-n` tors...
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2012 19:53
acu nici eu nu stiu ce-o fi in capul ei, c-a aruncat petarda si s-a dus, dar tare curioasa sunt si eu sa aud un potential si actual violator, dac-o avea curajul sa apara pe un forum asa feminist si critic ca al nostru.
charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 19:56
De la: Sassette, la data 2012-06-09 18:55:24Se poate viola o femeie fara violenta? O amica tocmai mi-a marturisit ca actualul ei barbat a violat-o si ca a renuntat sa faca plangere la politie ................ Stiu ca e un subiect un pic delicat, dar din propria dumneavoastra experienta sau din cea a persoanelor apropiate, credeti ca este posibil un viol fara violenta.
Barbatii, in special cei care au avut experiente similare celei descrise in topic, sunt invitati calduros sa raspunda.


sa clarificam putin ideea de viol! ce este violul sexual?
un raport sexual intre doua persoane care nu au cazut de comun acord in privinta acestui raport.
mai simplu. daca tu nu vrei sa faci sex cu sotul tau, iar el te forteaza indiferent prin ce mijloace acel act se numeste viol!
ca de obicei violul este insotit si de alte acte de violenta (violenta fiind de altfel un cuvant care are la baza ideea de viol!) asta e o alta chestiune.
persoana care violeaza de multe ori din cauza opozitiei victimei recurge si la alte acte de violenta. insa atunci cand victima de teama altor chinuri nu se opune (din ratiuni legate de un raport evident de forta net favorabil violatorului) , dar nici nu consimte raportul sexual, atunci are loc "violul fara violenta"!
desi este impropriu spus si toata teoria este subreda, cam asta e ideea la care ai facut tu referire.
- altfel sa intrebi daca se poate viol fara violenta, in conditiile in care orice agresiune sexuala este o violenta in sine, atunci nici violul nu poate exista fara violenta. fie ca violenta aceea lasa urme vizibile sau invizibile asupra victimei!

nu trebui sa ai parte de astfel de experiente, ca sa fii logic in gandire. trebuie doar sa gandesti! ceea ce pare a fi foarte greu. caldura bat-o vina!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 20:09
De la: charmelen, la data 2012-06-09 19:20:35@ sassette: se poate, daca a drogat-o si a violat-o in somn ca Assange.


ti se pare ca ai spus ceva inteligent referitor la subiect?
PARE a fi inteligent doar acel "se poate" insa tentativa de argument este nu numai penibila dar si puerila.
a viola in somn se poate face si cu violenta, daca violatorul are accese de furie inaintea actului sau in timpul lui!
asta cam cum ti se pare?

deci decat sa cauti scandal pe forum, mai bine ia o lingurita cu miere si tine-o asa sub limba pana te ami calmezi putin apoi un pahar cu ceai de tei usor acrit cu lamaie si cand te calmeiz incearca un sudoku. ajuta la logica ce pare ca-ti cam lipseste! dupa astea mai poti cauta si ceva studii de oratorie si argumentare!
succes

nu sunt rau, asa sunt eu, bine intentionat! daca nu pot ajuta altfel, macar cu o idee!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 20:17
De la: heartbit, la data 2012-06-09 20:17:18
De la: charmelen, la data 2012-06-09 19:20:35@ sassette: se poate, daca a drogat-o si a violat-o in somn ca Assange.


ti se pare ca ai spus ceva inteligent referitor la subiect?
PARE a fi inteligent doar acel "se poate" insa tentativa de argument este nu numai penibila dar si puerila.
a viola in somn se poate face si cu violenta, daca violatorul are accese de furie inaintea actului sau in timpul lui!
asta cam cum ti se pare?

deci decat sa cauti scandal pe forum, mai bine ia o lingurita cu miere si tine-o asa sub limba pana te ami calmezi putin apoi un pahar cu ceai de tei usor acrit cu lamaie si cand te calmeiz incearca un sudoku. ajuta la logica ce pare ca-ti cam lipseste! dupa astea mai poti cauta si ceva studii de oratorie si argumentare!
succes

nu sunt rau, asa sunt eu, bine intentionat! daca nu pot ajuta altfel, macar cu o idee!


Si unde ar fi ideea aia cu care zici ca vrei sa ajuti?
Mie nu mi se pare nimic, cred doar ca habar n-ai ce-am vrut sa spun in istoria cu Assange, ba mai mult, habar n-ai nici ce-ai vrut tu sa spui.
Ca de argumentat n-ai argumentat mai nimic , doar ai sarit sa insulti o persoana pe care nu o cunosti, emitand pareri personale neavenite despre o problema grava, pe care incerci s-o bagi intr-o ecuatie de logica simpla (tare simpla, dar aici iti acord scuza ignorantei).
Ce stii tu despre viol si despre ce resimte victima? In cazul in care n-ai fost direct implicat si nici n-ai avut pe cineva apropiat care a trecut printr-o experienta asemanatoare, ti-as sugera sa te abtii, pentru ca argumentele tale "logice" denota ignoranta si nesimtire.

Iar dupa aia o mai si trantesti cu cei care cauta scandal pe forum, recomandandu-mi cursuri de oratorie si argumentare, care pe tine oricum nu par a te fi ajutat prea mult, din moment ce te legi din senin de cineva care n-a atentat la odihna mintii tale.
Hai ca esti chiar penibil aici!
Pai mai baietel, sa-ti indic o cauzala simpla: nu vrei scandal, nu cauti scandal, is that simple as that?
charmelen
Postat pe 9 Iunie 2012 23:01


sa clarificam putin ideea de viol! ce este violul sexual?
un raport sexual intre doua persoane care nu au cazut de comun acord in privinta acestui raport.
mai simplu. daca tu nu vrei sa faci sex cu sotul tau, iar el te forteaza indiferent prin ce mijloace acel act se numeste viol!
ca de obicei violul este insotit si de alte acte de violenta (violenta fiind de altfel un cuvant care are la baza ideea de viol!) asta e o alta chestiune.
persoana care violeaza de multe ori din cauza opozitiei victimei recurge si la alte acte de violenta. insa atunci cand victima de teama altor chinuri nu se opune (din ratiuni legate de un raport evident de forta net favorabil violatorului) , dar nici nu consimte raportul sexual, atunci are loc "violul fara violenta"!
desi este impropriu spus si toata teoria este subreda, cam asta e ideea la care ai facut tu referire.
- altfel sa intrebi daca se poate viol fara violenta, in conditiile in care orice agresiune sexuala este o violenta in sine, atunci nici violul nu poate exista fara violenta. fie ca violenta aceea lasa urme vizibile sau invizibile asupra victimei!

nu trebui sa ai parte de astfel de experiente, ca sa fii logic in gandire. trebuie doar sa gandesti! ceea ce pare a fi foarte greu. caldura bat-o vina![/quote


Scuze ca intervin intr-o argumentatie asa de articulata, dar e ceva care scartaie inca de la primele fraze. Iti manifesti dorinta de a clarifica ideea de ''viol'' (mata vezi violul ca idee, asta-mi da speranta ca macar n-o sa treci la fapte!), urmata de intrebarea (retorica?! ) ce este violul sexual.
De-aici urmand firul logicii primare ilustrate cu atata auto-suficienta de retorul ideii de viol, se poate deduce ca exista si un viol nesexual . Ei, asta da noutate. Ar fi interesat si de definit si de argumentat. Dupa cum zice nenea Tidbit: nu trebuie sa ai parte de astfel de experiente, ca sa fii logic in gandire, trebuie doar sa gandesti. Ceea ce, in cazul dumnealui, se dovedeste a fi fintr-adevar foarte greu.
Sassette
Postat pe 9 Iunie 2012 23:42
o infatuata ca tine mai rar mi-a fost dat sa gasesc.
invata sa citesti, invata sa gandesti si apoi vino la o discutie cu mine!
atat timp cat capul tau este doar pentru a te certa si-a debita mahalagisme de baba refulata, nu ai capacitatea de-a purta o discutie coerenta cu mine!
(nu are relevanta varsta ta biologica)

totdeauna am avut habar despre ce am scris!
tu n-ai inteles ca ideea cu ajutatul in mesajul adresat tie se referea la a te ajuta pe tine sa intelegi cat de redusa esti! dar observ ca ironia a fost mult prea fina, subtila, pentru tine si pentru creierul tau de sauriana (soparla)!
ti-am recomandat si-o reteta pentru a evita scandalurile pe forum cu alti useri, insa iar vad ca am fost prea subtil!
nu ma impresionezi cu engleza ta de balta, poate ai fi reusit sa-mi ridici o spranceana cu ceva in latina, in greaca veche, in persana, dar cu ceea ce-ai spus, esti iarasi puerila!
logica ta primara nu poate depasi stadiul piciorului broastei. altfel spus si pe intelesul tau, nu trebuie sa fii implicat intr-un viol ca sa stii ce se intampla cu o victima!

ceea ce iar n-ai inteles si n-ai sa intelegi pentru ca citesti litere si pe litere, nici macar n-ai ajuns la stadiul de-a citi cuvinte, dara-mi-te idei!, este ca eu in mesajul anterior adresat tie am explicat ideea violului. idee care a fost subiectul initiatoarei topicului. iar ajutorul meu pentru ea a constat in a o face sa inteleaga ca exista viol fara urme vizibile de violenta fizica! dar asa cum am spus in finalul mesajului meu si cum am sa reiau pentru tine ca poate ai sa pricepi (desi ma indoiesc) violul nu este obligatoriu insotit de urme de violenta fizica si el de cele mai multe ori creeaza traume psihice!
acum ai inteles?
asta e textul pe care mai sus ti l-am reluat si tradus pe intelesul tau de reptila
"- altfel sa intrebi daca se poate viol fara violenta, in conditiile in care orice agresiune sexuala este o violenta in sine, atunci nici violul nu poate exista fara violenta. fie ca violenta aceea lasa urme vizibile sau invizibile asupra victimei!" - heartbit
dupa cum vezi m-am citat si am indicat si autorul!
hai la vizuina cu tine ca te prinde gusterul pe afara sau te infuleca vreun sarpe si-i vai de capul tau!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 23:48
Sassette
daca mintea ta este inchistata si obsesia ta majora este sexul, te pot informa ca am logica mai multa decat ai fi putut sa ai tu vreodata, nu sufar de autosuficienta iar coerenta mea o s-o depaseasca pe-a ta si de-ar fi sa beau 10 sticle de palinca!

ai intrebat prosteste daca exista viol nesexual, pentru ca esti la fel de puerila si te poti lua de mana cu aia care zicea de violatul in somn.
daca eu iti violez domicilul inseamna cumva ca am facut sex cu domiciliul tau?
daca eu iti violez corespondenta inseamna ca am facut sex cu corespondenta ta?
ia de rumega! marunt, fara graba!
ca sa fii logic in gandire nu trebuie doar sa gandesti ci sa si imbini ce gandesti intr-o anume insiruire corecta a ideilor! daca gandeai nu puneai intrebarea stupida din topic!
mai bine iti vedeai de cratita si nu te mai dadeai intelectuala pe forum, dovedindu-ti prostia si intrebandu-te ca baba jefuita si parasita: Maica, da' cu violu' cum ramane?

pentru nelinistea ta am sa-ti spun ca nu vad violul ca idee ci ca un act de agresiune!
si in caz ca nu stiai nu numai barbatii violeaza si femeile violeaza!
fii pe pace ca nu ma tem ca m-ai viola!
caz concret: prin anii '80~'90, cateva femei au ademenit sechestrat si violat un baiat de 16 ani, pana l-au omorat! si nu este un caz singular. cauta in cazuistica criminalista si apoi mai discutam!
un caz:
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/viol-african-nimfomana-germania-36-ore-sex-391713.html
alt caz:
probabil ca asta ar trebui sa-ti mai dea ceva de gandit
http://www.gindul.md/archives/1243 - 5 femei violeaza o alta femeie!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 23:56
ei... vroiam si eu sa spun ceva, dar vazant atata "viol verbal" pe topic... am uitat ce vroiam sa spun !!! Bit are dreptate, tot ce incepe cu "viol" e violentza !!! da, violul sexual il practica mai mult barbatii... vad ca cel verbal, mai mult femeile !!!! da, cred ca se poate viola o femeie si fara violenta ! n-are rost sa dau aici 1-2 scenarii de viol fara violentza, dar stiu ca exista ! mai din carti, mai din filme... eu injca nu am practicat asa ceva. eu, n-am inteles ce inseamna cuvantul asta urat "strumfeasca"... si n-am inteles de ce ai pus o asa intrebare ? de curiozitate ? s-o ajuti pe prietena ta ? daca ea a declarat ca nu s-a comis violenta.... nu conteaza motivul, atunci la ce e nevoie de parerea altora ??? uite si tu la ce "orghie" violenta ai produs !? nu, nu tu esti de vina, tu n-ai avut intentia asta, dar.... in fine, noapte buna voua !
vorba motanului: vrei nu vrei, eu tot ti-o varrrr... !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 00:17
De la: heartbit, la data 2012-06-09 23:56:46Sassette
daca mintea ta este inchistata si obsesia ta majora este sexul, te pot informa ca am logica mai multa decat ai fi putut sa ai tu vreodata, nu sufar de autosuficienta iar coerenta mea o s-o depaseasca pe-a ta si de-ar fi sa beau 10 sticle de palinca!

ai intrebat prosteste daca exista viol nesexual, pentru ca esti la fel de puerila si te poti lua de mana cu aia care zicea de violatul in somn.
daca eu iti violez domicilul inseamna cumva ca am facut sex cu domiciliul tau?
daca eu iti violez corespondenta inseamna ca am facut sex cu corespondenta ta?
ia de rumega! marunt, fara graba!
ca sa fii logic in gandire nu trebuie doar sa gandesti ci sa si imbini ce gandesti intr-o anume insiruire corecta a ideilor! daca gandeai nu puneai intrebarea stupida din topic!
mai bine iti vedeai de cratita si nu te mai dadeai intelectuala pe forum, dovedindu-ti prostia si intrebandu-te ca baba jefuita si parasita: Maica, da' cu violu' cum ramane?


Ramane o idee fixa in capul matale ( alaturi de ideea de sex si alte cateva aspecte ale reproducerii la primate, pe care nu le-ai intalnit decat in reviste de specialitate si in cateva documentare de pe Animal Geographic despre imperecherea la babuini).
Oricum eu n-am auzit de violul de domicilul, nici de cel de corespondenta, desi intr-un alt context putem vorbi de "violarea de domiciliu" sau de "violarea corespondentei" , ceea ce evident intra intr-o alta categorie lexicala si incadrare juridica.
Daca vrei sa afli diferenta, cauta in DEX si in codul penal. Ceva ma face insa sa ma indoiesc de utilitatea unui asemenea demers pentru un infatuat limitat ca matale.
Oricum, nu dispera, avantajul celor care au idei fixe cu care merg pana in panzele albe, este ca acestea sunt putine si iti lasa mintea odihnita (asta e intotdeauna avantajul prostului fata de destept).

Nu stiu ce ai baut, dar evident nu-ti face bine, ca devii tot mai paralel cu " logica" cu care te lauzi. De fapt, daca observ mai bine nu e nici o logica in/de capul matale, ci doar o "idee de logica" care in te impinge la deplorabile excese cerebrale si verbale.
Sassette
Postat pe 10 Iunie 2012 00:31
in afara faptului ca repeti obsesiv si papagaliceste ceva ce n-ai cum sa intelegi te mai si balbai!
adevarul ca multe au leac, dar prostia ta e netratabila si nevindecabila!
in afara faptului ca la fel ca si reptila ceea nu stii sa citesti decat pe litere si ai nevoie de dex pentru a vorbi, ai si un limbaj suburban!
mergi la prasit ca acolo ti-e locul!
termenii juridici sunt violare de doliciliu si violare de corespondenta, dar care este termenul pentru actiune in sine nu cumva viol?
pe aceeasi logica a ta infailibila si de autobaza sau de C.A.P., si violul produs asupra unei fiinte umane este violare de persoana. gresesc cumva?
daca nu te ajuta creierul nu te mai zbate ca pestele pe uscat. ia o hartie si scrie (eventual dupa dictare) violare de domiciliu, violare de corespondenta, violare de persoana. vezi apoi daca gasesti un numitor comun.
daca-l gasesti ii scrii separat si il analizezi din ce punct de vedere doresti, dar nu inainte de-ati indeplini norma de cules de rosii, dupa ce termini prasitul graului!
ai grija la sensul giratoriu sa nu te ratacesti in cocina!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 00:44
dupa titlul topicului si dupa continutul de idei te asemeni pana la identitate cu 966
am mai vazut persoane ca tine, pe aici, care sufera de tulburari de personalitate si incep sa-si schimbe genul dupa ce-au facut valuri si s-au umplut de penibil pe forum.
sunt unii care scriu din 3 conturi, alternativ, fiindca au descoperit ei ca nu e greu sa ai 3 adrese de mail si 3 conturi pe acelasi forum, ca la nevoie sa-si sara singur in ajutor... etc.
mai incearca, poate data viitoare iti iese!
creier de molusca!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 00:49
De la: barboneli, la data 2012-06-10 00:17:40ei... vroiam si eu sa spun ceva, dar vazant atata "viol verbal" pe topic... am uitat ce vroiam sa spun !!! Bit are dreptate, tot ce incepe cu "viol" e violentza !!! da, violul sexual il practica mai mult barbatii... vad ca cel verbal, mai mult femeile !!!! da, cred ca se poate viola o femeie si fara violenta ! n-are rost sa dau aici 1-2 scenarii de viol fara violentza, dar stiu ca exista ! mai din carti, mai din filme... eu injca nu am practicat asa ceva. eu, n-am inteles ce inseamna cuvantul asta urat "strumfeasca"... si n-am inteles de ce ai pus o asa intrebare ? de curiozitate ? s-o ajuti pe prietena ta ? daca ea a declarat ca nu s-a comis violenta.... nu conteaza motivul, atunci la ce e nevoie de parerea altora ??? uite si tu la ce "orghie" violenta ai produs !? nu, nu tu esti de vina, tu n-ai avut intentia asta, dar.... in fine, noapte buna voua !
vorba motanului: vrei nu vrei, eu tot ti-o varrrr... !!!




Barbonelli, vezi ca si tu te contrazici aici: mai intai zici ca are dreptate bit si ca tot ce incepe cu viol e violenta, iar apoi admiti ca se poate viola o femeie si fara violenta (cred ca te referi la violenta fizica.
Dar cred ca Bit e prea ocupat acum ca sa se dea in stamba pentru a remarca contradictiile altcuiva;cum este omul ideilor putine si fixe (stiu ma repet si o asum, pariez ca Hbit-ul nu e indeajuns de barbat sa se reciteasca si s-o faca ) va continua inca cinci postari de acum sa vorbeasca despre tot felul de ucruri pe care nu le stie decat din carti si sa ma acuze in insulte redundanta de toate greselile de logica si educatie primara pe care le comite din abundenta in postarile lui.
Cred insa, ca spre deosebire de Hbit, tu chiar esti bine intentionat si o sa-ti raspund de ce am pus o intrebare atat de strumfeasca (cuvantul asta urat vine dintr-un desen animat frantuzesc cu Strumfi difuuzat prin anii 90 in Romania, iar "strumfeasca" insemna in film ceva de genul "strasnica".)
Si acum sa revenim la intrebare care nu e deloc strumfeasca, desi unele raspunsuri s-au dovedit a fi. Intrebarea mea are o dubla motivatie, insa aceasta este prea urata si prea dureroasa pentru a intra in detalii (tot ce pot sa spun este insa, ca daca Hbitul ar fi fost vreodata violat, n-ar mai fi indraznit sa spuna in viata lui ca "ideea de viol" e suficienta pentru a intelege ce simte victima unui viol, mai mult cred ca nici zece tratate de logica formala nu l-ar fi ajutat sa asimileze mental si chiar ideatic realitate unei experiente atat de traumatizanta. Sa speram ca viata il va cruta de astfel de experiente si ii va da intelepciunea sa inteleaga si sa taca in unele circumstante, pentru a dovedi ca este macar a suta parte de inteligent pe cat se crede).
Sassette
Postat pe 10 Iunie 2012 01:30
De la: heartbit, la data 2012-06-10 00:44:38in afara faptului ca repeti obsesiv si papagaliceste ceva ce n-ai cum sa intelegi te mai si balbai!
adevarul ca multe au leac, dar prostia ta e netratabila si nevindecabila!
in afara faptului ca la fel ca si reptila ceea nu stii sa citesti decat pe litere si ai nevoie de dex pentru a vorbi, ai si un limbaj suburban!
mergi la prasit ca acolo ti-e locul!
termenii juridici sunt violare de doliciliu si violare de corespondenta, dar care este termenul pentru actiune in sine nu cumva viol?
pe aceeasi logica a ta infailibila si de autobaza sau de C.A.P., si violul produs asupra unei fiinte umane este violare de persoana. gresesc cumva?
daca nu te ajuta creierul nu te mai zbate ca pestele pe uscat. ia o hartie si scrie (eventual dupa dictare) violare de domiciliu, violare de corespondenta, violare de persoana. vezi apoi daca gasesti un numitor comun.
daca-l gasesti ii scrii separat si il analizezi din ce punct de vedere doresti, dar nu inainte de-ati indeplini norma de cules de rosii, dupa ce termini prasitul graului!
ai grija la sensul giratoriu sa nu te ratacesti in cocina!


CINE SE REPETA OBSESIV, PAPAGALULE? CINE INSULTA REDUNDANT, IN LIPSA DE ARGUMENTE?
Ia mai citeste-te, pe litere, pe silabe, pe cratime pe ce vrei tu.
Violare de domiciliu nu-i tot una cu viol de domiciliu (un termen inexistent) iar analogia cu violare de persoana este fortata si nepotrivita , dar tu continua sa tipi sa te agiti, poate reusesti sa te convingi singur.
Sassette
Postat pe 10 Iunie 2012 01:42
MAI BINE MERGEA LA ELE....
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=qDj0esW93SU
VOIAJOR
Postat pe 10 Iunie 2012 04:36
Este o intrebare prosteasca ,nu strumfeasca.Violul este o fapta comisa de un barbat care constrange prin forta fizica o femeie sa aiba cu el relatii sexuale. In acest caz nu sa folosit forta fizica,asa ca nu este viol.Sper ca o sa intelegi ceva din urmatoarea poezie:

Vreu sa-l reclam pe acest barbat
Pentru viol, al naibii prapadit
Dar nu numai ca m-a violat
Nenorocitul m-a si-mbolnavit

Intra acum trei luni sa zic,precis,
In miez de noapte peste mine goala,
Pentru ca eu nu tin pe vara geamu-nchis
Avand calduri de atata zapuseala,

Si de atunci, in fiecare seara
A tot venit, o noapte n-a omis,
Nestiind ce se intampla ,din prima oara
Eu tot uitanm mereu geamul deschis

Acuma iaca s-a mai racorit,
Iar noaptea -i rece,dar e bine
De trei zile am racit,cred ca m-am imbolnavit,
Il tot astept la geam si nu mai vine

quark_said
Postat pe 10 Iunie 2012 11:08
E al dreaq de greu cnd suferi de nebgare-n seam.
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 11:16
Axl, nu crezi ca e aceeasi persoana?
la inceput vine si intreaba daca se poate viol fara violenta si apoi vine sa tina lectii despre definitia violului si etc.!
oricum si intrebarea si stilul si topica de dupa sunt aceleasi ca la 966.
iar la topicul "dilema" in care 966 intreaba "Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:..."
are un raspuns natural, firesc si deloc surprinzator!
De la: Sassette, la data 2012-06-09 23:48:11
De la: garbo265966, la data 2012-05-26 00:42:45Ce anume v-ar determina sa va inselati barbatul pe care il iubiti:razbunarea,gelozia,firea mai libertina sau singuratatea.Va rog sa va ganditi ca raspundeti in fata oglinzii deci nu va aude nimeni,


In fata oglinzii raspund fara ezitare: singurul motiv posibil ar fi un barbat ca 265966.
(stiu ca nimeni nu m-a auzit, asa ca nu ma astept sa-mi raspunda cineva).


restul cred ca nu mai necesita comentarii!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 11:33
Bit, io rspund nick-ului sau avatarului, am nvat aici pe garbo, c-i mai bine aa. Nu vreau s mai am dileme n + !
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
Telefonu....... 20 De la: nathalie 31 Octombrie 2011 09:12
PRELUDIUL ESTE OBLIGATORIU! 55 De la: alehandra 27 Octombrie 2009 16:34
prezervativ rupt 46 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:39
Setari Cookie-uri